Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Izbori lokalni 2013 i za EU parlament

Izbori lokalni 2013 i za EU parlament Dvije muhe jednim udarcem

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2013., 10:20   #41
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Može pitanje za onoga koji zna:
- kako će vjerovatno ući pokoji HDZov zastupnik u EU parlament, hoće li HDZ biti prva stranka kojoj se sudi (a nadam se da će biti i osuđena) u povijesti EU parlamenta?

i istovremeno.

HDZ- STRANKA KOJA POMIČE GRANICE


__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 15.02.2013., 10:25   #42
Ovce opet potežu pitanje plaće, kao da je to bitno. Plaće su takve kakve jesu. Svi zastupnici u EU-Parlamentu primaju iste plaće, pa šta?!
A floskule da se u EU-Parlamentu ništa ne radi jednako drži vodu kao trabunjanja da naši parlamentarci u Saboru po cijeli dan navlače kožicu.

Koga zanima, ovdje je predloženi zakon..
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Old 15.02.2013., 14:53   #43
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Ovce opet potežu pitanje plaće, kao da je to bitno. Plaće su takve kakve jesu. Svi zastupnici u EU-Parlamentu primaju iste plaće, pa šta?!
A floskule da se u EU-Parlamentu ništa ne radi jednako drži vodu kao trabunjanja da naši parlamentarci u Saboru po cijeli dan navlače kožicu.

Koga zanima, ovdje je predloženi zakon..
Upravo takve mega plaće mogu dozvoliti samo ovce za očiti nerad.

To ti uvjeravaš nekoga da sabornici nešto i rade pa više ja napravim pisajući za ovaj forum nego 10 sabornika zajedno.

Posao sabornika je trabunjati i laprdati dok su kamere uključene, a poslije hlade jaja, o europskom parlemntu ne treba ni pričati, tamo kurcem netreba mrdnuti.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 15.02.2013., 18:52   #44
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Nažalost, ovo će biti opet jedni izbori, na koje ću jedino ja od mojih prijatelja i poznanika vršnjaka izaći,a nije da nam neće imati ulogu u životu


Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Čujem da uz Jakovčića i Radoš pikira na tu plaću od 7000 eura.. pa koga će on to zastupati???

7000 eura plus kojekakvi troškovi.

U mjesec dana, zarade koliko dva Hrvata na minimalcu godišnje!

Dakle 84000 godišnje puta 4 godine to je 336 000 eura po mandatu... eto, zato je Hrvatska morala upasti u ovakvu bijedu, jer smo pristajali na svakakve ustupke i zato jesmo danas u ovakvom siromaštvu, da bi neki mogli dobiti pola milijuna eura u šutu!!!!!!
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ma vidi ti njega

Pa zato i postoji EU ta bi se neki mogli bogatiti u parlamentu i mega-birokraciji

vlada ili ne vlada.....sve je to isto¨!

čude nam se i vanzemaljci http://www.youtube.com/watch?v=VzmMq...are_video_user
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Old 16.02.2013., 17:52   #45
Ako je doista Vlada odustala od dva odvojena datuma, ovo je velika pobjeda građana nad političkim elitama, jer mi se čini da su se političari nadali manjem odazivu na eurospke, i tako bi njihovi pristaše mainstream stranaka (Kukuriku i HDZ-a) izašli, te bi bilo manje iznenađenja
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 16.02.2013., 19:06   #46
Kakvi će to biti glasački listići - kao male knjige, da na njima budu napisane sve stranke i po 12 kandidata od svake stranke?
Argentinac is offline  
Old 16.02.2013., 19:26   #47
Quote:
Argentinac kaže: Pogledaj post
Kakvi će to biti glasački listići - kao male knjige, da na njima budu napisane sve stranke i po 12 kandidata od svake stranke?
zanimljivo što si to napoemnuo, nisam ni razmišljao o tome
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 17.02.2013., 02:56   #48
bilo bi dobro da se birači malo zainate pa da izaberu potpune anonimuse a nikoga sa kriminalnih stranačkih lista
Alfa157 is offline  
Old 17.02.2013., 05:25   #49
Otvorene liste bi trebali imati i na nacionalnim izborima. Stranacke liste su uzrok zasto ima puno korupcije u politici.
master_mind_ is offline  
Old 17.02.2013., 05:57   #50
izbori bi trebali bit ko u big brotheru. biraš tko leti, a ne tko ostaje i jednom kad odletiš više nema povratka. ovako se uvijek ista banda gura u fotelju i ništa ne rade osim kad rade za sebe.
kloferpalačinka is offline  
Old 17.02.2013., 15:19   #51
Quote:
master_mind_ kaže: Pogledaj post
Otvorene liste bi trebali imati i na nacionalnim izborima. Stranacke liste su uzrok zasto ima puno korupcije u politici.
Slažem se, po meni je to još jedan razlog zašto političke elite ne žele masovni izlazak na ove izbore i zašto ih žele odovjiti od lokalnih
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 17.02.2013., 15:22   #52
A prvo treba ukinuti ove nakaradne izborne jedinice i staviti da cijela država bude jedna izborna jedinica. Tek to je onda prava demokracija i tek tada narod doista može birati svoje predstavnike.
thatfeel is offline  
Old 17.02.2013., 17:16   #53
Quote:
thatfeel kaže: Pogledaj post
A prvo treba ukinuti ove nakaradne izborne jedinice i staviti da cijela država bude jedna izborna jedinica. Tek to je onda prava demokracija i tek tada narod doista može birati svoje predstavnike.
Pa nije biti izbora da narod bira svoje predstavnike.
Smiljan_HR is offline  
Old 17.02.2013., 17:30   #54
Quote:
thatfeel kaže: Pogledaj post
A prvo treba ukinuti ove nakaradne izborne jedinice i staviti da cijela država bude jedna izborna jedinica. Tek to je onda prava demokracija i tek tada narod doista može birati svoje predstavnike.
To i ja velim.

Treba još zabraniti predizborne koalicije, povećati izborni prag na 6% i ukinuti manjince i tzv. predstavnike dijaspore.
Više od 3-4 stranaka u Hrvatskom Saboru i nije potrebno.

U EP će izgleda samo SDP, Laburisti i HDZ imati zastupnike. Prognoza: 7:5 za socijaldemokrate (SDP, Laburisti)
DJTcro is offline  
Old 17.02.2013., 17:46   #55
Quote:
Alfa157 kaže: Pogledaj post
bilo bi dobro da se birači malo zainate pa da izaberu potpune anonimuse a nikoga sa kriminalnih stranačkih lista
meni kucaju na vrata lokalni izbori. svi kandidati mi smrde po kriminalu, nepotizmu, sukobu interesa i eventualnom uhljebljenju.

molim savjet, kaj napraviti da moj listić ne ode krivo a da postane nevažeći? na izbore izlazim ali glas ne dam nikome. ajde da vas čujem. hvala
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Old 17.02.2013., 17:47   #56
Ma koji crni Europski parlament. Taj parlament je čini mi se veća farsa od demokracije nego ovo što imamo kod nas. Ne zaboravite, u EP ne postoje klubovi zastupnika po zemljama nego po strankama. Gore nego u bivšoj SFRJ gdje je ipak postojalo Vijeće Republika, a u EU parlamentu niti to.
Smiljan_HR is offline  
Old 17.02.2013., 17:51   #57
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
meni kucaju na vrata lokalni izbori. svi kandidati mi smrde po kriminalu, nepotizmu, sukobu interesa i eventualnom uhljebljenju.

molim savjet, kaj napraviti da moj listić ne ode krivo a da postane nevažeći? na izbore izlazim ali glas ne dam nikome. ajde da vas čujem. hvala
Kandidiraj se i glasaj za sebe.
Smiljan_HR is offline  
Old 17.02.2013., 18:00   #58
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
To i ja velim.

Treba još zabraniti predizborne koalicije, povećati izborni prag na 6% i ukinuti manjince i tzv. predstavnike dijaspore.
Više od 3-4 stranaka u Hrvatskom Saboru i nije potrebno.

U EP će izgleda samo SDP, Laburisti i HDZ imati zastupnike. Prognoza: 7:5 za socijaldemokrate (SDP, Laburisti)
HNS se pomirio da nema koalicije s SDP-om tamo?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 17.02.2013., 18:03   #59
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
HNS se pomirio da nema koalicije s SDP-om tamo?

Pusić: HNS na euroizbore izlazi samostalno, bez SDP-a

Na pitanje hoće li se možda i HNS-ovi zastupnici, uđu li u Europski parlament, odreći dijela svoje plaće kao što su to najavili SDP-ovci, Pusić je izbjegla izravan odgovor

http://www.vecernji.hr/vijesti/pusic...-clanak-510102

Po ovom članku nema koalicije SDP-HNS. Milanović želi očito sam poraziti koaliciju HDZ-HSS-HSP AS-BUZ. Bit će to veoma teško.
DJTcro is offline  
Old 17.02.2013., 18:07   #60
Ako ja dobor shvaćam EP, to je samo paravan demokracije jer zastupnici, jednom kada su izabrani ne zastupaju, što bi rekli, boje Hrvatske već svojih politika. HNS ide u jedan klub, SDP u drugi, HDZ u treći. Moš si misliti kako će tamo moći artikulirati interese ovih prostora.
(Ovo kod nas je farsa, a EU parlament je farsa nad farsama)
Smiljan_HR is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:58.