Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li posjetili Međugorje?
Da i bilo je neopisivo 400 32.63%
Ne, nažalost nisam imao (la) priliku 50 4.08%
Nadam se da ću posjetit jedan dan 112 9.14%
Ne, i ne zanima me 612 49.92%
Bio sam, ali ne vjerujem u ukazanja 52 4.24%
Glasovatelji: 1226. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2005., 03:35   #101
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nakon posjeta Međugorju, skočila i ubila se

Quote:
bozanstvena333 kaže:
Treci link pokazuje kako Sai baba madjionicarskim trikom proizvodi pepeo,i javna tajna je da je on biseksualac,sa navadom na mlade decke.Naravno da citam literaturu,a gdje ima dima ima i vatre.Sve i da imam novaca nebi isla gledat tog ruznog covjeculjka koji se naziva bogom.
kakve to veze ima?
Sve to stoji, al stoji da je onaj tvoj zid o zidovima i vjesanjima glupost.
 
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 03:37   #102
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nakon posjeta Međugorju, skočila i ubila se

Quote:
bozanstvena333 kaže:
P.s. a i dalaj lama je kao sto si dobro zapamtio spada u isti kos,skupa sa budalama koji se nazivaju budistima.Neznam kako taj indijski narod nevidi da se klanja slonovskoj glavi sa ljudskim tijelom...pa kastinski sistem i ostala sranja koja rade.Tu nevidim stvarno nikakvo duhovno uzdizanje..
zato se u tvojim postovima vidi strasno puno duhovnog uzdizanja i krscanske ljubavi

to sto nesto ne razumijes ne znaci da imas pravo prosudjivat, bas naprotiv
 
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 03:55   #103
Re: Re: Re: Nakon posjeta Međugorju, skočila i ubila se

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
A tek Dalai Lama???
Ma strašno.....nego još ima mjesta za naukovanje saskupljanja drva, kardinal Ratzinger naime potrebuje mlade naraštaje za izradu lomača...samo nacionalna i vjerska osvještenost dolazi u obzir kao i osobna oseka IQ.
Javi se...
da nazivas s imhotepom kojeg se smatra da je bio biblijski josip,koji je spasio egipatsku zemlju od gladi,procitaj si link http://anchorstone.com/number7b.html.
bozanstvena333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 03:57   #104
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nakon posjeta Međugorju, skočila i ubila se

Quote:
Balkanijan Pig kaže:
kakve to veze ima?
Sve to stoji, al stoji da je onaj tvoj zid o zidovima i vjesanjima glupost.
NIje glupost,turiste tamo pljackaju i ubijaju,a i zapadni posjetioci dolaze tamo da se ubiju kad ih taj covjeculjak ne primi u audienciju.
bozanstvena333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 04:03   #105
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nakon posjeta Međugorju, skočila i ubila se

Quote:
Balkanijan Pig kaže:
zato se u tvojim postovima vidi strasno puno duhovnog uzdizanja i krscanske ljubavi

to sto nesto ne razumijes ne znaci da imas pravo prosudjivat, bas naprotiv
O imam pravo prosudjivat sto ja hocu,naprotiv.Sigurno da imam vise duhovnog neg taj tvoj covjeculjak koji vara narod sa svojim pepelom.Bar ne hodam okolo i ne branim prevarante.Vidim da ti u sebi imas puno ljubavi ko zaba dlaka,neznam koji epitet bi ti se mogao dati prijedlogosalji indijcima svoju sliku novog specijesa balkanske svinje,mozda te proglase za novog devoteea
bozanstvena333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 04:49   #106
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nakon posjeta Međugorju, skočila i ubila se

Quote:
bozanstvena333 kaže:
NIje glupost,turiste tamo pljackaju i ubijaju,a i zapadni posjetioci dolaze tamo da se ubiju kad ih taj covjeculjak ne primi u audienciju.
to su napravila dva pedera isfrustrirana svojim stanjem relativno nedavno. Znaci dodju dva pedera u Vatikan recimo i ubiju se jer ih Papa ne primi i to je dokaz da je Papa krelac koji obmanjuje javnost?

Turiste pljacaku svugdje po indiji, tamo je jos dosta sigurno.
Nekim cestama nesmijes prolazit osim u konvojima, novac trebas drzat skriven ispod odjece itd. Nista od toga nema veze s Babom.
 
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 04:54   #107
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nakon posjeta Međugorju, skočila i ubila se

Quote:
bozanstvena333 kaže:
O imam pravo prosudjivat sto ja hocu,naprotiv.Sigurno da imam vise duhovnog neg taj tvoj covjeculjak koji vara narod sa svojim pepelom.Bar ne hodam okolo i ne branim prevarante.Vidim da ti u sebi imas puno ljubavi ko zaba dlaka,neznam koji epitet bi ti se mogao dati prijedlogosalji indijcima svoju sliku novog specijesa balkanske svinje,mozda te proglase za novog devoteea
al ga ti volis drobit. Zvucis ko desetogodisnji klinac koji raspravlja o teoriji relativiteta. Nesto je nacuo pa valja nekolko termina a da je ocito da nema pojma sto znace.

Naravno da imas pravo prosudjivat (iako to tvoje pravo na prosudjivanje ne znaci da tvoj sud ima ikakvu vecu vrijednost od suda onog klinca o teoriji relativiteta buduci ocito nemas pojma o cemu pricas), ali nemas pravo lagat. Kazi Sai Baba jebe djecake - OK ima argumenata. Kazi Sai Baba iskoristava lakovjerne - ima argumenata. Kazi mnoge knjige i svjedocanstva su lazirana - ima dokaza.


Al nemos rec tako notornu budalastinu tipa sai babinu vilu okruzuje zid a nema nikakve vile nit ikakvog zida.

Mos rec da su se desila neka nerazjasnjena ubojstva sumnjivih motiva u ashramu i u samoj babinoj sobi - svi znamo da jesu.

Ne mozes rec da se ljudi ubijaju i samoubijaju kao da je to svakodnevna pojava zato sto su to napravila dva poreecena tipa. Kolko ljudi s problemima dolazi tamo (kao i u medjugorje) nije nista cudno da se to desilo (kao i u medjugorju).

U svojoj mrznji prema nekrscanskom gubis osjecaj za realnost i mjeru.
 
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 08:31   #108
Quote:
Khonsu kaže:
... da, ali je ova tema sa blačenja krenula na jednu zanimljiviju stranu, nikada ne znaš u kojem smjeru diskusija može krenuti, u tome i je čar foruma
..povlačim ovo...
Khonsu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 09:06   #109
Re: Re: Re: Re: Nakon posjeta Međugorju, skočila i ubila se

Quote:
bozanstvena333 kaže:
da nazivas s imhotepom kojeg se smatra da je bio biblijski josip,koji je spasio egipatsku zemlju od gladi,procitaj si link http://anchorstone.com/number7b.html.

Ti vidiš samo pola dijela rečenice a onda božanstvenim okretima pri brzini od 333 na sekundu, odmah brzopleto komentiraš.
To nije božanstvena odlika.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 10:31   #110
Re: Re: Re: Re: Nakon posjeta Međugorju, skočila i ubila se

Quote:
bozanstvena333 kaže:
Nemoj povracati,spalit ces si grlo kiselinom,pa ce te peci.Nemoj mi samo tvrdit d te kiseline nema i nemoj pitat koja kiselina... i gdje sam to procitala
jedina kiselina koju vidim ovdje je tvoja netrepeljivost i mržnja prema svemu i svačemu što ti ne godi guzici.
uopće nije bitno gdje si pročitala ili nisi pročitala.
ono što je bitno je da nisi bila tamo i ne možeš reči bila sam i vidjela.
na webu se piše svakojako smeće.
uvijek možeš pronači nešto ili nekoga tko će potvrditi tvoja vjerovanja.
i sada netko će se slagati sa tobom, netko samnom.
s tobom oni koji vole mrziti.
samnom oni koji se oslanjaju na činjenice.
spider jerusalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 10:37   #111
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nakon posjeta Međugorju, skočila i ubila se

Quote:
bozanstvena333 kaže:
P.s. a i dalaj lama je kao sto si dobro zapamtio spada u isti kos,skupa sa budalama koji se nazivaju budistima.Neznam kako taj indijski narod nevidi da se klanja slonovskoj glavi sa ljudskim tijelom...pa kastinski sistem i ostala sranja koja rade.Tu nevidim stvarno nikakvo duhovno uzdizanje..
ti stvarno vjeruješ da radiš nešto dobroga vređajući druge religije?
to samo pokazuje koliko si jadna, jer ljudi na koje nasrčeš poput pitt bulla nisu nikada rekli NIŠTA protiv tvoje religije. Naprotiv i jedan i drugi su rekli da je za osobu rođenu u nekom religijskom okruženju najbolje da ostane u njemu.
to se zove tolerancija i shvaćanje.
ovo što ti radiš je jadno i patetično.

znaš li koliko bih linkova mogao pronači na webu da pljujem po tvojoj religiji i nosiocima iste? daleko više nego ti. a zašto to ne radim? zato što mi ne smetaju niti kršćani, niti muslimani, niti budisti, niti saijevci.
ono što je bitno je samo kakva si osoba.
a ti si upravo tu pala. bez etike, bez morala, samo sa mržnjom i ograničenošću.
spider jerusalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 23:04   #112
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nakon posjeta Međugorju, skočila i ubila se

Quote:
spider jerusalem kaže:
ti stvarno vjeruješ da radiš nešto dobroga vređajući druge religije?
to samo pokazuje koliko si jadna, jer ljudi na koje nasrčeš poput pitt bulla nisu nikada rekli NIŠTA protiv tvoje religije. Naprotiv i jedan i drugi su rekli da je za osobu rođenu u nekom religijskom okruženju najbolje da ostane u njemu.
to se zove tolerancija i shvaćanje.
ovo što ti radiš je jadno i patetično.

znaš li koliko bih linkova mogao pronači na webu da pljujem po tvojoj religiji i nosiocima iste? daleko više nego ti. a zašto to ne radim? zato što mi ne smetaju niti kršćani, niti muslimani, niti budisti, niti saijevci.
ono što je bitno je samo kakva si osoba.
a ti si upravo tu pala. bez etike, bez morala, samo sa mržnjom i ograničenošću.
Vec sam ti prije napisala da ova tvoja zadnja recenica se totalno odnosi na tebe.Ne smatram se nit ogranicenom nit koga mrzim samo vidim da vi stari muskici koji ste ovdje duze nego ja na forumu suvereno vladate svojom ogranicenoscu i svako diranje u svete krave donosi ovakve natpise od spidera.Moglo bi se pomislit da nitko nema pravo citat i iznosit svoja vidjenja neceg,kad ste vi tu PRAVI i inteligentni poznavaoci...smijesno
bozanstvena333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 23:55   #113
božanstvena, isprazni mailbox.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2005., 12:02   #114
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nakon posjeta Međugorju, skočila i ubila se

Quote:
bozanstvena333 kaže:
Vec sam ti prije napisala da ova tvoja zadnja recenica se totalno odnosi na tebe.Ne smatram se nit ogranicenom nit koga mrzim samo vidim da vi stari muskici koji ste ovdje duze nego ja na forumu suvereno vladate svojom ogranicenoscu i svako diranje u svete krave donosi ovakve natpise od spidera.Moglo bi se pomislit da nitko nema pravo citat i iznosit svoja vidjenja neceg,kad ste vi tu PRAVI i inteligentni poznavaoci...smijesno
Moj broj postova je 260+
tvoj je 1200+
ko je više i duže na forumu?

apsolutno svatko ima pravo čitati, citirati i iznositi svoje viđenje nečega. Ne radi se uopće o tome. Forum i služi upravo tome.
Ono na što ja reagiram uvijek kod tebe je način, koji nije potkrepljen činjenicama, izvori informacija su diskutabilni, a riječnik koji koristiš je sirov.
Već sam napisao, da na isti način pišeš i protiv Pape ili Bozanića da bi reagirao.
Ne reagiram ja na diranje u 'svete krave', već reagiram na primitivan način kojim napadaš i pljuješ.
I upravo zbog toga imam svoje viđenje da sa tobom na emocionalno-psihološkoj razini nešto ozbiljno nije u redu.
spider jerusalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 21:26   #115
Thumbs down Francuski neurolog: Vidioci iz Međugorja doživljavaju nešto autentično

Francuski neurolog: Vidioci iz Međugorja doživljavaju nešto autentično
Ispitivanja međugorskih vidjelaca u trenucima kad kažu da imaju ukazanja Gospe potvrđuju kako su tjelesno i duševno zdravi — istaknuo je u Međugorju na 24. obljetnicu ukazanja ugledni francuski neurolog dr. Philippe Loron (ovdje slično istraživanje). "Zanimljivo je da su oni za vrijeme kad tvrde da imaju ukazanja aktivni, drže otvorene oči, a mozak im emitira valove koji nisu tipični za takvo stanje. Istodobno potvrđujemo izostanak bilo kakve patologije, odnosno bolesti. Isključuje se bilo kakva epilepsija ili druga živčana bolest" kaže on. "Oni u trenucima kad kažu da imaju ukazanje uistinu doživljavaju nešto autentično. Znanost, međutim, ne može kazati koga oni vide i s kime razgovaraju. Potpuno su odvojeni od vanjskoga svijeta i u tim trenucima ne reagiraju ni na vizualne ni na zvučne podražaje" veli Loron.
 
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 21:35   #116
Ti "znanstvenici" su vec ranije bili u Medjugorju i dogovarali programe raznih istrazivanja, ali indikativno je da su ostatak vremena provodili na hodocascima i misama - dakle katolici...

Takova "objektivnost" me podsjeca na nekoga.
__________________
SVE je sjenka NICEGA
shadow_healer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 23:34   #117
Marija nema nikakvog razloga da se uokolo pojavljuje

demonske se to varke poput one iz Efeza
dominikx10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2005., 09:25   #118
Quote:
dominikx10 kaže:
Marija nema nikakvog razloga da se uokolo pojavljuje

demonske se to varke poput one iz Efeza
Da, sotona je svugdje........
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2005., 13:22   #119
Zar je znanstvenik manje znantven samim tim što je katolik?
Vrijedi li onda isto i za ateiste - mora li znanstvenik biti isključivo agnostik?

Usput, valjalo bi uvesti jedno zdravorazumsko pravilo uz medijske prezentacije znanstvenih ekspertiza: obavezno bi trebalo napisati tko je naručitelj/financijer ekspertize.

Inače, ne vidim razloga za veću sumnju u ovo znanstveno izviješće nego li u ostala znanstvena izviješća koja se objavljuju u medijima.
__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2005., 17:40   #120
Quote:
shadow_healer kaže:
Ti "znanstvenici" su vec ranije bili u Medjugorju i dogovarali programe raznih istrazivanja, ali indikativno je da su ostatak vremena provodili na hodocascima i misama - dakle katolici...

Takova "objektivnost" me podsjeca na nekoga.
Trebali su tebe pozvati da napraviš jedno znanstveno istraživanje.

Sigurno bi bilo objektivno!
__________________
Godot was here.
101st Airborne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:11.