Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2014., 17:32   #41
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
Isus je isto tako rekao i (Matej 16:2somting): Sotono, zaklanjas mi sunce, skini mi se s njega!
Što to nije rekao Diogen iz Sinope Aleksandru Makedonskome
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 18:14   #42
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
kako vas nekatolike nije sramota vodi brigu koja s vama nema nista
sta vam ti svecenici preotimaju vase zenske, sta li
su vam te americke statisticke casne sestre vase rodjene sestre? radite s nekima od njih?
Ja san prosječni katolik u Hrvatskom popisu stanovništva.

To je statistika prisilnih odnosa, ako nisi ubrala, bez obzira šta mi nisu u rodu definitivno osuđujen silovanja (svih nacija, nacionalnosti i religijskih skupina), mislin da bi svi tribali. ili se varan?
Zazum is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 18:21   #43
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Činjenica je, da su svećenici dali neke zavjete, koliko će oni moćo štovati te zavjete je stvar između njih i Boga, a moje zabadanje nosa u tom slučaju je obično tračanje.

Možda je problem, kad netko tko ne vrši svoje osobne zavjete, kori nekog jer drugačije misli, to je opet drugi par cipela.

Jednom sam rekao, zavjete ili principe koje osoba ne može slijediti imaju jedan dobar učinak, a to je da nas čine dodatno poniznim, daklem ,ako sam u nekim stvarima slaba, barem ne moram biti ohol i osuđivati druge u njihovim slabostima.
Nemoj me krivo svatiti, ne osuđujen privatne dobrovoljne odnose, uostalom nije me ni briga za privatnost, al nemogu ni lagati da toga nema kad ima, i je, problem može biti tzv. cinizam, meni osobno ne smeta jer je to suha realnost(cinizam) inaće u ljudskom društvu.
Zazum is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 18:25   #44
Ima - nešto malo. Puuuuno, puno manje nego što se priča, pripisuje i trača.
Bogdana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 18:31   #45
Quote:
Trance Girl87 kaže: Pogledaj post
Otvaram ovu temu jer sam surfajući po netu naletila na nekoliko naslova gdje se radi o tim čudnim vezama svećenika i žena. Ljubavnim, naravno!

Je li to (nažalost) stvarnost da se svećenici usuđuju petljati sa ženama (nadam se da su ipak u manjini ako je tako) ili je to samo tema koja je na meti onih koji svim silama žele popljuvati crkvu i sve što je sveto za jednog kršćanina!?!?

Pa valjda ako je netko mislio imat žene i sexualni život, zašto bi se išao zaređivati za svećenika? TO je POZIV, a ne zanimanje kao svako drugo i zato baš mislim da, ako takvi i postoje, da možda 2% svećenika ima kakve afere sa ženama....

Inače, šo se tiče toga, ne znam i nemam ideju uopće kako izvedu tu vezu? Tko je tu veća budala - da li svećenik koji sam svjesno krši ono što je obećao ili žena koja toliko nema morala nit karaktera da se pored toliko muškaraca ide upuštat u vezu sa svećnikom?!?!??
meni je intrigantno kako izvedu ispovijedanje. jer pojedini imaju doslovno ljubavnice, a to je nespojivo s iskrenim pokajanjem, jer nema iskrenog pokajanja bez iskrene namjere za prestankom s grijehom. što znači da svi oni koji se ispovijedaju, a nemaju namjeru ostaviti te ljubavnice, ili svjesno lažu u ispovjedaonici, ili su selektivno nesvjesni vlastitog grijeha. bilo koje od to dvoje ih diskvalificira kao svećenike
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 18:37   #46
Gledaj možda na ovakvin temama ispade da je to pravilo, ne tvrdin, nego se samo spominju takvi slućajevi pa se dobije prenapuhani privid., a opet život u celibatu traje desetljećima i ljudi se nađu u situaciji, ali i sama hormonska situacija može pomutiti racionalnu prosudbu pa se događaju stvarno loše stvari i zato stvarno nesmimo osuđivati ljude koji nemogu održavati celibat i odluće se na održavanje ljubavne veze.
Zazum is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 18:56   #47
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
Isus je isto tako rekao i (Matej 16:2somting): Sotono, zaklanjas mi sunce, skini mi se s njega!
“Neka zasvjetli vaša svjetlost pred ljudima, da vide vaša dobra djela i proslave Oca vašega koji je na Nebesima.” (‘Matej’, 5:16) – Dakle, Isus svugdje poziva na zakonitu djelatnost, ukazuje na važnost pravednih djela; pravedan biti za Njega ne znači samo povjerovati već i poslušati, ispuniti ono što je spoznato i prihvaćeno kao istinito. Prihvaćena vjera ne može koristiti ukoliko se u pravednost ne sprovodi, ukoliko se ne uljeva u svjetla djela."

Zadnje uređivanje Perunika 70 : 02.11.2014. at 19:46.
Perunika 70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 19:11   #48
Imam 33 godine. Živim u celibatu jer nisam udana. I mogu se svi hormoni svijeta stručiti na mene - ako se ne seksam okolo - ne seksam se okolo. I to je to. I ne prihvaćam da je svećenicima to nešto bitno različito ili bitno teže. A ja još imam jako naglašen libido. Ima ih koji imaju o puno manje problema s tim od mene...
Bogdana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 19:48   #49
Quote:
Bogdana kaže: Pogledaj post
Imam 33 godine. Živim u celibatu jer nisam udana. I mogu se svi hormoni svijeta stručiti na mene - ako se ne seksam okolo - ne seksam se okolo. I to je to. I ne prihvaćam da je svećenicima to nešto bitno različito ili bitno teže. A ja još imam jako naglašen libido. Ima ih koji imaju o puno manje problema s tim od mene...
U osnovi pričan o muškarcima kod njih je izraženije neupražnjavanje, a kod žena primjetin kad uđu u godine povećanu čangrizavost, kod muškarca to dosta može utjecati na psihu. Primjer ti je uklanjanje prostate izaziva trajnu i nepovratnu pesimističnost.
Zazum is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 19:53   #50
Pa dobro, u konačnici su svi svećenici stari dečki koji se moraju naučiti sami živjeti. Domaćice po župnim uredima izumiru, većina tih mlađih sami kuhaju, peru, čiste... I koja je razlika između njih i nekog japanskog neženje koji je sav posvećen samo svom poslu jer se nema za koga oženiti jer su generacijama abortirali djevojčice, a forsirali dječake i sad imaju što imaju...? Cijeli svijet sve više počiva na samcima, a sad su kao svećenici u celibatu problem? I dok za hrpu tih neoženjenih tipova koji životare s roditeljima nitko obično niti najmanje ne sumnja da su u celibatu, kod svećenika to odjednom postaje ogromno pitanje... I svi se smijulje. I pretpostavljaju. I čuli su. I "znaju". Baš.
Bogdana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 20:05   #51
Quote:
Trance Girl87 kaže: Pogledaj post
da, za grkokatolike znam da se žene(cut)
Nije istina da se grkokatolički svećenik može ženiti. Niti se može pravoslavni svećenik ženiti. U tom pogledu njihov stav je jednak rimokatoličkom: svećenici se ne mogu ženiti. Razlika je u tom što kod njih (grkokatolika i pravoslavnih) oženjeni muškarci mogu postati svećenici, a kod rimokatolika mogu postati samo đakoni.
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 20:09   #52
ne znam kaj ti je čudno u ovoj temi. kako je netko rekao u rimokatoličkoj vjeri nema ženidbe i to mi je glupo. jer bi se svećenici trebali ženiti pa nebi bilo takvih ispada. normalno da svaki muškarac i svaka žena ima potrebe (seksualne) i ako se takvi nađu zadovoljit će ih
__________________
put your hands down my pants and I'll bet you'll feel nuts
mala bez morala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 20:25   #53
Prije nekih 3 godine bio sam na jednoj zabavi gdje je bila i jedna časna. Malo se popilo i tako to, ne...uglavnom završili smo u krevetu i poseksali se. Jebiga, ja sam se napalio, ona je očito htjela malo zabave i dogodilo se. Nije da me jako grizla savjest ali sam se ipak odlučio ispovijediti se. Kad sam popu rekao da sam poševio časnu reko mi je da sam počinio teški grijeh. A mislim kakav je tek onda ona počinila? Ja nisam pop i ''dozvoljeno'' mi se pojebati, a ona je sama izabrala svoju profesiju. Zanimljivo, više se nikada nismo vidjeli
milan1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 20:36   #54
Quote:
Bogdana kaže: Pogledaj post
Pa dobro, u konačnici su svi svećenici stari dečki koji se moraju naučiti sami živjeti. Domaćice po župnim uredima izumiru, većina tih mlađih sami kuhaju, peru, čiste... I koja je razlika između njih i nekog japanskog neženje koji je sav posvećen samo svom poslu jer se nema za koga oženiti jer su generacijama abortirali djevojčice, a forsirali dječake i sad imaju što imaju...? Cijeli svijet sve više počiva na samcima, a sad su kao svećenici u celibatu problem? I dok za hrpu tih neoženjenih tipova koji životare s roditeljima nitko obično niti najmanje ne sumnja da su u celibatu, kod svećenika to odjednom postaje ogromno pitanje... I svi se smijulje. I pretpostavljaju. I čuli su. I "znaju". Baš.
Samci van celibata(kao zavijetovanog Bogu) nisu bitni jer kada im priguste hormonska djelovanja imaju slobodu u vidu koji si žele i mogu priuštiti. Dok ovi zavitovani na celibat imaju neki veći razlog i problem jer im je teoretski zabranjen svaki vid pražnjenja i sad sve ovisi od čovika do čovika neki imaju veču količinu hormona u opticaju neki manju, ignoriranje bioloških upozorenja će vjerovatno izazvati bolkade u funkcioniranju mozga (neželin više o posljedicama). E sad ko je kakav po funkcioniranju organizma, postoje i aseksualni ljudi, takvi smo kakve nas "Bog" stvori i sad ako naš organizam ne ispunjava božansku funkciju (a ima ogromnu potrebu za tim) mi nismo u skladu s Bogom, a uvjerili su nas da je to naš križ, nemože svak nositi taj križ, a to ovisi samo o organizmu. Žene isto imaju posljedice, ali su manje izražene na mentalnoj formi, više kroz dozu zadovoljstva i sreće čiji nedostatak dugoročno uzrokuje kako kažen čangrizavost.

Dali je moguće mentalno biti jači od djelovanja hormona, dali je moguće preusmjeriti tu erotsku energiju u neki drugi vid energije djelovanja, vjerovatno, ali sumnjan da ima puno ljudi koji to mogu, slabi smo ljudi smo.

Osobno mislin da celibat mora biti osobni odabir i nadan se da će RKC dopustiti ljudima odabir, ipak pri nastanku RKC svećenici su se ženili, najbitnije je da je obitelj (a nesamci) temelj kršćanstva pa bilo bi idealno kad bi nam svećenici bili uzor u djelovanju unutar obitelji.
Zazum is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 20:44   #55
Ne bih baš rekla da je samcima tako lako naći nekoga za "riješiti" svoja "hormonalna pitanja"... Pa gore usamljena srca krcata, svi nešto jadni, sami, nitko ih neće, nitko im ne da... Gledam svoje prijatelje - slično je tako. I nitko neće predbaciti da oni imaju neke teške posljedice i da su ovaki i onakvi samo zato jer se ne seksaju.
I celibat je apsolutno osobni odabir u RKC. Svaki muškarac donosi odabir: ženidba ili svećeništvo. Celibat ili ne. Većina ih ipak odluči za ženidbu jer celibat nije za svakoga. Ali da je baš sad to toliko dramatično pitanje... Ne bih se složila.
Bogdana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 20:52   #56
Quote:
Bogdana kaže: Pogledaj post
Ne bih baš rekla da je samcima tako lako naći nekoga za "riješiti" svoja "hormonalna pitanja"... Pa gore usamljena srca krcata, svi nešto jadni, sami, nitko ih neće, nitko im ne da... Gledam svoje prijatelje - slično je tako. I nitko neće predbaciti da oni imaju neke teške posljedice i da su ovaki i onakvi samo zato jer se ne seksaju.
I celibat je apsolutno osobni odabir u RKC. Svaki muškarac donosi odabir: ženidba ili svećeništvo. Celibat ili ne. Većina ih ipak odluči za ženidbu jer celibat nije za svakoga. Ali da je baš sad to toliko dramatično pitanje... Ne bih se složila.
Odabir se radi u relativno kratkom vremenu, život je ipak relativno dug.
Pričaš li sa prijateljima otvoreno o masturbaciji?
Zazum is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 21:06   #57
Kao što ne pričamo o seksu, tako ne pričamo niti o masturbaciji... Neke stvari su osobne ili za onoga s kim si "jedno tijelo" - bračnog druga. ALi imamo oči, družimo se, puno vremena provodimo zajedno... sve je jasno.
Bogdana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 21:34   #58
ja ne znam što ljudi toliko vole razglabati o svećenicima i njihovom privatnom životu. Nađe se valjda onih 3 posto svećenika koji ganjaju ljubavnice i žive u suprotnosti s onim što govore...i onda se okome na cijelu crkvu i govore kako niš ne valjda. Gledajte, Crkva opstaje već 2000 godina jer ju vodi BOG, da ju čovjek vodi zasigurno bi već davno propala......

svećenici moraju živjeti i žive u celibatu itekako.... onaj tko ne drži do celibata, nije siguran u svoj poziv i nije se zaredio iz iskrenih i pravih pobuda nego valjda iz tko zna kojih (ima i toga).
Danas sam bila i na misi i na ispovijedi i svećenik (mlad, 30ak god) je sam rekao da mlada osoba ne može živjet u celibatu dugoročno a da to ne ostavi posljedice po njegov psihički i fizički život/zdravlje. ALI - onaj tko je iskreno osjetio poziv i tko se zbilja iskreno moli i živi svom svojom osobom to svoje svećenstvo, njemu BOŽJA MILOST i ništa drugo daje tu nepodnošljivu lakoću s kojom se nosi s tim celibatom koji je nedostižan mnogima koji tu istu milost nisu osjetili na način na koji ju je on osjetio

to je to, ključajte temu! nakaradna je i vrijeđa vjerske osjećaje...
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 21:37   #59
Slažem se. Ključajte temu. I ne tračajte toliko.
Bogdana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 22:31   #60
@Bogdana
Oči vide i fatamorganu. Neznan, u mom se selu otvoreno priča o svemu, nema tabu teba, kako kažu šta na umu to na drumu, ali nema ni osuđivanja, to je ona klasa ispovidi iznad tajne ispovidi.

@ChillOut Lounge
Gledaj, islam postoji cca 1400 god, budizam postoji 2500 god, hinduizam nekih 3500 god, sad tom logikom neznam koju religiju preferira...

Eto oprostite na mojoj iskrenosti, nije bila namjera vriđati vjerske osjećaje, samo otvoreno pričati, ali izgleda da postoje tabu teme i društvo koje nije spremno diskutirati o realnoj problematici protuprirodnih djelovanja.

Pozdrav.
Zazum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:56.