Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2018., 12:20   #5921
Vitalna statistika za novembar (samo broj zivorodjenih sam uspeo izvuci, nisam u prilici da detaljno pogledam)

IX 2017 : 5502

IX 2016 : 5796

Pad od gotovo 300 zivorodjenih.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is online now  
Old 12.02.2018., 13:45   #5922
U oktobru smo imali +300, sada u novembru -300. Gotovo sav pad u novembru snosi Srbija jug. Srbija sever svega -40.

U prvih 11 meseci imamo oko +500 u odnosu na 2016-u, ali ako izbacimo januar koji je bolje obrađen onda je -700. Za mesec dana ćemo znati otprilike gde smo kada izađu preliminarni podaci. Za sada možemo samo da nagađamo.
Lucho is offline  
Old 12.02.2018., 13:58   #5923
Quote:
Lucho kaže: Pogledaj post
U oktobru smo imali +300, sada u novembru -300. Gotovo sav pad u novembru snosi Srbija jug. Srbija sever svega -40.

U prvih 11 meseci imamo oko +500 u odnosu na 2016-u, ali ako izbacimo januar koji je bolje obrađen onda je -700. Za mesec dana ćemo znati otprilike gde smo kada izađu preliminarni podaci. Za sada možemo samo da nagađamo.
Da...Zaravo sada možemo samo da nagađamo da li ce pad biti manji ili veci
starchaser is offline  
Old 12.02.2018., 14:32   #5924
Quote:
starchaser kaže: Pogledaj post
Da...Zaravo sada možemo samo da nagađamo da li ce pad biti manji ili veci
Za mesec dana ćemo otprilike znati gde smo. Definitivno ćemo znati tek krajem juna. 2015. i 2016. su bile veća smanjivanja u konačnim podacima nego ranijih godina.

2014., 2015. i 2016. je po konačnim bilo 700-800 manje rođenih nego po preliminarnim.

2013. je po konačnim bilo 100 manje rođenih nego po preliminarnim, a 2012. je bilo 650 više rođenih po konačnim.

Ludnica, ništa se definitivno ne zna pre leta
Lucho is offline  
Old 13.02.2018., 16:02   #5925
Quote:
Lucho kaže: Pogledaj post
U oktobru smo imali +300, sada u novembru -300. Gotovo sav pad u novembru snosi Srbija jug. Srbija sever svega -40.

U prvih 11 meseci imamo oko +500 u odnosu na 2016-u, ali ako izbacimo januar koji je bolje obrađen onda je -700. Za mesec dana ćemo znati otprilike gde smo kada izađu preliminarni podaci. Za sada možemo samo da nagađamo.
Nisi u pravu.Greska ti je sto gledas na januar.U januaru i decembru rodi se oko 11500 dece.E sad,pogledaj koliko je prikazano za januar i decembar 2016.god.Prikazano je samo 10 000.Gde su onih 1500 neprikazanih za januar sto hvali?Prikazani su u ostalim mesecima.Zakljucak:januar mesec se ne pegla u decembru vec najvecim delom u ranijim mesecima.Druga stvar: sav visak koji je prikazan u decembru 2016.godine,a prikazano je 7000,odbijen je u konacnim podacima-znaci januar je ispeglan ranije.Tako ce biti i u 2017.god.Bolje prikazan januar je ispeglan u ranijim mesecima i decembar nece imati uticaj na to.Zivi bili pa videli.A po podacima iz porodilista najverovatnije konacni podaci za 2017.bice oko 65 150.
gargash is offline  
Old 16.02.2018., 02:36   #5926
https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=xOt-hhWZQX8

Rodjeni u srbiju za 2017 je 64.473 .....iz vucic podatke , sto ja verujem zasto je kazao do konacnim detaljim brojama. Nije tako stasna cifra ako i pogledamo iz prosle godine, ali broj umrli sigurno ce biti veci, ja procenim oko 104.000 taj broj ce dostignuti, ili - 40.000 manje ludji samo sa jednum godino, sto ce biti i najcrn rekord za srbiju, ali za ovom ce pratiti i ovek smanjena fertilitet baza.
DoniAlb is offline  
Old 16.02.2018., 17:27   #5927
Alb brze padaju i sele. Kataklizma je na sledećem popisu. Onaj 2031 ni 700tisuca neće reći.
Tko ga briga za upokojene osim obitelji.

Manji trošak proračuna i više para za druge aproprijacije u proračunu. ZA oplodjavanje NVO udruge.
Esad Dzudzo is offline  
Old 17.02.2018., 06:55   #5928
Ako i bude tako, to je gotovo stagniranje, a na populaciju od 6.9 miliona (mozda i nesto ispod tog broja, zbog migracija) i na stalno smanjenje broja zena u fertilnom dobu stope fertiliteta i nataliteta bi trebalo da se odrze na nivou iz 2016. Kakva su crna predvidjanja bila za broj zivorodjenih do 2020, ovo odrzavanje na oko 65 hiljada traje jos od 2011, tako da nije mnogo lose, a da moze mnogo bolje, moglo bi.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is online now  
Old 18.02.2018., 00:50   #5929
Srbi gde god i da zive imaju lose demografske slike. Demografija je najveci izazov srpske nacije sledece godine. Tuzno je to sto cela srpska mainstream kultura je anti porodicna (TVGrand, Pink, Parovi, Zadruge, turbo-folk)
Wispy is offline  
Old 18.02.2018., 18:27   #5930
Quote:
Wispy kaže: Pogledaj post
Srbi gde god i da zive imaju lose demografske slike. Demografija je najveci izazov srpske nacije sledece godine. Tuzno je to sto cela srpska mainstream kultura je anti porodicna (TVGrand, Pink, Parovi, Zadruge, turbo-folk)
Veruj mi, ni ostale nemaju tako sjajno demografija slika, samo diferencija postoji ko ima losije stanje, sada.
DoniAlb is offline  
Old 18.02.2018., 19:06   #5931
Ja iskreno tek ocekujem veliki pad nataliteta u Srbiji.
Situaciju najbolje poznajem u Zapadnoj Srbiji, iz koje je trenutno preko 70% omladine otislo sto u Beograd, Novi Sad, ali od toga preko 70% u Nemacku i Rusiju na rad.
Stoji da je to privremeni rad, baustel, ali mnogo njih ce ostati tamo. Neki su odveli i zenu, decu. Opet, neki su se ozenili, pa su zene i deca u Srbiji, a oni preko.
Neki ce ozeniti Svabice, Ruskinje i ostati tamo. Prica o povecanju nataliteta jedino bi mogla da predje u neku realnost ''uvozom'' nekih 30 000 Ukrajinki, Kazahstanki, Ruskinja, Moldavki i slicno koje bi se udale za nezenje koji zele da se zene, a presli su odredjeni broj godina. Vecina takvih zive u ruralnim delovima zemlje. To je najbolji konkretan potez koji bi obezbedio vise rodjenih.
Bozurr is offline  
Old 18.02.2018., 21:24   #5932
Quote:
Bozurr kaže: Pogledaj post
Ja iskreno tek ocekujem veliki pad nataliteta u Srbiji.
Situaciju najbolje poznajem u Zapadnoj Srbiji, iz koje je trenutno preko 70% omladine otislo sto u Beograd, Novi Sad, ali od toga preko 70% u Nemacku i Rusiju na rad.
Stoji da je to privremeni rad, baustel, ali mnogo njih ce ostati tamo. Neki su odveli i zenu, decu. Opet, neki su se ozenili, pa su zene i deca u Srbiji, a oni preko.
Neki ce ozeniti Svabice, Ruskinje i ostati tamo. Prica o povecanju nataliteta jedino bi mogla da predje u neku realnost ''uvozom'' nekih 30 000 Ukrajinki, Kazahstanki, Ruskinja, Moldavki i slicno koje bi se udale za nezenje koji zele da se zene, a presli su odredjeni broj godina. Vecina takvih zive u ruralnim delovima zemlje. To je najbolji konkretan potez koji bi obezbedio vise rodjenih.
Pa nema ni njih baš toliko za izvoz
Šalu na stranu,na koji tacno deo zapadne Srbije mislis kad kad kazes da je toliko mladih otišlo?
starchaser is offline  
Old 18.02.2018., 21:24   #5933
Evo malo korisnih brojki.

https://www.srbijadanas.com/vesti/in...rbe-2018-01-28
file71 is offline  
Old 18.02.2018., 23:35   #5934
Quote:
starchaser kaže: Pogledaj post
Pa nema ni njih baš toliko za izvoz
Šalu na stranu,na koji tacno deo zapadne Srbije mislis kad kad kazes da je toliko mladih otišlo?
Konkretno na Mali Zvornik, Loznicu, Ljuboviju.
Tu je opste rasulo. U Malom Zvorniku bukvalno nista ne radi. U opstini nije zaposleno preko 1000 ljudi, plate smesne, tako da niko nije budala da radi za 20 000, a sa 20, 30 godina moze da ide gde hoce preko.
Bozurr is offline  
Old 19.02.2018., 02:46   #5935
Quote:
Wispy kaže: Pogledaj post
Srbi gde god i da zive imaju lose demografske slike. Demografija je najveci izazov srpske nacije sledece godine. Tuzno je to sto cela srpska mainstream kultura je anti porodicna (TVGrand, Pink, Parovi, Zadruge, turbo-folk)
imaju svi,ali apuslutno svi,ali samo se o srbima pise kad je to u pitanju.
na zalost zakljucio sam da mediju to potenciraju ne da bi probudili svest kod srpskog naroda,
vec da bi im ubili svaki moral pa i politicki,jel eto mi izumiremo.

kakvo je stanje sa hrvatima,srbi koliko su brojnij sad gledajuci rodjene bice i za 50 god,nista se tu ne menja.

bosnjaci,smesno vise se srba rodi samo u bg nego bosnjka u celoj bih.

a albanci i medijsko spinovanje kako ce doci do nisa je tek za posebnu analizu i to za psihicku,jer je zanimljivo sta se sa time zeli postici.

uglavnom vise se rodi srba u srbiji nego albanaca u albaniji i na kosovu zajedno,
istina oni ce dodati i makedoniju i crnu goru..onda mi dodamo republiku srpsku i crnu goru.i jos veca razlika je u korist srba.

uglavnom medijsko spinovanje o albanskom radjanju i srpskom neradjanju je uspelo.
tako da 90 posto srba misli da se albanaca radja mnogo vise nego srba u regionu.sto je smesno.
ali eto ocigledno neko pametnij i sa posebnim ciljem je osmislismio tu medijsku propagandu.
kacin4 is offline  
Old 19.02.2018., 17:17   #5936
Quote:
kacin4 kaže: Pogledaj post
imaju svi,ali apuslutno svi,ali samo se o srbima pise kad je to u pitanju.
na zalost zakljucio sam da mediju to potenciraju ne da bi probudili svest kod srpskog naroda,
vec da bi im ubili svaki moral pa i politicki,jel eto mi izumiremo.

kakvo je stanje sa hrvatima,srbi koliko su brojnij sad gledajuci rodjene bice i za 50 god,nista se tu ne menja.

bosnjaci,smesno vise se srba rodi samo u bg nego bosnjka u celoj bih.

a albanci i medijsko spinovanje kako ce doci do nisa je tek za posebnu analizu i to za psihicku,jer je zanimljivo sta se sa time zeli postici.

uglavnom vise se rodi srba u srbiji nego albanaca u albaniji i na kosovu zajedno,
istina oni ce dodati i makedoniju i crnu goru..onda mi dodamo republiku srpsku i crnu goru.i jos veca razlika je u korist srba.

uglavnom medijsko spinovanje o albanskom radjanju i srpskom neradjanju je uspelo.
tako da 90 posto srba misli da se albanaca radja mnogo vise nego srba u regionu.sto je smesno.
ali eto ocigledno neko pametnij i sa posebnim ciljem je osmislismio tu medijsku propagandu.
Sta mene briga sta oni imaju, nasa nacija propada i izumire velikom brzinom.
Sto je najgore, mi smo megalomanska nacija, ponasamo se kao da smo najjaci, kao da nas ima 50 ili 100 miliona, a ono u Srbiji vec zivi manje od 7 miliona ljudi, sto stavlja Srb kao jednu od najmanjih zemalja u Evropi po populaciju, cak i ako nije tako trenutno, vodi ka tome, Svedska/Norveska/Danska/Finska su vec vece od Srbije ili brzo idu ka tome, Svajcarska nas je pretekla/Austrija takodje, Slovacka se priblizava, znaci postajemo nebitan faktor.

Ne znam sta je tebi tu smesno.
Pusti ti Bosnjake, oni nisu ni nacija, nastali 93 ili koje vec, nemaju odlike prave nacije, niti sve institucije niti istoriju niti samosvest.
A i ima ih jako mao.
Isto vazi i za Crnogorce, i za Kosovare i za Makedonce.

To su sve prelazne nacije, nisu prave nacije i to svako zna, suvise su i male a osim toga suvise i slabe niti imaju kontinuitet, i sve imaju sprdnju od zastava sa nekim zvezdicama Evrope i slicno. Sve imaju nekakve predstavnike i strane baze na teritoriji.

Koliko smo pali upravo pokazuje i to, tesimo se kako su Bosnjaci minijaturni, i kako je BG brojniji od Bosnjaka.

S druge strane, srpska nacija je prava evropska nacija nastala kad i ostale u Evropi, i doprinela je Evropi mnogo kroz istoriju.

Medjutim, nista se ne radi po ovom pitanju, nista od drzave.
Stanje sigurno moze da se popravi barem za koji procenat.
Drzavu to ne interesuje, ocigledno.


Niko i ne misli da ce Albanci doci do Nisa, niti ikoga boli uvo za ta naklapanja.
To su gluposti, i ne znam zasto pises o tome.

Ajmo da budemo bolji od regiona, a ne da kazemo da smo isti.

Ja podrzavam fabrike koje se otvaraju, ali to ocigledno nije dovoljno.
Drzava mora da proba da uradi nesto ozbiljnije oko ovoga, pa kako bude. Nek pukne pare, ne treba da se stedi na ovakvim stvarima.

Ja licno bih se zaduzio i za neke velike projekte, za neki fond, jednostavno dug moze da se vrati ako imas omladinu, ako imas buducnost.

I bas zato sto znamo da ce za 15tak godina biti jos gore, daj da uradimo nesto povodom toga, nesto sitno.

Za pocetak, neka drzava izdvoji velika sredstva i podrzi onu organizaciju koja dovodi mlade iz inostranstva. Velika sredstva, sveobuhvatni program, neka popravi puteve do tih sela, to je po meni odlican projekat, dobijas i decu i nove stanovnike, neka sela zivnu.

Mozda je to sitno ukupno, ali je bitno i sacuvati sela, i to siromasna.

Neka uvedu fond specijalno za drugo i trece dete, ogroman fond, moras da stignes do treceg deteta a onda dobijes ogromne pare.
Samo da ne pricaju kako nema para, posto ih definitivno ima, kupuju avone/sluzbene automobile/finansiraju botove i er srbije i slicne gluposti.

Uostalom najveci deo novca u tom fondu bi dolazio od nasih koji rade u inostranstvu i raznih firmi i preduzeca.

Sta koj moj koga sprecava da pocne ozbiljno da radi na ovaj nacin?

A sta oni rade, povecaju dodatak za par hiljada i misle da ce time resiti nesto?
Pa bolje da nisu ni povecali tako sitno, samo su izgubili dodatne pare, a nista nisu napravili, sto pokazuju i podaci.

Jedino su napravili odlaganje veceg pada kao u HR sa otvaranjem fabrika po siromasnijim mestima.

Sto se tice minijuturnih Albanaca, i treba da bude takva medijska prica, bolje je da mislimo da smo gori od regiona i da smo u teskoj pozicji, nego da se sepurimo i mislimo da smo najbolji i da nam ide dobro.

Albanci su posebni luzeri, od tolikog nataliteta, unistise sve, niti ih ima puno ukupnom broju ni po teritoriji, daleko manji i od Srba i Bugara i Grka i Rumuna.

Jebes ti naciju sa 5 miliona pripadnika skupljanih po celom sirem regionu. Jedino imaju omladine, koju im fino uzimaju Svajcarska i Italija.
dovlangrecimo is offline  
Old 19.02.2018., 22:55   #5937
Quote:
kacin4 kaže: Pogledaj post
imaju svi,ali apuslutno svi,ali samo se o srbima pise kad je to u pitanju.
na zalost zakljucio sam da mediju to potenciraju ne da bi probudili svest kod srpskog naroda,
vec da bi im ubili svaki moral pa i politicki,jel eto mi izumiremo.

kakvo je stanje sa hrvatima,srbi koliko su brojnij sad gledajuci rodjene bice i za 50 god,nista se tu ne menja.

bosnjaci,smesno vise se srba rodi samo u bg nego bosnjka u celoj bih.

a albanci i medijsko spinovanje kako ce doci do nisa je tek za posebnu analizu i to za psihicku,jer je zanimljivo sta se sa time zeli postici.

uglavnom vise se rodi srba u srbiji nego albanaca u albaniji i na kosovu zajedno,
istina oni ce dodati i makedoniju i crnu goru..onda mi dodamo republiku srpsku i crnu goru.i jos veca razlika je u korist srba.

uglavnom medijsko spinovanje o albanskom radjanju i srpskom neradjanju je uspelo.
tako da 90 posto srba misli da se albanaca radja mnogo vise nego srba u regionu.sto je smesno.
ali eto ocigledno neko pametnij i sa posebnim ciljem je osmislismio tu medijsku propagandu.
Ja samo kazem ne mozes graditi porodicne politike gde cela mainstream kultura je anti porodicna. Vidi kakve muzike slusa jedan prosecni Srbin, kakve TV programe gleda, ko su zvezde u Srbije i tako dalje. Sve to utice jako mnogo na demografije. Plus ekonomija i infrastruktura svakako.

Ne samo to. Vec sve zemlje koje imaju visoki procenat zene u javnom zivotu imaju nizak natalitet. Visoki natalitet i rodova ramnopravnost nisu kompaktabilne. Srbija moze ocekivati visoki natalitet samo kad bi jedno 60% zene postale domacice i posvetile porodice. Sve drugo je iluzija.
Wispy is offline  
Old 20.02.2018., 22:40   #5938
http://www.nspm.rs/hronika/hrvatski-...tml?alphabet=l

Ima video......

Ne se sekiraj pripadnice naroda nastao iz podruma Holideja in 1993. Mi smo losi, ali neki susjedi krahirali. Cak im placu duznosnici na konferencijama i demonstrativno podnose ostavke, uz jadike o nezaposlenoj supruzi i 2 stara roditelja koja kopaju po kontejnerima.
Esad Dzudzo is offline  
Old 20.02.2018., 22:56   #5939
Quote:
Esad Dzudzo kaže: Pogledaj post
http://www.nspm.rs/hronika/hrvatski-...tml?alphabet=l

Ima video......

Ne se sekiraj pripadnice naroda nastao iz podruma Holideja in 1993. Mi smo losi, ali neki susjedi krahirali. Cak im placu duznosnici na konferencijama i demonstrativno podnose ostavke, uz jadike o nezaposlenoj supruzi i 2 stara roditelja koja kopaju po kontejnerima.
U vas je stanje gore, Srbi imaju manji fertilitet nego Hrvati, jedino vam Sandžaklije i šipci prave djecu.http://sandzakpress.net/srbija-godis...pazaru-sjenici
Noricum is offline  
Old 21.02.2018., 17:12   #5940
Quote:
Noricum kaže: Pogledaj post
U vas je stanje gore, Srbi imaju manji fertilitet nego Hrvati, jedino vam Sandžaklije i šipci prave djecu.http://sandzakpress.net/srbija-godis...pazaru-sjenici

hajd ne lupaj gluposti majke ti.
naravno da u srbiji stanje nije bajno,ali nigdje u regionu nije bajnije,
srbi zbog brojnih generacija rodjenih 1930-1940 sad gube veliki br stanovnika.

ali ako pogledamo omjer procentualno,
srbi koliko su brojnij od hrvata sad bice i za 30-40 god.
koliko su brojnij od bosnjaka sad bice i za 30-40 god.
u srbiji se rodi oko 65 000 u hrvatskoj ni 40 000.
bosnjake necu ni komentarisati vise se srba rodi u bg nego bosnjaka u celoj bih.

jedina poenta u svemu tome jeste da svima nam se br stanovnika smanjuje ali razlika ostaje ista.

a to sto sto spominjes n,pazar.tutin sjenicu je krajnje smesno.stvarno ce se srbi zabrinuti sto br bosnjaka sa 2 posto moze skociti na 3 ili 4 posto za 20 god.i to nastanjeni svi u te tri najzaostalije opstine.

sipaca u srbiji bez kosova je premalo da bi i ulazili u neku statistiku.
kacin4 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:55.