Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2017., 00:37   #13201
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
I Hrvatska je prezadužena država i tko zna koje čudo nam drži glavu iznad vode.

Međutim, nekretnine u Italiji su znatno jeftinije nego nekretnine u Hrvatskoj. Opet, govorim o nekretninama u Zagrebu, Splitu, Rijeci .... dakle tamo gdje se još, možda, čak i isplati kupiti.

Osim toga, iznajmljivanje nekretnina u Italiji je puno uređenije.

Iz Hrvatske ljudi i dalje odlaze, i koliko vidim nitko ne radi ništa ozbiljno da ih se zaustavi, dakle potrebe za stambenim prostorom su sve manje i manje.

Ako tržište ispravno reagira na potražnju nekretnina cijene u Hrvatskoj moraju pasti.

Što se tiče Austrije napisala sam da ne znam pa ne želim laprdati.
Useljavaju se stranci i to sada već s djecom nevjerovatno ali i po otocima.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Old 05.11.2017., 09:05   #13202
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Možda će te iznenaditi, ali Hrvatska je puno, puno manje zadužena od Italije.

Što ne znači da je Italija siromašnija od Hrvatske. Nije, ali trend joj je jako loš. I definitivno nije perspektivna zemlja što se ulaganja u nekretnine tiče, barem kako sada stvari stoje.

I nisam rekao da umjesto talijanskih treba kupovati hrvatske nekretnine. A nisam spominjao niti Austriju, nego Njemačku.

Eh da, nisi mi odgovorila kako to da ne možeš dignuti ušteđevinu iz trećeg mirovinskog stupa, a imaš 50 godina?
Što se tiče kupovine nekretnina u Njemačkoj i ostalim državama lijepo sam napisala da ne znam, nisam upućena, pa ne želim laprdati.

Itekako je moguće da su nekretnine u Njemačkoj isplativije, ali kod kupovine treba gledati više elemenata da bi se vidjelo da li ti se nekretnina isplati. Recimo, treba gledati današnju cijenu i perspektivu u budućnosti - hoće li cijena nekretnine rasti, stagnirati ili padati.

Zatim, ovisi i o situaciji u kojoj se osoba nalazi. Recimo, imaš 35 tisuća eura, za to možeš kupiti stan u Trstu, ali ne možeš kupiti stan u Njemačkoj - što ćeš napraviti? Ostaviti u eurima ili kupiti nekretninu u Trstu?

Zatim, možeš vidjeti i iz primjera Hrvatske da zaduženje države i cijene nekretnina ne utječu jedno na drugo. Na cijenu nekretnina utječe potražnja, odnosno broj ljudi koji želi doći živjeti i raditi u nekoj državi ili u nekom gradu. Drastičan primjer - Tokio. Nebitno je koliko je Japan zadužen za cijenu nekretnina u Tokiju. Da, napomena, zanimali su me samo stambeni prostori, budući da se trgovina seli u virtualni svijet a to će imati znatni utjecaj na cijene poslovnih prostora.
mravac8 is offline  
Old 05.11.2017., 09:10   #13203
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post

Eh da, nisi mi odgovorila kako to da ne možeš dignuti ušteđevinu iz trećeg mirovinskog stupa, a imaš 50 godina?
Napisala sam da ne planiram još dignuti ušteđevinu iz trećeg mirovinskog stupa, a ne da ne mogu.
mravac8 is offline  
Old 05.11.2017., 09:14   #13204
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post

Šta nisi rekla da je Hrvatska nesigurna država? Zašto se onda ponašaš kao da je sigurna?
U treći mirovinski počela sam uplaćivati prije cca 15 godina kada sam mislila da ova država ima neke šanse.

Prevarila sam se (ni prva ni zadnja, tako je to sa ulaganjima, ništa nije sigurno), ali uplaćujem za mene mali iznos, tako da nije problem ako se on ne oplodi kako sam planirala.

Klasika - nikad se sva jaja ne drže u istoj košari.
mravac8 is offline  
Old 05.11.2017., 09:17   #13205
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Useljavaju se stranci i to sada već s djecom nevjerovatno ali i po otocima.
Premalo.

Irska je također bila u problemima i svoje probleme su riješili na taj način da su otvorili granice za svakog tko je želio doći. Jedini uvjet je bio da useljenici ne pređu 10 posto domicilnog stanovništva u Irskoj.

Sad zamisli po 10 posto stranaca u svakom hrvatskom gradu i hrvatskom selu. I usporedi sa ovo par stranaca koji su došli.
mravac8 is offline  
Old 05.11.2017., 14:02   #13206
More, živim na otoku i ne vidim nikakvu obitelj stranaca sa djecom koja je doselila. Pa nisu ludi. Jedino ako su bjegunci. Prometna izoliranost cijelu zimu. Jadrolinijin katamaran ne vozi 4 mjeseca, od početka 12mj do Uskrsa (plaća im uredno ide za to vrime i nije mala) Za kvalitetnije obrazovanje moraš dite postal od kuće sa 14 godina, ako si bolestan možeš se slikat dok se dočepaš bolnice, hrana i građevinski materijal po zlato,kulturna i sporstka zbivanja i bilo koje intelektualno događanje zaboravi. Penzići su tvoja svakodnevnica a njima ne treba baš ništa osim 1tishrk penzije, litra uja i pola kila gera. . Zimi je pusto, što mene osobno veseli. Turisti nam popiju krv ona 3-4 miseca Nema nam života, svi bi morali živit od turizma pa da po defoltu to volimo i trpimo. Noću buka, ujutro se ne možeš normalan dignut na posal, danju gužve, prometni kaos, cijene prehrane u nebo, a parkovi smrde na rigotine.
luteranka is offline  
Old 05.11.2017., 23:53   #13207
Quote:
luteranka kaže: Pogledaj post
More, živim na otoku i ne vidim nikakvu obitelj stranaca sa djecom koja je doselila. Pa nisu ludi. Jedino ako su bjegunci. Prometna izoliranost cijelu zimu. Jadrolinijin katamaran ne vozi 4 mjeseca, od početka 12mj do Uskrsa (plaća im uredno ide za to vrime i nije mala) Za kvalitetnije obrazovanje moraš dite postal od kuće sa 14 godina, ako si bolestan možeš se slikat dok se dočepaš bolnice, hrana i građevinski materijal po zlato,kulturna i sporstka zbivanja i bilo koje intelektualno događanje zaboravi. Penzići su tvoja svakodnevnica a njima ne treba baš ništa osim 1tishrk penzije, litra uja i pola kila gera. . Zimi je pusto, što mene osobno veseli. Turisti nam popiju krv ona 3-4 miseca Nema nam života, svi bi morali živit od turizma pa da po defoltu to volimo i trpimo. Noću buka, ujutro se ne možeš normalan dignut na posal, danju gužve, prometni kaos, cijene prehrane u nebo, a parkovi smrde na rigotine.
Dao sam i web toga šta je doselija,kontaktiraj ga pa ga pitaj šta mu bi u glavi.Ali on i dalje radi u Njemačkoj(Berlinu 1 tjedan) Ja osobno bi volija da je on doselija i s tvrtkom i ovdje osigurao taj posao za 8 osoba(u Splitu bi mu bilo dosta 8 ljudi u Zagrebu vjerovatno 80 u toj branši,ali industriski smjer ne art)Ali on je mali mrav mikro tvrtka.
Moje mjesto ima oko 10000+ stanovnika stranaca je više od 10% ali baš sam danas pitao u dučanu di su Rusi,nema ih otišli su osim 2-3 obitelji koji su ostali,ali ne može se to tako lako pobrojit odlaze,dolaze tako uvik 5-6 vozila sa ruskim tablicama a neki su registrirali vozila ovdje.Lako prepoznam Porsche,Jaguar. Turci,Mađari,Njemci itd koji rade (u hotelu) vidim ih samo u prolazu,a moram mađaricu zamolit da mi ispeče kolaće radi ih savršeno.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Old 06.11.2017., 08:58   #13208
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Useljavaju se stranci i to sada već s djecom nevjerovatno ali i po otocima.
Da, da , na stotine tisuća ih dolazi živjeti po otocima i Dalmaciji, navodno i po Velebitu grade naselja

Dođu 3 čovjeka sa jedin i pol djetetom...
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Old 06.11.2017., 10:48   #13209
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
Da, da , na stotine tisuća ih dolazi živjeti po otocima i Dalmaciji, navodno i po Velebitu grade naselja

Dođu 3 čovjeka sa jedin i pol djetetom...
Evo još jednog
Lukasz Przemyslaw Klimczak iz Wielun, Warszawska 9
https://www.facebook.com/LukaIceCream/
Radi ludilo torte i kolaće. i takvih kao šta je on ko će ih sve znati koliko ih ima nema stastitike.
Odlaze nesposobni dolaze sposobni jednostavno.
90% ovih što je otišlo su jednostavno nesposobni sami sebi osigurati održivi posao i moraju odlaziti negdje vani i zaposlit se da drugi smimisle šta da rade a oni će raditi šta im se kaže.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Old 06.11.2017., 10:54   #13210
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
I Hrvatska je prezadužena država i tko zna koje čudo nam drži glavu iznad vode.

Međutim, nekretnine u Italiji su znatno jeftinije nego nekretnine u Hrvatskoj. Opet, govorim o nekretninama u Zagrebu, Splitu, Rijeci .... dakle tamo gdje se još, možda, čak i isplati kupiti.

Osim toga, iznajmljivanje nekretnina u Italiji je puno uređenije.

Iz Hrvatske ljudi i dalje odlaze, i koliko vidim nitko ne radi ništa ozbiljno da ih se zaustavi, dakle potrebe za stambenim prostorom su sve manje i manje.

Ako tržište ispravno reagira na potražnju nekretnina cijene u Hrvatskoj moraju pasti.

Što se tiče Austrije napisala sam da ne znam pa ne želim laprdati.
Država ne dopušta da cijene nekretnina padnu. Zato uvode sve ove mjere poticanja kupnje stanova. A zašto to država radi? Zato što štiti ulaganja velikih igrača među kojima su i neki njihovi ministri. Javna je tajna u Velikoj Gorici koje zgrade novogradnje su zapravo vlasništvo bivšeg ministra Ivana Šukera.
peggy-nely is offline  
Old 06.11.2017., 14:50   #13211
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Odlaze nesposobni dolaze sposobni jednostavno.
Tako je. Odlaze nam nesposobni inženjeri, doktori, medicinske sestre, a dolaze ovi šta znaju stuč dva jaja sa 20 deka šećera i sve to prolit sa topljenom čokoladom
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Old 06.11.2017., 16:24   #13212
Mkovac67 .
Svi bi lizali stražnjice turistima 2 mj, samo da bi mogli 10 mj ništa ne radit, pa još ako se koji Servantes doseli odmah su to brojke. Kod nas su neki doselili umirovljeni iz Švedske, dvoje starijih i sami se hvale da je ovdje vino super, hrana dobra a liječenje besplatno, ma isto pola godine odu tamo,ipak je ovo Balkan, nikad ne znaš odakle ti može doletit metak. Piju nam kvr svima jer misle da im se svi moramo klanjat a škrti su za se ubit, cjenkaju se na pijaci i kupuju po dvi pome i jedan kukumar.Stari i škrti.Niti će nam osvježit genom niti će investirat novac.Možda jedino zaradi pogrebno.
luteranka is offline  
Old 06.11.2017., 16:26   #13213
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Evo još jednog

Lukasz Przemyslaw Klimczak iz Wielun, Warszawska 9

https://www.facebook.com/LukaIceCream/

Radi ludilo torte i kolaće. i takvih kao šta je on ko će ih sve znati koliko ih ima nema stastitike.

Odlaze nesposobni dolaze sposobni jednostavno.

90% ovih što je otišlo su jednostavno nesposobni sami sebi osigurati održivi posao i moraju odlaziti negdje vani i zaposlit se da drugi smimisle šta da rade a oni će raditi šta im se kaže.


Kako si ti dosao do prvog milijuna?
Nasljedstvo ili?


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is online now  
Old 06.11.2017., 19:09   #13214
Quote:
luteranka kaže: Pogledaj post
Mkovac67 .
Svi bi lizali stražnjice turistima 2 mj, samo da bi mogli 10 mj ništa ne radit, pa još ako se koji Servantes doseli odmah su to brojke. Kod nas su neki doselili umirovljeni iz Švedske, dvoje starijih i sami se hvale da je ovdje vino super, hrana dobra a liječenje besplatno, ma isto pola godine odu tamo,ipak je ovo Balkan, nikad ne znaš odakle ti može doletit metak. Piju nam kvr svima jer misle da im se svi moramo klanjat a škrti su za se ubit, cjenkaju se na pijaci i kupuju po dvi pome i jedan kukumar.Stari i škrti.Niti će nam osvježit genom niti će investirat novac.Možda jedino zaradi pogrebno.
Ne govori li to is tebe zavist?

Stranci koji dolaze u Hrvatsku kao turisti, bez obzira dali na tjedan dana ili pola godine čine velika uslugu našoj privredi. Uvoze kapital koji je stečen negdje drugdje i ne troše ga tamo nego kod nas. Hoće li kupiti jedan ili nijedan kukumar to je njihovo pravo. Nadam se da si svjesna da ni jedan kupac, bez obzira na nacionalnost, ne kupuje robu da bi pomogao prodavaču, nego da namiri svoje potrebe.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 06.11.2017., 21:22   #13215
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
Tako je. Odlaze nam nesposobni inženjeri, doktori, medicinske sestre, a dolaze ovi šta znaju stuč dva jaja sa 20 deka šećera i sve to prolit sa topljenom čokoladom
Je hrvatska je poznata po velikom % inžinjera i školovanih.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Old 06.11.2017., 21:57   #13216
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Je hrvatska je poznata po velikom % inžinjera i školovanih.
Onda je priča k tome još i tužnija kad imaš mali % ljudi i takvi ti odlaze van. Da bi došli drugi mutit jaja i vozit glisere za turiste
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Old 07.11.2017., 06:52   #13217
Što je s 2. stupom?
bizon_9 mm is offline  
Old 07.11.2017., 07:44   #13218
otpilili ga i ukrali cigani
Jo_Munja is offline  
Old 07.11.2017., 09:53   #13219
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Je hrvatska je poznata po velikom % inžinjera i školovanih.
Niti ne može imati. Obala je puna lezilebovića koji bi ležali 10 mjeseci nauštrb 2 mjeseca turista.

A i ti stranci što dolaze su na kapaljku. Nemožeš ni zamisliti koliko normalne ljude nervira taj južnjački menetalitet nakon nekog vremena. Užasno je teško živjeti u sredini gdje pola ljudi ima prst u uhu i samo zateže aeee....
Kerefek76 is offline  
Old 07.11.2017., 10:05   #13220
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Niti ne može imati. Obala je puna lezilebovića koji bi ležali 10 mjeseci nauštrb 2 mjeseca turista.

A i ti stranci što dolaze su na kapaljku. Nemožeš ni zamisliti koliko normalne ljude nervira taj južnjački menetalitet nakon nekog vremena. Užasno je teško živjeti u sredini gdje pola ljudi ima prst u uhu i samo zateže aeee....


U malo poslova koje smo/sam radio s ljudima iz Hrvatske,vidi se taj mentalitet ljudi gore,od granice s Slovenijom,pa do Mađarske.

Dok ovi dolje,ma lako ćemo,napraviti ćemo mi to...

Da napomenem,nastojim ne raditi s našima pa nije neki veliki broj,ali nije baš slučajnost.
Tomgold is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:41.