Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2007., 10:42   #81
Quote:
nix7 kaže: Pogledaj post
mislim da je ovo bombica koja tek treba eksplodirati. Usporedite vrijednosti sa drugim u gradjevini tehnika, viadukt? Mislite da ce ici dolje?
Nemam pojma, ja imam samo 8 dionica, kao sto vidis padaju, mozda je dionica stvarno dostigla svoj vrhunac, ipak je za 1 mj narasla za 700 kuna, u godini za 1500 kn (okvirno). Sve na burzi pada, valjda ce doci bolje vrijeme za dionice.
lupiglavom is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 11:13   #82
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
ZARADA ZA TREĆE TROMJESEČJE IZNOSI 1440,84 KUNE ŠTO ZNAČI DA U OVOM TROMJESEČJU VRIJEDNOST DIONICE JE ZNATNO PORASLA. KUMULATIVNA ZARADA ZA PERIOD OD 01.01 DO 30.09.2007 GODINE PO DIONICI IZNOSI 719,17 KUNA JER U PRVOM I DRUGOM TROMJESEČJU VRIJEDNOST DIONICE JE BILA DALEKO MANJA U ODNOSU NA TREĆE TROMJESEČJE.

A pada!!!
Pogledaj FI za Viro i reakciju burze nakon službene objave.
Po ovome i VLHO će dolje kad izađe konsolidirano...
Commodore64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 12:40   #83
Konstruktoru i Hidroelektri tunel kroz Biokovo

31. listopada - Poznati su rezultati javnoga natječaja za gradnju tunela Sveti Ilija kroz Biokovo i spojne ceste od Zagvozda do Baške Vode. Među šest ponuda najpovoljnija je bila ona splitskoga Konstruktora i Hidroelektre iz Zagreba s cijenom od 316 milijuna kuna.

Spojna prometnica od autoceste prema Makarskom primorju duga je 10 kilometara, a najveći objekt, tunel kroz Bikovo, četiri kilometra. Država je preuzela tunel nakon što je bivšemu koncesionaru oduzeta županijska koncesija i isplaćen novac za dokumentaciju i prikupljanje dozvola.

"Isplaćen je i mi sad imamo građevinsku dozvolu i dokumentaciju koju je ishodio. U programu gradnje HAC-a je spojna cesta od čvora Zagvozd do ceste D-8 i svi su odnosi sada riješeni i spremni smo za početak gradnje", rekao je član Uprave HAC-a Mario Lovrinčević.


http://vijesti.hrt.hr/ShowArticles.aspx?ArticleId=35050


Hidrica 20000!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 12:42   #84
Vežite se dragi putnici poliječemo!
Dado0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 13:19   #85
Samo se nemojmo prebrzo vezati jer je ta kupnja na jako klimavim nogama.

Bit ce opet dokupa ispod 2000. A mozda i ispod 1900, samo ako se netko od market makera naljuti.

Puno je tu drhtavih rucica uslo nakon HTa pa bi valjalo jedan dobar pad da se pociste prije novoga rasta. A to bi i moglo se lako desiti.

Ja sam se ocistio HDELa iznad 2100. Cekam ga na oko 1900 za pocetak ukrcaja.

No, nebi mi to bila prva pogresna procjena na HDELu. Ali ni prva tocna.

HDEL-R-A Vrijeme: 13:14:52
Kupnja Ukupno ponuda 43
Ukupno dionica 928

5 najboljih ponuda
Cijena Količina
Prodaja Ukupno ponuda 46
Ukupno dionica 1586

5 najboljih ponuda
Cijena Količina

2068,00 2
2061,00 5
2060,00 2
2012,01 15
2012,00 30

2090,00 5
2094,98 15
2094,99 20
2095,00 10
2097,00 40
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 14:41   #86
Po meni su stvari više manje odrađene Most, Tunel, FI, još treba čekati da malo zablista na naslovnicama i to je to... onda treba se malo ''ohladiti'' i čekati Kanal Dunav-Sava!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 14:47   #87
ja mislim da sve ove dijonice idu na hladjenje do daljnjega.. a druge se zagrijavaju.. no tek kad HT poraste malo..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 14:51   #88
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
ZARADA ZA TREĆE TROMJESEČJE IZNOSI 1440,84 KUNE ŠTO ZNAČI DA U OVOM TROMJESEČJU VRIJEDNOST DIONICE JE ZNATNO PORASLA. KUMULATIVNA ZARADA ZA PERIOD OD 01.01 DO 30.09.2007 GODINE PO DIONICI IZNOSI 719,17 KUNA JER U PRVOM I DRUGOM TROMJESEČJU VRIJEDNOST DIONICE JE BILA DALEKO MANJA U ODNOSU NA TREĆE TROMJESEČJE.

A pada!!!
Knjigovođe iz Hidre očito još uvijek nisu naučili ispravno popuniti Tsi obrazac koji se predaje na burzu.
Zarada po dionici NIJE ni približna iznosima koji su navedeni.
Ulažite u znanje, jer znanje je moć!
plavi5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 16:47   #89
S ovakvim programom nema straha za građevince!!!

http://www.nacional.hr/articles/view/39453/

Piše: Marko Biočina, 31.10.2007. 12:50
IZBORNI PROGRAM Što će sve graditi

HDZ obećava velike infrastrukturne radove u slijedeće 4 godine

Sudeći po HDZ-ovom izbornom programu, ukoliko ta stranka pobijedi na predstojećim parlamentarnim izborima, Hrvatska će u slijedeće četiri godine postati veliko gradilište.

Pelješki most, četiri velika tunela, dovršetak svih autocesta i čak 12 gradskih obilaznica te gradnja nizinske pruge Zagreb – Rijeka temeljni su HDZ-ovi projekti po pitanju prometne infrastrukture.

Nadalje, HDZ obećava čak šest novih elektrana, LNG terminal za ukapljeni plin u Omišlju, te 600 kilometara plinovoda diljem Hrvatske.

Razinu zdravstvenog sustava Sanader i njegov tim namjeravaju podići gradnjom dvije nove kliničke bolnice u Zagrebu i Rijeci.

Ulaganja u obrazovanje i šport planirana su u formi novih 60 osnovnih i 13 srednjih škola, te 150 športskih dvorana, uz dovršetak sveučilišnih kampusa u Zagrebu, Splitu, Rijeci i Osijeku, itd, itd...


p.s.
Blaženi mi!!!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 18:35   #90
Bojim se da bi da prekopavamo po HDZ-ovim planovima i obećanjima prije recimo 2 godine, pa čak i više, napravili isti popis, eventualno bez LNG terminala.

HDZ i Sanadar su majstori obećanja, rezanja vrpci davno dovršenih objekata i polaganja nekoliko kamena temeljaca objekata koji se još nisu ni počeli graditi. Tako je i Dubrovački most otvaran nekoliko puta, no to za burzu nije vijest.
Počela je i gradnja plinovoda prema Splitu. To je super, a ići će još bolje kad se naprave projekti tog plinovoda. Ili da barem počne projektiranje. Za most kopno-Pelješac su temeljac položili 2005-te pred lokalne izbore, a sada ponovo, samo na drugom kraju budućeg (?) mosta da se narod ne sjeti scenografije. Nažalost Krčki most gdje bi se mogla položit 3 temeljca je već davno gotov. Iako bi Jure mogao napraviti tamo još jedan, 100 m desno, gdje manje puše.

Odlično za burzovne špekulacije i kratkoročne zarade u nedostatku pravih objekata koji se grade pa se tako lova može okrenuti i nekoliko puta na vijest o položenom kamenju za most kopno-Pelješac. Za ozbiljne investitore (ja to nisam) odnosno fundamente firmi koje će ga možda graditi niti 10 takvih temeljaca ne znači ništa.

Lopina Čačić je gradio brže i efikasnije od HDZ-a. Šteta što je Jurčić i SDP polupao lončiće sa neopreznim izjavama o porezima (od kojih se sad već lagano peru), jer mislim da bi takva slična koalicijska vlada u kojoj bi Lopina bio potpredsjednik zadužen za isto što i u prošloj vladi (ako bi pristao na to nakon nerealnog ciljanja na premijersko mjesto) mogla biti puno efikasnja u gospodarstvu od HDZ-ove što bi se u konačnici pozitivno odrazilo i na realni rast vrijednosti poduzeća na burzi.

Jer ako se slažemo da je većina dionica na ZSE precijenjena (?, čast izuzetcima) onda su šanse za realni rast istih jedino kroz stvarni gospodarski rast, ali ne onaj generiran gotovo isključivo potrošnjom kao sada, već stvaranjem novih vrijednosti.

Naravno, rast tipa "mjehur od sapunice" može i bez toga, ali ja preferiram sporiji tempo (50% godišnje, ne mjesečno) i miran san. Tako da mogu otić negdje na godišnji, a da po povratku nisam bitno siromašniji/bogatiji.

Ovo nije nagovor da date svoj glas na izborima nekoj određenoj političkoj opciji. Niti ja ne znam još za koga ću. Ovo je nagovor da svi skupa uključimo sivu tvar prije izlaska na birališta.

P.S. Ovo je čisti off-topic, ali takav je i Freeev post, pa kud Mujo,...
__________________
Profesor Baltazar je veliki izumitelj. No, izgleda da je upao u financijske teškoće. Ljudi svašta pričaju; alkohol, žene, kockanje,...
Baltazaar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 22:20   #91
U prošloj Vladi potpredsjenik zadužen za gospodarstvo nije bio Čačić nego Linić
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 23:54   #92
Tek sada sam se vratio popisu iz Nacionala i vidio da nema Kanala Dunava-Sava!
Mada (ZA SADA!!!) to nema veze s Hidricom 2000, ipak je to najveća pojedina građevinska investicija u HRV, teška oko 4 milijarde kuna.
I pitam se zašto je nema, jer sam načuo da ide tender do kraja godine ako se ne promjeni struktura vlasti!?
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 06:52   #93
O tom kanalu priču su nam pričali još u osnovnoj školi

što ne bi i pri umirovljenju?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 09:19   #94
Pa ako je počeo otkup zemljišta to ti nešto valjda znaći...
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 09:22   #95
Nemaš brige, Edgar će naći zamjerku i kad (ako) ga sagrade i stave u funkciju.


plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 10:29   #96
Malo da tipnemo o tome, pa čak i na stranicama ministrstva ima op tome:

http://www.mzopu.hr/doc/PPPPO_kanala_Dunav_Sava.pdf

http://www.mmtpr.hr/default.asp?id=3532

http://www.hatz.hr/hrv/glasnik/Dunav%20Sava.htm

http://www.vjesnik.hr/Pdf/2006%5C02%5C18%5C31A31.PDF

http://www.gradimo.hr/7624.aspx
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 20:24   #97
Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post
Nemaš brige, Edgar će naći zamjerku i kad (ako) ga sagrade i stave u funkciju.


tko zna kolik će trajati gradnja kad priča o istoj traje bar 20 godina
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 21:47   #98
vidi zadnji link/naslov
"Kanal Dunav - Sava gradit će se barem deset godina"
__________________
Mene novac i slava ne zanimaju.
Zanima me samo novac!
kLaZnAdAr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 22:37   #99
eto, znači bio sam blizu

__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 19:49   #100
Upravo na Dnevniku:

Konstruktor i Hidroelektra danas prvim miniranjem prigodno otvorili gradilište i započeli radove na izgradnji tunela Biokovo. Vrijednost radova je 400.000.000 KN

Zanimljivo je to da radovi, kako je rečeno, zapravo traju već sedam dana. Dakle, nažalost, loš je tajming za ovakve vijesti, nema nikakve pompe...

No, dobro, važno da se radi.
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:45.