Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2006., 17:00   #1
Glosolalija

evo da pokrenem i tu temu, i to ponajviše za ne-kršćane

da li ste ikada čuli molitvu u jezicima?

ako jeste, što mislite što je to?

da li mislite da se to (ako ste to čuli na nekom skupu) mnoštvo međusobno dogovorilo da će isto zvučati neki starim stranim jezikom, ili da je to samo posljedica neke bolesti?

htio bi znati ponajviše što ljudi koji nisu vjernici u Isusa Krista, imaju reći za to...

Zadnje uređivanje blue bird : 18.01.2011. at 14:09. Reason: naslov /vise spojenih tema o istom pitanju/
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 17:02   #2
Možeš li molim te pojasniti malo to, nisam skužila
 
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 17:04   #3
Quote:
-Daniel- kaže:
evo da pokrenem i tu temu, i to ponajviše za ne-kršćane

da li ste ikada čuli molitvu u jezicima?

ako jeste, što mislite što je to?

da li mislite da se to (ako ste to čuli na nekom skupu) mnoštvo međusobno dogovorilo da će isto zvučati neki starim stranim jezikom, ili da je to samo posljedica neke bolesti?

htio bi znati ponajviše što ljudi koji nisu vjernici u Isusa Krista, imaju reći za to...
Jesam.... i moram priznati da je to prilično neobično iskustvo nakon kojeg sam se osjećao nevjerojatno
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 17:07   #4
Quote:
Sister kaže:
Možeš li molim te pojasniti malo to, nisam skužila
vidiš da i to ne znaš...

naime Molitva u Jezicima je molitva koju ne molimo mi nego Duh Sveti posredstvom nas...

Molitva je takva da čovjek izgovara riječi koje su dio većinom nekog starog jezika

mnogi, naime, ne razumiju taj jezik, ali postoje ljudi koji mogu protumačiti jezike, pošto Duh Sveti daje darove ljudima o svojoj volji...

evo tko zna engleski tu je objašnjeno:

http://www.teachingpages.co.uk/wordc...spirit(h).html
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 17:09   #5
Quote:
spy kaže:
Jesam.... i moram priznati da je to prilično neobično iskustvo nakon kojeg sam se osjećao nevjerojatno
bravo, i Bog te blagoslovio

da li ima još tko ovdje da je čuo ili molio se u jezicima za svjedočanstvo drugima?
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 17:09   #6
hm...imam snimke egzorcizama i ljudi govore strane jezike...a svečenici nad takvim ljudima vrše egzorcizam...koja je onda razlika? ulaženje demona u tijelo ili ulaženje "duha svetog" u tijelo??

neda mi se sada čitati to na ingliš
 
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 17:13   #7
Quote:
Sister kaže:
hm...imam snimke egzorcizama i ljudi govore strane jezike...a svečenici nad takvim ljudima vrše egzorcizam...koja je onda razlika? ulaženje demona u tijelo ili ulaženje "duha svetog" u tijelo??

neda mi se sada čitati to na ingliš
i demoni znaju strane jezike isto tako....

ali u tome je stvar, da ako ti priznaješ Isus kao svoga Kralja i Spasitelja, te vjeruješ u Raspeće za otkup grijeha i uskrsnuće Tijela - ti imaš Duha Svetoga, koji ne može dopustiti ulazak demona u tijelo bez čovjekovog uplitanja u crne magije ili slične stvari koje negiraju Duha Svetoga

zato kršćanin u najvećemo slučaju moli u Duhu u jezicima

evo još jedan link:

http://members.nuvox.net/~on.roz/God...r/tongues.html
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 17:16   #8
jesi li znao da demoni ulaze i u vjernike koji bez sumnje vjeruju u Isusa i Boga, je li znaš da demoni ulaze u tijela vjernika drugih vjera, u nevjernike, magove...a isto tako se čovjek može baviti crnom magijom a da mu se ništa ne desi, mislim da mu ne dođe demon? To nema nikakve veze.

Iskreno nisam baš veliki vjernik demona, više duša ljudi koji su ostali na ovom svijetu iz nekih razloga. a što se dešava ljudima za koje kažu da su opsjednuti ne znam.
 
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 17:20   #9
Quote:
Sister kaže:
jesi li znao da demoni ulaze i u vjernike koji bez sumnje vjeruju u Isusa i Boga, je li znaš da demoni ulaze u tijela vjernika drugih vjera, u nevjernike, magove...a isto tako se čovjek može baviti crnom magijom a da mu se ništa ne desi, mislim da mu ne dođe demon? To nema nikakve veze.

Iskreno nisam baš veliki vjernik demona, više duša ljudi koji su ostali na ovom svijetu iz nekih razloga. a što se dešava ljudima za koje kažu da su opsjednuti ne znam.
znaš li? znaš li?

dok ne počneš misliti da ne znaš, nikada nećeš ni saznati...

ovo prvo je istinito ali ne u slučaju opsjednuća

naime postoji demon ponosa, demon oholosti, demon ovisnosti itd. sve to moće ući u vjernika, ali ne može biti opsjednut
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 17:31   #10
opet meni govoriš ono što ti ne primjenjuješ na sebi...
 
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 18:15   #11
to da "opsjednuti duhom" trabunjaju svakakve stvari često smatrane direktnim božjim porukama(al normalno potrebni su stručnjaci za dešifriranje) tisućama godina bio je dobar biznis, kršćani su biznis preoteli grčkim pitijama i ostalim proročištima starog svijeta(pa tako jadni jupiter,zeus,amon-ra i ostali ostaju nijemi) muslimani stvar prekidaju jer iz pouzdanih izvora znaju da je muhamed zadnji čuo našeg taticu.
pavle tako na takvo nerazumljivo trabunjanje u transu poziva kršćane na dostojanstvo jer koja korist od molitve koju ne razumiješ.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 18:27   #12
Quote:
ursamajor kaže:
to da "opsjednuti duhom" trabunjaju svakakve stvari često smatrane direktnim božjim porukama(al normalno potrebni su stručnjaci za dešifriranje) tisućama godina bio je dobar biznis, kršćani su biznis preoteli grčkim pitijama i ostalim proročištima starog svijeta(pa tako jadni jupiter,zeus,amon-ra i ostali ostaju nijemi) muslimani stvar prekidaju jer iz pouzdanih izvora znaju da je muhamed zadnji čuo našeg taticu.
pavle tako na takvo nerazumljivo trabunjanje u transu poziva kršćane na dostojanstvo jer koja korist od molitve koju ne razumiješ.
a što se događa kada vjernik u svojoj sobi moli u jezicima koje nitko ne čuje, pa tako ni ne može zaraditi...

što li misliš o tome?
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 18:43   #13
Quote:
-Daniel- kaže:
a što se događa kada vjernik u svojoj sobi moli u jezicima koje nitko ne čuje, pa tako ni ne može zaraditi...

što li misliš o tome?
i bolje mu je tako jer iako ga neće proglasiti heretikom kao mnoge iz drugog i trećeg stoljeća, na taj način ipak crkvu čine nervoznom kao npr. današnji karizmatici( npr. tertulian postao montanistom koji su imali proročice koje su naravno kao i pitije imale direkt link s bogom (tu ni t-com nebi ostao hladan ) moglo bi mu se desiti(ako se to pročuje) da se za njega zainteresira koja zdravstvena ustanova.ja bih ipak radije da to prije čuje sanja pa da na rtl-u ipak bace svjetlo na tu misteriju.

nek snimi na kazetu i sl. pa odnese nekom stručnjaku ako on sam ne razumije.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 18:50   #14
Thumbs up

Quote:
ursamajor kaže:
i bolje mu ....
To fakat postoji.... to sam ja vidio kod jedne časne sestre koja je za vrijeme te molitve polagala ruke na nas...poslije se osjećaš neobično i jako dobro a mi koji smo bili tamo nismo bili niti bolesni niti smo nekakvi posebni vjernici, tako da je isključena nekakva autosugestija.
Radilo se o redovnom satu vjeronauka.
Ako prolistaš moje postove u rikverc vidjeti ćeš da nisam baš neki crkveni tip
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 18:57   #15
Quote:
spy kaže:
To fakat postoji.... to sam ja vidio kod jedne časne sestre koja je za vrijeme te molitve polagala ruke na nas...poslije se osjećaš neobično i jako dobro a mi koji smo bili tamo nismo bili niti bolesni niti smo nekakvi posebni vjernici, tako da je isključena nekakva autosugestija.
Radilo se o redovnom satu vjeronauka.
Ako prolistaš moje postove u rikverc vidjeti ćeš da nisam baš neki crkveni tip
problem nije kad časna sestra polaže ruke al kad bi to radio kakav bioenergetičar,majstor reikia,kakav yogi i sl. onda tu nebi baš bila čista posla.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 19:03   #16
Quote:
ursamajor kaže:
problem nije kad časna sestra polaže ruke al kad bi to radio kakav bioenergetičar,majstor reikia,kakav yogi i sl. onda tu već nisu čista posla.
Da.
Pa to je čisto radi novca. Kad bi bio bolji standard bilo bi manje tih energetičara....negdje bi radili
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 19:14   #17
Quote:
-Daniel- kaže:
evo da pokrenem i tu temu, i to ponajviše za ne-kršćane

da li ste ikada čuli molitvu u jezicima?

ako jeste, što mislite što je to?

da li mislite da se to (ako ste to čuli na nekom skupu) mnoštvo međusobno dogovorilo da će isto zvučati neki starim stranim jezikom, ili da je to samo posljedica neke bolesti?

htio bi znati ponajviše što ljudi koji nisu vjernici u Isusa Krista, imaju reći za to...
Koliko su ljudi glupi to nekada može stvarno fascinirati i zaprepastiti covjeka a molitva u jezicima koju fejkaju mnogi pripadnici danas bezbrojnih protestantskih denominacija je žalostan primjer kako se može lako od covjeka napraviti ovca.
beebop is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 19:14   #18
Quote:
spy kaže:
Da.
Pa to je čisto radi novca. Kad bi bio bolji standard bilo bi manje tih energetičara....negdje bi radili
pa nek ih zaposle u vjeronauku pa nek i oni od države za polaganje ruku dobiju koju kunu
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 19:21   #19
Quote:
beebop kaže:
Koliko su ljudi glupi to nekada može stvarno fascinirati i zaprepastiti covjeka a molitva u jezicima koju fejkaju mnogi pripadnici danas bezbrojnih protestantskih denominacija je žalostan primjer kako se može lako od covjeka napraviti ovca.
kao što je povjesničar euzebije (i još par očeva na manje eksplicitan način)početkom četvrtog stoljeća tvrdio "dužnost je pravog kršćana da laže one koji žele biti prevareni ukoliko se na taj način širi slava božja" jedino je u onih bar par desetina krivotvorina rukopisa malo zaboravio na one koji to ne žele.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 19:52   #20
Quote:
beebop kaže:
Koliko su ljudi glupi to nekada može stvarno fascinirati i zaprepastiti covjeka a molitva u jezicima koju fejkaju mnogi pripadnici danas bezbrojnih protestantskih denominacija je žalostan primjer kako se može lako od covjeka napraviti ovca.
ja ne kažem da nema fejkera, zapravo ima ih dosta, pogotovo od američkih evanđelista...

no ako ti jedan od kršćana odavdje kaže da je molio u jezicima u svojoj sobi, zar ćeš samo tako pretpostaviti da on laže i želi zavesti ljude?
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:41.