Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2003., 16:03   #81
Quote:
Baphomet kaže:

Ako si ti sigurna da ne živimo uzalud onda sigurno znaš zašto živimo?

Ili je to samo jedan oblik vjere poput kršćana koji vjeruju u Isusa i trojedinog Boga?

Sve je stvar vjere. Jer na ovom nivou mi ne možemo znati odgovore na sva pitanja. Jednostavno smo preprimitivni za to. Ali ja vjerujem da živimo s ciljem da budemo sretni i da spoznamo svoju dušu, tj. svu snagu i svo savršenstvo koje se krije u nama. I da ćemo, kad to spoznamo, biti potpuno slobodni.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 16:15   #82
Quote:
Gaudrath kaže:
Mi možda jesmo vječni, ali trenutak nije.
Naprotiv. Trenutak je vjecan. A mi zivimo samo trenutno .

Quote:
Solaris kaze:
Po reinkarnaciji, ego se NE prenosi u sljedeće živote, nego se prenosi duša (ili duh), a ona je drukčija nego ego. Ma ne možeš se prepoznati kad umreš!
Ako dusa nema veze s egom, to znaci da dusa zapravo nema veze niti s tobom. Niti sa reinkarnacijama. Stoga je ta ideja suvisna, kao sto rekoh.

Zapravo, ne znam o cemu pricam. Solaris, sto je to dusa? Mozes li mi reci znacajke duse? Tako da ne pricam gluposti.

Quote:
gothica kaze:
Ali ja vjerujem da živimo s ciljem da budemo sretni i da spoznamo svoju dušu, tj. svu snagu i svo savršenstvo koje se krije u nama. I da ćemo, kad to spoznamo, biti potpuno slobodni.
E, a za to ti nisu potrebni buduci zivoti. Vec samo ovaj jedan koji imas.

Nu, znaci niko nema pojma o proslim zivotima? To sam i mislio .
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 16:17   #83
Provokator..

__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 16:28   #84
Quote:
GothicA kaže:
Sve je stvar vjere. Jer na ovom nivou mi ne možemo znati odgovore na sva pitanja. Jednostavno smo preprimitivni za to. Ali ja vjerujem da živimo s ciljem da budemo sretni i da spoznamo svoju dušu, tj. svu snagu i svo savršenstvo koje se krije u nama. I da ćemo, kad to spoznamo, biti potpuno slobodni.
Ja ne želim vjeru "u moju butigu".

Ne vidim razlike između vjerovanja u reinkarnaciju, isusovo raspeće i nevidljivog plavog praseta sa zlim jednorogom.

Ja želim konkretne odgovore i saznanja a ne mambo-jumbo vjerovanja.

Valjda su mi zato tvoje zadnje dvije rečenice totalno nerazumljive. Izgledaju kao da su prepisane iz nekog new age priručnika za početnike
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 16:28   #85
Quote:
illegale kaže:
E, a za to ti nisu potrebni buduci zivoti. Vec samo ovaj jedan koji imas.

Nu, znaci niko nema pojma o proslim zivotima? To sam i mislio .

Nije istina. Za spoznaju savršenstva duše, potrebno je jako puno vremena. Možda netko to spozna u ovom životu, jer je već toliko napredovao da se njegovom putovanju približio kraj. I taj možda više neće dolaziti na Zemlju. Možda neće ni na ovaj cijeli Svemir. Tko zna kakve sfere postoje iznad dosega našeg uma. A sigurno postoje. To možemo vidjeti po nekima koji su prosvjetljeni, po nekima koji su napredniji.

Prošli životi...jedan čovjek mi je rekao da sam bila engleski biznismen i to jako materijalan.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 16:30   #86
Quote:
Gaudrath kaže:
Drugim riječima, pročitao sam post prije neg se loadao smajlić.
...jel' se vidi sad?

Quote:
Gaudrath kaže:
Čaša je uništena ako uzmeš u obzir njenu svrhu.
To i rekoh....zato sami napisao "proliveni čaj", i on je izgubio svrhu. A razbijena čaša se i dalje zove "razbijena čaša".

A ja i dalje neznam da li duša postoji, tražim konkretan dokaz a nigdje ga nema.

Ma nema veze, očito da su nam mentalni sklopovi različiti da bi mogli konstruktivno raspravljati.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 16:33   #87
Quote:
Baphomet kaže:
Ja ne želim vjeru "u moju butigu".

Ne vidim razlike između vjerovanja u reinkarnaciju, isusovo raspeće i nevidljivog plavog praseta sa zlim jednorogom.

Ja želim konkretne odgovore i saznanja a ne mambo-jumbo vjerovanja.

Valjda su mi zato tvoje zadnje dvije rečenice totalno nerazumljive. Izgledaju kao da su prepisane iz nekog new age priručnika za početnike

Ne, nisu prepisane iz new age priručnika, jer ja dobro da čitam forum, a kamoli da čitam priručnike Samo shvatih da se moja shvaćanja podudaraju s new age-ovskim. Koliko sam slušala i imala prilike biti u doticaju s tim.

I Baphomet...objasni mi to svoje: "Neću vjeru u moju butigu". Vjera se ne odnosi na religiju, a uopće se ne mora odnositi na duhovnost. Ti možeš vjerovati da ćeš uzeti kemijsku i da će ona pisati. I to je oblik vjere.
I sada...ti recimo nisi vidio Ameriku. Znači li to da ona za tebe ne postoji? Kad si rekao da oćeš konkretno.
I opet, ako ti netko drugi kaže konkretan odgovor, hoćeš li VJEROVATI? Vidiš..taj glagol uopće nije negativan. On je sveprisutan.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 16:39   #88
Quote:
Solaris kaže:
Your GP is right!


Ako reinkarnacija ne postoji, i umiremo nakon svršetka rada ovog fizičkog organizma - treba iskoristiti ovdje i sada.


Ali zašto bi trebali? Pazi, ako NEMAMO VREMENA I AKO IMAMO SAMO OVAJ JEDAN KRATAK ŽIVOT, mi NIŠTA NE GUBIMO NEISKORIŠTAVAJUĆI GA.
O tom se radi. Poruka je bila: ISKORISTI, NEMAŠ VREMENA.. IZGUBIT ĆEŠ ŠANSU ZA ŽIVOT.. A ja se pitam: ZAŠTO ISKORISTITI AKO MI SE NEDA RECIMO? KAKO MOGU IZGUBITI ŠANSU ZA ŽIVOT? Kad je ovaj život jedini i nema više ničega iza. Po kome ja to gubim šansu? I zašto bi mi trebalo biti krivo i ako "izgubim" šansu? Ništa ne dobivam ovim životom onda.

P.S. Kaj je GP?
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 17:03   #89
Drugim riječima, zašto učiniti bilo što kad na kraju nema ničeg?

Pa ko kaže da moraš na taj način razmišljat? Razmišljaj na način koji tebi paše, vjeruj u ono što se tebi čini ispravnim. I kvit. Činjenica je da nitko od nas ne zna što dolazi poslije a oni koji možda i znaju ne mogu to, jelte, artikulirati.

Al imam ja pitanje za tebe onda... čemu služi život?

Baphomet, i ja želim spoznati i znati a ne oslanjati se samo na slijepo vjerovanje... samo konkretan dokaz za dušu ne možeš naći u materijalnoj stvarnosti... kužiš, to bi bio krivi referentni sustav. Priroda dokaza se valjda mora podudarati s prirodom onog što se dokazuje.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 17:14   #90
Quote:
Gaudrath kaže:
Drugim riječima, zašto učiniti bilo što kad na kraju nema ničeg?

Pa ko kaže da moraš na taj način razmišljat? Razmišljaj na način koji tebi paše, vjeruj u ono što se tebi čini ispravnim. I kvit. Činjenica je da nitko od nas ne zna što dolazi poslije a oni koji možda i znaju ne mogu to, jelte, artikulirati.

Al imam ja pitanje za tebe onda... čemu služi život?


Ne, ja vjerujem i mislim ono što sam napisala. Samo kažem što je moja doktorica rekla i to je čisti paradox. Kaže da nema apsolutno ničeg iza a onda da moram hitno iskoristiti vrijeme.


Čemu služi život? To sam već u nekom prijašnjem postu napisala. Ako vjeruješ da nakon smrti postoji život, onda ti svaki život služi kao mogućnost napredovanja da bi na kraju dosegao nivo čiste duhovnosti na kojemu bi spoznao svu snagu pozitivne energije, svo savršenstvu, svu slobodu, svu čistoću, svu nirvanu, jednom rječju- svoju dušu.


Quote:
Gaudrath kaže:.. samo konkretan dokaz za dušu ne možeš naći u materijalnoj stvarnosti... [/B]

Upravo to. A da bi našao dokaz za dušu, trebaš tražiti, a tražiš dok živiš
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 17:26   #91
hehe

mirišem u zraku da su se srele dvije srodne duše..
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 20:24   #92
Quote:
GothicA kaže:
Po kome ja to gubim šansu? I zašto bi mi trebalo biti krivo i ako "izgubim" šansu? Ništa ne dobivam ovim životom onda.
Stvar je jednostavna. Prihvati da je ovaj zivot sve sto imas. Ako ga ne zelis, imas jednostavno rjesenje. Svaka pak vjera u nesto poslije covjeka odvlaci od onoga jedinog i stoga je vrlo nakaradna. Naravno, ta je vjera isto ko i svaka druga religija. Bazirana je na DOGMI. A DOGME su lose.

Suoci se sa time da se moras potruditi pocet cjeniti ovaj zivot. I to ovakav kakav jeste. Nesto jedino
Quote:
Čemu služi život? To sam već u nekom prijašnjem postu napisala. Ako vjeruješ da nakon smrti postoji život, onda ti svaki život služi kao mogućnost napredovanja da bi na kraju dosegao nivo čiste duhovnosti na kojemu bi spoznao svu snagu pozitivne energije, svo savršenstvu, svu slobodu, svu čistoću, svu nirvanu, jednom rječju- svoju dušu.
To je ta potpuno pogresna koncepcija. Ne zivis radi sutra, vec radi sada. Sada je sve sto imas. Prihvati to. Sto se tice nivoa ciste duhovnosti, ne zanos se. To ti je sranje. No ako vec brijes na takva sranja, mogao bih ti preporuciti terapiju, koja je na zalost illegalna. Brzo bi skuzila neke bitne stvari.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 20:58   #93
Quote:
Gaudrath kaže:
... samo konkretan dokaz za dušu ne možeš naći u materijalnoj stvarnosti... kužiš, to bi bio krivi referentni sustav.
Pa dobro ako tako kažeš, onda daj da i ja nešto naučim i kaži mi u kakvoj to stvarnosti tražiš dokaz i koji je pravi referentni sustav?

Quote:
Gaudrath kaže:
Priroda dokaza se valjda mora podudarati s prirodom onog što se dokazuje.
Da je to istina nikada ne bi došli do E = mc2. Nema različitih priroda. Priroda je jedna i, moglo bi se reći, povezana raznim čudnovatim vezama.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 21:00   #94
Quote:
GothicA kaže:
Ti možeš vjerovati da ćeš uzeti kemijsku i da će ona pisati. I to je oblik vjere.
Je...na osnovi višegodišnjeg iskustva ja mogu reći da će ona navjerojatnije pisati ali nikad nisam sigiran u to.

Quote:
GothicA kaže:
I sada...ti recimo nisi vidio Ameriku. Znači li to da ona za tebe ne postoji? Kad si rekao da oćeš konkretno.
Upravo tako, o tome sam već pisao, ali mogu ja i opet.

Za mene postoji velika mogućnost da ona postoji. I to ne zbog moje vjere nego zbog svjedočanstva mnoštva ljudi i medija. Nisam 100% siguran u njeno postojanje ali veća je vjerojatnost da ona postoji nego da su se svi oni urotili da mene prevare ili da svi masovno haluciniraju. I uostalom, da me stvarno to zanima, kupio bih kartu i provjerio da li ona postoji.

Da li mi možeš opisati neki sličan način za provjeru postojana duše?

Quote:
GothicA kaže:
I opet, ako ti netko drugi kaže konkretan odgovor, hoćeš li VJEROVATI? Vidiš..taj glagol uopće nije negativan. On je sveprisutan.
Neću vjerovati. Taj ću odgovor spremiti u "ladicu" kao jedan od mogućih odgovora. A ako je praktičan možda ga i iskoristiti.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 21:03   #95
U kontekstu onoga "što sam bio u prošlom životu" odgovor je: ništa, ovo ti je prvi i jedini život, jer ova i ovakva osobnost, energije uma, emocija, psihe etc. neće se nikada više ponoviti. U tom smislu reinkarnacija ne postoji.

No, ipak nešto ostaje, i u promjenjenoj formi ide dalje, u novo iskustvo, ali krajnje je netočno reći da sam to "ja" u bilo kojem obliku onoga što mi pod tim "ja" podrazumijevamo. To "ja" nestaje, umire, finito, kraj .

Reinkarnacija, dakle, istovremeno i postoji i ne postoji, sve ovisi o tome "što" se to reinkarnira (a ne tko ).
magic_tree is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 22:22   #96
Quote:
GothicA kaže:
Ali zašto bi trebali? Pazi, ako NEMAMO VREMENA I AKO IMAMO SAMO OVAJ JEDAN KRATAK ŽIVOT, mi NIŠTA NE GUBIMO NEISKORIŠTAVAJUĆI GA.
O tom se radi. Poruka je bila: ISKORISTI, NEMAŠ VREMENA.. IZGUBIT ĆEŠ ŠANSU ZA ŽIVOT.. A ja se pitam: ZAŠTO ISKORISTITI AKO MI SE NEDA RECIMO? KAKO MOGU IZGUBITI ŠANSU ZA ŽIVOT? Kad je ovaj život jedini i nema više ničega iza. Po kome ja to gubim šansu? I zašto bi mi trebalo biti krivo i ako "izgubim" šansu? Ništa ne dobivam ovim životom onda.

P.S. Kaj je GP?
GP je dr. opće prakse, oprosti na amerikanizmu

Ma, ne kažem ja ništa da bi trebali, i nikakvu šansu za život nisam spominjala, ali vidi.........

Na prošlost nikako ne možeš utjecati, zato ne vrijedi lamentirati, na prošlim događajima i živjeti u prošlosti, gubiš danas.

A budućnost nije tu, to je ono što se tek treba dogoditi, nemaš ju, možeš samo na osnovu ovoga tu i sada stvoriti dobru budućnost.

Čovjek koji je zarobljen u prošlosti, ili fantazira o budućnosti, ne živi sada, ne živi punim potencijalom.

OK, ne kažem ja da mora, mislim da svatko ima pravo potratiti svoj život na gluposti ako misli da mu je to dobro. Imaš pravo izbora, raditi što ti se sviđa. možeš fantazirati o nekim drugim svjetovima i dimenzijama, ili možeš ovdje i sada ostvarivati ono što ti je važno. Bilo to popravljati aute, ili meditirati, ili pisati novele. Whatever.
Kako Vještac kaže, nije važno kojom tehnikom, ali važno je da radimo na sebi.
A to možeš jedino ako si priseban i svjestan ovoga što sad jesi, i onoga što sad imaš.



Ja stvarno ne znam, čija je poruka bila da ćeš izgubiti šansu za život. Ja to sigurno nisam napisala.



I zaista mi nije jasno, gdje ciljaš, što želiš reći? kako se prošli životi uklapaju u to?
 
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 22:22   #97
Quote:
illegale kaže:
Nu, znaci niko nema pojma o proslim zivotima? To sam i mislio .
Ili se takvi jednostavno ne žele javljati i iznositi neke lične stvari jer im nije do toga da tamo nekoga ubjeđuju u nešto i da mu nameću svoje vjerovanje.
Vader is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2003., 01:13   #98
Ja u reinkarnaciju i vjerujem i ne vjerujem. Zapravo, voljela bih vjerovati, ali nisam sigurna da vjerujem. Kad pomislim da mora postojati nešto što pokreće taj savršeni mehanizam nazvan živo biće, nešto mi ipak ne da mira. Jer tehnika može biti savršena, može se napraviti savršeni stroj, ali što je to što nas pokreće? Što nam daje svjesnost sebe samoga? E onda dolazi ono lijepo vjerovanje u dušu... i sebi kažem da mora biti duša... a ako već ima duša, onda bi bilo lijepo kad bi ta duša postojala, vječno. I onda dođem do toga da vjerujem u reinkarnaciju. Zašto? Pa zato jer mi je baš lijepo vjerovati u to! I neću se zamarati što je poslije i kako nema ničega, ili ima raja i pakla, ili samo pakla... jer lijepo bi bilo kad bi reinkarnacija bila istinita, i što me košta vjerovati u nju.
Nastassja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2003., 01:35   #99
Quote:
Ali zašto bi trebali? Pazi, ako NEMAMO VREMENA I AKO IMAMO SAMO OVAJ JEDAN KRATAK ŽIVOT, mi NIŠTA NE GUBIMO NEISKORIŠTAVAJUĆI GA.
O tom se radi. Poruka je bila: ISKORISTI, NEMAŠ VREMENA.. IZGUBIT ĆEŠ ŠANSU ZA ŽIVOT.. A ja se pitam: ZAŠTO ISKORISTITI AKO MI SE NEDA RECIMO? KAKO MOGU IZGUBITI ŠANSU ZA ŽIVOT? Kad je ovaj život jedini i nema više ničega iza. Po kome ja to gubim šansu? I zašto bi mi trebalo biti krivo i ako "izgubim" šansu? Ništa ne dobivam ovim životom onda.

P.S. Kaj je GP?


______________________________
Pa ni je isto da li će ti biti potrebno još 5 ili 5000 reinkarnacija da dođeš do savršenstva.





Quote:
Tko ti je to o egu podvalio?
Po reinkarnaciji, ego se NE prenosi u sljedeće živote, nego se prenosi duša (ili duh), a ona je drukčija nego ego. Ma ne možeš se prepoznati kad umreš!

O tome sa li se prenosi nešto od ega ili ne dalo bi se diskutirati , ako se ne prenosi ništa od kuda nekim ljudima onda znanje o prošlim životima , kako neki ljudi onda pomoću određenih tehnika spoznaju svoje prošle živote.
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2003., 02:40   #100
Quote:
Solaris kaže:
Čovjek koji je zarobljen u prošlosti, ili fantazira o budućnosti, ne živi sada, ne živi punim potencijalom.
Čovjek zarobljen u prošlosti je pasivan čovjek. Zna da prošlost ne može izmjeniti i zato se njome zamara.
Čovjek koji fantazira o budućnosti, ili ima jaku vjeru i jaku nadu, ili ga je strah.
Onaj tko živi sada najaktivniji je.
Sa svime se slažem iz tvog citata.

Quote:
Solaris kaže:
OK, ne kažem ja da mora, mislim da svatko ima pravo potratiti svoj život na gluposti ako misli da mu je to dobro. Kako Vještac kaže, nije važno kojom tehnikom, ali važno je da radimo na sebi.
A to možeš jedino ako si priseban i svjestan ovoga što sad jesi, i onoga što sad imaš.

Ne radi se o gluposti. Radi se o problemu. O problemu koji me, na žalost, toliko zna opterećivati, da me jako jako boli. Radi se o problemu zbog kojeg se ograničavam i zbog kojeg se znam povlačiti u sebe. To nije glupost. Ali je glupost da se tim problemom ne trebam baviti- to je rekla moja GP. Jer problemom se treba baviti, da bi ga se rješilo.


Quote:
Solaris kaže:

Ja stvarno ne znam, čija je poruka bila da ćeš izgubiti šansu za život. Ja to sigurno nisam napisala.

Doktoričina. Rekla je: nemoj misliti/zamarati se time. Vrijeme prolazi, pusti to, izgubit ćeš šansu živjeti ovaj život ako ćeš misliti na to.



Quote:
Solaris kaže:I zaista mi nije jasno, gdje ciljaš, što želiš reći? kako se prošli životi uklapaju u to?

Želim samo reći da osoba koja tvrdi da je ovo jedini život, da iza smrti nema ničeg i da ne postoje druge sfere i drugi svjetovi, a onda izjavi da se mora iskoristiti ovo vrijeme jer drugoga nema i da će inače život bit potračen bezveze i izgubljen, nije svjesna paradoxa koji je stvorila.
Ne možeš reći da je nebo plavo, ali da je u biti zeleno. A ona je to rekla.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:01.