Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2017., 15:23   #1
Za čije interese radi Hrvatska diplomacija?

Sasvim slučajno, zbog djelatnosti u kojoj pokušavam pronaći svoj kruh znam i svakodnevno se u kontaktima iznova šokiram. Naime, čak i u susjednim državama poput Slovenije, Mađarske pa i dalje Njemaćke, Češke, Poljske, Ukrajine u 100% saslušanih mišljenja ili pitanja po temi "Kako i zašto se raspala Jugoslavija" ili "Što se događalo na Balkanu devedesetih godina prošlog stoljeća?" - svi oni "znaju" da je ovdje bio građanski rat!! Iako osobno vjerujem da mojom Domovinom upravljuju udbaške strukture koje su samo preokrenule krzno ili promjenile dlaku - svejedno se šokiram dokazima kako naša tzv. Hrvatska diplomacija ama baš ništa ne poduzima punih 27 godina na polju pronicanja istine o stvarnim uzrocima svih krvavih događanja na kraju ere titove jugoslavije, Srboslavije. (Pretražio sam ovaj Forum i uzduž i poprijeko i nisam naišao nekakve detaljnije analize po ovoj temi no ipak se ispričavam administratorima ako duplam eventualno raniju temu). Lp
zvonimir1964 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 16:16   #2
za svoje interese
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 16:28   #3
I kakav je rat ovdje bio, svjetski samo stranci eto nisu svjesni da se i kod njih pucalo?
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 00:44   #4
pa rat je bio građanski - do 8.10.91

nakon toga međunarodni sukob
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 01:15   #5
Aha, ja sam bio u tome ratu, kao branitelj i baš nisam primjetio ni da je počeo kao građanski a niti da je u nekom trenutku prerastao u međunarodni... no - kao što sam i napisao u uvodnom tekstu... previše je udbaša....
zvonimir1964 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 12:11   #6
Strance baš zaboli lijevo jaje za rat, znaju da se bombalo i to im je sasvim dovoljno. Uvijek im možeš ti dok putuješ po bijelom svijetu objasniti.
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 18:37   #7
Quote:
zvonimir1964 kaže: Pogledaj post
Sasvim slučajno, zbog djelatnosti u kojoj pokušavam pronaći svoj kruh znam i svakodnevno se u kontaktima iznova šokiram. Naime, čak i u susjednim državama poput Slovenije, Mađarske pa i dalje Njemaćke, Češke, Poljske, Ukrajine u 100% saslušanih mišljenja ili pitanja po temi "Kako i zašto se raspala Jugoslavija" ili "Što se događalo na Balkanu devedesetih godina prošlog stoljeća?" - svi oni "znaju" da je ovdje bio građanski rat!! Iako osobno vjerujem da mojom Domovinom upravljuju udbaške strukture koje su samo preokrenule krzno ili promjenile dlaku - svejedno se šokiram dokazima kako naša tzv. Hrvatska diplomacija ama baš ništa ne poduzima punih 27 godina na polju pronicanja istine o stvarnim uzrocima svih krvavih događanja na kraju ere titove jugoslavije, Srboslavije. (Pretražio sam ovaj Forum i uzduž i poprijeko i nisam naišao nekakve detaljnije analize po ovoj temi no ipak se ispričavam administratorima ako duplam eventualno raniju temu). Lp
Na žalost, poduzimala je. Josipović je otvoreno u BiH govorio o agresiji Hrvatske na Bih da su ga domaćini morali podsjetiti da je Hrvatska bila glavni saveznik BiH u obrani od srpske agresije. A u Izraelu je od nekuda izvukao ustašku guju, totalno izvan konteksta razgovora. I ne zaboravi da nam je u doba Milanovića ministrica vanjskih poslova bila Vesna Pusić koja je također otvoreno lobirala protiv Hrvatske.
pronto is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 09:44   #8
Ne znam dal je ovo bilo ali evo još jedan primjer nevjerojatnih događaja u hrvatskoj diplomaciji:

Quote:
Ivana (Sutlić) Perić, bivša hrvatska veleposlanica u Crnoj Gori, povučena s mjesta veleposlanice jer je Zagreb primio informacije da je imala česte kontakte s predstavnicima Bezbedonosno informativne agencije (BIA) glavne srbijanske tajne službe. Nakon smjene otišla je živjeti u Beograd.

~~~

Tijekom sastanka predstavnika zemalja članica NATO saveza u Crnoj Gori, u svibnju 2015. godine, dogodio se veliki, dosad nepoznati incident. Naime, u Budvu su bili su pozvani i predsjednici država, a na sastanak je bilo bilo zabranjeno unošenje mobitela. Iako je to bilo strogo naglašeno, bilo je nekih iz predsjedničkih pratnji koji su se na to oglušili.

Vidjevši to reagirala Maja Čavlović, savjetnica za nacionalnu hrvatske predsjednice Kolinde Grabar Kitarović pozvala nadležne službe, koje su odmah došle i uzele mobitele dotičnima. I obrisali dotad snimljeno. A dotična je hrvatska veleposlanica Ivana Sutlić Perić.

~~~

Iako su crnogorski dužnosti pohvalno govorili o hrvatskoj veleposlanici, iz Podgorici su u Zagreb stizali i glasovi da podržava prosrpsku oporbu i da je na nedavnim izborima posjećivala njihove predizborne skupove.
http://www.maxportal.hr/premium-sadr...-tajnu-sluzbu/
Fliper99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 10:31   #9
Quote:
zvonimir1964 kaže: Pogledaj post
Aha, ja sam bio u tome ratu, kao branitelj i baš nisam primjetio ni da je počeo kao građanski a niti da je u nekom trenutku prerastao u međunarodni... no - kao što sam i napisao u uvodnom tekstu... previše je udbaša....

Sve do 1992.g., a i kasnije, najčešće se za neprijateljsku stranu koristio termin "pobunjeni Srbi".

U kakvoj vrsti sukoba se koristi takav izričaj?

Taj je rat, ako ćemo biti razumni, bio kombinacija vanjske agresije Srbije i Crne Gore i pobune domaćeg stanovništva, odnosno dijelom i građanski rat. Napokon, u "Oluji" se sukobila Hrvatska vojska s vojskom pobunjenih Srba iz Hrvatske, koji su jasno imali srpsku pomoć, ali ne preveliku tj. ni približno onu koju je Srbija mogla pružiti odnosno to niti u jednoj fazi nije bio totalni vojni sraz Srbije i Hrvatske.
__________________
Danas jesmo, sutra nismo, prekosutra tko zna di smo
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 11:30   #10
Quote:
Danchy55 kaže: Pogledaj post
Sve do 1992.g., a i kasnije, najčešće se za neprijateljsku stranu koristio termin "pobunjeni Srbi".

U kakvoj vrsti sukoba se koristi takav izričaj?

Taj je rat, ako ćemo biti razumni, bio kombinacija vanjske agresije Srbije i Crne Gore i pobune domaćeg stanovništva, odnosno dijelom i građanski rat. Napokon, u "Oluji" se sukobila Hrvatska vojska s vojskom pobunjenih Srba iz Hrvatske, koji su jasno imali srpsku pomoć, ali ne preveliku tj. ni približno onu koju je Srbija mogla pružiti odnosno to niti u jednoj fazi nije bio totalni vojni sraz Srbije i Hrvatske.
Da, ta kovanica je i mene uvijek mučila. Tom kovanicom se upravo potvrđuje mišljenje o građanskom ratu u Hrvatskoj. Doduše, budimo pošteni, građanski rat u Jugoslaviji, jer Jugoslavija, što se tiče Hrvatske, u međunarodnom pogledu, prestaje postojati tek priznavanjem Hrvatske. I onda je logično da međunarodna zajednica sukobe do tada gleda kao građanski rat. To naravno ne dovodi u pitanje duh Domovinskog rata.
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 11:33   #11
Quote:
zvonimir1964 kaže: Pogledaj post
Sasvim slučajno, zbog djelatnosti u kojoj pokušavam pronaći svoj kruh znam i svakodnevno se u kontaktima iznova šokiram. Naime, čak i u susjednim državama poput Slovenije, Mađarske pa i dalje Njemaćke, Češke, Poljske, Ukrajine u 100% saslušanih mišljenja ili pitanja po temi "Kako i zašto se raspala Jugoslavija" ili "Što se događalo na Balkanu devedesetih godina prošlog stoljeća?" - svi oni "znaju" da je ovdje bio građanski rat!! Iako osobno vjerujem da mojom Domovinom upravljuju udbaške strukture koje su samo preokrenule krzno ili promjenile dlaku - svejedno se šokiram dokazima kako naša tzv. Hrvatska diplomacija ama baš ništa ne poduzima punih 27 godina na polju pronicanja istine o stvarnim uzrocima svih krvavih događanja na kraju ere titove jugoslavije, Srboslavije. (Pretražio sam ovaj Forum i uzduž i poprijeko i nisam naišao nekakve detaljnije analize po ovoj temi no ipak se ispričavam administratorima ako duplam eventualno raniju temu). Lp
Misliš da Ukrajince boli kurac kakav je rat kod nas bio? Kao što većinu nas, tako je, jebiga, boli kurac za rat u Ukrajini. I što bi sad naša diplomacija trebača raditi? Pa jebote, da stalno kenjaju o ratu, odjebali bi ih za 5 minuta sa svih veleposlaničkih prijema. Ne bi li tebi išlo na kurac da ukrajinski ambasador ovdje drvi o ratu stalno? Ionako hehe imamo svojih agroproblema s Rusima.
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.

Zadnje uređivanje sleng : 25.08.2017. at 11:37. Reason: tipfeler
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 23:41   #12
Quote:
zvonimir1964 kaže: Pogledaj post
Sasvim slučajno, zbog djelatnosti u kojoj pokušavam pronaći svoj kruh znam i svakodnevno se u kontaktima iznova šokiram. Naime, čak i u susjednim državama poput Slovenije, Mađarske pa i dalje Njemaćke, Češke, Poljske, Ukrajine u 100% saslušanih mišljenja ili pitanja po temi "Kako i zašto se raspala Jugoslavija" ili "Što se događalo na Balkanu devedesetih godina prošlog stoljeća?" - svi oni "znaju" da je ovdje bio građanski rat!! Iako osobno vjerujem da mojom Domovinom upravljuju udbaške strukture koje su samo preokrenule krzno ili promjenile dlaku - svejedno se šokiram dokazima kako naša tzv. Hrvatska diplomacija ama baš ništa ne poduzima punih 27 godina na polju pronicanja istine o stvarnim uzrocima svih krvavih događanja na kraju ere titove jugoslavije, Srboslavije. (Pretražio sam ovaj Forum i uzduž i poprijeko i nisam naišao nekakve detaljnije analize po ovoj temi no ipak se ispričavam administratorima ako duplam eventualno raniju temu). Lp
Uf, jes me iznerviro tvoj upis - nije da nisi u pravu, jesi i zato sam se i iznerviro - mislio sam ti duže odgovorit, ali me ova tema ubija u pojam pa ću biti kraći.

Ukratko, hrvatska diplomacija je najobičnija 0, a što je iznimno opasno nemamo ni dugoročnu strategiju ni ciljeve - a čak i imamo strane državljane koji nas zastupaju u pojedinim zemljama ( vode se kao ugledni članovi društva, ali njihov trag iza leđa ostavlja sasvim drugu priču, a naravno da se vode interesima stranog korporativnog kapitala umjesto Hr interesa).

Ljudi nisu svjesni koliko kvalitetna diplomacija znači - ona ulazi u skoro sve pore društva i u današnjem svijetu značaj joj je veći nego ikad prije. Oni bi trebali biti naše oklopne divizije - par vrhunskih diplomata je jednako par stotina ili tisuća mrtvih ljudi manje u sukobima, izbjegavanje rata, probijanje embarga ako si u ratnom stanju, nabavka materijala i na kraju održavanje za stolom onog što si osvojio krvavo ginući odnosno u našem slučaju obranio, da potez pera ne posere silne žrtve koje je država podnijela.

U ekonomiji isto znače enormno puno - otvaraju nove trgovačke putove, pristupe tehnologijama, omogućuju izvoznicima da se bolje snađu, ostvare bolje kontakte, a ponekad im diplomacija direktno ugovori poslove (pogotovo tu mislim na vojnu industriju, ali može i građevina, brodogradnja i zahtjevne tehnologije itd...), plasiraju turizam, traže tržišta za plasman pojedinih proizvoda...

Po pitanju statusa zemlje u međunarodnim krugovima diplomacija znači sve - tu je suvišno išta pričati, a također je isto po ovom pitanju koje si postavio.

Kao što sam rekao - hrvatska diplomacija ne postoji, Hr je ionako trenutno poluokupirana zemlja s vrlo ugroženom državnošću i s obzirom na to teško je očekivati i nekakvu kvalitetu diplomacije.

Ako bi netko htio malo pokrenut ovu zemlju po pitanju suverenosti, a i ekonomije prva stvar bi mu trebala biti razvoj top diplomacije. Odeš u Dubrovnik i dole skupiš 100-njak talentiranih školovanih mladih ljudi (dubrovčani se inače rađaju sa svjetskim talentom za diplomaciju, špijunažu, i kontrašpijunažu i u tome su najbolji na svijetu, za klasu iznad svih drugih - sramota i čista glupost je da ih HR skoro uopće ne koristi). Platiš te ljude suhim zlatom, daš im da se kurvaju, piju, kockaju, voze ferari, daš im pokriće i imunitet ako naprave kakvo blaže sranje, a od njih tražiš apsolutnu lojalnost (spremnost da daju glavu ako je zaista neizbježno), apsolutnu posvećenost ciljevima i maksimalan uspjeh po svim frontovima. Hrvatska bi recimo u 100-njak njih trebala uložiti 300 milijuna eura godišnje, a ovi bi kroz svoj rad vraćali bar 3 milijarde eura kroz poslove, a da ne govorim koliko bi nam se rejting digao vani i koliko bi lakše prolazili kroz sve bivše zelene stolove, arbitraže i buduće arbitraže.

Ti ljudi su nekad bili u stanju poći na dvor nekome tko je zacrtao da će izbrisati Dubrovnik s karte i nakon njihovog djelovanja taj plan bi jednostavno nestao - najbolji su i taj mentalitet i znanja su dan danas živa i to je ogroman hrvatski kapital koji treba počet koristit inače će nas pomest i utopit za zelenim stolovima. Pero je uvijek jače od mača.
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:30.