Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2017., 20:23   #121
Quote:
Akvila kaže: Pogledaj post
A ta istina si ti a tko drugi...
bravo! vidiš kako možeš? pokori se mojem Meni za svoje dobro!
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 16:28   #122
Quote:
haArec kaže: Pogledaj post
Mnoge sam cuo kako psuju Boga mislim na one koji se oznacavaju kao Vjernike tj pripadnike neke Crkve: Pravols. Katol......i druge...

Sta kazete vi na to?
normalna stvar
ja psujem svaki dan Boga,sve redom od Biblije,isusa do Muhameda i Kuran.

Nauka je istrazivala da ljudi koji psuju da su inteligentniji od resta covjecanstva.
Remzudin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 03:50   #123
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Hindusi. Kod njih ima dosta tih metafizičkih karačina.
i metafizičkih i fizičkih.
* http://lifex.hr/sexy-hram-u-indiji/
* https://punkufer.dnevnik.hr/clanak/i...---448666.html
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 15:12   #124
Fizička je preslika metafizičke. Ili obratno. Tantra, baby.

__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 23:52   #125
Bogu bi psovanje ljudi izgledalo nešto tipa psovanja mrava čovjeka.
Zamisli da ti mrav mamu spominje. Jel ti taj mali mravac koji trčkara okolo i skuplja mrvice hrane takva uvreda da ga ideš gazit zato što je digao svoju tanašnu nožicu i pokazao svoj mikrosrednji prstić?

Jadan je taj Bog.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 09:13   #126
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Bogu bi psovanje ljudi izgledalo nešto tipa psovanja mrava čovjeka.
Zamisli da ti mrav mamu spominje. Jel ti taj mali mravac koji trčkara okolo i skuplja mrvice hrane takva uvreda da ga ideš gazit zato što je digao svoju tanašnu nožicu i pokazao svoj mikrosrednji prstić?

Jadan je taj Bog.
nije uopče bitno šta bi psovanje bilo nekom bogu nego šta je psovanje boga čovjeku

čak i ljudi koji rutinski psuju nerjetko imaju bar neku barijeru prema adresiranju psovke u najvišu instancu

psovkom se uvjek nešto napada, gazi, ruši, negira, pa sad ajde ako je to neka mater ili neki pas, samo kad to postanu stvari koje implicitno imaju razinu svetinje, neznam, život, sam bitak, bog kao neka konceptualizacija vrhovnog sebstva i najvišeg dobra i čega več, ili još gore bog kao konceptualizacija onoga što je za sve krivo, onoga što je potpuno zlo, onda takva psovka ima i neki učinak, kao i svaka rječ izrečena s namjerom, i taj učinak nije dobar za čovjeka

psovka izrečena u ljutnji i iritiranosti je na konceptualnoj razini ekvivalent toma de se nešto malo šutnulo nogom, a to pak prerasta u obrazac i ponavlja se automatski

neke stvari čovjek u sebi baš nebi trebao šutat nogom, baš bi trebao imati obzira i opreza, jer su ustvari bitne i teško je ako se razjebu, puno je toga implicitno, psiha uglavnom funkcionira na implicitnom, tko god ima naviku psovat malo više zna da svaka psovka ima neku svoju namjeru i cilj, a dosta toga zna krenut jako krivo, baš u smjerove kojih bi se trebalo čuvat

jer, jebo boga na kraju krajeva, ne radi se o bogovima i zmajevima, nego o čovjeku koji psuje
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 06:20   #127
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Fizička je preslika metafizičke. Ili obratno. Tantra, baby.
Kod njih je fizičko i metafizično do te mjere isprepletano da se više ne zna šta je šta.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2018., 12:55   #128
Quote:
Remzudin kaže: Pogledaj post
normalna stvar
ja psujem svaki dan Boga,sve redom od Biblije,isusa do Muhameda i Kuran.

Nauka je istrazivala da ljudi koji psuju da su inteligentniji od resta covjecanstva.
I ljudi i žene :
https://miss7.24sata.hr/lifestyle/in..._source=24sata
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2018., 14:43   #129
Žene nisu ljudi?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2018., 23:09   #130
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Žene nisu ljudi?
Žene su svemirke, reče emancipacija da žensko je iznad muškog i time onda se umom razme

Jednom kad je žena zasjela na predsjednički tron - tu se više nije imalo što pričati negoli da muškom jede povrh glave.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2018., 11:23   #131
Ja ne samo da psujem na boga , nego hulim na duha svetoga to mi je omiljeno , vraćam samo bogu milo za drago
Betmen1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2018., 17:11   #132
Quote:
Betmen1986 kaže: Pogledaj post
Ja ne samo da psujem na boga , nego hulim na duha svetoga to mi je omiljeno , vraćam samo bogu milo za drago
Ne možeš u pičkaranju nadjebati Rvat/ice i katolike.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2018., 09:25   #133
Quote:
The Druid kaže: Pogledaj post
večina mojih poznanika su "vjernici", ali nitko ne ide u crkvu i svi psuju boga svaki put kad dobe priliku. to je normalno, u svijetu nema 2,5 mlrd. kršćana, to izgleda ovako: pravi kršćani + oni koji se nazivaju kršćanima + djeca kršćanskih roditelja = 2,5 mlrd. pravi vjernik neće opsovati boga
PotpisujemTo je i moje misljenje jer kad covjek uistinu vjeruje NE psuje Boga jer mu je On najveca vrijednost i ljubi ga mislima,rijecima i djelima. Ljudi Koji kazu da Su vjernici a NE drze se Ni osnova Su jad nesretni i molimo za njih srcem svim❤
Kraljica Rijeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2018., 20:23   #134
odvratno je to psovanje...
ako baš moram psovat rečem jebem ti vraga ili idi u k.....
sve profane stvari, ali Boga psovat nije dobro.
pred više dana sam bio u kbc Rijeka i naravno, puno penzionera za pregled.
neki lik, po naglasku Gorski Kotar, non stop boga ti j... i bog ovo i bog ono, dosadan za popizdit
svi se sklanjaju, jer on ima 85 godina kako kaže i niko mu ništa ne može.
stvarno mi ga je bilo dosta i oprao sam ga ko nikoga.....
a tip dalje, šta ćeš ti mulac, mada nisam već odavno mulac, jebo te...b...
znači on meni psuje boga a ja mu ne mogu ništa jer ima 85 godina, što moraš poštovati,
i tu jednostavno nemaš izbora.
odeš van, tuguješ nad svima.

ako već moramo psovat, a moramo...onda....
goni se u p.m. odi u k....
ali nikada Boga.
reci jebem ti vraga.
King Elvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2018., 20:19   #135
Imoćanska teološka škola.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2018., 01:40   #136
Quote:
haArec kaže: Pogledaj post
Sta kazete vi na to?
Zabijas cavao za sliku na zid.
Promasis cavao, i pogodis cekicem po palcu.
Sta ti drugo preostaje, nego koristiti sadrzaj ove teme?!
Jer, nista se ne dogadja bez volje bozje....
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2018., 02:33   #137
Ma ja nikad ne psujem boga. ne zato što sam takav formalni vjernik. znam neke koji to rade a u suštini su dobre osobe koje ne bi mrava zgazile. ali jednostavno to psovanje i vrieđanje bilo koga pa i Boga koji je apstraktan entitet mi je odvratno. Trudim se biti praktični vjernik.


niti pljujem. dva tri put sam pljunuo u životu. to mi je isto Niiti ne znbam pljunuti ma to mi je užas. A vidim ljude u odijelima koji to rade, ne znam što postižu time.
dekrement is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2018., 23:18   #138
Quote:
haArec kaže: Pogledaj post
Mnoge sam cuo kako psuju Boga mislim na one koji se oznacavaju kao Vjernike tj pripadnike neke Crkve: Pravols. Katol......i druge...

Sta kazete vi na to?
Kada su oni daleko od Boga sotona će ih lako navesti i da ga psuju, čak i ako vjeruju u njega.
Ima toliko psovki i toliko imena za opsovati, ništa od toga nije dobro, ali sotona čini da se najsvetije ime pogrđuje najviše.

Ti ljudi su u pravilu i teški materijalisti, stoga je teško naći neku razliku između njih i okorjelih bezbožnika, nije dobro uzdati se ni u one koji ne psuju, a kamo li u one koji psuju.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2018., 23:37   #139
Quote:
haArec kaže: Pogledaj post
Mnoge sam cuo kako psuju Boga mislim na one koji se oznacavaju kao Vjernike tj pripadnike neke Crkve: Pravols. Katol......i druge...

Sta kazete vi na to?
Psujem i oca i majku i boga. Nisam katolik nit išta slično.
To je narodni običaj, nema važnosti...
Psovka je samo zbog toga da se malo isprazniš od frustracije.
Boli kk boga, ako ga i ima...

I ne, nisam pohlepna.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2018., 23:41   #140
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Bogu bi psovanje ljudi izgledalo nešto tipa psovanja mrava čovjeka.
Zamisli da ti mrav mamu spominje. Jel ti taj mali mravac koji trčkara okolo i skuplja mrvice hrane takva uvreda da ga ideš gazit zato što je digao svoju tanašnu nožicu i pokazao svoj mikrosrednji prstić?

Jadan je taj Bog.


Kad se nasmijem, to mi je najveći blagoslov.

Thanx!
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:42.