Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2017., 16:03   #401
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
Lukašenko je prije desetak dana povata 100 naoružanih treniranih po Ukrainskom principu i možemo reć da je zaustavia pokušaj državnog udara koji u organizaciji USA/EU.

In Belarus detained two armed Russians with Ukrainian flag


i ruskim putovnicama :klap:
DobroJutro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 19:09   #402
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Pitanje je šta će biti kad ne bude Lukašenka.
Nece biti nista novo. I dalje ce imati predsjednika drzave, a predsjednik ce vladati iz Moskve kao i prije. Znaci, bice sve po starom.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 19:15   #403
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Nece biti nista novo. I dalje ce imati predsjednika drzave, a predsjednik ce vladati iz Moskve kao i prije. Znaci, bice sve po starom.

A ko ce vladati u Moskvi?
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 20:07   #404
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
A ko ce vladati u Moskvi?
Putinov sedmi ili osmi klon.
Ko ce znati koliko klonova imaju, a svaki koji se pojavi ima jednu vjestinu vise. Osnovni model znao je samo dzudo, sldecem modelu pridodali su hokej, narednom i sviranje klavira ...
Vidjecemo vjestine sledeceg. Mozda ce biti operski pjevac, mozda vrhunski kardiohirurg, ko zna.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 00:27   #405
Quote:
DobroJutro kaže: Pogledaj post
kao i na temi o rusiji opet (specificna ) 'propaganda' - lupi se glupost da navede da se 'kopaju' detalji....

prije nekoliko dana je bio nekakav teroristicki napad u britaniji / london a terorist je bio britanac sa britanskim pasosem/hrv. putovnicom...

po siriji ima hiljade/ tisuce/ fanatika sa tkz. 'zapadnim' pasosima/ hrv. putovnicama / kao sto ima i stotine mozda i hiljade/tisuce/ onih sa pasosima rusije...

i....
serafim is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 19:07   #406
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Ja imam možda više staža u Internet diskusijama nego što ti imaš godina, tako da ne pokušavaj s tim banalnim retorskim trikovima.

Ako si ti bio tamo, piši o tome. Ali, naravno, imaj na umu da to "bio sam tamo" jest korisno, ali te ne čini ekspertom, i da možeš dobiti pogrešan utisak.


I u Hrvatskoj, ne znamo sve što se događa, pa razgovaramo s drugima, čitamo razne analize itd..

Volio bih vidjeti, kako spomenuh gore, neke komparativne analize tog dijela Europe, stanje u 1. Belarusu, 2. Letoniji, Litvi i Poljskoj, koje su se priključile EU i NATO-u, te 3. Ukrajini.

Problem je naravno i pouzdanost statistika i drugih pokazatelja.

U mojoj radnoj sobi zimi nikad nije više od +18°C.

Može jedan vic?

Zaposlio se Haso u nekoj naftaškoj firmi, koja ima poslove u Rusiji. I poslali ga negdje na sjever Rusije da radi. Mujo čuo na TV da su tamo grozne hladnoće, -40°C, pa ga nazove telefonom.

- Halo, Haso, kako je tamo kod tebe, čujem da je strašno hladno?
- Ma nije tako strašno, da se izdržati.
- Pa kolika je temperatura
- Evo da pogledam… minus deset.
- A dobro, to nije tako strašno. A na TV su rekli minus četrdeset.
- Ah, toliko je možda vani.
Onda imaš više internet staža nego što internet dostupan širokim masama uopće postoji, a svakako poprilično više staža u internet diskusijama nego što je internet prisutan u RH.

A što točno Vas čini ekspertom? Samo iskustvo u internet diskusijama ili još ponešto?

Eto ja stavljam kao "ulog" na svoju stranu poznavanje određenog broja ljudi koji su živjeli i još uvijek žive u toj zemlji, moj osobni boravak u toj zemlji i "iskustvo iz prve ruke" + sveučilišna diploma prema kojoj, ako se može vjerovati onome što je tamo napisano, čini me kompetentnim između ostalog za proučavanje političke situacije u prošlosti i sadašnjosti.

Quote:
Frogl kaže: Pogledaj post
Ovo je perspektiva turista koji informacije o zemlji crpi iz turističkih reklama i lokalnih .gov stranica, a u boljem slučaju se možda prošetao tri ulice gore i tri ulice dolje u užem centru glavnog grada.
ne, informacije o zemlji crpim iz velikog broja ljudi koje sam upoznao tijekom boravka u zemlji i određenog broja ljudi iz te zemlje koje sam upoznao ranije, a koji su napustili iz raznih razloga tu zemlju (ne samo političkih i ekonomskih).

S obzirom da očito nemaš pojma o mojem načinu putovanja ne blebeći bedastoće. Ako ti tako putuješ, samo naprijed. Proveo sam malo više vremena u toj zemlji i prošao malo više nego se naslućuje iz tvojeg naklapanja. Ako te baš zanima, najmanje sam vremena bio u Minsku.
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 22:48   #407
Quote:
cro_gavran kaže: Pogledaj post
Proveo sam ponešto vremena u toj zemlji i upoznao dosta ljudi, plus upoznajem ih i dosta, posebno oporbenjaka tu gdje živim pošto su mi Bjelorusi dragi ljudi a politika mi nije ključna za prijateljstva i nisam ni jednog primjetio da živi u bijedi, kako u zemlji tako i izvan zemlje. Dapače čak i oporba priznaje Lukiju (ova koja je u inozemstvu, tako da priče oko cenzure možemo mački o rep) da gospodarstvo dobro vodi. Izolirani su od zapada. Nije EU i SAD jedina opcija na svijetu. Itekako su otvoreni ne samo Rusiji nego i Kini i cijeloj Aziji, posebno u gospodarstvu.

Preporučujem ti barem tjedan dana otići u Bjelorusiju, upoznati ljude, družiti se... Pa ćeš vidjeti kako većina živi sasvim u redu.
Misliš da će otići i vidjeti? Pa lakše je čitati Guardian.

Quote:
cro_gavran kaže: Pogledaj post
Odgovor vezan za demonstracije i odgovor vezan za dužinu staža Lukašenka nisu međusobno povezani.

Što se ostatka tiče, proučavate to sve iz svoje tople sobe ili ste bili barem jedan dan u Kazakhstanu ili Bjelorusiji?
Nema potrebe, ipak je topla soba, topla soba. Iznenadili bi se koliko su te zemlje naprednije od jedne Hrvatske u npr. mobilnim telekomunikacijama. Bio u obje, preporučujem i ovim toplosobašima da odu malo vidjeti svijeta.

Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Ja imam možda više staža u Internet diskusijama nego što ti imaš godina, tako da ne pokušavaj s tim banalnim retorskim trikovima.

Ako si ti bio tamo, piši o tome. Ali, naravno, imaj na umu da to "bio sam tamo" jest korisno, ali te ne čini ekspertom, i da možeš dobiti pogrešan utisak.

I u Hrvatskoj, ne znamo sve što se događa, pa razgovaramo s drugima, čitamo razne analize itd..
Kao što te je već pitao - a što tebe čini stručnjakom? Koliko dobro poznaješ bivši SSSR i koliko si zemalja posjetio? Koliko pratiš vijesti iz tih zemalja? Ne moraš odgovarati, kad i ti i ja znamo da je odgovor nula.

Quote:
Suyijp kaže: Pogledaj post
Jer Rusija od bivsih SSSR republika ima korist, a to je sve zapoceo Jeljcin. On je bio izuzetno los drzavnik, ali je jednu strateski kljucnu stvar u svom mandatu (za Rusiju) dobro napravio: po svim zemljama bivse SSSR (osim Baltika) je instalirao razno-razne poltrone kojima zapadnjaci ne mogu mazati oci sranjima o boljem zivotu i slobodama na zapadu. (danas znamo da su Gruzija i Ukrajinski soveni od toga odmakli, a da im je bolje, bas i nije)
Pogledaj odakle i dalje dolaze ino doznake, odnosno koja zemlja vodi:

https://www.nbg.gov.ge/index.php?m=339&n&newsid=3014

Quote:
Luka je jos 1994. shvatio sto je temelj zdrave drzave: na zdravoj poljoprivredi (primarni sektor) stvara se zdrava sekundarna (industrija) i onda dalje sve ostalo. Luka vecinu podrske ima u ruralnim krajevima, a najmanje u Minsku. To je zato jer je na selu ljudima stvorio jako, jako dobre uvjete i poticaje za bavljenje poljoprivredom kojih se ne bi posramila jedna Francuska ili Svicarska. Zato u ruralnoj Bjelorusiji selo prosperira i ljudi imaju pristojan zivot. A zauzvrat Luki ide podrska i glasovi. Kad smo kod sekundarnog sektora, Luka je zadrzao jednu sasvim normalnu ideju da svaki grad mora imati bar jednu tvornicu, da se ljude okupi i da se ne vrsi centralizacija i odseljavanje iz manjih mjesta. Samo sto za razliku od tog koncepta u bivsoj Yu gdje smo imali hiperproduckiju svega, Luka kaze da se proizvede onoliko koliko se moze prodati i izvesti u druge drzave. To ti je sva matematika. A mladje generacije kojima je stalo do usr*nog McDonaldsa (inace imate jedan u Minsku) nisu toliko zadojene fals boljim uvjetima zivota na zapadu kao u nekim drugim zemljama. My ass bolji zivot na zapadu. Oporezivanje do smrti, islamska imigracija i otrovana hrana na zapadu.
I imao je iskustvo u poljoprivredi.

Inače, imaš ih preko nekoliko u Minsku. Znam da je to teško povjerovati pojedincima, ali zaista je tako. Imate ih i u udaljenijim dijelovima grada, tipa kao Špansko u Zagrebu.

Quote:
Samo sto Luka, unatoc "apsolutnoj vlasti", ne namjesta rezultate.
Očito ljudi ne mogu shvatiti koliko je on zaista popularan.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 01:38   #408
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Luka je jos 1994. shvatio sto je temelj zdrave drzave: na zdravoj poljoprivredi (primarni sektor) stvara se zdrava sekundarna (industrija) i onda dalje sve ostalo. Luka vecinu podrske ima u ruralnim krajevima, a najmanje u Minsku. To je zato jer je na selu ljudima stvorio jako, jako dobre uvjete i poticaje za bavljenje poljoprivredom kojih se ne bi posramila jedna Francuska ili Svicarska. Zato u ruralnoj Bjelorusiji selo prosperira i ljudi imaju pristojan zivot. A zauzvrat Luki ide podrska i glasovi. Kad smo kod sekundarnog sektora, Luka je zadrzao jednu sasvim normalnu ideju da svaki grad mora imati bar jednu tvornicu, da se ljude okupi i da se ne vrsi centralizacija i odseljavanje iz manjih mjesta. Samo sto za razliku od tog koncepta u bivsoj Yu gdje smo imali hiperproduckiju svega, Luka kaze da se proizvede onoliko koliko se moze prodati i izvesti u druge drzave. To ti je sva matematika. A mladje generacije kojima je stalo do usr*nog McDonaldsa (inace imate jedan u Minsku) nisu toliko zadojene fals boljim uvjetima zivota na zapadu kao u nekim drugim zemljama. My ass bolji zivot na zapadu. Oporezivanje do smrti, islamska imigracija i otrovana hrana na zapadu.
Nisam siguran kome točno repliciran, pa da ne bude da sam nešto krivo. Odmah si radim disclaimer.

Vezano za boldano... Zanimljivo je kako mlađe generacije ne čeznu toliko za zapadom u obliku SAD-a i zapadne Europe, dosta toga im se tamo ne sviđa. jedino što ih zapravo vuče ka zapadu je uspješni model "zapadizacije" Poljske, koju Bjelorusi smatraju zapadnom Europom i zemlju rame uz rame sa Njemačkom.
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 10:41   #409
Za WOT sam znao ali dosad nisam znao za Viber. Oba proizvoda razvijena su u Bjelorusiji.
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 00:48   #410
Quote:
cro_gavran kaže: Pogledaj post
Nisam siguran kome točno repliciran, pa da ne bude da sam nešto krivo. Odmah si radim disclaimer.

Vezano za boldano... Zanimljivo je kako mlađe generacije ne čeznu toliko za zapadom u obliku SAD-a i zapadne Europe, dosta toga im se tamo ne sviđa. jedino što ih zapravo vuče ka zapadu je uspješni model "zapadizacije" Poljske, koju Bjelorusi smatraju zapadnom Europom i zemlju rame uz rame sa Njemačkom.
To nije moja poruka.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 12:20   #411
Evo jedne analize zašto Majdan nije moguć u Bjelorusiji (ni Rusiji):


1) Majdan nije moguć u gradovima u kojima je opozicija u manjini, a za razliku od Kijeva, oni su u manjini u Moskvi i Minsku.

2) Da bi pro-Majdan grupe bile uspešne, zemlja mora imati ozbiljne i autonomne političke snage, kao deo svog parlamenta. Ni Moskva ni Minsk nemaju takve frakcije, za razliku od Kijeva.

3) Ne postoje autonomne grupe oligarha koje bi bile spremne da finansijski podrže demonstrante; ljudi moraju da jedu svaki dan, treba da prehrane svoje porodice.

4) Potrebna je jaka i autoritativna podrška Zapada, koja bi stala na put vladi onog dana kada bi pokušala da umiri opoziciju. Zapad ne igra ulogu “velikog tate“ ni Putinu ni Lukašenku, za razliku od Janukoviča.

5) Ne postoji alternativni lider dovoljno visoko rangiran koji je u stanju da zameni sadašnjeg predsednika, u slučaju pobedničkog Majdana. Navalni nije ozbiljna konkurencija Putinu, a alternativa za Lukašenka je potpuni promašaj.

6) Iskustvo Kijeva je pokazalo, da bi Majdan bio uspešan, moraju postojati borbene jedinice spremne da brane svrhu. Takve grupe ne postoje ni u Rusiji ni u Belorusiji. Naprotiv, postoje provladine snage kao što je Savez Donbas volontera koji broji preko 10.000 osoba.

7) Psihološki razlog; treba da postoji nesigrunost u vlasti u zemlji, kao što je bilo u Kijevu. Za razliku od Janukoviča, Putin i Lukašenko imaju veliko poverenje javnosti.

[url]http://beograd.in/oruzani-puc-ili-majdan-nije-moguc-ovo-je-7-razloga-zbog-kojih-nije-moguce-srusiti-lukasenka-i-putina/
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 21:48   #412
Danas je sve u kapitalu, finasijskim tokovima, bankama, medijima ...


Kod Lukašenka su pobrojane stvari (uz industriju) u državnom vlasništvu ili pod kontrolom države. Zato nikada ne može proći majdan, kao kod ukropitekusa. To Lukašenku vašingtonski sotonski reptili nikad neće oprostiti
Kontraktnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 16:15   #413
Lukašenko i Putin dogovorili su se oko ekonomskih pitanja. Zapad je pustio sline u nadi za bjeloruskim Majdanom ali čini se da su Lukašenko i Putin odigrali igru.
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 20:53   #414
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Lukašenko i Putin dogovorili su se oko ekonomskih pitanja. Zapad je pustio sline u nadi za bjeloruskim Majdanom ali čini se da su Lukašenko i Putin odigrali igru.
po tko zna koji put
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 00:54   #415
Kako Japanci gledaju na Bijelorusiju:




Samo nisam siguran da li se zezaju ili isle ozbiljno
Gaupera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 20:52   #416
Božićna čestitka predsjednika Bjelorusije, Aleksandra Lukašenka:

http://president.gov.by/en/news_en/v...ecember-17712/

25. prosinca je državni praznik u Bjelorusiji.


Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk Pro
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2018., 00:53   #417
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko predložio je pobednici na takmičenju za „Mis Belorusije 2018“ Mariji Vasiljevič da se oproba kao radnica u poljoprivrednom gazdinstvu (kolhoz).
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2018., 01:00   #418
Krasno
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2018., 07:56   #419
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko predložio je pobednici na takmičenju za „Mis Belorusije 2018“ Mariji Vasiljevič da se oproba kao radnica u poljoprivrednom gazdinstvu (kolhoz).
Mogu se kladiti da je ona pristasa one "Bolje pola sata na Q nego 8 sati u polju na suncu."
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2018., 08:31   #420
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko predložio je pobednici na takmičenju za „Mis Belorusije 2018“ Mariji Vasiljevič da se oproba kao radnica u poljoprivrednom gazdinstvu (kolhoz).
Kako će se udati ako ni kravu ne zna pomusti?
__________________
"Imamo Hrvatsku", povikaše lopovi, osnuju Domovina d.o.o. i rasprodaše zemlju nizašto.
Valium nation is my inspiration.
Tko je jamio, jamio, na Golom Otoku par godina onda čamio.
Uskok Marko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:33.