Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2017., 22:24   #181
Sistematski u 6 koraka na kojeg smo utrosili 5 covjeksati, znaci 10h ukupno (i 40kn parkinga )

1. Po uputnicu
2. Zubar
3. Laboratorij
4. Po karton kod ped
5. Taj pregled
6. Pedici vratiti karton
Plus razgovor u skoli. Plus razgovor u vrticu.


Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 22:58   #182
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Sistematski u 6 koraka na kojeg smo utrosili 5 covjeksati, znaci 10h ukupno (i 40kn parkinga )

1. Po uputnicu
2. Zubar
3. Laboratorij
4. Po karton kod ped
5. Taj pregled
6. Pedici vratiti karton
Plus razgovor u skoli. Plus razgovor u vrticu.
sve se da pojednostaviti.
kad dizes karton uzmes i uputnicu.
ili ne ides po uputnicu nego drito u privatni labos (kks: 60 kn)
zubar ti popuni onaj papir kad ionako dijete vodis na nekakav kontrolni pregled.
karton ne moras vracati pedici, odneses ga npr. svom lom-u usput, kad ti pase ili kad si ti (ili dijete) bolesna.
na vrticki razgovor ne dolazis valjda posebno u nekom ekstra terminu (mi to nismo ni imali)

ali da, kuzim da je moderno dramiti oko svega.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 06:19   #183
sad kad si mi objasnila, zapravo je prakticno i sve usput i totalno korisno.



Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.

Zadnje uređivanje katjes : 17.05.2017. at 07:02.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 08:13   #184
ne, totalno je beskorisno ispitati grafomotoriku djetetu koje krece u prvi razred, provjeriti mu vid i izgovor.
beskorisno mu je i provjeriti stanje zubi, krvnu sliku, urin i cijepiti ga.


a prakticno je onoliko koliko si sam tako napravis.
ili mozes dramiti i zbrajati troskove parkinga i izgubljeno vrijeme.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 08:47   #185
Ja isto mislim da je korisno. Nije da svako malo vadimo krv ili provjeravamo vid pa da već znamo kakvo je stanje, moja recimo od treće/četvrte godine nije provjeravala vid, taman nam je trebao netko prije škole to pogledati. Ok, kod zubara je redovito i to sam uzela povrdu o stanju zuba na nekom redovnom pregledu (nismo išli samo radi potvrde). Nije nam tak puno oduzeo taj pregled, nekako smo to rasporedili kroz vrijeme, nismo obavljali sve u isti čas.

Ovo nošenje kartona smo obavili lako jer su i pedica i školska u istom domu zdravlja , pa je to bilo jednostavno.

Danas svi smatramo da je naše vrijeme dragocijeno i avaj onome tko nas "prisili" da ga za nešto potrošimo što se nama čini kao uzalud. Ali na sve živo se čeka, osim ako ne iskeširaš pa neku prečicu na taj način uhvatiš (recimo laboratorijske nalaze ili pregled kod privatnika).
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 11:11   #186
Tamo ja drugog temi spominju cijepljenje kod dr sk.medicine. I to bude?

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 11:20   #187
pise dva posta iznad.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 15:42   #188
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Sistematski u 6 koraka na kojeg smo utrosili 5 covjeksati, znaci 10h ukupno (i 40kn parkinga )

1. Po uputnicu
2. Zubar
3. Laboratorij
4. Po karton kod ped
5. Taj pregled
6. Pedici vratiti karton
Plus razgovor u skoli. Plus razgovor u vrticu.


Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
zubara smo obavili kad smo ionako imali redovni pregled zuba i premazivanje, pa su nam odmah i onaj papir dali. KOd pedice uletila i izletila s kartonom i kad sam ga vraćala. muz cekao u autu sa sva 4.
obavili sistematski bez cekanja, jest da su pitanja glupa, al ajd.. oni nam dali uputnicu.. isli smo vaditi krv jedan drugi dan kad nam je ionak bilo usput, a školska medicina (koja je i dala uputnicu na sistematskom) je javila nalaz.
sve skupa, nije neki posao.
meni je više bilo opterećujuće što su i sistematski i razgovor u školi za vrijeme radnog vremena, pa smo morali uzimati slobodne dane/bolovanja

edit- da, naravno da se cijepe kod školske, ja sam mislila da je taj kalendar cijepljenja općepoznat svima..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 16:46   #189
Pa uvijek se cijepimo kod pedice. Kalendar nam se pobrkao jer dugo nije bilo nekog cjepiva pa onda dugo nismo isli (bila je zdrava jedno 9mj u komadu) ...ko to moze vise pratiti...

Btw koju ima funkciju ta "skolska" lijecnica?

Mi isto vec par puta izostajali sa posla (muz/ja) i obavljali, a sve je na razlicitim adresama, neusput i nemos samo skoknut.

(Gore fali korak 7; ici po nalaze.)

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 17:02   #190
Pedijatar je za cijepljenje do vrtićke dobi, nakon toga tu obavezu preuzima školski liječnik.

Mi smo u maloj sredini, kod nas to sve obavljaju preko liječnika, dakle ne trebamo ići po karton u pedijatra pa ga nositi kod liječnika šk. medicine, tako je i s nalazima krvi i urina.
Imamo točne datume u laboratoriju i za sistematski i to je to.
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 17:03   #191
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post

(Gore fali korak 7; ici po nalaze.)

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
taj korak je nepostojeci ako obavis privatno.
mislim, onaj kome je sve to skupa muka isusova zrtvovat ce tih 100 kn za urin i kks, obavit to kad god mu pase, makar i subotom i zavaljen u fotelju skinut nalaze s maila.

funkcija skolske lijecnice je obavljanje sistematskih za vrijeme skolovanja.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 17:11   #192
Pa da sam znala ne bi se ni trenutka mislia.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 22:06   #193
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Pa uvijek se cijepimo kod pedice. Kalendar nam se pobrkao jer dugo nije bilo nekog cjepiva pa onda dugo nismo isli (bila je zdrava jedno 9mj u komadu) ...ko to moze vise pratiti...

Btw koju ima funkciju ta "skolska" lijecnica?

Mi isto vec par puta izostajali sa posla (muz/ja) i obavljali, a sve je na razlicitim adresama, neusput i nemos samo skoknut.

(Gore fali korak 7; ici po nalaze.)
funkcija skolske lijecnice je
a) birokratska (odgode skole/prilagodjeni programi)
b) preventivna-stogodatoznacilo (dodje u skolu i oduzi roditeljski sastanak)

mislim da bi imala vise smisla da se diejte prebaci skolskoj upotpunosti, da mozes doc kod nje kad se diejte razboli, da zna kad neki virus kola razredom/skolom, da nije krcat LOMovac starcima, nego da u cekanoci sjede skolska djeca kad moraju doci lijecniku
da pisu ispricnice....


pregeld za skolu ima itekako smisla, zapravo sistematski je izvrsna stvar i dobro je da ga djeca obave svako toliko.
i odrasli isto.
ovaj za skolu je obavezan , to je nacin da se roditelje "prisili" da dijete odvedu na cijepljenje, na pregeld vida, zubaru.....
ali meni bi daleko vise smisla imalo da to napravi pedijatar (pa onda ne bi bilo onih tvojih tocaka uzimanja kartona), vecina bi za krvnu sliku uzela nalaz star 6mjeseci (recimo nama je nasa skolska to uvazila, pa nismo isli u labos, kad je to frendica probala kod neke druge skolske, nisu joj dali, nego je bas morala opet ici vadit krv).
i ono najbitnije: sestra kod skolske ne bi trosila jedan novi karton i rucno prepisivala podatke sa kartona od pedice prvih 15 min, a djetetu bi obje bile poznate osobe, sto mi se cini bitnim kod cijepljenja, ali i cjelokupne suradnje tih sat vremena.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 07:26   #194
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ovaj za skolu je obavezan , to je nacin da se roditelje "prisili" da dijete odvedu na cijepljenje, na pregeld vida, zubaru.....
ali meni bi daleko vise smisla imalo da to napravi pedijatar
Pa to. Nemam ja ništa protiv sistmatskih, ali ova izvedba je očajna. Ne žive nam djeca u indijanskom selu pa ih do polaska u školu liječio vrač nego su konstantno u doticaju sa pedijatrom, pedagozima, konstantno su u doticaju sa svima relevantnima za razvoj i zdravlje, prati im se visine težine, govori, shvaćanje, cijepljenje, zubi, oči..
Ko da vrtićki pedagog nije mjerodavan za procjenu spremnosti. Ko da pedica ne može potvrditi zdravstveno stanje, fali li željeza i vidi li dobro.

Mala je i sama komentirala da su je svi pitali kako joj se zove ulica i kućni broj: i teta vrtiću (pedagog) i teta u školi i doktorica. Najvažnije pitanje
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 09:58   #195
već sam pisala kak vrtići i škole jako slabo surađuju. ugl. su škole te koje ignoriraju vrtiće i rijetko ih kad kontaktiraju radi nekog djeteta.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 22:22   #196
katjes sori ali nije istina, masa djece do skole ne vidi zubara osim eventualno ono organizirano s vrtice a o pregledu vida da ne govorim.
mala od kolegice nije krv vadila nikad. ono, nikad. svaka temperatura antibiotik i rijeseno.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 08:35   #197
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
već sam pisala kak vrtići i škole jako slabo surađuju. ugl. su škole te koje ignoriraju vrtiće i rijetko ih kad kontaktiraju radi nekog djeteta.
do prije par godina, vrticki psiholozi nisu smjeli davat nalaze za van
iako su, barem zagrebacki vrtici, sto se tice broja psihologa opremljeniji nego skole.
i testova imaju vise.

roditelj moze uzeti vrticko misljenej (predaje se zahtjev) i donjet ga u skolu.
za djecu koja se prijevremeno upisuju, to moraju.
ostalo je dobrovoljno.


Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
katjes sori ali nije istina, masa djece do skole ne vidi zubara osim eventualno ono organizirano s vrtice a o pregledu vida da ne govorim.
mala od kolegice nije krv vadila nikad. ono, nikad. svaka temperatura antibiotik i rijeseno.
da, i ne idu sva djeca u vrtic.

al bas zato bi pregled trebao biti kod pedijatra, pa da se dijete koje je uredno procijepljeno, proslo sistematske kod pedijatra, neadvno vadilo krv, ne mora ponovo obilazit labos, uzimat karton, dolazit kod nekog drugog...
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 13:24   #198
treba li još nešto dofurati na upis u školu osim fotokopija domovnice i rodnog lista? i dal ima još papirologije za ispuniti na tim upisima?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 13:45   #199
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
treba li još nešto dofurati na upis u školu osim fotokopija domovnice i rodnog lista? i dal ima još papirologije za ispuniti na tim upisima?
ne sjećam se da sam išta nosila lani
a sjećam se da sam nešto ispunjavala.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 13:52   #200
ja se sjećam da su nam na testiranju rekli da za svaki slučaj donesemo te fotokopije i nadopišemo oib ak nije naveden, no ne sjećam se dal su još nekaj spominjali.
kaj se tiče ispunjavanja vjerujem da će biti za vjeronauk i boravak, no ne znam dal toga još ima i koliko ima i koliko će mi sve to skupa oduzeti vremena, ne samo ispunjavanje nego i čekanje jer vidim da je u vremenu nakon posla.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:38.