Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2017., 07:26   #1981
Stari prodaje auto, mozda bi isao i na zamjenu za nesto poviseno (sx4, qashqai)

http://www.njuskalo.hr/auti/audi-a3-...oglas-15069408

Sent from my XT1572 using Tapatalk
Newbie28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 21:18   #1982
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Ako ne želiš zadržati svoje tablice onda ti je dovoljan samo KPU, a u KPU napišete ili zaokružite da se tablice poništavaju.

Ako pak želiš zadržati te tablice za drugi auto tada nakon što napravite KPU morate otići na MUP i tamo dati na čuvanje tvoje tablice, a novi vlasnik si uzima probne na 15 dana koje koštaju 45 kn.



Ako je uvezen u HR ne bi trebalo biti problema. Nemam neka iskustva sa tim, ali zelene tablice su privremene tablice koje voze strani državljani za vrijeme dok žive ili rade u HR.
Tako da se dobro raspitaj dali su plaćena sva davanja na auto da ne bi bilo problema oko prijepisa vozila, odnosno da ne bi trebalo platiti trošarine na auto.
Možda je auto samo privremeno uvezen, a ne za stalno.

To je slično kao da ti odeš raditi primjerice u Njemačku, tada nakon određenoga vremena ako želiš u drugoj zemlji koristiti svoj auto iz HR moraš napraviti privremeni uvoz u tu zemlju i onda smiješ gore voziti svoj auto.

Isto vrijedi i za strane državljane kod nas, tako da pripazi.

..u Njemačku nema nikakvog "privremenog uvoza".., a nadasve NEMA ni nikakvih "davanja" i plačke ka kod nas u obratnom smijeru..(!)..

AKO je vozilo bilo registrirano u RH, autom na registraciju (kao i svaki "njemački auto") i voziš dalje. 2 - 3 sata "posla".

..i DA, naravno na "običnim švapskim tablicama".
lalala123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 22:20   #1983
I svake godine platiš osiguranje 400-600eur više nego u Hr. Nakon nekoliko godina si isplatio trošak unosa.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 23:20   #1984
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
I svake godine platiš osiguranje 400-600eur više nego u Hr. Nakon nekoliko godina si isplatio trošak unosa.
1. To je skroz druga pisma... (osiguranje)

JA OSOBNO, sa svojim relativno visokim bonusom plaćam godišnje osiguranje (ono obvezno, visina pokrivene štete neograničeno) = 180 EUR. ( Vozilo je trenutno BMW, 320D, 135 kw / 184 ks )

Znan, IMA i skuplje, ali IMA čak još jeftinije (to je tako kad je nekih 150 osiguravajućih društava)

(plaćam si i kasko, još toliki iznos - ali to nije tema ovdje)

u svkom slučaju.., NISAM baš siguran, jel u RH nebi platio VIŠE osiguranje..


Godišnji porez.., navodim primjere:

Vozilo 2012.g, dizel, 2.0 L Co2 = 119 g/km / porez 208 EUR

Vozilo bezinac 2012.g. 2.0 L Co2 = 139 g/km / porez: 98 EUR

..Nije baš "toliko strašno".. a ako radiš usporedbe, nemoj zaboraviti da i u HR plaćaš godišnji porez do 10 godina starosti vozila. Virujem da iznose znaš..

Slobodno provjeri ove "švapske poreze"..

https://www.kfz-steuercheck.de/kfz-s...er/pkw-steuer/
lalala123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 14:15   #1985
http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-cro...oglas-22297799
Ako moze misljenje o gore navedenom vozilu. Dosta toga je dobro receno o ovim cromama ali ako ima ko o navedenom primjerku kakav komentar. Hvala svima

Sent from my MI MAX using Tapatalk
__________________
There is always tomorrow...for better...or worse
M@chibist is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 08:03   #1986
u 3 godine 162000 km...
meni to nije normalno ako se uzme cijena auta...

a ima čak 3 slike šibera...jasno je da oće skrenuti kupovinu na manje bitnu stvar...(imao sam auto sa šiberom i s vremenom je počelo kapati pa ciriti unutra...a to je bilo u vrijeme kad su se auti radili bolji nego danas)
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 10:01   #1987
Krivo. Uvezen sa 124tkm. Prva registracija=prva reg.u Hrvatskoj! To je 2014, i od onda ima 38tkm(tj sadašnjih 162).
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 13:40   #1988
Quote:
M@chibist kaže: Pogledaj post
http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-cro...oglas-22297799
Ako moze misljenje o gore navedenom vozilu. Dosta toga je dobro receno o ovim cromama ali ako ima ko o navedenom primjerku kakav komentar. Hvala svima

Sent from my MI MAX using Tapatalk
Slike odzgo, ko debele žene na dating stranicama, gledaj dalje.
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 21:23   #1989
Quote:
Q Storm kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Naletio sam već na forumu na ovu problematiku, ali nije do kraja objašnjeno, stoga..

Prodajem auto, no pristao bih i za zamjenu za jeftiniji auto + nadoplata.
Međutim, auto koji bih dobio pod račun, opet ide u prodaju, pa gledam izbjeć plaćanje poreza.. e sad dolazimo do opcije otvorenog ugovora.
Koliko sam shvatio.. netko tko prodaje auto, ispuni taj ugovor ali nije definiran KUPAC zar ne? Tj, kupac se naknadno nadopiše.. što će reći da bih onda ja trebao od vlasnika ovog auta koji dobijem pod račun, dobiti taj otvoreni ugovor ispunjen od prodavatelja, te ja onda dopišem kupca naknadno?

Ako je ova gore zapetljancija točna, gdje se da nabaviti otvoreni ugovor?
Kako pravno to stoji na koncu za krajnjeg kupca ovog auta kojeg sam dobio pod račun?

A je zapetljano..

Hvala unaprijed na odgovorima.
Ako vec ides kemijati, zasto ne kemijas na skroz legalni nacin, nek ti da punomoc frajer?Mozda to nece htjet al oblasnis mu da ti se ne isplati taj auto prenosit na sebe jer ga ne mislis imati, a 200€ za prijenos ti je glupo davati.

Otvoreni ugovor bi ti se mogao obiti o glavu, iako ako ih nemas puno i ak se ne zakomlicira (prodavac auta ne dobije ovrhu dok ga ne prodas , sto valjda nebude), trebalo bi sve biti ok.

Quote:
Molim da mi se (više) ne javljaju dežurni pacijenti koji bi Golfa VI za 5-6 tisuća eura
dajem 7000 ak je TDI,javi se u inbox ak mislis prodati auto a ne cubiti po oglasnicima da ti dolaze sumnjivi tipovi pregledavat auto
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 22:23   #1990
samo da vam napisem da ne poslujete sa atenza ovlasteni za mazdu u vk i os. stric ode pogledati auto u cet, u petak ujutro odma zovem u 8:00 cim se otvorilo da dolazim po auto u vk u 8 ujutro u subotu jer sam na drugom kraju hrv. kaze prodavac znate subotom ne radi prodaja al probat cemo srediti, zovem direktora da sredimo danas sve papire, posaljite nam osobnu na koga ce biti auto i vozacku. zovem vam za par min kad vidim sa direktorom. proslo 5-10min zove i kaze znate necemo vam prodati auto kupit ce ga moj kolega, kazem pa dolazim po auto ujutro. a ne kolega ima prednost, kazem mu sta da je stric dao jucer kaparu kad je dosao pogledati auto? dobijem odgovor pa vratili bi vam kaparu. ono wtf vi kao neki ovlasteni prodavaci tako postupati sa kupcima je sramota. trebalo bi im zatvoriti poslovnicu. i naravno ostao bez auta. sad trazi dalje.
cro_denno is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 23:36   #1991
Napisi mail na mazda.hr i opisi situaciju.. nema neke koristi od pisanja na forumu..
aligator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 00:06   #1992
ma znam da nema koristi, sad mi je gotovo. samo da upozorim ostale forumase ako nadju nesto zanimljivo tamo.
cro_denno is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 08:06   #1993
Ak se ne varam, i prodavač smije odustati od prodaje, ali ne vraća kaparu, nego duplu kaparu(ne znam je li to zakonski regulirano, ili je "na poštenje", ali tako je. Vraćanje tvojih novaca(odnosno stričevih) nije ok opcija.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 09:05   #1994
Quote:
cro_denno kaže: Pogledaj post
samo da vam napisem da ne poslujete sa atenza ovlasteni za mazdu u vk i os. stric ode pogledati auto u cet, u petak ujutro odma zovem u 8:00 cim se otvorilo da dolazim po auto u vk u 8 ujutro u subotu jer sam na drugom kraju hrv. kaze prodavac znate subotom ne radi prodaja al probat cemo srediti, zovem direktora da sredimo danas sve papire, posaljite nam osobnu na koga ce biti auto i vozacku. zovem vam za par min kad vidim sa direktorom. proslo 5-10min zove i kaze znate necemo vam prodati auto kupit ce ga moj kolega, kazem pa dolazim po auto ujutro. a ne kolega ima prednost, kazem mu sta da je stric dao jucer kaparu kad je dosao pogledati auto? dobijem odgovor pa vratili bi vam kaparu. ono wtf vi kao neki ovlasteni prodavaci tako postupati sa kupcima je sramota. trebalo bi im zatvoriti poslovnicu. i naravno ostao bez auta. sad trazi dalje.
Zatvorit salon, daj ne pretjeruj... Nije bas fer, ali nije niti toliko strašno... Da si mu dao kaparu trebao ti je vratiti duplo, ali ovako nema bas nikakve obaveze prema tebi, osim što nije baš neki čovjek kad ne drži do svoje riječi...

Jednom sam tako pogodio dobar auto za dobru cijenu i kako sam bio u žurbi nisam mogao riješavati auto taj dan pa sam čovjeku ostavio 100 eura kapare i rekao da dolazim sljedeći dan u 8h i onda riješavamo sve dalje. I tako je i bilo i sve OK. Jedino mi čovjek rekao da je imao još jednu ponudu poslje mene taj dan telefonski, kao ako je sve OK čovjek bi mu dao još 200 eura više od oglašene cijene (sveukupno 900 eura više nego sam mu ja dao) ali on nije pristao. I znaš kaj sam mu ja rekao? Pa zakaj ga niste prodali, meni bi dali 200 eura, a vi bi dobili više i sve OK.

Možda bi mi bilo malo žao da je tako bilo, ali that's life. A i zaradio bi 100 eura, a nit orao nit kopao!
high road is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 15:52   #1995
ma to sam ovako napisao zatvoriti, u trenu ljutnje nema veze, sta je tu je. sad cekam megane 2011 sa 50k km samo se moram strpiti do kraja mj.

taj tvoj prodavac je ispao i vise nego fer. dog ste dao si kaparu, pasala mu je ta cijena. a to sto se poslje neko javio da bi dao vise je drugi par rukava. naravno mogao te odbiti na kraju krajeva, al jos postoje fer ljudi.
cro_denno is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 08:18   #1996
Je, ovaj je bio pravi ljudina, gospodin čovjek i ja to cijenim, ali kažem, nije mi ga morao čuvati... A vjerujem da nije izmislio jer sam i ja kasnije imao 2 ponude, jednu od frenda i drugu od poznanika za još veću cijenu... Na kraju sam ga vozio 6 godina...

Sretno s novim autom! Nadam se da će ovaj put sve proći OK.
high road is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 15:11   #1997
Kakve kapare, kakvi bakrači..
Valjda se smije prodat svoj auto kome hoćeš i kada hoćeš..

No dobro, ako je biznis u pitanju, a ne normalna kupovina, onda bit će ima svega..
U hrvatskoj smo jel'..
Monro is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 16:10   #1998
Smije, ali ne mora onda uzeti kaparu. Ona služi da pokaže da si ozbiljan kupac. Meni nije jasna svrha davanja kapare, osim ako nemaš riješen financijski dio, a auto kupuješ i lovu ćeš imati uskoro

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 11:02   #1999
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Smije, ali ne mora onda uzeti kaparu. Ona služi da pokaže da si ozbiljan kupac. Meni nije jasna svrha davanja kapare, osim ako nemaš riješen financijski dio, a auto kupuješ i lovu ćeš imati uskoro

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
Svrha davanja kapare? Vrlo jednostavno, da se pokaže ozbiljnost. Ja osobno kaparu nudim i dajem (ako prodavatelj želi uzeti) kad kupujem:
- nešto skuplje jer ne nosim toliko novaca sa sobom
- veće što ne mogu odmah uzeti sa sobom

Kad prodajem volim imati kaparu u džepu, jer onda znam da sam tu stvar riješio. Ako kupac odustane novac ostaje kao naknada za tih par dana koliko si tu stvar čuvao za njega.

Osobno, nikad nisam ostao bez kapare niti vratio duplu kaparu, ali pravila vezana uz kaparu se znaju, ako prodavatelj odustane - vraća duplo, ako kupac odustane - ostaje bez kapare i amen.

Također, logično mi je dati/tražiti kaparu kad se trguje nekretninama ili naručuje neki posao, npr, ako naručujem kuhinju od stolara, OK mi je da mu dam kaparu ili preujam koji će mu pokriti dio materijala, ako on to traži...
high road is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 16:43   #2000
Nadam se da postavljam pitanje na pravu temu.

Dakle, nova sam (uskoro) vozačica. Kroz nekih cca 2 mjeseca htjela bih već imati auto.
Budžet mi je nekih 50 000 kn, a u taj budžet ulazi rabljeni auto.


Zanima me par stvari. Tek sam počela raspitivati se o autima, i imam zasad dva vozila koja su doduše u višem rangu mog budžeta.
Ti auti su:
1. Peugeot 308, iz 2009 godine. 45 000 km, benzinac. Prvi vlasnik, uredno servisiran (kolegica s posla prodaje). Navodno procijenjen na 50tis kn. Prodaje ga za 65 000 kn. Ono što me muči ovdje to je benzinac (a koliko sam uspjela shvatiti - trebala bih se fokusirati na dizele - jer dnevno ću prevaliti cca 40km, 6 dana u tjednu).
2. Peugeot 208, iz 2012 godine. Cca 120 000 km, dizelaš. Uredno servisiran, ali je auto iz autoškole. Prodaju ga jer navodno zakonski ne mogu imati auto stariji od 5 godina. Taj se prodaje za 50 000 kn i to je auto iz autoškole u koju idem.

Strah me je dati toliko novaca za prvi auto ako će mi svakih par mjeseca biti udar na budžet jer će nešto krepati.
Prijateljica je dala 17 tisuća kuna za auto star 15 godina od dilera i stalno ima problema s akumulatorom, a vozi ga jako rijetko.
Meni treba nešto da me može voziti svaki dan na posao i doma. Nije mi žao dati 50k kuna ako će me auto poslužiti par godina, bez velikih šokova i skupih popravaka.

Što moram gledati kad kupujem prvi, a rabljeni auto?

Hvala svima koji će odgovoriti!
Contrast is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:57.