Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 17:46   #2561
uzet ću u obzir sve vaše odgovore i hvala vam na tome, još samo za kraj uz ove sve preporuke uočio sam i onkyo skf-4800 koji imaju vrlo dobru cijenu pa ako ima nekog ko je imao priliku slušati onkyo u tom rangu da iznese svoje mišljenje
cuk-77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 18:36   #2562
Quote:
cuk-77 kaže: Pogledaj post
uzet ću u obzir sve vaše odgovore i hvala vam na tome, još samo za kraj uz ove sve preporuke uočio sam i onkyo skf-4800 koji imaju vrlo dobru cijenu pa ako ima nekog ko je imao priliku slušati onkyo u tom rangu da iznese svoje mišljenje
Onkyo je konfekcijska, a Rega audiofilska firma tako da su ti bolji izbor (po meni) Dali ili Q Acoustics koje sam naveo. Od Onkya bi jedino uzeo njihov DAB+ tuner da kupujem nešto od njih.
Ne znam kakvu glazbu slušaš, ali ako misliš imati zvučnike 10 i više godina, poslušaj te Dali i Q Acoustics i odaberi jedan od njih jer su u cjenovnom rangu Brio-R pojačala i nisu takva konfekcija kao Onkyo.
Kupiš odlično audiofilsko Regino pojačalo, onda pitaš za zvučnike od 5000 kuna, pa onda počinješ škrtariti na zvučnicima. Škrtost ima svoju cijenu.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 19:56   #2563
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Onkyo je konfekcijska, a Rega audiofilska firma tako da su ti bolji izbor (po meni) Dali ili Q Acoustics koje sam naveo. Od Onkya bi jedino uzeo njihov DAB+ tuner da kupujem nešto od njih.
Ne znam kakvu glazbu slušaš, ali ako misliš imati zvučnike 10 i više godina, poslušaj te Dali i Q Acoustics i odaberi jedan od njih jer su u cjenovnom rangu Brio-R pojačala i nisu takva konfekcija kao Onkyo.
Kupiš odlično audiofilsko Regino pojačalo, onda pitaš za zvučnike od 5000 kuna, pa onda počinješ škrtariti na zvučnicima. Škrtost ima svoju cijenu.
oke hvala, shvatio
cuk-77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 21:08   #2564
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Nego kad smo kod kablovinja, koji je ovo vrag ???
https://www.ronis.hr/kabel-audioques...+1.5m/product/
Audio UTP kabel, za kog vraga
I jos k tome direkcijski - ima smjerove u kojem ide zvuk da ga slucajno ne bi naopacke spojil
__________________
Na ignore: nitko jer ne guram glavu u pijesak
Blowing up balloons since 2020!
woobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 21:16   #2565
Quote:
jean luc kaže: Pogledaj post
Ovak odoka bi rekao da su dosta lošiji - više utrošenog materijala, niža cijena

Pogledaj Dali Spector 2 zvučnik, u kombinaciji sa ova dva druga pojačala trebali bi biti unutar budžeta. Nisi napisao kolika ti je soba, to je dosta važno kad odabireš zvučnike.
Ako ćeš puštat sa računala preko ove miksete koju si spomenuo (koja je i DAC sa usb ulazom i analognim izlazima), zapravo imaš digitalni izvor zvuka sasvim solidne kvalitete - bolje od bluetotha, tak da ti on nije ni nužan.
Pretpostavljam da na iOSu ima neki glazbeni player koji ima aplikaciju za mobitel/tablet - tako sam svojevremeno koristio Foobar na winsima.
Većina softverskih playera ima mogućnosti streamat web-radio, koji je većinom bolje kvalitete od FM radija.

U principu tako imaš sve, samo odaberi dobro pojačalo, zvučnike, i naravno - kablove
Zensor mi se više sviđaju Zatražit ću ponudu od Ronisa za taj Onkyo i Dali pa ako izađu u susret sa cijenom, uzimam. Hvala na savjetima!
ibanezfrelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 10:14   #2566
ovo su moji kablovi kao na slici, ali puno veće kvadrature, stari oko 15g i nisu bili baš jeftini pa ako tko zna marku nek javi
IMG]http://i63.tinypic.com/u.jpg[/IMG]
cuk-77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 12:29   #2567
Quote:
cuk-77 kaže: Pogledaj post
ovo su moji kablovi kao na slici, ali puno veće kvadrature, stari oko 15g i nisu bili baš jeftini pa ako tko zna marku nek javi
IMG]http://i63.tinypic.com/u.jpg[/IMG]
Množina od kabel su kabeli, ne znam koliko je teško to naučiti.

Svi distributeri također pogrešno pišu na svojim sajtovima, zapravo nije pogrešno nego se radi o 2 stvari ovo su kablovi

dredder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 12:32   #2568
je li onda kablinje ili kablovinje?
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 12:33   #2569
Bujol

E a pazi sad kada krene woobie i druzba Pere Kvrzice o presjeku i kvaliteti...
__________________
Imam dva peseka...jednoga doma, a drugoga koji me ispravlja...
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 20.02.2018., 13:53   #2570
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
je li onda kablinje ili kablovinje?
Da ako kupuješ highend kante za vodu, kako postoje highend podmetači za žice možda postoji i to
dredder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 15:18   #2571
Quote:
cuk-77 kaže: Pogledaj post
ovo su moji kablovi kao na slici, ali puno veće kvadrature, stari oko 15g i nisu bili baš jeftini pa ako tko zna marku nek javi
IMG]http://i63.tinypic.com/u.jpg[/IMG]

__________________
ZGB
plisani is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 19:37   #2572
Quote:
dredder kaže: Pogledaj post
Množina od kabel su kabeli, ne znam koliko je teško to naučiti.

Svi distributeri također pogrešno pišu na svojim sajtovima, zapravo nije pogrešno nego se radi o 2 stvari ovo su kablovi
Gramaticki ispravne i prihvatljive mnozine su i kabeli i kablovi, to sto postoji i drgo znacenje istog nije u opreci, ne znam koliko je tesko pogledati pravopis.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 20:01   #2573
Tko je išao u školu ne treba mu pravopis ali držimo se teme.

Quote:
Zanimljiva je činjenica da se jednostavnim pretraživanjem na internetu nailazi na mnoge pravilne i pogrešne oblike imenice kabel. Iznimka nisu ni specijalizirane trgovine za prodaju električne ili elektroničke opreme koje spajaju kablove, putem kabla (usp. lije kao iz kabla), povezuju kablovima i slično. Međutim, množina imenice kabel ne glasi kablovi već kabeli. Oblik kablovi je množina imenice kabao koja označuje drvenu posudu za vodu i pranje (Anić, Rječnik hrvatskoga jezika).

Pogrešna deklinacija „uvukla” se i u Nacionalnu klasifikaciju djelatnosti za tvrtke i obrte iz 2007. godine u kojoj se pojavljuju kategorije poput proizvodnja kablova od optičkih vlakana, proizvodnja kablova za printere, monitore, USB-kablove itd.


N kabel / kabao

kabeli / kablovi (kabli)

G kabela / kabla

kabela / kablova (kabala)

D kabelu / kablu

kabelima / kablovima (kablima)

A kabel / kabao

kabele / kablove (kable)

V kabele / kable

kabeli / kablovi (kabli)

L kabelu / kablu

kabelima / kablovima (kablima)

I kabelom / kablom

kabelima / kablovima (kablima)
dredder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 22:31   #2574
Quote:
dredder kaže: Pogledaj post
Tko je išao u školu ne treba mu pravopis ali držimo se teme.
Nisam ja povukao to pitanje, a pravopis koriste redovno i doktori kroatistike na faksu pa ne vidim kako bi te pohadjanje skole oslobodilo te potrebe.

Ako ista trebalo te nauciti pogledati izvore prije donosenja zakljucaka.

Uglavnom, kablovi je ispravan izraz.

http://hjp.znanje.hr/index.php?show=...el9jXBM%3D

Inace ovdje stoji samo kablovi, drugdje sam nasao da je moguce i kabeli i kablovi. Moguce da ima i trecih izvora koji dozvoljavaju samo kabele, budem provjerio ako stignem.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 14:02   #2575
Ispravka, pitao sam strucnije i kabeli je uistinu jedino ispravno
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 15:37   #2576
Kad smo već kod kabela, koji presjek kabela, tj. koji kabel bi mi preporučili za spojit Zensor3 zvučnike? Duljina kabela cca 3m.
ibanezfrelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 14:29   #2577
Deformirana menbrana visokotonca

Nehotice sam bršući prašinu udubio vrh propilenske menbranice visokotonca, može li se to nekako ispraviti da se ne napravi još veća šteta.Imali ta deformacija utjecaj na kvalitetu zvuka ili ja to ne primjećujem?
B-118 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 14:39   #2578
Quote:
ibanezfrelon kaže: Pogledaj post
Kad smo već kod kabela, koji presjek kabela, tj. koji kabel bi mi preporučili za spojit Zensor3 zvučnike? Duljina kabela cca 3m.
0,75 mm2 ti je i vise nego dovoljno.

Imas ovdje tablicu pa si mozes sam izracunati
https://en.wikipedia.org/wiki/Speaker_wire
__________________
Na ignore: nitko jer ne guram glavu u pijesak
Blowing up balloons since 2020!
woobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 15:10   #2579
Quote:
B-118 kaže: Pogledaj post
Nehotice sam bršući prašinu udubio vrh propilenske menbranice visokotonca, može li se to nekako ispraviti da se ne napravi još veća šteta.Imali ta deformacija utjecaj na kvalitetu zvuka ili ja to ne primjećujem?
Zaljepi žvakaču lagano i polako izvuci membranu
__________________
ZGB
plisani is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 15:30   #2580
Quote:
B-118 kaže: Pogledaj post
Nehotice sam bršući prašinu udubio vrh propilenske menbranice visokotonca, može li se to nekako ispraviti da se ne napravi još veća šteta.Imali ta deformacija utjecaj na kvalitetu zvuka ili ja to ne primjećujem?
Usisavač na najmanje i pažljivo, sa drugom rukom na prekidaču.
žoss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:43.