Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Istanbulska konvencija
Da 233 41.17%
Ne 267 47.17%
svejedno mi je 66 11.66%
Glasovatelji: 566. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 16:12   #561
Quote:
Knosos kaže: Pogledaj post
A u slučaju rata takve će se prve "mobilisati" da bi netko drugi mogao trošiti skupe kurve i šmrkati kile kokaina.

Načelno je život za muškarca ako nije na samome vrhu pakao. Nemaš nikakva prava, imaš sve obaveze i odgovaraš apsolutno za sve. Bez milosti, bez popuštanja ili olakotnih okolnosti. Šanse za reprodukciju nula, za zdrav život nikakve, itd.

Povijest je pokazala, ako već logika ne nalaže, da su najugroženije one skupine o kojima se najmanje govori.
Nisi više dužan štiti žene i djecu i raditi posao koji je po tebi ispod časti. Da dođe do rata, imaš izbor otići vani i ne svoj život ugroziti zbog nekog političara. Osoba koja želi očuvati živce, nema mu druge, nego da rat izbjegne pod svaku cijenu.
Pythonhim is offline  
Old 19.02.2018., 16:16   #562
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Rodna ideologija, postoji, ali.. to je upravo to - ideologija.
Barem mislim da smo ih u 20. Stoljecu imali dovoljno


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
A ti više nemaš svoje mišljenje odkad je prošlo 20 sotljeće?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 19.02.2018., 18:24   #563
Kako prolazi vrijeme, Protočnom bojleru i njegovoj partiji će dotičnu konvenciju biti sve teže uvesti...

Odnosno ako je ne uvedu do lipnja, nece je ni uvesti, jer razvidno je da je biračko tijelo HDZa u ogromnoj većini protiv usvajanja iste... Par mjeseci pred izbore, pa makar one za europski parlament, konvenciju nece usvajati.

Pritisaka sto iz Brisela, sto od strane lijevih partija i tzv nevladinih udruga (dotični najviše podupiru usvajanje konvencije, jer će im ista omogućiti masovno uhljebljivanje njihovog članstva na državnu sisu) će nesumnjivo i dalje biti...

Iduca vlada na redovnim ili prijeivremenim izborima bit ce desnija od danasnje (osim u slučaju velike koalicije) i samim tim usjajanje konvencije biti ce jos teze nego danas.

Gledajuci zastupnike, ako konvencija dodje na izglasavanje u Sabor (za usvajanje mora biti izgasana natpolovična većina), te ako HDZ ostane suzdrzan, SDPu ce po prilici trebati glasovi 6-7 Mostovih zastupnika za usvajanje. Sto je malo vjerojatno.
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Ljeta koja dolaze, šta mi novo donose, dal ću naći puteve, koji vode do tebe...
IscoAlarcon is offline  
Old 19.02.2018., 18:46   #564
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Kako prolazi vrijeme, Protočnom bojleru i njegovoj partiji će dotičnu konvenciju biti sve teže uvesti...

Odnosno ako je ne uvedu do lipnja, nece je ni uvesti, jer razvidno je da je biračko tijelo HDZa u ogromnoj većini protiv usvajanja iste... Par mjeseci pred izbore, pa makar one za europski parlament, konvenciju nece usvajati.

Pritisaka sto iz Brisela, sto od strane lijevih partija i tzv nevladinih udruga (dotični najviše podupiru usvajanje konvencije, jer će im ista omogućiti masovno uhljebljivanje njihovog članstva na državnu sisu) će nesumnjivo i dalje biti...

Iduca vlada na redovnim ili prijeivremenim izborima bit ce desnija od danasnje (osim u slučaju velike koalicije) i samim tim usjajanje konvencije biti ce jos teze nego danas.

Gledajuci zastupnike, ako konvencija dodje na izglasavanje u Sabor (za usvajanje mora biti izgasana natpolovična većina), te ako HDZ ostane suzdrzan, SDPu ce po prilici trebati glasovi 6-7 Mostovih zastupnika za usvajanje. Sto je malo vjerojatno.
Precjenio si radikalnu desnicu i ekstremiste.

Većina ljudi su normalni građani koji podržavaju borbu protiv nasilja
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 19.02.2018., 19:15   #565
Ljudi puše foru, ne kuže da je ta konvencija napisana, da se netko može obogaditi, sisati novce iz državnog proračuna ili nekim drugim metodama. To odlično prolazi na zapadu.
Pythonhim is offline  
Old 19.02.2018., 19:24   #566
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Precjenio si radikalnu desnicu i ekstremiste.

Većina ljudi su normalni građani koji podržavaju borbu protiv nasilja
Slazem se,,,


Skupi potpise za referendum o toj temi... Ako kako kazes samo radikalni desnicari i ekstremisti ne podrzavaju (dakle to je 90% sudionika ove teme) uvodjenje te nakaradnosti, onda neces imati promlema sa skupljanjem potrebitog broja potpisa. Dok na referendumu postotak koji ce biti za usvajanje ce varirati izmedju 80 i 90%...

A ne pisati upise od jedne, dvije, najvise tri recenice po upisu,,,

HAJMOOOOOOO
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Ljeta koja dolaze, šta mi novo donose, dal ću naći puteve, koji vode do tebe...
IscoAlarcon is offline  
Old 19.02.2018., 19:51   #567
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Slazem se,,,

Skupi potpise za referendum o toj temi... Ako kako kazes samo radikalni desnicari i ekstremisti ne podrzavaju (dakle to je 90% sudionika ove teme) uvodjenje te nakaradnosti, onda neces imati promlema sa skupljanjem potrebitog broja potpisa. Dok na referendumu postotak koji ce biti za usvajanje ce varirati izmedju 80 i 90%...

A ne pisati upise od jedne, dvije, najvise tri recenice po upisu,,,

HAJMOOOOOOO
Nemam pametnijeg posla u životu nego skupljati potpise

Skupi ti potpise, bokte
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 19.02.2018., 19:52   #568
Quote:
Pythonhim kaže: Pogledaj post
Ljudi puše foru, ne kuže da je ta konvencija napisana, da se netko može obogaditi, sisati novce iz državnog proračuna ili nekim drugim metodama. To odlično prolazi na zapadu.
Ako se netko može obogatiti ovom konvencijom onda mi kaži gdje da se prijavim
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 19.02.2018., 20:16   #569
Tim gore da tako bezrezervno i vatreno to podržavaš, a ništa od toga nemaš. Jbg, podijeljena su mjesta za tim bogatim stolom.
Ali siguran sam da cijene oni koji doista imaju koristi i tebe i takve apologete poput tebe.
Imaju i naziv za to. Bolje da ti ga ne kažem...
SwissChoco is offline  
Old 19.02.2018., 20:38   #570
Quote:
Pythonhim kaže: Pogledaj post
Ljudi puše foru, ne kuže da je ta konvencija napisana, da se netko može obogaditi, sisati novce iz državnog proračuna ili nekim drugim metodama. To odlično prolazi na zapadu.
Slažem se. Tim više što je Ustavom RH propisano na koji način se zakonom moraju zaštititi žrtve obiteljskog nasilja. Ne poštujemo naše Zakone, što će nam nešto što ni samo ne znamo i ne razumijemo što to za sobom povlači.
Žrtve obiteljskog nasilja, bez obzira muško ili žensko, nedovoljno su zaštićeni, iako postoji i zakon i postupak po kojem se takve osobe zbrinjavaju i kako im se mora i može pomoći.
duxi is offline  
Old 19.02.2018., 21:03   #571
Quote:
SwissChoco kaže: Pogledaj post
Tim gore da tako bezrezervno i vatreno to podržavaš, a ništa od toga nemaš. Jbg, podijeljena su mjesta za tim bogatim stolom.
Ali siguran sam da cijene oni koji doista imaju koristi i tebe i takve apologete poput tebe.
Imaju i naziv za to. Bolje da ti ga ne kažem...
"bezrezervno i vatreno", kao da gledam tursku sapunicu

Ti podržavaš nešto jedino ako dobiješ lovu za to?

Ima i naziv za to. Bolje da ti ga ne kažem.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 19.02.2018., 21:15   #572
Ne, ali se ni ne raspitujem kako da se od obrane stavova obogatim.
SwissChoco is offline  
Old 19.02.2018., 22:42   #573
Ntko normalan nije za nasilje nad ženama ili bilo kome,ali pažljiviji čitatelji su tu ,kako to obično ide sa sitnim slovima, iščitali još ponešto.
polki is offline  
Old 19.02.2018., 23:34   #574
Smile

Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ako se netko može obogatiti ovom konvencijom onda mi kaži gdje da se prijavim
Ne može se obogatiti, ali daje ljudskropravaškim štakorima da se još više kote i da još više sisaju.

Ako se želiš obogatiti radi budi koristan ljudima.
NullPointer is offline  
Old 20.02.2018., 00:16   #575
Quote:
Pythonhim kaže: Pogledaj post
Nisi više dužan štiti žene i djecu i raditi posao koji je po tebi ispod časti. Da dođe do rata, imaš izbor otići vani i ne svoj život ugroziti zbog nekog političara. Osoba koja želi očuvati živce, nema mu druge, nego da rat izbjegne pod svaku cijenu.

Da sutra dođe do globalne kataklizme, od koga bi se očekivalo da skrbi, brani i štiti?

Zamisli apokaliptični scenarij a la Mad Max.
Knosos is offline  
Old 20.02.2018., 00:19   #576
Odlična logika. Evo, vodeći se istom ja predlažem da se svakom građaninu u spavaće sobe ugrade IP kamere jer je "dokazano" da se najviše nasilja događa između plahti.

Onaj tko je protiv, taj očito podupire nasilje u bračnom krevetu.
Knosos is offline  
Old 20.02.2018., 00:51   #577
Mislim da ti to nije nasilje... Mada nekad moze tako izgledati neupucenom promatracu. To je ono sto zovu seks.
A kazu da je seks prljav samo kada se radi kako treba. Pa sad ti znaj.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Old 20.02.2018., 02:32   #578
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Mislim da ti to nije nasilje... Mada nekad moze tako izgledati neupucenom promatracu. To je ono sto zovu seks.
A kazu da je seks prljav samo kada se radi kako treba. Pa sad ti znaj.
Ako država kaže da je nasilje, onda je nasilje. Uostalom, već sam čin penetracije je izraz nasilne dominacije muškarca nad ženom.

Što se promatranja tiče, mislim da bi i voajerizam trebalo najstrože sankcionirati, kao i spolni odnošaj bez prethodno ovjerene javnobilježničke isprave te posebnog dopuštenja države u svrhu povećanja nataliteta.

Svatko tko se tome protivi očigledno želi seks samo u svrhu zadovoljavanja svoje životinjske patrijarhalne ogavne pohote, a što je jednostavno nedopustivo.
Knosos is offline  
Old 20.02.2018., 10:05   #579
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
...a ako muška i ženska djeca nisu ravnopravna onda će konvencija pasti na ustavnom sudu jer smo po našem ustavu svi ravnopravni.
Ti smatraš da su po ovoj konvenciji muška i ženska djeca ravnopravna?

Argumentiraj.

Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Klerofašisti šire ove laži kako bi preodgojili naciju i nametnuli svoj svjetonazor.
Mene nazivaš klerofašistom?
Zanimljivo.
Ja čak nisam ni vjernik, a kamo li fašist.
Ja sam agnostik i demokrat koji je protiv potpisivanja ove konvencije. Jer ona stvara nadpravne grupacije (jedan spol i jedna vrsta nevladinih udruga). Ja želim jednakopravnost.

Quote:
IscoAlarcon kaže:
Odnosno ako je ne uvedu do lipnja, nece je ni uvesti, jer razvidno je da je biračko tijelo HDZa u ogromnoj većini protiv usvajanja iste...
Ne samo biračko tijelo HDZ-a. Protiv potpisivanja ove konvencije ja znatno širi krug ljudi. S raznih strana političkog spektra
Gugenheim is offline  
Old 20.02.2018., 11:53   #580
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Ti smatraš da su po ovoj konvenciji muška i ženska djeca ravnopravna?
Nisam pravnik, pa neću donositi sudove

Zato će ustavni sud odrediti jel kršen ustav ili nije odnosno da li postoje neravnopravnosti u konvenciji

Quote:
Mene nazivaš klerofašistom?
Zanimljivo.
Ja čak nisam ni vjernik, a kamo li fašist.
Ja sam agnostik i demokrat koji je protiv potpisivanja ove konvencije. Jer ona stvara nadpravne grupacije (jedan spol i jedna vrsta nevladinih udruga). Ja želim jednakopravnost.
Klerofašisti su ljudi tipa željka markić koji izmišljaju nepostojeće pojmove ala "rodna ideologija" kako bi Hrvate uvjerili da trebaju terorizirati sve što je različito od njihovog svjetonazora
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:19.