Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2006., 18:22   #41
Quote:
planinar kaže:

Sloboda je zov.
Zazivlje nas i izaziva.
....toliki izazov - da se mnogi svim silama opiru tom zovu...
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 18:31   #42
Quote:
ugly duck kaže:
pa i nije bas
samim time sto ti novac priskrbi ono sto zelis (to si sam naveo kao primjer slobode) - nikad neces znati bili to imao i bez novca
jesam sad rekao da se to sredi tako što ne pružaš nikakvu korist, odnosno ne daš da te iskorištavaju.
što se onih oko tebe tiče, ti te pare nemaš. i onda vidiš jesu li s tobom zbog tebe ili zbog para.
jel ti uopće čitaš ono što ja pišem ili samo čekaš svoj red da nastaviš pisat svoje?

Quote:
ugly duck kaže:
samo ti pricaj
samo ti čitaj
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 18:36   #43
Quote:
Krvnik kaže:


jesam sad rekao da se to sredi tako što ne pružaš nikakvu korist, odnosno ne daš da te iskorištavaju.
što se onih oko tebe tiče, ti te pare nemaš. i onda vidiš jesu li s tobom zbog tebe ili zbog para.
jel ti uopće čitaš ono što ja pišem ili samo čekaš svoj red da nastaviš komentirat?
previse se zalijeces
citam jako dobro sto pises
dakle, imamo sam pocetak - novac ti priskrbljuje ono sto zelis
i nastavak - novac ti osigurava da imas i dalje ono sto imas

znaci, uzmimo pocetak - rekao si da je lako onima koji imaju novca jer su oni (light) slobodni, posto imaju sve sto mogu imati (zahvaljujuci novcu)
a sad je vec stvar da nitko oko tebe ne zna za tvoje pare, pa ces ih tako "testirat"
ali cuj, ti si "prijatelje" "zaradio" pomocu novca... a poslije bi se pravio blesav...
__________________
!!!
ugly duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 19:16   #44
ko tu ima toliko love? jel spreman dijeliti i osloboditi svijet?
sjeverni vjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 19:17   #45
S tipovima poput krvnika se ne mozhe prichat. Jer se neprestance glupiraju, ne bi li kojim chudom ispali pametni
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 19:24   #46
Quote:
Lame Deer kaže:
S tipovima poput krvnika se ne mozhe prichat. Jer se neprestance glupiraju, ne bi li kojim chudom ispali pametni
a da mu tek znaš brata
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 20:01   #47
Quote:
S tipovima poput krvnika se ne mozhe prichat.
ali zato se može davat ovakve šuplje komentare o nama!
pa ti to i radiš.

svak po sebi sudi.
tako da bih vas (tebe i che guerillu) molio da uzmete u obzir da to što se vas dvojica non stop glupirate ne bi li kojim čudom ispali pametni ne znači nužno da su svi ostali takvi.

a ako nemate ništa drugo za reć bilo bi jako lijepo da nas više ne ometate, s obzirom da ovdje tema nisam ja, nego sloboda.
i promislite još jednom jeste li vi u filozofskom diskursu koji je nužan za raspravljanje na filozofiji, ili ste padobranci koji dolaze iz sasvim različitog svijeta i ne shvaćaju baš najbolje što to filozofija jest.

p.s. s obzirom da ja nigdje i ni na koji način nisam vrijeđao niti tebe, a niti ovog tu čiji je post iznad mojeg, moram samo primjetiti da je ovaj tvoj čin (i njegov) vrlo neugodan, nepristojan i bezobrazan.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 20:09   #48
Quote:
ugly duck kaže:
previse se zalijeces
citam jako dobro sto pises
dakle, imamo sam pocetak - novac ti priskrbljuje ono sto zelis
i nastavak - novac ti osigurava da imas i dalje ono sto imas

ne, nemamo taj početak. shvatio sam jako dobro da ciljaš na taj početak i zato sam ti i rekao da ne čitaš što pišem. izvukla si neke pretpostavke koje ja nigdje nisam naznačio. rekao sam da možeš i kupovati prijatelje, ljubav i zdravlje, ne da to stvarno i radiš.
kad si bogat možeš ih kupovati ('možeš nešto kupiti' i 'nešto kupuješ' nisu iste stvari, jer jedno je stanje, a drugo je radnja, jedno je potencija, drugo je ozbiljenje te potencije).
a možeš i drugim (pravim i trajnijim putem).
sirotek ima samo taj drugi (pravi i trajniji) put.

bogataš ima više mogućnosti, dakle slobodniji je.
odnosno on može birati između dva puta.

sirotek ne.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 20:13   #49
Quote:
Pandora11 kaže:
Sloboda je....ne-morati..ma gdje kad i što god to bilo...
Vrlo jednostavno i ucinkovito receno
__________________
"Emancipate yourself from mental slavery, none but ourselves can free our minds"
NeVeR is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 20:30   #50
Quote:
Krvnik kaže:
ali zato se može davat ovakve šuplje komentare o nama!
pa ti to i radiš.

svak po sebi sudi.
tako da bih vas (tebe i che guerillu) molio da uzmete u obzir da to što se vas dvojica non stop glupirate ne bi li kojim čudom ispali pametni ne znači nužno da su svi ostali takvi.

a ako nemate ništa drugo za reć bilo bi jako lijepo da nas više ne ometate, s obzirom da ovdje tema nisam ja, nego sloboda.
i promislite još jednom jeste li vi u filozofskom diskursu koji je nužan za raspravljanje na filozofiji, ili ste padobranci koji dolaze iz sasvim različitog svijeta i ne shvaćaju baš najbolje što to filozofija jest.

p.s. s obzirom da ja nigdje i ni na koji način nisam vrijeđao niti tebe, a niti ovog tu čiji je post iznad mojeg, moram samo primjetiti da je ovaj tvoj čin (i njegov) vrlo neugodan, nepristojan i bezobrazan.
vidiš momče, sloboda ti je kada dopustiš kritiku i na vlastiti račun...kao što ti ja dam slobodu da bez razloga primjerice lažeš da se ja non stop glupiram kako bih ispao pametan ili da te vrijeđam (da podsjetim, samo sam citirao jednog forumaša i umetnuo )...mlad si i kad se oslobodiš vlastitog ega, frustracija i predrasuda...onda ćeš i naučiti što je to sloboda...do tada te prepuštam tvojoj "slobodi" i tvom "filozofskom svijetu" za koji zaista i jesam samo padobranac
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 20:57   #51
Quote:
Pandora11 kaže:
Sloboda je....ne-morati..ma gdje kad i što god to bilo...


Pandora
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 21:42   #52
Quote:
Lame Deer kaže:
S tipovima poput krvnika se ne mozhe prichat.
Zašto onda svi pričaju s tim tipom?
Pomona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 21:52   #53
Quote:
Pomona kaže:
Zašto onda svi pričaju s tim tipom?
pa već ti je rekao, upravo zato jer se ne može pričat...virtualni svijet upravo zato i služi! da popričaš s nekim s kime se ne može pričat...
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 21:57   #54
Quote:
CHE-Guerrilla kaže:
pa već ti je rekao, upravo zato jer se ne može pričat...virtualni svijet upravo zato i služi! da popričaš s nekim s kime se ne može pričat...
To je izvan moći moga shvaćanja.
Pomona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 22:05   #55
Quote:
Pomona kaže:
To je izvan moći moga shvaćanja.
ok, ali vjerujem da je to trenutno...
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 22:31   #56
Quote:
Krvnik kaže:

rekao sam da možeš i kupovati prijatelje, ljubav i zdravlje, ne da to stvarno i radiš.
kad si bogat možeš ih kupovati ('možeš nešto kupiti' i 'nešto kupuješ' nisu iste stvari, jer jedno je stanje, a drugo je radnja, jedno je potencija, drugo je ozbiljenje te potencije).
a možeš i drugim (pravim i trajnijim putem).
sirotek ima samo taj drugi (pravi i trajniji) put.

bogataš ima više mogućnosti, dakle slobodniji je.
odnosno on može birati između dva puta.

sirotek ne.
ok, vidim da ti uopce ne znas o cemu pricas (ili se samo pravis)
nebitno je jel netko "kupio" ista novcem kojeg ima ili tek moze kupit, bitno je ono sto si ti napisao... (da te podsjetim )
Quote:
Krvnik kaže:
imat hrpu para
tek onda si slobodan od.
jer ne moraš nikaj. i sve kaj radiš je ono što želiš raditi. a možeš radit sve.
kupovat ljubav, sreću, zdravlje, prijatelje.
možeš jednom riječi - sve.
na sto sam te ja upitala hoces li biti tada slobodan i od pomisli/zelje da "ne moras nikaj", "sve kaj radis je ono kaj zelis radit", "mozes radit sve", "kupovat ljubav, srecu, zdravlje..." mozes i bez tog novca...
dakle, na samom smo pocetku- gdje tebi novac, odnosno bogatstvo priskrbljuje sve gore nabrojano, a ti si vec skrenuo u slucaj kada ti bogatstvo osigurava/neosigurava da zadrzis to sto imas...
tvoji daljnji argumenti svode se na (sasvim nebitnu trenutno) raspravu o tome da li si ti rekao da "mozes kupit" ili si rekao "da kupujes"...
rekao si (parafraziram) da je slobodan onaj koji ima hrpu para jer on kupi prijatelje, ljubav, novac mu omogucava da radi (iskljucivo) ono sto hoce blablabla...
ja te pitam jesi li siguran da u tom slucaju (da imas taj zeljeni novac) ne bi pozelio da isto to sve imas i da mozes radit (iskljucivo) sto ti hoces i bez tog novca...
a ti mi pocinjes pricu o tome kako bi zavaro svoje prijatelje ne pokazujuci im koliko novca imas...
dakle, pocinjes sasvim novu pricu... u ovoj prvoj pricali smo o tome kako novcem dolazis do prijatelja... to ti je taj "pocetak"
dakle: novac kupuje prijatelje
pa kako ih onda mislis "zavarat"???
i cemu to zavaravanje kad i sam priznajes da ih je novac kupio i da si tada "slobodan" (pa makar to bila i "light" sloboda)???
jel ti treba crtat ili jednostavno ne prihvacas da si blebnuo glupost (dvije, tri...) i da grizes sebi rep?
__________________
!!!
ugly duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 14:48   #57
Quote:
ugly duck kaže:
jel ti treba crtat ili jednostavno ne prihvacas da si blebnuo glupost (dvije, tri...) i da grizes sebi rep?
ajde molim te pročitaj još jednom sve citirano, pa možda shvatiš.

rekao sam da možeš kupovat.
možeš.
ne da kupuješ.
to da ja pričam samo o tom slučaju je nešto što si ti pretpostavila. ja sam samo htio objasnit da kao bogat čovjek imaš više mogućnosti (i te mogućnosti sam i naveo), nego kao sirotek (i te mogućnosti sam naveo kad sam vidio da ti nije jasno.
dakle, bogataš može ono što može sirotek i još više od toga. a sirotek može samo ono što može sirotek.

imaš li kakvih prigovora tome?
ako imaš, iznesi ih, ako nemaš...

dakle, još jednom za svaki slučaj-
Quote:
rekao si (parafraziram) da je slobodan onaj koji ima hrpu para jer on kupi prijatelje, ljubav
ne, to nisam rekao. rekao sam da ih može kupiti. ne da to i radi.

Quote:
novac mu omogucava da radi (iskljucivo) ono sto hoce blablabla...
da, to sam rekao. to je sve što sam rekao. i ništa više od toga. novac mu omogućava, daje mu (pored onih mogućnosti koje ima bez novca) nove mogućnosti.

Quote:
a ti mi pocinjes pricu o tome kako bi zavaro svoje prijatelje ne pokazujuci im koliko novca imas...
ne, to nisam rekao. rekao sam da bi oni itekako dobro znali da imam novaca i znali bi da ih ne mogu dobit, odnosno da ne bi imali nikakve koristi od njih.
onda bi oni koji su sa mnom zbog novaca otišli od mene, a oni koji su sa mnom zbog mene bi ostali uz mene.
di sam, molim te lijepo spomenuo ikakvo varanje prijatelja i prešućivanje svog financijskog stanja? rekao sam samo da ne bi imali koristi od njih.

Quote:
u ovoj prvoj pricali smo o tome kako novcem dolazis do prijatelja...
ne, dokazali smo da sam rekao da u prvoj priči možeš novcem doć do prijatelja. ne da to nužno i radiš.

nadam se da ti je sad jasnije.

__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 18:35   #58
Quote:
Krvnik kaže:
Sloboda je kad si jako jako bogat.

onda smiješ radit što god hoćeš, odnosno u potpunosti imaš i slobodu 'od' (jer si slobodan od svega) i slobodu 'za' (jer smiješ radit bilo što).

jedina ograničenja tvojoj slobodi su ona koja si sam postaviš.

zato valja biti jako jako bogat.

Quote:
Krvnik kaže:
kaj duhovno?
materijalno.

imat hrpu para.

tek onda si slobodan od.
jer ne moraš nikaj. i sve kaj radiš je ono što želiš raditi. a možeš radit sve.
kupovat ljubav, sreću, zdravlje, prijatelje.
možeš jednom riječi - sve.
Quote:
Krvnik kaže:

jesam sad rekao da se to sredi tako što ne pružaš nikakvu korist, odnosno ne daš da te iskorištavaju.
što se onih oko tebe tiče, ti te pare nemaš. i onda vidiš jesu li s tobom zbog tebe ili zbog para.
jel ti uopće čitaš ono što ja pišem ili samo čekaš svoj red da nastaviš pisat svoje?
Quote:
ugly duck kaže:
rekao si (parafraziram) da je slobodan onaj koji ima hrpu para jer on kupi prijatelje, ljubav, novac mu omogucava da radi (iskljucivo) ono sto hoce blablabla...
ja te pitam jesi li siguran da u tom slucaju (da imas taj zeljeni novac) ne bi pozelio da isto to sve imas i da mozes radit (iskljucivo) sto ti hoces i bez tog novca...
a ti mi pocinjes pricu o tome kako bi zavaro svoje prijatelje ne pokazujuci im koliko novca imas...
Quote:
Krvnik kaže:

ne, to nisam rekao. rekao sam da bi oni itekako dobro znali da imam novaca i znali bi da ih ne mogu dobit, odnosno da ne bi imali nikakve koristi od njih.
onda bi oni koji su sa mnom zbog novaca otišli od mene, a oni koji su sa mnom zbog mene bi ostali uz mene.
di sam, molim te lijepo spomenuo ikakvo varanje prijatelja i prešućivanje svog financijskog stanja? rekao sam samo da ne bi imali koristi od njih.

[cenzura] kaj drugo
__________________
!!!

Zadnje uređivanje nitko i ništa : 12.10.2006. at 12:20.
ugly duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 18:39   #59
što se onih oko tebe tiče ti te pare (kao) da nemaš.

ako im ne daš da te iskorištavaju, onda valjda znaju da te mogu iskorištavat (odnosno znaju da imaš love), ali im ti to ne dopuštaš.

mislio sam da ćeš po smislu skužit da sam to mislio reć.

ali eto, izgleda da sam previše očekivao.

i molio bih te da se suzdržiš od dijeljenja epiteta kakve ja tebi nisam dijelio, jer ispadaš nekulturna.
a vjerujem da nisi nekulturna.

p.s. hvala ti što se toliko trudiš da mi objasniš da sam idiot.
to mi pokazuje da ti je zaista stalo do mene.


ako nije, onda to radiš iz egoizma i taštine i radi običnog pokazivanja nekakve intelektualne nadmoći, ali to je nemoguće jer ja znam da si ti daleko iznad takvih plitkih prepucavanja i da nisi ni tašta ni egoistična.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 01:15   #60
ja bi rekao da je krvnik dobio ovu raspravu, ako zbog ničega drugogoa onda zbog dužih postova
sjeverni vjetar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:46.