Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2016., 11:37   #1701
pa nece valjda nakon bozica doc? :/
smoothy111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 12:32   #1702
nakon bozica me nema mjesec dana tu, zanima me nakon koliko od nepodizanja vracaju paket u kinu?
smoothy111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 12:39   #1703
5
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 17:16   #1704
imam ja jedan ebay problem...vracam kupljenu stvarcicu. nema nikakvih problema, kontaktirao sam prodavaca, javio se na kraju sam ebay i rekli su mi da mu posaljem natrag. problem je u adresi, znaci ovo sto je navedeno je ulica i grad - imena i prezimena nigdje
volverine is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 17:36   #1705
Jel ima P.O. Box?
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 18:09   #1706
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Jel ima P.O. Box?
gdje to vidim?
volverine is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 18:36   #1707
Pa u toj adresi koju ti je dao.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 19:48   #1708
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Pa u toj adresi koju ti je dao.
znaci otvorio sam inbox i bila je poruka od ebaya i u njoj link koji me je odveo ovdje, i vidis, tu pise ta adresa
volverine is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 21:13   #1709
Quote:
smoothy111 kaže: Pogledaj post
nakon bozica me nema mjesec dana tu, zanima me nakon koliko od nepodizanja vracaju paket u kinu?
Mislim tjedan dana
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2016., 18:59   #1710
Quote:
verdan kaže: Pogledaj post

Znači da čekam 45 dana, jeli tako ?
Znači da.

Božić je, gužva bla, bla. Max 45 dana od kupovine (pretpostavljam i od uplate jer barem ja plaćam odmah) trebaš čekati. Ako ni onda ne stigne imaš ga pravo obavijestiti i on će ti vratit novac. A ako ti paket ipak stigne tamo negdje za Uskrs (šalim se ) onda ti njemu opet možeš vratit novce (ako si pošten.)
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 19:28   #1711
trebam pomoć !
kupio stvar na ebayu iz kine cca 45$ ( računao sam da ću platiti carinu - nije bitno).
na trackingu piše da je otišlo s pekinškog aerodroma 9.11.
nisam dobio kako su obećali do5.12. pa sam kontaktirao prodavača - uglavnom svelo se na to da sam otvorio "case" kao nisam primio robu što se vidi po trackingu, ali su oni odlučili da nemam pravo na povrat, jer je evidentirano da je prodavatelj to poslao, što ja nisam ni osporavao.
pa sam se na tu odluku žalio, ali su mi rekli da nemam pravo na povrat... pitanje je 2imam li uopće neko pravo na povrat ako nisam dobio robu. išao sam na paypall, ali oni upućuju na ebay što sam već obavio.

hvala za svaki odgovor i savjet , unaprijed.

ps. već sam imao 10 dana prije ovoga isti slučaj tracking u kini ok , ali nisam dobio paket i vratili su mi peneze.
lobor995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 11:12   #1712
@lobor995 Naravno da imaš pravo na povrat a to što oni ne žele vratit novac e.. možda misle da lažeš. Probaj im ponovo objasniti ili pričekaj da dođe neki drugi forumaš koji ima više iskustva s tim. A ovaj drugi slučaj koji si spomenuo, o kojem iznosu se tu radilo ?
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 21:47   #1713
Stiglo mi je nešto što sam naručila pred više od dva i pol mjeseca.
Seller je već refundirao.
Sad bih ja to platila opet.
Kakav je postupak?

Ok, javim se selleru, al što onda?
Pitam jer bih htjela da transakcija bude evidentirana.
Isto kao što je evidentiran njegov refund, u Order details-u
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 13:22   #1714
@MatejR to je bilo 23$.
oba slučaja su u trackingu izlifrana iz kine ( EDI-received). sve bih više povjerovao da se krade u hrvatskoj pošti. slijedom ovakvih događanja, ovaj je uveo da ne šalje u hrvatsku - a u posljednje vrijeme sam naletio na još nekoliko koji ne šalju u hr. znači svrstavamo se uz zimbabve i ostale afričke perjanice.
ne znam jel bi mi mogli preuzimati u sloveniji pošiljke ?
ps - budući da je ebay definitivno zaključio slučaj na moju štetu, uspio sam otvoriti "case" na paypalu i tamo ću valjda dobiti peneze natrag. dao sam im tracking pa mogu vidjeti da nisam dobio pošiljku.
lobor995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 20:33   #1715
@lobor995 Ne znam što bi ti rekao. Ako kradu u pošti ne znam kako ćeš to dokazati. Ako imaš nekoga tamo u SLO promijeniš adresu dostave i to je to.

Quote:
malčica kaže: Pogledaj post
Stiglo mi je nešto što sam naručila pred više od dva i pol mjeseca.
Seller je već refundirao.
Sad bih ja to platila opet.
Kakav je postupak?

Ok, javim se selleru, al što onda?
Pitam jer bih htjela da transakcija bude evidentirana.
Isto kao što je evidentiran njegov refund, u Order details-u
Pomogao bih ti ali nisam imao nikad takvu situaciju pa ne znam iako sam gore spominjao da ako si pošten onda ćeš i platit čovjeku ako ti paket stigne naknadno.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 21:26   #1716
jel vam ebay uzima proviziju kod plaćanja?

vidim na izvodu da su cijene malo više od stvarnih, znači da ebay uzima (krade) proviziju iako se plaća direktno karticom, bez paypala
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 20:36   #1717
Quote:
MatejR kaže: Pogledaj post
...
Pomogao bih ti ali nisam imao nikad takvu situaciju pa ne znam iako sam gore spominjao da ako si pošten onda ćeš i platit čovjeku ako ti paket stigne naknadno.
Platila sam naravno, samo je bio 'problem' na koji način to učinit. Dakle mislim da ne postoji način da ostane evidentirano da je on refundirao, a ja ponovno platila.
Dvije opcije mi je ponudio, ili da ponovno naručim i napišem da ne šalje, ili da direktno uplatim na njegov račun.
Ovo drugo podrazumijeva da meni uzimaju fee, pa nisam tako.
Na kraju sa odabrala item čija je cijena bila približna onoj koju trebam i 'naručila'.

Problem je nastao jer je za masu itema napisao da ne šalje u Hr, mada je prije slao. I to sam uočila kod još dvojice koji su mi baš bili ok, bzvze, mora da su imali gubitaka i sl.
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 05:59   #1718
Pozdrav.
Da li je ikako moguće da se preko disputa otvorenog preko ebayovog buyer protection programa refundani novci dobiju(sjednu)na ebay balance a ne na paypal raćun?
Ja bih te novce potrošio dalje na ebayu pa mi nema smisla vućinna paypal...
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 14:37   #1719
Pomoć !

Kupio hlače iz UK-a. Za jedan broj male i trebam ih vratit.

Shipping je bio 14 $. Koja je sad procedura ? Šta sad ? Šaljem iz pošte ? Koliko plaćam ? Jel itko imao takvu situaciju ?
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 23:27   #1720
Kako isprintati free return label? Ovo je prvi put da moram vratit artikal pa nemam iskustva. Gdje to zalijepiti?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:04.