Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2023., 20:41   #1
Kontemplacije o muško-ženskim odnosima

Ova tema je rezervirana za kojekakve kontemplacije o musko-ženskim odnosima, sto vas muci, veseli, ili jednostavno trebate jedan topic za istresti se i izraziti, a nemate prikladnu temu za to

S tim da napominjem da ovo nije chat, nego tema za rasprave.


E: prvi postovi premjesteni s teme O cemu razmisljate
__________________
…Wear your heart on your skin in this life...
Freyya is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2023., 06:33   #2
Hm..Razmišljam o sljedećem...

Kad bi na sekundu, da se malo poigramo, zanemarili da u većini slučajeva, oboje moraju raditi jer jedna plaća nije dovoljna za normalan život, i zamislili da jedna plaća jest dovoljna za ugodan život (šta god to kome značilo), koliko žena bi ostavilo svoje uredske i/ili menađerske poslove kad bi imale kraj sebe muškarca kojemu one bezrezervno vjeruju da čak i u slučaju da iz život rastavi, neće ostati nezbrinute.

Jer nama ženama je rođenjem data intucija, tu vrstu i taj level intuicije, muškarci nemaju. Svaka žena na duboko intuitivnoj razini zna da taj s kojim je je hoće ili neće zajebat i zabit joj nož u leđa. Ona to zna. Ne zna kad ni kako ali, ako on na kraju dana joj hoće zabiti nož u leđa, ona to zna.

Koliko tih uredskih ili menažerskh poslova i još nekih, žena bi zapravo radilo a ne bi morale s financijske strane, samo zato jer nema povjerenja u osobu s kojom je, ako uopće takvu osobu ima naravno.

Naravno, ako žena nema povjerenja (a pod pretpostavkom da se ne radi o težim dijagnozama), ona je u pravu. Osjeća I zna da kad tad bit će preveslana, ovako ili onako.

Koliki postotak tih žena bi ostavilo te poslove I bavile se, ne nužno i/ili isključivo kućanstvom (mogu imat i dadilju ako hoće, pomoć u kući), već možda uzele vrijeme uz podršku I potporu tog kome vjeruju, da razviju neku svoju kretivnu djelatnost, da iskoriste glas kojim im je dat rođenjem, ruku za fotografiju, kiparstvo, slikanje, sviranje, dizajn, putovanja I pisanja putopisa, pisanje poezije, bile voditeljice, plesačice, glumice, izrađivale štogod ili bile samo lijepe, izmasirane I opuštene, samo kad bi bile s nekim za koga znaju da ih neće preveslat pa čak I ako dođe do prekida. Koliko žena ne bi 6 mjeseci nakon poroda se vratilo na posao, već nakon 3 godine ili nikad više na taj uredski, menađerski itd…kad bi bile s nekim u koga imaju povjerenja.

Netko će možda potegnuti pitanje, zašto uopće ulaziti u odnose gdje ne postoji takvo povjerenje… (mislim da bi ovo pitanje mogao postaviti bugger ).

Odgovor je: Ne samo žene. I muškarci ulaze u odnose sa ženama u koje nemaju duboko povjerenje.

Što je duboko povjerenje? To je potpuni izostanak signala koji nas tjera da se osiguramo na ovaj ili onaj način u slučaju zajeba od druge osobe. To nije ono kad ti odeš na službeni put, u posjet rodbini ili samo na wc a pod panikom si da će on/a u prvom prilikom zgrabit mobitel I svajpat na Tinderu. To nije stanje u kojem ti tijelo doslovno vrišti – bjež a ti ga svjesno ignoriraš, to je duboko zakopani signal koji te tjera ili ne tjera da se osiguraš u slučaju zajeba dok pritom nemaš uopće strah da će netko zgrabit mobitel ili hvatat kolege/ice dok tebe nema.

Između potpunog izostanka povjerenja i dubokog povjerenja, stoji donekle povjerenje ili dovoljno povjerenje. Između biti sam na svijetu i imati donekle ili dovoljno povjerenje, svatko će izabrati ovo drugo. Što je, u konačnici, i vrlo normalno. Čak i poželjno. Jer ili će to dovoljno povjerenje narasti to "potpunog" ili ćeš imati lekciju, djecu koju obožavaš, mnogo lijepih uspomena, nužnu traumu koja će te promijeniti. A to je mnogo bolje nego život provesti sam dok si čekao potpuno povjerenje.
U konačnici, čak i ako nisi uopće imao povjerenje i svjesno sve ignorirao i tako proveo život, izabrao si ono s čim si se mogao nositi. Da si se mogao nositi s nečim drugim, nešto drugo bi izabrao.

Digla sam se u 3h
E. svejedno mislim da mi post zaslužuje bit zakeljen na Post dana
__________________
"I am the truth and a way and a life"
Muddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2023., 07:34   #3
Quote:
Muddy kaže: Pogledaj post
Jer nama ženama je rođenjem data intucija
Nije.
__________________
KRKI JE JEBO!
akbugger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2023., 07:38   #4
Quote:
akbugger kaže: Pogledaj post
Nije.

Prihvati da sam u pravu,ne moraš se tome opirat
__________________
"I am the truth and a way and a life"
Muddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2023., 08:12   #5
Quote:
Muddy kaže: Pogledaj post

Prihvati da sam u pravu,ne moraš se tome opirat
Nemam što prihvatit, nisi. Ne postoji "ženska intuicija data rođenjem koja joj govori hoće li joj netko zabit nož u leđa."

Stvarno.

Ti jesi donekle u pravu. Žena (i muškarac) jako brzo "znaju" jako puno jedan o drugome. Pa i o povjerenju kojeg mogu dat jedan drugome. To stoji. To možemo nazvat intuicijom.
Ono što ne stoji je da je to urođeno i da je to ženska ekskluziva.

Isto tako, ovo sa "potpunim povjerenjem vs donekle povjerenje"....to ne ide baš tako kako ti pišeš. Nikad nećeš uć u odnos sa "dubokim povjerenjem". Taj odnos ćeš izgradit, ne nać u nekome ili sa nekim. I još više od toga - moraš, #bučevićka moment - izgradit sebe da to povjerenje možeš podnijet. Naime, kad netko tebi da povjerenje, on tebi daje jako velik teret na leđa. Lako moguće vrlo lijep teret, ali - teret. Tu negdje možemo doć do onog kad si "stvarno s nekim". Onda je to povjerenje, ili njegova baza - to da ako činiš bol nekome, činiš je zapravo i sebi. Kad činiš loše drugome, tebe boli. Jer ste "stvarno skupa". Kad imaš takav odnos, povjerenje je zapravo potpuno suvišno.
__________________
KRKI JE JEBO!
akbugger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2023., 08:37   #6
Ovo da će ti zabiti nož u leđa može lako biti i projekcija radi starih iskustava.
AchilleaM. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2023., 08:45   #7
Quote:
akbugger kaže: Pogledaj post
Nemam što prihvatit, nisi. Ne postoji "ženska intuicija data rođenjem koja joj govori hoće li joj netko zabit nož u leđa."

Stvarno.

Ti jesi donekle u pravu. Žena (i muškarac) jako brzo "znaju" jako puno jedan o drugome. Pa i o povjerenju kojeg mogu dat jedan drugome. To stoji. To možemo nazvat intuicijom.
Ono što ne stoji je da je to urođeno i da je to ženska ekskluziva.

Isto tako, ovo sa "potpunim povjerenjem vs donekle povjerenje"....to ne ide baš tako kako ti pišeš. Nikad nećeš uć u odnos sa "dubokim povjerenjem". Taj odnos ćeš izgradit, ne nać u nekome ili sa nekim. I još više od toga - moraš, #bučevićka moment - izgradit sebe da to povjerenje možeš podnijet. Naime, kad netko tebi da povjerenje, on tebi daje jako velik teret na leđa. Lako moguće vrlo lijep teret, ali - teret. Tu negdje možemo doć do onog kad si "stvarno s nekim". Onda je to povjerenje, ili njegova baza - to da ako činiš bol nekome, činiš je zapravo i sebi. Kad činiš loše drugome, tebe boli. Jer ste "stvarno skupa". Kad imaš takav odnos, povjerenje je zapravo potpuno suvišno.

Bilo rođenjem, bilo začećem, bilo u prve tri godine, bilo bogom dana, žene posjeduju vrstu i level intuicije koju muškarci ne posjeduju. Općenito. To ne znači da su je mušlarci lišeni, već nije to taj level.

Zašto je to tako? Neka logika bi nalagala da jedan od mogućih razloga je da muškarcima do te mjere nije trebala ako npr. pričamo o opasnostima. Oni su se mogli braniti, i sebe i druge, žene pošto nisu mogle, služila im je da je izbjegnu ili im šapne kako se lukavo izvući tamo gdje su se već našle. Npr. jel., vrlo moguće jedan od razloga. Možemo reći da se izoštrila putem...ako ne niš.

A uostalom, pa i u ovoj pričici koju sam ja ispričala, također ta razina intuicije muškarcu nije ni potrebna jer je on provider. Žena ja ta koja se mora zaštititi. Ženska inticija je izoštrenija iz prosto jednostavnog razloga - morala je biti. Muškarci imaju fizičku snagu, u nedostatku bolje riječi - dominaciju. Žena ima intuiciju.


A ovo za "duboko" i "potpuno" povjerenje, pa normalno da se on gradi i ne događa preko noći.

S ovim ostatkom se slažem.
__________________
"I am the truth and a way and a life"
Muddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2023., 08:47   #8
Quote:
AchilleaM. kaže: Pogledaj post
Ovo da će ti zabiti nož u leđa može lako biti i projekcija radi starih iskustava.
Da. Ali to je sad već druga priča.
Nekako, makar iz primjera oko sebe, vidim da ipak zidovi padaju kad se naiđe na pravu osobu, unatoč i usprkos traumama. E sad, naravno, postoje i određene dijagnoze i svašta nešto gdje to nije moguće i osoba vječno ostaje zatočena u tom limbu. Postoje i ljudi koji nemaju kapacitet za stabilan ljubavni odnos. Puno toga postoji. Ali to je neka druga priča...
__________________
"I am the truth and a way and a life"
Muddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2023., 09:06   #9
Muddy, ja cu biti dealbreaker.
Koliko je muškaraca spremno na ovo o čemu ti pišeš? I to u fazi života kad djeca više nisu malena. Biti doma, na raspolaganju, pratiti partnericu?

Zašto krećeš od postavke da baš uvijek muškarac zaradjuje vise od žene i da je on provider?

__________________
Dobro je !
blues4lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2023., 09:09   #10
Ja se kucanstvom rado bavila ne bih jer mi ti poslovi omiljeni bas nisu.
Umjetnoscu naravno bih, al bi mi bilo neugodno da se ja tako zabavljam i ne zaradjujem dok onaj drugi radi.
Osim ako bi njemu njegov posao bio kao zabava.

A za intuiciju bas ne znam, nemam te tipicne zenske sposobnosti, glupa sam malo za to.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2023., 09:20   #11
Quote:
blues4lady kaže: Pogledaj post
Muddy, ja cu biti dealbreaker.
Koliko je muškaraca spremno na ovo o čemu ti pišeš? I to u fazi života kad djeca više nisu malena. Biti doma, na raspolaganju, pratiti partnericu?

Zašto krećeš od postavke da baš uvijek muškarac zaradjuje vise od žene i da je on provider?

ma nooooo, ni blizu. Ne mislim da svaki muškarac zarađuje ili treba zarađivati više od žena. No, no.
Ja se samo pitam koliko bi žena ostavilo svojevoljno određene poslove i posvetilo se ako hoće masažama i wellnesu, izradi kipova, upisivanju doktorata ma što god žele kad bi jel situacija u partnerstvu to omogućavala. Po pitanju povjerenja.

Jer ja kad sam ovo pisala, pisala sam imajući par primjera na umu koje poznajem. Jedna koja je mogla ne raditi do treće godine trećeg djeteta a tad je krenula jer joj je dosadilo stat kući i htjela se na drugačiji način osjećat korisno. Naravno, bilo je moguće financijski ali i po pitanju "povjerenja".
Jedna koja ne može jer ima dijete s najtežim oblikom autizma a žena je sposobna sagraditi kuću vlastitim rukama tako da bi to i napravila da ne postoji povjerenje da će bit zbrinuti čak iako dođe do rastave, da neće potraživati pola stana, da neće djetetu uskraćivati pozamašnu alimentaciju i skrb (to su jako teške životne situacije i nije nerijetko da odnosi vise o koncu)
__________________
"I am the truth and a way and a life"
Muddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2023., 09:24   #12
Quote:
Muddy kaže: Pogledaj post
Da. Ali to je sad već druga priča.
Nekako, makar iz primjera oko sebe, vidim da ipak zidovi padaju kad se naiđe na pravu osobu, unatoč i usprkos traumama. E sad, naravno, postoje i određene dijagnoze i svašta nešto gdje to nije moguće i osoba vječno ostaje zatočena u tom limbu. Postoje i ljudi koji nemaju kapacitet za stabilan ljubavni odnos. Puno toga postoji. Ali to je neka druga priča...
Možda je druga priča, možda nije. Hoću reć, svašta ljudi intuicijom zovu.
AchilleaM. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2023., 09:52   #13
Quote:
Muddy kaže: Pogledaj post
Bilo rođenjem, bilo začećem, bilo u prve tri godine, bilo bogom dana, žene posjeduju vrstu i level intuicije koju muškarci ne posjeduju. Općenito. To ne znači da su je mušlarci lišeni, već nije to taj level.
Ne. Ne postoji to ni rođenjem, ni začećem, ni u prve 3, nit je intuicija (ikakva) nešto što ovisi o spolu. Intuicija je naziv za "nešto znam a ne znam kako znam".
Intuiciju nam omogućuju iskustvo i znanje. U jednu ruku, i ono što nazivamo, ili je neki veliki mislioc nazvao kolektivna podsvijest.
Da budem malo u kontradikciji jer što je život bez kontradikcije, mi svoju intuiciju s godinama koje živimo i s iskustvima koje proživimo zapravo kvarimo. Negdje od 5. do 8.godine bi rekao da je izvrsna, ako su uvjeti za istu izvrsni, a kasnije pada jer društvo, socijalizacija, predrasude, kuracpalac. Može se vratit, doduše; ali to onda omogućuje svjesni napor u tom smjeru.
Quote:
Muddy kaže: Pogledaj post
Zašto je to tako? Neka logika bi nalagala da jedan od mogućih razloga je da muškarcima do te mjere nije trebala ako npr. pričamo o opasnostima. Oni su se mogli braniti, i sebe i druge, žene pošto nisu mogle, služila im je da je izbjegnu ili im šapne kako se lukavo izvući tamo gdje su se već našle. Npr. jel., vrlo moguće jedan od razloga. Možemo reći da se izoštrila putem...ako ne niš.
Istom logikom bi mogli reć da je muškarcima itekako trebala, jebi ti otić u lov usred noći na mamuta s faking kopljem a tigar te čeka u grmlju bez da intuitivno znaš gdje je tihi tihi tigar.
Quote:
Muddy kaže: Pogledaj post
Muškarci imaju fizičku snagu, u nedostatku bolje riječi - dominaciju. Žena ima intuiciju.
Dominacija ne ovisi o spolu. Donekle ovisi o rodnoj ulozi, a sa spolom veze nema. Žena može bit jednako (i više) dominantna nego muškarac; posebno u okolnostima kad društveno određene rodne uloge više nemaju toliki značaj.
__________________
KRKI JE JEBO!
akbugger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2023., 10:00   #14
Quote:
Muddy kaže: Pogledaj post
Koliko tih uredskih ili menadžerskih poslova i još nekih, žena bi zapravo radilo, a ne bi morale s financijske strane, samo zato jer nema povjerenja u osobu s kojom je, ako uopće takvu osobu ima naravno.
Meni se čini da većina ljudi ne bi radila da mora. Odnosno, možda bi i radili, ali umjerenijim tempom nego što korporativna kultura gura. Ne vidim to kao neko posebno „žensko“ pitanje.

Ali taj scenarij koji ti gore opisuješ po meni nije baš realan jer ništa u životu nije garancije, nego je sve neizvjesno, i ako se želiš „pobrinuti“ za sebe i svoju budućnost, nažalost, moraš raditi, koristiti prilike koje ti se nude.

S druge strane, ja tu čak vidim nešto pozitivno, a to je da uspješnost u nošenju sa izazovima gradi na neki način karakter i vjeru u samog sebe da se možeš nositi sa svim što ti život baci pod noge.
bubuljica_na_nosu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2023., 10:28   #15
Quote:
bubuljica_na_nosu kaže: Pogledaj post
Meni se čini da većina ljudi ne bi radila da mora. Odnosno, možda bi i radili, ali umjerenijim tempom nego što korporativna kultura gura. Ne vidim to kao neko posebno „žensko“ pitanje.

Ali taj scenarij koji ti gore opisuješ po meni nije baš realan jer ništa u životu nije garancije, nego je sve neizvjesno, i ako se želiš „pobrinuti“ za sebe i svoju budućnost, nažalost, moraš raditi, koristiti prilike koje ti se nude.

S druge strane, ja tu čak vidim nešto pozitivno, a to je da uspješnost u nošenju sa izazovima gradi na neki način karakter i vjeru u samog sebe da se možeš nositi sa svim što ti život baci pod noge.
Naravno da nema garancije. Pa bože ne znamo hoćemo se sutra probuditi.
Sve je rizik. Ici spavati ,dići se,sjesti u auto.
Zato ovo potpuno šta ja pišem je u navodnicima.

Pitanje svima: zašto tako kruto shvaćanje;, nikad ne bi radile,sve bi ostavile svoj posao bilo koji.
Ja to nigdje nisam napisala. Niti se na to odnosilo.
Koliko bi npr mijenjale posao a to je isto rizik pa 3,4 mjeseca bile spremne bit bez posla jer imate leđa i zaštitu? Eto,i to npr.

@buggeru, možeš ti sjeckat moje postove do iznemoglosti,džabe ti je.
Postoje žene koje su dominantije od muškaraca? Ma no shit Sherlock
Da,ženina intuicija jest izostrenija,a sad šic
__________________
"I am the truth and a way and a life"
Muddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2023., 10:28   #16
Quote:
bubuljica_na_nosu kaže: Pogledaj post
Meni se čini da većina ljudi ne bi radila da mora. Odnosno, možda bi i radili, ali umjerenijim tempom nego što korporativna kultura gura. Ne vidim to kao neko posebno „žensko“ pitanje.
.
Ovo.
Osobno bi bila najsretnija da smo oboje doma, odgajamo decu i uživamo u danima.

Kaj se intuicije tiče, postoji i više su je svjesne žene
__________________
Love, as if there was nothing more important in your life.
Louise Hay is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2023., 10:30   #17
Quote:
Louise Hay kaže: Pogledaj post
Ovo.
Osobno bi bila najsretnija da smo oboje doma, odgajamo decu i uživamo u danima.

Kaj se intuicije tiče, postoji i više su je svjesne žene
Pa šta vam ne bi to dosadilo?
I djeca rastu i trebaju i roditelje sve manje
__________________
Dobro je !
blues4lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2023., 10:33   #18
Quote:
blues4lady kaže: Pogledaj post
Pa šta vam ne bi to dosadilo?
I djeca rastu i trebaju i roditelje sve manje
Nikad
Malo putuješ, malo besposličariš, kuhaš, laganini
Stela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2023., 10:35   #19
Quote:
Stela kaže: Pogledaj post
Nikad
Malo putuješ, malo besposličariš, kuhaš, laganini
Kad oboje ne rade ?

A ki će to platit
__________________
Dobro je !
blues4lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2023., 10:37   #20
Quote:
blues4lady kaže: Pogledaj post
Kad oboje ne rade ?

A ki će to platit
Pa pišemo o imaginarnoj situaciji Pare nisu problem u takvoj
Stela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:25.