Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2018., 12:21   #1621
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
da si papak?
ti slobodno mislis i to, meni ne smeta.
Flat is offline  
Old 13.02.2018., 12:22   #1622
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Vući defaultnu liniju na muško/ženskoj razdjelnici je seksizam. Predrasuda i to one licemjerne vrste, jer se ista tvrdnja odbacuje u situaciji gdje ženi više nije korisno da ju se smatra defaultno slabijom (posao). Tad se treba testirati, nek se vidi, nek instrumenti pokažu...
Amen
__________________
Privatne poruke: Nepročitano 1
Mihail Suslov is offline  
Old 13.02.2018., 12:23   #1623
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
Da

Rekao bih da je čak u pitanju bezobrazluk. Jasno vidi da društvo (i to muško, ako sudimo po realnim reakcijama) ne gleda blagonaklono na nasilje nad ženama. I umjesto da to prihvati kao pozitivno, pokušava za sebe još malo više "prava" ogrebsti.
to nije ni grebanje vec nesto autisticno, bez pameti i cilja, samo da se obrani svoje.
ne samo kod nje, kod mnogih, bez obzira na spol.
dijalog i rjesavanje problema - nula bodova.

ali da, ti i ja mrzimo zene, to nam se uvijek moze nakalemiti, a one se samo bore za ravnopravnost.

apsurdno.
Flat is offline  
Old 13.02.2018., 12:27   #1624
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
niste nikad čuli da se male dečke, koji su puno veći i jaći od ostalih uči da ne smiju vratit punom snagom, ni koristit silu ako ih netko gnjavi (ne mislim sad na curice)? ja sam od par njih to čula, kao odraslih. to sam uzela zdravo za gotovo, al sad mislim da ja to svom sinu ne bi govorila.
kod anas u osnovnoj s eu neko doba krenulo s pricam ao nasilju i naglasilo kako se curice ne smije tuci
na to su se curice razvedrile, a jedna je krenula i u prakticnu primjenu: samarala je lijevo i desno
tko god bi joj prisao ili nesto rekao - pljas!
bio je to, mislim, sesti osnovne
nesto je rekla ona meni, nesto ja njoj i ona smjesak na lice i - pljas!
i ja pogledam natrag i PLJAS!! punom rukom i punom snagom

epilog: ona se otisla tuziti razrednici i ova koza je pokusala mene uvjeravati kako nema veze kaj je ona napravila, ona je cura i ne smije ju se tuci
bio sam prilicno jasan i eksplicitan tada s idejom da ce bilo tko tko digne ruku na mene proci lose, a ako pokusa i drugi put - da treceg puta sigurno nece biti
nije se uklapalo u tadasnji valjda drugovalni feminizam, ali nije da je razrednica tu nesto mogla
ZgSash is offline  
Old 13.02.2018., 12:29   #1625
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Ne vidiš. U onom videu su dečko i cura bili podjednakih dimenzija.
Mogla je lako i ona biti teža/mišićavija od njega.

A i ako je netko veći, drugi može biti mišićaviji. Spretniji. Brži. Mlađi. Luđi.

Vući defaultnu liniju na muško/ženskoj razdjelnici je seksizam. Predrasuda i to one licemjerne vrste, jer se ista tvrdnja odbacuje u situaciji gdje ženi više nije korisno da ju se smatra defaultno slabijom (posao). Tad se treba testirati, nek se vidi, nek instrumenti pokažu...

I nisi odgovorila, nije nitko - koju inferiornost bi dopustila da se muškarci na nju mogu pozvati vis-a-vis žena, pa da za muške u tome vrijede drugačija, labavija pravila?
ti ne kuzis da je to ljutnja i osjecak da su u pravu radi tisucljetnog ugnjetavanja nasih baka, prabaka i svih ostalih zena.
sad je red da mi patimo zato jer imamo xy i pimpeke.

nesto kao kad su se srbi muslimanima svetili u srebrenici za otomansku okupaciju.
Flat is offline  
Received Infraction
Old 13.02.2018., 12:32   #1626
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
moze
nitko tebi ne brani da vices STOP dok te netko masakrira
Opisala sam konkretnu situaciju u kojoj je taj STOP bio dovoljan. Po prirodi nisam agresivna osoba. Čak i djecu ne učim da uzvrate već da se odmaknu i da s agresivnim nemaju posla. Procijeni opasnost, odmakni se od nevolje. Agresivci ionako samo traže nevolju i plodno tlo za ispoljavanje svoje agresije.
Međutim, kad sam se našla u situaciji gdje sam bila u opasnosti od fizičkog nasrtaja i silovanja od strane nepoznate osobe, slučajnog prolaznika, u meni se probudio animalni instikt za samoočuvanjem. Bez obzira na fizičku spremnost za samoobranu, bilo je dovoljno mirnim, hladnim, odrješitim i odlučnim tonom drugu stranu zaustaviti.
kokicha is offline  
Old 13.02.2018., 12:36   #1627
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Opisala sam konkretnu situaciju u kojoj je taj STOP bio dovoljan. Po prirodi nisam agresivna osoba. Čak i djecu ne učim da uzvrate već da se odmaknu i da s agresivnim nemaju posla. Procijeni opasnost, odmakni se od nevolje. Agresivci ionako samo traže nevolju i plodno tlo za ispoljavanje svoje agresije.
Međutim, kad sam se našla u situaciji gdje sam bila u opasnosti od fizičkog nasrtaja i silovanja od strane nepoznate osobe, slučajnog prolaznika, u meni se probudio animalni instikt za samoočuvanjem. Bez obzira na fizičku spremnost za samoobranu, bilo je dovoljno mirnim, hladnim, odrješitim i odlučnim tonom drugu stranu zaustaviti.
o boze.

pa da, ne trebamo nista osim nauciti zene da odrijesito kazu stop.
rjesila si probleme obiteljskog nasilja, silovanja i svih ostalih nasilja.
Flat is offline  
Old 13.02.2018., 12:38   #1628
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Ne vidiš. U onom videu su dečko i cura bili podjednakih dimenzija.
Mogla je lako i ona biti teža/mišićavija od njega.

A i ako je netko veći, drugi može biti mišićaviji. Spretniji. Brži. Mlađi. Luđi.
I sto sam ja na temi napisala o tome? Ovo je vec lagano pijenje krvi na slamcicu.

Quote:
Vući defaultnu liniju na muško/ženskoj razdjelnici je seksizam. Predrasuda i to one licemjerne vrste, jer se ista tvrdnja odbacuje u situaciji gdje ženi više nije korisno da ju se smatra defaultno slabijom (posao). Tad se treba testirati, nek se vidi, nek instrumenti pokažu...
Nikakvu "defaultnu liniju" ne vucem. Pisem o drustvenoj percepciji i predrasudama odnosno o tome iz cega su proizisli. Ne opravdavam vlastite predrasude nego opisujem one koje vidim oko sebe, trazim im i opisujem uzrok. Ili barem po meni, glavni uzrok. Ne bi me bilo briga da osobni vrijednosni sud u vezi toga vise nego jednom nisam iznijela u SUPROTNOM smjeru od ovog za koji me prozivas. Crno na bijelo stoji na temi.

Quote:
I nisi odgovorila, nije nitko - koju inferiornost bi dopustila da se muškarci na nju mogu pozvati vis-a-vis žena, pa da za muške u tome vrijede drugačija, labavija pravila?
Gdje sam se ja tocno POZVALA na zensku inferiornost i insinuirala da za zenu vrijede labavija pravila pa da me "imas pravo" ovo pitati? Zivo me zanima, rado bih quote.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Old 13.02.2018., 12:39   #1629
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
ti ne kuzis da je to ljutnja i osjecak da su u pravu radi tisucljetnog ugnjetavanja nasih baka, prabaka i svih ostalih zena.
sad je red da mi patimo zato jer imamo xy i pimpeke.
Ja imam čukundedu koji je bio rob. Dobro imam i nekog tko je bio robovlasnik al to nije bitno.

Pero ima čukundedu koji je bio rob, al to nije bitno. Bitno je da ima i nekog tko je bio robovlasnik.

Dakle savršeno jasno zašto se Pero meni danas mora ispričavati, a ja njemu ne.
ZloPrase is offline  
Old 13.02.2018., 12:40   #1630
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
o boze.

pa da, ne trebamo nista osim nauciti zene da odrijesito kazu stop.
rjesila si probleme obiteljskog nasilja i svih ostalih nasilja.
Nisam ništa riješila.
Rješava svatko za sebe. Ne dozvoliti da te nitko gazi. Svatko od nas ima priliku reći drugome da je dosta. Svatko od nas ima priliku maknuti se na prvi pokušaj agresije. Naš osjećaj bespomoćnosti i bezizlaznosti je u nama, ne u agresivnom partneru.
kokicha is offline  
Old 13.02.2018., 12:41   #1631
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
molim feministice i zene sa feministickim navadama - f&žsfn(TM) da prokomentiraju ovaj clanak: http://www.aeesq.com/2017/03/23/wome...stic-violence/


zanimljivo je kak su se skoro sve f&žsfn na temi ogradile od treceg vala jer su one za ravnopravnost za razliku od trecevalki, ali sad zadnih par stranica dokazuju skroz suprotno gdje traze samo prava bez odgovornosti za zene

spomenuo sam i da se trazi da se prema njima odnosi prema djeci pa samim time sebe stavljaju u polozaj retardiranih ili male djece pa ne vidim kakva je to borba za zenska prava kad tak ruzno mislite o zenama.
ja ne mislim da su sve zene kao mala djeca, ali mislim da neke od vas jeste takve jer se tako tu predstavljate.
zasto ponizavate zene?
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
ti ne kuzis da je to ljutnja i osjecak da su u pravu radi tisucljetnog ugnjetavanja nasih baka, prabaka i svih ostalih zena.
sad je red da mi patimo zato jer imamo xy i pimpeke.

nesto kao kad su se srbi muslimanima svetili u srebrenici za otomansku okupaciju.
ok ima li granica ovoj uvijenoj agresiji i vašim cvilećim monolozima zadnjih 3 strane o tome kako ste u biti vi potlačeni svo ovo vrijeme a žene mučke prepredene nasilnice koje vas ubijaju na svakom koraku?

ja razumijem da su neki od vas imali ružna iskustva i poštujem to, al od svih žena ovdje vidim pomirljiviji ton i pokušaj isprike koju vam na kraju krajeva (barem ste to pokazali ovdje) za ništa ne duguju.
__________________
...kad narastem, pokazat ću ja vama...
raptured is offline  
Old 13.02.2018., 12:42   #1632
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
ti ne kuzis da je to ljutnja i osjecak da su u pravu radi tisucljetnog ugnjetavanja nasih baka, prabaka i svih ostalih zena.
sad je red da mi patimo zato jer imamo xy i pimpeke.

nesto kao kad su se srbi muslimanima svetili u srebrenici za otomansku okupaciju.
U biti bih ovo slobodno mogla okarakterizirati kao trolanje.

Luda sam sto uopce energiju ulazem u ovaj "dijalog".
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Old 13.02.2018., 12:42   #1633
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
I sto sam ja na temi napisala o tome? Ovo je vec lagano pijenje krvi na slamcicu.
Sorry ako sam te konflejtao s nekim. Coeli?

Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Nikakvu "defaultnu liniju" ne vucem. Pisem o drustvenoj percepciji i predrasudama odnosno o tome iz cega su proizisli.
Da, ključna riječ - predrasude. Ne slažemo se iz čega su proizašle al nebitno.

Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Gdje sam se ja tocno POZVALA na zensku inferiornost i insinuirala da za zenu vrijede labavija pravila pa da me "imas pravo" ovo pitati? Zivo me zanima, rado bih quote.
Ako vrijedi teza da su žene slabije pa zato X...
ZloPrase is offline  
Old 13.02.2018., 12:46   #1634
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
U biti bih ovo slobodno mogla okarakterizirati kao trolanje.

Luda sam sto uopce energiju ulazem u ovaj "dijalog".
Ja sam ponovio ono sto je leteca rekla prije koji dan. Pricala je bas o zenskoj ljutnji na nas suvremene muskarce radi nasih djedova i pradjedova, baka i prabaka.
Leteca sebe proglasava feministkinjom,a proglasavas se i ti. Znaci dolazite iz istog miljea.

I da, naravno da je podjebavanje jer ja tu pricam skroz protiv nasilja, a vi ostale o tome da se na zensko nasilje ne smije odgovoriti nasiljem, bez da agresivke nazivate agresivnim i histericnim glupacama sto i jesu.

Da ti pamet stane.
Flat is offline  
Old 13.02.2018., 12:46   #1635
Quote:
raptured_insomniac kaže: Pogledaj post
ok ima li granica ovoj uvijenoj agresiji i vašim cvilećim monolozima zadnjih 3 strane o tome kako ste u biti vi potlačeni svo ovo vrijeme a žene mučke prepredene nasilnice koje vas ubijaju na svakom koraku?
Što je čudno u bijesu na činjenicu da se smatra maltene prihvatljivim da nas netko - ako je ispravnog spola - mlati na cesti?

Jedna mrva podataka - po mom feelingu, u onom ludom 15-25 periodu, prosječni svakodnevni muški je ekšli primio nekoliko puta više šamara od cura, nego ih je curama udijelio. Da ne govorim koliko tisuća puta češće se na televiziji vidi žena koja šamara (i šaketa, i nogata) muškarca, nego obrnuto.

Subject trikes close to home.
ZloPrase is offline  
Old 13.02.2018., 12:48   #1636
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Yep. Ali ljudi cesto na prvu pomisle suprotno od toga. A i "dresura" igra veliku ulogu u percepciji.
cak ni ne samo dresura
izgleda da u nama postoji ii neki kod koji nas sprijecava (kao kao kod zivotinja jako rijetko u borbi ozljede budu opasne/smrtnonosne)
mjereno na profesionalcima, udarci u vrecu su cca 30% jaci nego kad se nadu 1:1 s protivnikom u ringu
ZgSash is offline  
Old 13.02.2018., 12:51   #1637
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post


upravo si opisao većinu opstalih brakova, tamo negdje iza 20. godišnjice.
hoće li sves biti sretan ako tema završi sa zaključkom; 'pametniji popušta'?
Neka sam ja otvorio još jednu temu za spolna nadjebavanja.

Preletim, odrađujem otkazni rok pa mi je dosadno ali temu sam davno prestao svojatati. Tako da, samo vi dajte.
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Old 13.02.2018., 12:52   #1638
Quote:
raptured_insomniac kaže: Pogledaj post
ok ima li granica ovoj uvijenoj agresiji i vašim cvilećim monolozima zadnjih 3 strane o tome kako ste u biti vi potlačeni svo ovo vrijeme a žene mučke prepredene nasilnice koje vas ubijaju na svakom koraku?

ja razumijem da su neki od vas imali ružna iskustva i poštujem to, al od svih žena ovdje vidim pomirljiviji ton i pokušaj isprike koju vam na kraju krajeva (barem ste to pokazali ovdje) za ništa ne duguju.
ja nisam nigdje rekao da sam ugnjetavan.
ja samo pricam kako je smijesno da vam je problematicna samo muska agresija, a na zensku se mora reagirati odmjereno i ne znam kak.

ja sam pricao u odnosu sto je leteca pisala, a ona vam je tu glavna uzdanica sa najvise procitanih feministickih pocetnica.

gdje se to pokazuje moja agresija?

meni bas nicija isprika ne treba jer me nitko niti nije povrijedio i ja protiv zena nemam bas nista. imam protiv opravdanja nasilja koje tu neke provode i uglavnom se raspravljam sa coeli i kokicom koje smatraju da je nasilje nesto sto je smisleno i da se nasilnik zaustavlja tak da mu kazes carobne rijeci.
Flat is offline  
Old 13.02.2018., 12:57   #1639
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Opisala sam konkretnu situaciju u kojoj je taj STOP bio dovoljan. Po prirodi nisam agresivna osoba. Čak i djecu ne učim da uzvrate već da se odmaknu i da s agresivnim nemaju posla. Procijeni opasnost, odmakni se od nevolje. Agresivci ionako samo traže nevolju i plodno tlo za ispoljavanje svoje agresije.
Međutim, kad sam se našla u situaciji gdje sam bila u opasnosti od fizičkog nasrtaja i silovanja od strane nepoznate osobe, slučajnog prolaznika, u meni se probudio animalni instikt za samoočuvanjem. Bez obzira na fizičku spremnost za samoobranu, bilo je dovoljno mirnim, hladnim, odrješitim i odlučnim tonom drugu stranu zaustaviti.
mda, a i herbertova dune ti je jedno od drazih stiva

ne sumnjam ja da se tebi stvarala situacija , ali da je sve bilo poslozeno, vrazju mater i ti rijesila tonom glasa
prije ce biti da je netko bio naporan, ali bez realne namjere
za neke takve meni je i pogled bio dovoljan
ali za one koji su mislili biznis, tu je trebalo bogme i zapeti
ZgSash is offline  
Old 13.02.2018., 12:59   #1640
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
o boze.

pa da, ne trebamo nista osim nauciti zene da odrijesito kazu stop.
rjesila si probleme obiteljskog nasilja, silovanja i svih ostalih nasilja.
pa da, isto kako je i tip u onom videu raniej kad ga zena napada, samo treabo reci "stani, nasilje je lose"
i ona bi onda shvatila da radi nesto krivo i ispricala se , ako treba u znak isprike mu i popusila na licu mjesta
ZgSash is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:41.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger