Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2011., 18:47   #81
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
...
Ali ja se jednostavno ne mogu oteti morbidnoj i paranoidnoj pomisli da je, pštio se Zapada tiče, ako netko hoće ugroziti Zapad najbolje vrijeme za početak ww3, vrijeme kad smo mi Zapadnjaci najranjiviji - upravo razdoblje zime, a pogotovo virijeme Božića i Nove Godine.

Sad kad smo svi ovako opušteni, sad da recimo Ruje zviznu 1000-2000 raketa na Amere i Zapad, mislim da kolikogod sistemi za uzbunu bili budni, netko ipak treba okrenut neke ključeve, sitsnut neke šifre, pokrenut kakve poluge za uzvrati napad.

A narod, veseo, opušteni i pijan za Božić.

K tome, svi govore kako je proljeće najbolje doba za početi rat zbog topline i tako to... ali možda je baš zima najbolja upravo zbog opuštenosti i što pretpostavljam da malo tko od vojinih analitičara računa da bi nekto bi o dovoljno lud da zimi počne ratovat.
... da, stratezi inače smatraju da je najbolje doba za treći svjetski rat blagi sunčani proljetni radni dan oko podne sa temperaturom oko 22C kad nisu školski praznici

Piskavac, nisi bio u vojsci, pravoj vojsci (za ovaj naš rat neću ni pitati) ?

Zadnje uređivanje haram : 24.12.2011. at 18:54.
haram is offline  
Old 24.12.2011., 20:04   #82
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... da, stratezi inače smatraju da je najbolje doba za treći svjetski rat blagi sunčani proljetni radni dan oko podne sa temperaturom oko 22C kad nisu školski praznici

Piskavac, nisi bio u vojsci, pravoj vojsci (za ovaj naš rat neću ni pitati) ?
Piskavac nije i neće biti niti u jednom ratu, jer sam osoba s invaliditetom.

A smijem li ja tebe nešto upitat?

Zašto si toliko ciničan (blagi sunčan, proljetni, radni dan i te fore)
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 24.12.2011., 21:55   #83
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post

K tome, svi govore kako je proljeće najbolje doba za početi rat zbog topline i tako to... ali možda je baš zima najbolja upravo zbog opuštenosti i što pretpostavljam da malo tko od vojinih analitičara računa da bi nekto bi o dovoljno lud da zimi počne ratovat.
Nemogu naći link,a postojao je. (čak postoji i knjiga)
Čovjek bivši pukovnik HVa u svojim vjerovatno Ptsp iluzijama opisuje viziju veoma dobro iskoordiniranog napada na Iran koje se dešava u proljeće 2013.godine.Imao sam priliku pročitati članak još tamo davne 2008.godine ako se ne varam gdje je čovjek točno izšpekulirao kako će rat početi,a time i pogodio mnogo stvari na globalnoj razini koje je on tada ukazao kao moguće a obistinile su se,mislim i svaka druga upućenija osoba(pogotovo vojno podmazana)mogla pretpostaviti kako će se stvari odvijati.
Upravo tako on navodi i proljeće jer su nekako zapadne sile zimi uspavanije i teže ih je motivirati.

Šteta,nemam linka i naziv knjige pa mi priča i ne drži vodu.Ali rekao je kako će i krah globalnih financija prethoditi ratu.Rat uglavnom počinje 3.travnja 2013. napadom nevidljivih bombardera B1 smještenih na američkom nosaču u Sredozemnome moru i to ni manje ni više nego termonuklearnom bombom(više njih)kako bi se Teheran(koji je prijetnja atomskim oružjem u regiji)izbrisala sa lica zemlje te se tako izbjegao mogući protuudar na Izrael i naftna postrojenja u Saudijskoj Arabiji,užasno morbidno i fikcijski nastrojeno no sa malim daškom realnosti ipak .
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Old 25.12.2011., 01:49   #84
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Piskavac nije i neće biti niti u jednom ratu, jer sam osoba s invaliditetom.
... onda si, ako smijem tako reći, imao sreće u nesreći...

Quote:
A smijem li ja tebe nešto upitat?

Zašto si toliko ciničan (blagi sunčan, proljetni, radni dan i te fore)
... oprosti, ali najčešće ne mogu odoliti iskarikirati nečije naivno razmišljanje -nije to cinizam, nemoj zamjeriti ... borbena gotovost nikada i nigdje nije ovisila o vremenskim uvjetima ili kalendaru, rat je preozbiljna stvar, zapravo najozbiljnija moguća : pitanje života ili smrti u velikim razmjerima... a pogotovo nuklearni projektili, bili ispod debelog arktičkog leda, duboko u zemlji, visoko u zraku, ili ispod morske površine, u svakom trenutku imaju spremnu ruku koja visi nad crvenim gumbom...


Inače, ima jedan sjajan film, Dr. Strangelove, koji na satirički način pokazuje kako je, u doba hladnog rata, mogao započeti Treći Svjetski Rat... tko ga nije pogledao, puno je propustio...
http://hr.wikipedia.org/wiki/Dr._Str..._zavolio_bombu
http://en.wikipedia.org/wiki/Dr._Strangelove
haram is offline  
Old 25.12.2011., 02:14   #85
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
...
Rat uglavnom počinje 3.travnja 2013. napadom nevidljivih bombardera B1 smještenih na američkom nosaču u Sredozemnome moru i to ni manje ni više nego termonuklearnom bombom(više njih)kako bi se Teheran(koji je prijetnja atomskim oružjem u regiji)izbrisala sa lica zemlje te se tako izbjegao mogući protuudar na Izrael i naftna postrojenja u Saudijskoj Arabiji,užasno morbidno i fikcijski nastrojeno no sa malim daškom realnosti ipak .
Nerealna fikcija smišljena u svrhu zarade na prodaji...
Intercepts, zašto bi SAD prve udarile nuklearnim oružjem, i to na zemlju koja ga još ne posjeduje, i tako okrenule cijeli svijet protiv sebe (pa i saveznike) kad cilj mogu ostvariti konvencionalnim oružjem ?
Ono što najprije može uništiti svaku američku vojnu intervenciju je domaće javno mišljenje koje će se zgroziti nad civilnim žrtvama, a nuklearno oružje je najnezgodniji način za izbjegavanje civilnih žrtava... a koja bi reakcija npr. Indije, Kine, Pakistana, Rusije... na radioaktivne padavine na svom teritoriju bila ? Nitko, tko bi u SAD bio toliko glup, nema pristup nuklearnom oružju...


Čini mi se da neki ovdje nisu svjesni razlike u snazi između vojski SADa i Irana, i projiciraju svoje puste želje... SAD ima vojsku 21.stoljeća, Iran ima topovsko meso...

Zadnje uređivanje haram : 25.12.2011. at 02:34.
haram is offline  
Old 25.12.2011., 11:47   #86
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
.Rat uglavnom počinje 3.travnja 2013. napadom nevidljivih bombardera B1 smještenih na američkom nosaču u Sredozemnome moru
Čovječe kakav bi to nosač bio da primi ovakav avion
Alsam Lud is offline  
Old 25.12.2011., 11:53   #87
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Inače, ima jedan sjajan film, Dr. Strangelove, koji na satirički način pokazuje kako je, u doba hladnog rata, mogao započeti Treći Svjetski Rat... tko ga nije pogledao, puno je propustio...
http://hr.wikipedia.org/wiki/Dr._Str..._zavolio_bombu
http://en.wikipedia.org/wiki/Dr._Strangelove
Je, super je film, toplo preporučujem
Begemotica is offline  
Old 25.12.2011., 12:09   #88
Quote:
Rat uglavnom počinje 3.travnja 2013. napadom nevidljivih bombardera B1 smještenih na američkom nosaču u Sredozemnome moru
Jedva cekam
__________________
Hrabro :-)
Hrabri 19 is offline  
Old 25.12.2011., 13:31   #89
to su tzv. proljeća. zadnje je bilo arapsko, svi znamo kako je završilo odnosno još uvijek traje.
RIJAMU is offline  
Old 25.12.2011., 22:02   #90
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Nerealna fikcija smišljena u svrhu zarade na prodaji...
Intercepts, zašto bi SAD prve udarile nuklearnim oružjem, i to na zemlju koja ga još ne posjeduje, i tako okrenule cijeli svijet protiv sebe (pa i saveznike) kad cilj mogu ostvariti konvencionalnim oružjem ?
Ono što najprije može uništiti svaku američku vojnu intervenciju je domaće javno mišljenje koje će se zgroziti nad civilnim žrtvama, a nuklearno oružje je najnezgodniji način za izbjegavanje civilnih žrtava... a koja bi reakcija npr. Indije, Kine, Pakistana, Rusije... na radioaktivne padavine na svom teritoriju bila ? Nitko, tko bi u SAD bio toliko glup, nema pristup nuklearnom oružju...


Čini mi se da neki ovdje nisu svjesni razlike u snazi između vojski SADa i Irana, i projiciraju svoje puste želje... SAD ima vojsku 21.stoljeća, Iran ima topovsko meso...
Zamisli kakva bi reakcija bila da Iran testira svoju famoznu Abombu,automatska prijetnja regiji nuklearnim naoružanjem a posebice Izraelu.

Postoji par naznaka zašto udar na Iran nije ispravno rješenje,govorim o konvencijalnome putu.
Kao prvo,Iran bi svoje rakete PVO sistem "Shahin"ili raketni sustav širokog dometa usmijerio automatski na Izrael(nemojmo zaboraviti i moguću Abombu kojom Iran cijelo vrijeme prijeti),čime bi ako ništa drugo Izrael bez obzira na raketni štit i mogući gubitak rata(Iran)ostao sravnat sa zemljom.
Svatko pametan bi u slučaju brzinske akcije na Iranska postrojenja za obogaćivanje urana udario ne samo po svojim naftnim nalazištim već i po susjednim(govorim za Saudijsku Arabiju),želiš li da nam se i u ovako globalno prividno teškome vremenu desi nova energetska kriza.

Prve sam dvije solucije pisao pod pretpostavkom da Iran zbilja ima "topovsko meso",a svi znamo kako je naoružan i koliko mu broji ljudstvo,dakle ne da imamo novi Iraq i Afganistan nego imamo rat koji će SAD sa "saveznicima"maximalno iscrpiti u najbolju ruku,a na kraju će popušiti karu.

Ja mislim da se čeka prva Iranska potvrda o testiranju te famozne A bombe kako bi moralna vertikala odmah imala izgovor za napad nuklearnim naoružanjem,iako bi napad izazvao šok susjednih velesila mnogo bi lakše i efikasnije prošao od kopnene invazije(a znamo da je SAD maher kada dobije na vremenu,po pitanju uvjeravanja u ispravnost postupka).Čemu radioaktivne padaline?Pa danas postoje bombe iste razorne moći sa mnogo manjim "radioaktivnim nuspojavama";Izrael sa razlogom priprema svoje "Bunk row" projektile.



Quote:
Čovječe kakav bi to nosač bio da primi ovakav avion
Radi se o F117 ne B1,iako se i B1 navodi.
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Old 26.12.2011., 19:18   #91
F117 se više ne koristi. I nikad nije bio namijenjen za nosač aviona. Bio je prijedlog za tzv. F-117N “Seahawk” ali se od njega odustalo.

Radije bih rekao da bi napadali s F-35 ili s F-18 jer su oni namijenjeni za nosač aviona.
Alsam Lud is offline  
Old 26.12.2011., 22:08   #92
Quote:
Alsam Lud kaže: Pogledaj post
Čovječe kakav bi to nosač bio da primi ovakav avion
To su i japanci mislili u ww2 pa su ameri bombardere b-25 nagurali na nosač aviona
Naravno takvih egzibicija više nema jer nisu ni potrebne b-1 i b-2 se pune u zraku tako da bez problema mogu odraditi misije bilo gdje u svijetu

A što se tiće F-35 malo češ pričekati da taj avion postane operativan zbog kresanja love za proizvodnju ameri trenutačno imaju kompletnu premoč u zraku i sa ovim avionima koje imaju zato su malo usporili proizvodnju osim ako ih rusi ne iznenade svojim avionom 5 generacije koji bi mogli postati izvozni proizvod
BD-zg is offline  
Old 27.12.2011., 21:35   #93
Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
To su i japanci mislili u ww2 pa su ameri bombardere b-25 nagurali na nosač aviona
Naravno takvih egzibicija više nema jer nisu ni potrebne b-1 i b-2 se pune u zraku tako da bez problema mogu odraditi misije bilo gdje u svijetu

A što se tiće F-35 malo češ pričekati da taj avion postane operativan zbog kresanja love za proizvodnju ameri trenutačno imaju kompletnu premoč u zraku i sa ovim avionima koje imaju zato su malo usporili proizvodnju osim ako ih rusi ne iznenade svojim avionom 5 generacije koji bi mogli postati izvozni proizvod
Naravno, čemu stavljati bombardere (još kako?) na nosač aviona, kad ga jednostavno možeš natankati u zraku kad je to potrebno. Imaš pravo u vezi F-35, to je još skup projekt, ali njegova realizacija je samo pitanje vremena. Bilo je i neki dan na vijestima da su Japansko zrakoplovstvo kupili nekoliko F-35 aviona.

A rusi imaju lovac 5. generacije ==> Sukhoi PAK FA.
Doduše proći će neko vrijeme prije nego ga počnu izvoziti, jer ni sami nemaju puno takvih aviona.
Alsam Lud is offline  
Old 28.12.2011., 00:02   #94
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Čini mi se da neki ovdje nisu svjesni razlike u snazi između vojski SADa i Irana, i projiciraju svoje puste želje... SAD ima vojsku 21.stoljeća, Iran ima topovsko meso...
Ne bih se složila s tvrdnjom da je tako velika razlika između vojnih snaga USA i Irana.
Iran je mnogoljudna zemlja, s najvećim brojem vojnika na svijetu, s najopremljenijom helikopterskom flotom na svijetu, s podmirnicama, s bojevim nuklearnim raketama i ostalim vojnim pomagalima.
Da ne govorimo o raspoloženju i jedinstvenosti naroda u očuvanju svoje kulture i tradicije kontra zapada.

Ameri mogu udariti na prepad, u nekoliko sati, iznenada...kao što planiraju, po nekim izvorima, zajedno s Izraelom...činjenica jest da su Iranci spremni.
Mogu im uništiti infrastrukturu, vojne poligone...to je sve. Ako uzmemo u obzir geostrateški položaj te države, Ameri nemaju šanse.
Omaha is offline  
Old 28.12.2011., 04:24   #95
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... oprosti, ali najčešće ne mogu odoliti iskarikirati nečije naivno razmišljanje -nije to cinizam,
Mmmm, hhmmmmmm. Nisi ti ciničan, nego sam ja naivan... Ajd dobro...

Quote:
haram kaže: Pogledaj post
nemoj zamjeriti ... borbena gotovost nikada i nigdje nije ovisila o vremenskim uvjetima ili kalendaru, rat je preozbiljna stvar, zapravo najozbiljnija moguća : pitanje života ili smrti u velikim razmjerima...
Kad je riječ o konvencionalnim napadima velikih snaga, borbena gotovost pješaštva tenkova, topništva, konjice... nikad nije ovisila o vremenu i kalendaru.

Samo što je danas u vrijeme satelita jako veliki problem bilo kojoj državi mrdati veliku količinu vojske tamo-amo i iznenada napasti. Taman da Upravo stoga se u raspravama o WW3 scenarijima jako mnogo govori o tome da bi prvi napadačev udar bio raketama, a ne velikim konvencionalnim snagama.

No, budući da se i rakete primjete na radaru, onda je neprijatelja najbolje napasti dok on "spava", a taj "san" je nekako najčvršći zimi. Kad je, bez obzira na vrstu napada i količinu ratnih razaranja napadnutoj državi lakše pružiti otpor? Npr. za vrijeme velikih blagdana (Božić, Nova godina) kad se stanovništvo jako opusti mnogi i ponapiju, te muškarci ne mogu pravo se ni doteturati do vojarni po oružje, a kamoli držati ga i precizno ništaniti u neprijatelja - ili ljeti kad nisu blagdani, a toplina i povoljni vremenski uvjeti omogućuju daleko veću pokretljivost snaga?

Quote:
haram kaže: Pogledaj post
a pogotovo nuklearni projektili, bili ispod debelog arktičkog leda, duboko u zemlji, visoko u zraku, ili ispod morske površine, u svakom trenutku imaju spremnu ruku koja visi nad crvenim gumbom...
Ako su debelo ispod Arktičkog leda, komunikacija s njima je jako otežana. Zacjelo oni u sebi imaju ugrađene neke algoritme da se aktiviraju ako im više od npr. sat vremena ne stigne komanda da moraju mirovati. Samo, ako tako neki sistem i postoji, on je jako rizičan jer na velikoj dubini vode svako malo može doći do otežane komunikacije izmešu vojne baze i projektila koji se nalazi dolje ispod.

Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Inače, ima jedan sjajan film, Dr. Strangelove, koji na satirički način pokazuje kako je, u doba hladnog rata, mogao započeti Treći Svjetski Rat... tko ga nije pogledao, puno je propustio...
http://hr.wikipedia.org/wiki/Dr._Str..._zavolio_bombu
http://en.wikipedia.org/wiki/Dr._Strangelove
Budem ga pogledo čim prođe ovaj mjesec jer sam previše toga downloadao, pa sad moram pripazit.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10

Zadnje uređivanje Bat Kol : 29.12.2011. at 16:19. Reason: quote
piskavac is offline  
Old 28.12.2011., 05:00   #96
Za jedan dan pokoriti neku državu? Jest iznenadni napad možda efikasniji, ali svakako se ne treba računati samo na to.
Marian Oden is offline  
Old 28.12.2011., 21:07   #97
Quote:
Omaha kaže: Pogledaj post
Ne bih se složila s tvrdnjom da je tako velika razlika između vojnih snaga USA i Irana.
Iran je mnogoljudna zemlja, s najvećim brojem vojnika na svijetu, s najopremljenijom helikopterskom flotom na svijetu, s podmirnicama, s bojevim nuklearnim raketama i ostalim vojnim pomagalima.
Velika je razlika. Ogromna. Imaš negdje na forumu usporedbu.
Jedino ako ako Iranci ne iskopaju nekog Davida.
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Old 29.12.2011., 03:29   #98
Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Jedino ako ako Iranci ne iskopaju nekog Davida.
thumbs up!
Leman_Russ is offline  
Old 29.12.2011., 13:38   #99
ne bi trebalo podcjenjivati iran. kroz povijest su bili centar toga dijela svijeta, a kao drugo imaju velik utjecaj među arapskim svijetom. možda se ne bi mogli oduprijeti NATO-u ali je sigurno da bi rat trajao jako dugo te bi to iscrpilo sve sudionike, a time otvorilo mogućnost da neke od zemalja NATO saveza dožive napade na svojim teritorijama.
RIJAMU is offline  
Old 29.12.2011., 19:32   #100
Iran ne treba podcjenjivati, ali vjerujem da bi izgubio. Da ne govorim koliko bi Amerikanci imali ogromnih gubitaka u tom ratu, nebi se tako brzo oporavili. To bi bila prilika za njihove neprijatelje _______________ (ubaci koga želiš), koji su čekali svo vrijeme i krenuli ih napasti. To bi bio Američki kraj.

A što će biti nakon toga strah me je zamisliti.
Alsam Lud is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:12.