Natrag   Forum.hr > Sport > Košarka

Košarka Loptost radovanja pod obručima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2017., 22:47   #2241
Quote:
Cratos kaže: Pogledaj post
O cemu ti pricas? Ja da zelim da izgubimo? S kim se ti svadas?

Prvo poluvrijeme je igra bila fantazija jer je sut isao, drugo pol kada je sut stao isplivale su apsolutno sve rupe(tine) u nasoj igri, koja se svodila na to daj loptu Babi ili Dariu i sta bude bude. Zadnje minute da ne komentiram, iskljucivo sve na inspiraciju Šišija, i svejedno smo im skoro poklonili tekmu.

Nismo li dobili Litvu u pripremama za SP 2014 i onda pukli u prvom krugu playoffa, a oni osli do polufinala? Godinu dana poslije ista prica, u Areni ih uvjerljivo dobili, ozlijedili im playa (ako se dobro sjecam), i ponovno, prvi krug playoffa mi ispali (20 razlike od Ceha), oni zavrsili drugi.

Nema smisla komentirati nesto nakon tjedan dana priprema, ali kako stvari za sada stoje, imamo ogromno pojacanje u vidu Bendera koji ce moci odigrati kvalitetnih 15 minuta, i imamo 2 rupetine u vidu Heza i Babica (njega i vise nego Hezonje s obzirom da je mogao prenijeti loptu i uz to igrati kvalitetnu obranu), koje ce se pokusati pokriti sa Ramljakom koji je pokazao i da na ovoj razini moze igrati obranu, dok je Krule jos jednom dokazao da nije za ozbiljnu kosarku.

Stvari poput toga da se Mavri daje 10 minuta a Tomasu koji je u prvoj cetvrtini krivo doskocio i uhvatio se za koljeno ne znam sto da uopce kazem. Mavra koji ce u kvalifikacijama vec iduce godine biti jedan od bitnijih kotacica reprezentacije, a ne daje mu se uopce prilika da se uigra sa momcima.
Napokon jedna odlična trezvena analiza, ovdje na forumu pored toliko fan-boy popevki Acinoj igri škvadri. I slažem se u svemu osim ovog sa Mavrom.
vuletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 22:51   #2242
Slazem se i ja s Cratosom oko vecine napisanog, previse se opijamo nebitnim pobjedama u prijateljskim utakmicama.
Kad vidim da on racuna vodit Krušku sve mi padne u vodu, razumim ja i atmosferu i klapu no za turnir je bitna i širina.
Vise bi bilo smisla da je Rozica poveo ako hoce mišiće u obrani btj
Kad je ovaj nekog zakljuca da se o liku prica ko o specijalistu za obranu, stvarno gledamo različitu košarku očigledno.
__________________
That's a very fine chardonnay you're drinking. I want you to clean your vagina.
Sportivo24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 22:59   #2243
Quote:
Sportivo24 kaže: Pogledaj post
Slazem se i ja s Cratosom oko vecine napisanog, previse se opijamo nebitnim pobjedama u prijateljskim utakmicama.
Kad vidim da on racuna vodit Krušku sve mi padne u vodu, razumim ja i atmosferu i klapu no za turnir je bitna i širina.
Vise bi bilo smisla da je Rozica poveo ako hoce mišiće u obrani btj
Kad je ovaj nekog zakljuca da se o liku prica ko o specijalistu za obranu, stvarno gledamo različitu košarku očigledno.
Pa dobro morao je reći argument za Kruškino uvrštavanje u sastav, nije mogao reći da je mlad, perspektivan, talentiran, iskusan, kreativan pa je izmislio ovo s obranom.
Pa taj Kruška nije mene mogao čuvati na haklu na Savici a kamoli Aba igrače
vuletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 22:59   #2244
Quote:
Sportivo24 kaže: Pogledaj post
Slazem se i ja s Cratosom oko vecine napisanog, previse se opijamo nebitnim pobjedama u prijateljskim utakmicama.
Kad vidim da on racuna vodit Krušku sve mi padne u vodu, razumim ja i atmosferu i klapu no za turnir je bitna i širina.
Vise bi bilo smisla da je Rozica poveo ako hoce mišiće u obrani btj
Kad je ovaj nekog zakljuca da se o liku prica ko o specijalistu za obranu, stvarno gledamo različitu košarku očigledno.
Ma za Krušku se slažem i ja, i napisao sam to tamo odakle si ti izašao i nema ga smisla voditi, frajer je očajan jbt ali reći da će Popović a i Bender odlično doći s klupe koja praktički nije ni postojala, a da Šarić je znatno bolji košarkaš nego onaj sa OI, mislim da je to sasvim ok reći.

Ne pucam ni ja na zlato, ali siguno da očekujem završnicu, ekipa koja će ići ima kvalitetu za to.

I da, Buva mora ići, ako Planinić upadne u probleme sa osobnim, nigdje smo.
__________________
"Mental toughness in general isn’t being the most physical or just being able to make the big shot. It’s being able to do your job on the next play every single time. That’s hard to do. That consistency isn’t for everyone. And that’s why it’s the mark of really good players." Brad Stevens
Pierce34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 23:00   #2245
Quote:
Cratos kaže: Pogledaj post
O cemu ti pricas? Ja da zelim da izgubimo? S kim se ti svadas?

Prvo poluvrijeme je igra bila fantazija jer je sut isao, drugo pol kada je sut stao isplivale su apsolutno sve rupe(tine) u nasoj igri, koja se svodila na to daj loptu Babi ili Dariu i sta bude bude. Zadnje minute da ne komentiram, iskljucivo sve na inspiraciju Šišija, i svejedno smo im skoro poklonili tekmu.

Nismo li dobili Litvu u pripremama za SP 2014 i onda pukli u prvom krugu playoffa, a oni osli do polufinala? Godinu dana poslije ista prica, u Areni ih uvjerljivo dobili, ozlijedili im playa (ako se dobro sjecam), i ponovno, prvi krug playoffa mi ispali (20 razlike od Ceha), oni zavrsili drugi.

Nema smisla komentirati nesto nakon tjedan dana priprema, ali kako stvari za sada stoje, imamo ogromno pojacanje u vidu Bendera koji ce moci odigrati kvalitetnih 15 minuta, i imamo 2 rupetine u vidu Heza i Babica (njega i vise nego Hezonje s obzirom da je mogao prenijeti loptu i uz to igrati kvalitetnu obranu), koje ce se pokusati pokriti sa Ramljakom koji je pokazao i da na ovoj razini moze igrati obranu, dok je Krule jos jednom dokazao da nije za ozbiljnu kosarku.

Stvari poput toga da se Mavri daje 10 minuta a Tomasu koji je u prvoj cetvrtini krivo doskocio i uhvatio se za koljeno ne znam sto da uopce kazem. Mavra koji ce u kvalifikacijama vec iduce godine biti jedan od bitnijih kotacica reprezentacije, a ne daje mu se uopce prilika da se uigra sa momcima.
Meni je Mavra danas dobro odigrao.

Budući da sam košarkaški fanatik i pratim pripremne, mogu s priličnom sigurnošću reći da barem zadnjih 10 godina nismo imali ovak dobar skor. Sjećam se da je Repeša pred EP u Sloveniji gubil po 10-15 razlike od Turske, Litve, Francuske.

Istina je da smo pred fijasko na EP, doma dobili Njemačku u Areni i Litvu, ali jedno je igrati na domaćem terenu s domaćim sucima i dobiti Litvu bez Kalnietisa, a sasvim drugo osvojiti turnir u Francuskoj protiv Francuske i Litve. U obje tekme su nas suci satrali, danas smo protiv Litve bili svaku četvrtinu u bonusu nakon 3-4 minute.

Taj turnir doma i ovaj vani pokazuje da se dižemo u kvaliteti, bez obzira kaj neki vele da pripremne nisu bitne. Na pripremnima se vježba navika pobjeđivanja, a kad se navikneš pobjeđivati Francusku i Litvu onda ni medalje nisu daleko.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 23:04   #2246
Quote:
Pierce34 kaže: Pogledaj post
Ma za Krušku se slažem i ja, i napisao sam to tamo odakle si ti izašao i nema ga smisla voditi, frajer je očajan jbt ali reći da će Popović a i Bender odlično doći s klupe koja praktički nije ni postojala, a da Šarić je znatno bolji košarkaš nego onaj sa OI, mislim da je to sasvim ok reći.

Ne pucam ni ja na zlato, ali siguno da očekujem završnicu, ekipa koja će ići ima kvalitetu za to.

I da, Buva mora ići, ako Planinić upadne u probleme sa osobnim, nigdje smo.

Izasa sam iz svih grupa, počelo me opterecivat opako, previse toga sam si nakotia, ko tsigi nekad, razumim ga sad

Pop i Bender su sigurno širina više, ali ne treba nam neki Šakić ili Krule opet da plaču i mašu ručnicima. To je samo ono sta sam htio rec, nadam se da nece zajebat na istoj stvari jer mu Krule vjerovatno viri iz dupeta, ne znam zasto inace igra...
__________________
That's a very fine chardonnay you're drinking. I want you to clean your vagina.
Sportivo24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 23:11   #2247
Quote:
Grunf kaže: Pogledaj post
Meni je Mavra danas dobro odigrao.

Budući da sam košarkaški fanatik i pratim pripremne, mogu s priličnom sigurnošću reći da barem zadnjih 10 godina nismo imali ovak dobar skor. Sjećam se da je Repeša pred EP u Sloveniji gubil po 10-15 razlike od Turske, Litve, Francuske.

Istina je da smo pred fijasko na EP, doma dobili Njemačku u Areni i Litvu, ali jedno je igrati na domaćem terenu s domaćim sucima i dobiti Litvu bez Kalnietisa, a sasvim drugo osvojiti turnir u Francuskoj protiv Francuske i Litve. U obje tekme su nas suci satrali, danas smo protiv Litve bili svaku četvrtinu u bonusu nakon 3-4 minute.

Taj turnir doma i ovaj vani pokazuje da se dižemo u kvaliteti, bez obzira kaj neki vele da pripremne nisu bitne. Na pripremnima se vježba navika pobjeđivanja, a kad se navikneš pobjeđivati Francusku i Litvu onda ni medalje nisu daleko.
Ma Mavra je danas odigrao za kurac, totalno sterilo i potpuno bezopasno, ali mi svejedno nije jasno koji ga se vrag onda uopce vodilo ako mu se u ovakvim utakmicama ne namjerava davati prilika, a znas da ce ti trebati iduce godine u kvalifikacijama. Jucer ni minute, danas 10, gdje je tu logika.

Kakvu imamo korist od 15 minuta Tomasa za kojega znamo sto mozemo ocekivati, i jos se uz to covjek skoro ozlijedi na pocetku utakmice.

Tih prvih par pripremnih tekmi se treba iskoristiti za opipati puls igraca koji ce biti 10+u rotaciji i probati im pronaci neko mjesto u sistemu gdje mogu biti korisni, a ne raubati startere (Babo 60 min u B2B tekmama tjedan dana nakon pocetka priprema, recept za katastrofu) hvatajuci beznacajne pobjede.
Cratos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 23:26   #2248
niti jedna pobjeda nije beznacajna, svaka je dobro dosla, zbog same atmosfere u ekipi, a pogotovo su im potrebne ovakve na jedan napad kao ova protiv litve. za primjer, da su izgubili jucer 20, danas 15 srali bi po njima nemoguce, a i oni bi psihicki pali. i iako smo dobivali i prije, ovo mi se cini potpuno drugacije.

sto se tice rotacija, volio bih i ja da se vise rotira, al eto.

krusku mi je uopce pun k komentirat, ne znam sto on tu radi, kao ni velika vecina nas ovdje.

ne znam ni sto mavra ovdje radi jer nema kvalitetu za igrati u reprezentaciji. kao ni zubcic.

i da, ovo zasad sto sam gledao, utakmicu i pol, meni se sve to jako sviđa, zna se tko vodu nosi, tko je gazda, zna se hijerarhija, cega prije nije bilo i to je dosta velika razlika.

pop mi je zasad najvece pojacanje za ovu ekipu. vidjet cemo, al optimist sam.
papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 23:38   #2249
Njusim na Eurobasketu preslikane taktike sa OI.. Lopta Bojanu ili Saricu pa sta bude.. Nijedne akcije nije bilo niti ce biti cini mi se, zalosno.. A i jebali ga Kruske i Zubcici..

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk
srkzzzr is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 00:44   #2250
ja ne znam jel to neka acina taktika da ne otkrije sve adute do kraja u pripremnih tekmi, ali meni on djeluje još i najgore u ovome svemu, danas na kraju 3/4 vidi da kola idu nizbrdo i to treba odmah presijeć time outom on ništa. a da ne govorim o svađanju s sucem par minuta prije kraja, gdje mu može bez beda spičit tehničku i šta onda ? mislim aci svaka čast, ali nama treba pravi stručnjak koji će od ovih nebrušenih dijamanata napraviti brušene, ne znam koliko je on sposoban to, jer ima već poprilično godina i staru logiku razmišljanja, nama treba mladi trener koji ima nove svježe ideje i koji će napravit što više taktičkih opcija na koje igrače treba priviknut, ne znam koliko je aco za to sposoban ja mu želim sve najbolje kao i bilo kome drugom tko sjedi na klupi Hrvatske ali sumnjam da je sposoban napraviti sve ono što treba da bi ova momčad konačno uzela medalju. šteta je da nam talentirana generacija propada zato jer nemamo pravog trenera koji će napraviti red i izbrusiti dečke do kraja, da mogu uzet konačno tu medalju jer sam siguran da za nju već sad imamo kvalitetu, a kamoli ne za par godina kada svi ovi mulci dođu u A selekciju moći ćemo birat po 2-3 igrača na svakoj poziciji, osim playu. ali to ćemo nekako morat zakrpat, po običaju. ove ostale pozicije imamo slatke brige, samo se nadam da će Aco već sada pokazati sposobnost i znanje i da nećemo opet kao u Riju izdušit u 3/4 četvrtfinala ko god bio u tom 1/4 finalu.
akropol is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 02:02   #2251
Pripreme



A i neznam kakve clutch akcije ocekujete. To su fantazije.

Naravno da ide ISO Bojan ili Dario

btw kbk za krusku. zadnji igrac na klupi ne bi smio biti ikakav faktor.
__________________
- Hope is a waking dream -
IdiMi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 07:44   #2252
Aco stalno mantra o Kruški kao moćnom defanzivcu, a taj isti Kruška je primjer ne odveć inteligentnog igrača, jer u svakoj utakmici za Cibonu, nepotrebno mlatarajući rukama, napravi barem jedan faul na 8-9 metara od koša.
I to je, kao, agresivna obrana.

Quote:
Sportivo24 kaže: Pogledaj post

Izasa sam iz svih grupa, počelo me opterecivat opako, previse toga sam si nakotia, ko tsigi nekad, razumim ga sad
Tsigalko 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 09:06   #2253
INN
Kruska igra za Cedevitu
__________________
That's a very fine chardonnay you're drinking. I want you to clean your vagina.
Sportivo24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 09:51   #2254


Ajde, i Cibonu i Cedevitu.
Iako, često se zajebem, pa umjesto Cibone napišem Cedevitu i obrnuto.
Tsigalko 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 10:36   #2255
Nesvidja mi se nekoliko stvari:
1. planinic se ponasa kao tempo igrac, nevidim u njemu dozu mudrosti da se postavlja kao startna petica, post igra 0 bodova (nisam sve gledao), u pick and rollu vjecito preagresivan sto zbog karaktera sto zbog sporih bekova, to bi znacilo da ce mo ovisiti o sudackom kriteriju pogotovo u kljucnim utakmicama, nedostatak size igraca i planiniceva jednodimenzjonalnost bi nas mogla kostati pokoje utakmice.

2. zasto se bendera preskace u tranziciji? ocito da ga ekipa jos nepoznaje dobro no svakako poslje skoka u obrani treba mu dopostiti par driblinga da se ubrza tranzicija (saric to dobro radi), bender igra samo pick and pop, vjerujem da aco skriva pokoju napadacku opciju sa njim.

3. suradnja centara u post igri sa saricem ili mogucim bogdanovicem? nema prikljucenja iz drugog plana a pa cak ni u skoku u napadu... planinic nema tajming, bender nema zavrsnicu, buva nema nista... ramljak gubi igru u zraku a spori bekovi nisu u stanju pokriti teren iza njihovih ledja (nema second chansa za sutere, to nije dobro)

4. skok igra u obrani cesto zavrsava samo dodirom iz odbojke prema suigracu, nazalost vanjska linija to zasada neprepoznaje jer su navikli da njihove atletske manjke nadoknadjuje neko drugi u ekipi, pa se vec pripremaju za tranziciju sto je los znak tj. pokazuje generalno nerazumjevanje

5. trokut kruslin-ramljak-tomas ovdje nesto nije uredu, tomas na jedinici nece moci, pada atletski iz godine u godinu brze od ostalih ionako to su 9,10,11 i 12 igrac tako da i nisu toliko bitni ali jasno je da nisu u mogucnosti pruziti kvalitetne minute koje reprezentacija treba, ne-atletska vanjska linija i skracena rotacija na centarskim linijama ce iznjet na vidjelo sve njihove mane

Jasno je da se igra obrana sa 60-70% ali neagresivnost na centarskoj liniji ce svakako bit kontinuirana, nazalost buva ce biti konkurentan samo u utakmicama grupne faze. Popovicevih zadnjih 5 minuta ovoj generaciji zlata vrjedi.

Svidja mi se sto tranziciju gura svako tko moze poslje skoka u obrani, Ako aco nije glup (a smatram da nije) staviti ce sarica na playa 10 minuta u kljucnim utakmicama, backdoor pokusaje nisam vidio kod nijednog igraca sto vjerovatno znaci da se skrivaju neke akcije, simon bi u slucaju njegovog propalog pick and roll pokusaja trebao ponuditi pick and pop sa igracem koji ima loptu medjutim ovo je daleka prica (a i simon ima snage samo za prvih 16 sekundi napada).
Zivimo i umiremo od sarica a ako nas sudacka organizacija zeli ostetiti, samo mu sviras 1 i 2 osobnu u 1 cetvrtini i viva la croacia. Darko je zreo za osobne i bez sudackih previda... los start
Sa popovicem na lopti ova selekcija ima moral bez njega je to ona stara hrvatska
turbofolk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 11:53   #2256
Quote:
turbofolk kaže: Pogledaj post
Nesvidja mi se nekoliko stvari:
1. planinic se ponasa kao tempo igrac, nevidim u njemu dozu mudrosti da se postavlja kao startna petica, post igra 0 bodova (nisam sve gledao), u pick and rollu vjecito preagresivan sto zbog karaktera sto zbog sporih bekova, to bi znacilo da ce mo ovisiti o sudackom kriteriju pogotovo u kljucnim utakmicama, nedostatak size igraca i planiniceva jednodimenzjonalnost bi nas mogla kostati pokoje utakmice.
Dobro, to nije ništa novo, njegova igra je oduvijek takva. Agresivnost i velik broj osobnih.
Tsigalko 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 21:22   #2257
Užitak mi vas je čitati, a i nasušna potreba - na moru sam s petomjesečnom bebom, ženom na rubu živčanog sloma i starim ocem, pa vjerojatno ne bih gledao utakmice ni da su na HTV, a kamoli u situaciji da moram u birtiju tražiti stream.
Cratos, Turbofolk, Pierce, Papi i ostali, napišite slobodno još koju mini analizu za nas potrebite Ako se Asa javlja na drugim čavrljaonicama, budite ljubazni vi koji pratite pa javite što piše.

Tsigi i Cibona/Cedevita
feanor16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 21:35   #2258
Pa zakaj živciraš ženu?
ronac zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 01:56   #2259
Ne brini Asa, zasad šuti k'o p...., uživa u svojim pobjedama u nevažnim utakmicama, krije odgovore na neka pitanja.
Pitanja su vječita...tipa zašto za reprezentaciju svoje domovine ne igraju najbolji, najspremniji i tko je za to odgovoran, hoće li igrati u buduće, ako neće za tko je to odgovoran. Proračunati izbornik ili bahati "precjednik".
Zašto njegova ekipa nema izgrađenu ni jednu suvislu akciju, nego siluje i ovisi o inspiraciji i kvaliteti pojedinca. (Srbi, recimo kad izvode out ispod protivničkog koša imaju 2-3 varijante koje s jednim dodavananjem dolaze u koš priliku, dok mi bacamo loptu u out ili ruke protivnika.) Šta će biti kada taj pojedinac, Babo i Šarić ispadne iz igre ili zakaže, potop.
Neki ovdje Acu nazivaju najvećim grobarom Hr košarke. Nebi išao toliko daleko ali činjenica je da je Aco vodio 3 generacije HR košarkaša i da nikada nije ostvario njihiov puni potencijal. Iz svojih sebičnih razloga i iz svoje nekompetencije.
vuletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 09:36   #2260
Quote:
vuletina kaže: Pogledaj post
Ne brini Asa, zasad šuti k'o p...., uživa u svojim pobjedama u nevažnim utakmicama, krije odgovore na neka pitanja.
Pitanja su vječita...tipa zašto za reprezentaciju svoje domovine ne igraju najbolji, najspremniji i tko je za to odgovoran, hoće li igrati u buduće, ako neće za tko je to odgovoran. Proračunati izbornik ili bahati "precjednik".
Ovi problemi su dugoročni i nisu vezani uz Acu.

Quote:
Zašto njegova ekipa nema izgrađenu ni jednu suvislu akciju, nego siluje i ovisi o inspiraciji i kvaliteti pojedinca. (Srbi, recimo kad izvode out ispod protivničkog koša imaju 2-3 varijante koje s jednim dodavananjem dolaze u koš priliku, dok mi bacamo loptu u out ili ruke protivnika.) Šta će biti kada taj pojedinac, Babo i Šarić ispadne iz igre ili zakaže, potop.
To je s Acom uvijek tako bilo. Ovdje sigurno nitko nema iluzija da je Aco vrhunski stručnjak. Sjajan motivator, dobro zna prepoznati u kakvom su stanju igrači i improvizirati. Sjajnu je kemiju napravio prošle godine.

Tu se slažem da bi, ako već nećemo imati neke uigrane akcije, barem da imamo dvije tri varijante što kod auta ili drugih situacija.

Quote:
Neki ovdje Acu nazivaju najvećim grobarom Hr košarke. Nebi išao toliko daleko ali činjenica je da je Aco vodio 3 generacije HR košarkaša i da nikada nije ostvario njihov puni potencijal. Iz svojih sebičnih razloga i iz svoje nekompetencije.
Koji je izbornik ostvario puni potencijal repke?
Zadnju medalju smo s Acom ulovili sa onom sjajnom generacijom na odlasku. Jest bilo je s njim teških raspada igre, ali nije da druge pamtim po boljem.

Ispast će da ga branim, ali Aco > Rotirka uvijek

Šta je tu je. Kao i u nogometu '98 možemo se uzdati u individualne kvalitete igrača. Budu li Babo i Šarić u formi i Bender pokaže dio svog talenta, miriše na dobar rezultat.
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:59.