Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2017., 14:56   #2121
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Kolega Mutt, nije sigurno tebi za ljubav ali gotovo 100% sigurno iz neznanja...
Sumnjam da od 4 žene koje rade na tim poslovima, i koje su se sve izredale u obradama mojih papira i reklamacija tuđih kazni, baš ni jedna ne zna... obzirom su sve starije gospođe koje te poslove rade odlično i desetljećima sumnjam da im je takva nekakva regulativa promakla, osobito bi ih na to upozorila revizija predmeta i nadzor... kada želiš ukazati na vlasnika vozila koji je upravljao u trenutku prekršaja, mislim da je tu ovjereni ugovor posve nebitna stvar, naglasak je na sasvim drugim stvarima.

Ipak, da nismo na toj razini i duboko u neznanju - znaju li te žene, koje su referenti za prekršajni postupak godinama, svoj posao - ima netko neki Pravilnik ili drugi podzakonski ili zakonski akt gdje to decidirano piše da je za utvrđivanje pravog vlasnika bitan ovjeren ugovor, a ne njegova kopija?
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 16:39   #2122
Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
Ne trebaš mi objašnjavati, jer to pod 1. ne znaš, a pod 2. nemaš zakonskog opravdanja za to.

Tvoje teoretske logičke spike me ne zanimaju nimalo, ja ti velim ono što je u praksi, kroz godine i više slučajeva i osobnog iskustva. A sumnjam da netko to išta radi nezakonito meni za ljubav, to toga ipak nije vrijedno. Da im treba ovjereno, to bi i rekli i tražili. To što tebe neka lokalna ustrašena službenica forsira da plaćaš i što treba i što ne treba da bi ona bila "ziher" da nije ništa fulala, ja ti tu ne mogu pomoći.
Kao što rekoh, nema smisla trošiti riječi na tebe.

Šteta samo kaj ćeš nekoga od forumaša usrećiti sa svojim "znanjem".


Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Kolega Mutt, nije sigurno tebi za ljubav ali gotovo 100% sigurno iz neznanja...
Nema smisla kolega, vidiš da je čovjek pametan i zna
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 17:14   #2123
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Kao što rekoh, nema smisla trošiti riječi na tebe.

Šteta samo kaj ćeš nekoga od forumaša usrećiti sa svojim "znanjem".




Nema smisla kolega, vidiš da je čovjek pametan i zna
Evo upravo prosipa svoje pregolemo "znanje" na motorima...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 17:30   #2124
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Kao što rekoh, nema smisla trošiti riječi na tebe.
Kao niti na tebe i tebi slične (evo lika Headbangera koji traži support u njegovom neprijateljstvu prema meni, svi su dobrodošli, lik ZNA da su chopperi najbolji i nema bolje...)...

Ja sam ti lijepo rekao daj mi zakonske i bilo koje druge argumente i što već, a ti i dalje serendaš iste gluposti, "trošenje riječi" i slične spike, a htio bi da te čovjek uzima za ozbiljno... lako je lupetati da je netko glup i prosipati uvrede, no daj ti dokaži da si onda ti u pravu, ja samo to tražim, i ako je tako - ja ću se javno ispričati...!! Što naravno, ti nećeš, kao ni ostali seronje, jer nemate muda pregristi vlastitu krivicu i neznanje. Iako sam argumentirano rekao ZAŠTO i objasnio kako, te potvrdio da za utvrđivanje vlasništa nad vozilom u svrhu prekršajnog postupka NE TREBA ovjeren ugovor (i smatram da žene koje to godinama rade znaju svakako bolje od vas neukih teoretičara), bombardiranje znalaca traje i dalje...

Dajte dečki odrastite, ako se ne znate razgovarati ja vam ne mogu pomoći, a ako neku riječ ne razumijete, pitajte, no samo za vas par koji sve znate i ni slučajno da netko drugi išta zna osim vas, ponavljam pitanje:

Ima netko neki Pravilnik ili drugi podzakonski ili zakonski akt gdje to decidirano piše da je za utvrđivanje pravog vlasnika na policiji bitan ovjeren ugovor, a ne njegova kopija?

Molim da ako ne znate odgovor na ovo pitanje da ne trujete temu sa svojim "trošenjem riječi"... ja ZNAM kako to izgleda u praksi, pa me zanima temeljem čega tvrdite da je imanje fotokopije "nezakonito"? Vaša osobna tumačenja ili??
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 19:02   #2125
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Kao što rekoh, nema smisla trošiti riječi na tebe.

Šteta samo kaj ćeš nekoga od forumaša usrećiti sa svojim "znanjem".




Nema smisla kolega, vidiš da je čovjek pametan i zna
Kao sto si i sam utvrdio, jednostavno nema smisla.

Radim kpu na dnevnoj bazi i da ne stavim zig kpu je navezeci, isto vrijedi i za kopiju.

Ne kazem da njemu to nije proslo, ima svega kod nas, ali to je bilo samo neznanje sluzbenica na salteru, a toga ne nedostaje kod nas.

Ugovor koji nije ovjeren ili je bez ziga je nevazeci ugovor kod nas.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 10:06   #2126
Gledam za sebe mozda...

Poznanik prodaje Hondu Civic 2010 godiste sa 100tkm, 1.8i motor sa 140ks. Izgledom je ko nova izvana i iznutra. Treba jedino promjenit prednje amortizere. Trazi 55tkn.

Da li mislite da je dobra cijena/ponuda? Opreme ima, nije gola, ali ne znam tocno koji paket. Mogu je ic pogledat u zivo pa cu tad vise znat.

Da li je taj motor isti kao onaj sto se ugradivao u ovu predzadnju generaciju Civica do 2016.god? Da li podnosi plin?
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 11:04   #2127
Pozdrav svima,

kupio sam auto u petak, uzeo probne tablice jer auto registriram na drugom reg. području od prodavateljevog i gledam dokumente koji su mi potrebni za MUP - piše registracijski list. Što je to? Zovem Heinzlovu informacije cijeli dan ali se nitko još uvijek ne javlja.
Evala is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 11:44   #2128
To je jedan obrazac koji ispuniš, kupiš tamo, mislim kunu da košta ili tako nešto.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 14:30   #2129
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Gledam za sebe mozda...

Poznanik prodaje Hondu Civic 2010 godiste sa 100tkm, 1.8i motor sa 140ks. Izgledom je ko nova izvana i iznutra. Treba jedino promjenit prednje amortizere. Trazi 55tkn.

Da li mislite da je dobra cijena/ponuda? Opreme ima, nije gola, ali ne znam tocno koji paket. Mogu je ic pogledat u zivo pa cu tad vise znat.

Da li je taj motor isti kao onaj sto se ugradivao u ovu predzadnju generaciju Civica do 2016.god? Da li podnosi plin?
lako ces znati koja je oprema-ima li siber i tempomat?
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 14:36   #2130
Ima tempomat, al ne interesira me tolko oprema... drugi komentar?
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 14:48   #2131
Pitam za opremu jer-ES oprema je imala siber, tempomat itd...
LS oprema je nesto skromnija...
Naravno Es je logicno i skuplji...
Sto se drugih komentara tice-original japanac, motor ne moze biti bolji(benzinci su im uspjeli mnogo bolje od dizelasa) i u sedan verziji je jedino taj motor-1.8benz, i ako je uscuvan tu nema greske....
Inace i ja sam u potrazi za takvim modelom-Civic sedan-1.8 ili accord -2003-2006.---

Zadnje uređivanje huskybucka : 29.06.2017. at 15:02.
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 15:46   #2132
U tom sedanu 1.8 nije jedini motor, ima i 1.3 Hybrid.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 15:56   #2133
Nije u pitanju sedan nego hatch. Ako ista znaci ima push to start button U subotu bi ga vjerojatno isao vidjet.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 16:34   #2134
Ako je hatch, onda nema LS / ES nego Comfort i Sport te Type S ako se ne varam, iako se primjeti razlika. Mada se ne sjećam da sam dosad vidio 1.8 Comfort, većinom je Sport.

A i to bi trebao biti isti motor koji je išao do trenutne generacije. Fat_boy_slim ga ima u zadnjem "atmosferskom" Civicu.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 18:51   #2135
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Ugovor koji nije ovjeren ili je bez ziga je nevazeci ugovor kod nas.
Gdje to piše?

Fakat je jadno što cijela bulumenta vas ovdje koji sve znate nema nikada ni jedna link, citat, bilo što što bi dokazivalo vaše dogmatske stavove - samo ste vi u pravu i nitko više na ovom svijetu.

Ja samo tražim najnormalnije, ono što JEDINO dokazuje da ste u pravu - dajte mi citat, link, bilo što službeno. Sve do tada su lupetanja. Na razini slovenskih poimanja međunarodnog prava.

Ugovor može biti itekako valjan i bez žiga i bez ovjere. Primjer za to je bilo koji ugovor sklopljen online, račun računalno ispisan itd itd itd. Na njima ti i piše da je i ugovor, isporučen račun itd itd napravljen računalno i da je valjan i bez potpisa i bez ovjere. Eto - najbanalniji dokaz da u startu nisi u pravu sa svojom izjavom!

Ovjeren ugovor mora biti originalno ovjeren ovisno o njegovoj namjeni i mjestu gdje će se to dokazivati. Lijepo sam objasnio zašto nije ni po kojem zakonu i potrebi nužno imati ovjerenu presliku ugovora kada to nije prioritet u postupku, jer nije riječ o kupoprodaji, nego samo o dokazivanju vlkasništva gdje se zna da je lako pribaviti i originalan dokument (što pak znači da je ta fotokopija sporewdan, manje važan dokument). Na žalost, izgleda da za to ipak treba kapacitet za shvaćanje kojeg pojedinci - nemaju... no zato su iberkapacitirani sa vrijeđanjem ako slučajno nije po njihovom.

Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Gle, znao sam se i ja dovesti doma iz kafića nakon nekoliko piva. Nisam zaustavljen ni kažnjen. Po njegovoj logici, to znači da je dopušteno voziti kad piješ.
Glupost. Voziti pijan je zakonski zabranjeno bila policija ili ne - to ne isključuje valjanost zakona.

Usporedba je promašena jer uspoređuješ zakonsku obvezu sa nečim što u zakonu uopće ni ne postoji.

No donijeti neovjeren ugovor da bih dokazao policiji da prodano vozilo više nije moje - nije nezakonito i nije nikakva pogreška. Možda i zato jer za time logički i realno nema ni potrebe. A niti je to ikojim zakonom ili podzakonskim aktom propisano. Za razliku od tvojeg "mišljenja", ja to ZNAM.

Problem je što mi ti nisi dao NITI JEDAN ZAKONSKI ČLANAK (UREDBA; PRAVILNIK; BILO ŠTO!!) GDJE TO PIŠE da je obveza imati ovjeren ugovor na policiji kada ja dokazujem vlasništvo vozila u prekršajnom postupku, a ja samo to tražim. Pismen jesam, budem pročitao i shvatio. Na tvoju žalost, tvoje mišljenje mi ništa ne znači. Tako da moraš probati drugi pristup. Ili i dalje vrijeđati i omalovažavati bez argumenata kako si ti u pravu, a ja glup i tvrdoglav jer eto - ne "mislim" kao ti. Iako znam da je očekivati od tebe da shvatiš što ja tražim nemoguća misija. Isti poziv upućujem i Josipu4. Neka pita te svoje frendice da mu vele gdje to piše kao obveza, pa da znamo "iz prve ruke". One će reći temeljem čega traže ovjereni original (ako ga uopće traže).

Znači, prije daljnjeg dopisivanja dajte samo neki zakonski izvor gdje bih se uvjerio da ste u pravu.

Tražim li previše? Ili netko to i dalje ne razumije što tražim??
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 19:40   #2136
Čovik, dosadan si. Pa ljudi ne žele imati s tobom posla jer toliko bedastoća pišeš.
Nastavi se svađati sam sa sobom.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 10:34   #2137
Ovako, namjerih se na kupovinu up!-a, koliko je realno dati za 2012. godište sa 120tkm? Trebam li na što paziti prilikom kupnje?
ne morate se obrušiti komentarima da je preskup i premalen i nijemac i to sve što je već rečeno
Simbalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 12:25   #2138
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Čovik, dosadan si. Pa ljudi ne žele imati s tobom posla jer toliko bedastoća pišeš. Nastavi se svađati sam sa sobom.
Umjesto da lupetaš ovdje gluposti bez značenja mogao si u manje riječi dati ono što tražim.

Jasno, da tako nešto postoji.

Ili biti čovjek i javno priznati da nisi u pravu. Na žalost, ni to od tebe i tebi sličnima ne možemo očekivati. Ako treba, nasrat ćeš još 100 postova u kojima sam ja glup, dosadan i ne znam kakav, no nećeš ni u jednom dati, kao ozbiljna i argumentirana osoba (jer samo takva zaslužuje poštovanje kao sugovornik), dati dokaze kojima potvrđuješ svoje stavove. Daj odrasti.
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 13:35   #2139
Quote:
Simbalija kaže: Pogledaj post
Ovako, namjerih se na kupovinu up!-a, koliko je realno dati za 2012. godište sa 120tkm? Trebam li na što paziti prilikom kupnje?
ne morate se obrušiti komentarima da je preskup i premalen i nijemac i to sve što je već rečeno
6500€ bih max ja dao da me interesira taj auto, to nije los dogovor
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 14:32   #2140
Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
Umjesto da lupetaš ovdje gluposti bez značenja mogao si u manje riječi dati ono što tražim.

Jasno, da tako nešto postoji.

Ili biti čovjek i javno priznati da nisi u pravu. Na žalost, ni to od tebe i tebi sličnima ne možemo očekivati. Ako treba, nasrat ćeš još 100 postova u kojima sam ja glup, dosadan i ne znam kakav, no nećeš ni u jednom dati, kao ozbiljna i argumentirana osoba (jer samo takva zaslužuje poštovanje kao sugovornik), dati dokaze kojima potvrđuješ svoje stavove. Daj odrasti.
Možda ovo iz Pravilnika o registraciji vozila na motorni pogon i priključnih vozila

Članak 17.

Ako se promjeni vlasnik vozila ili pojedini podatak iz knjižice vozila, ta se promjena evidentira u knjižici vozila. Uz prijavu promjene koja utječe na promjenu podataka u knjižici vozila, vlasnik vozila dužan je priložiti ispravu kojom se dokazuje dotična promjena. Ako se promjene vlasništva vozila dokazuju ugovorom sklopljenim izmedu fizičkih osoba potpis tih osoba ovjerava nadležno tijelo, a ako je ugovor sklopljen između pravnih osoba potpis ovjerava pravna osoba u kojoj je ugovor sklopljen. Kad se vozilo prodaje preko posrednika (komisionara) potpis ugovora ovjerava komisionar i izdaje račun. Promjena podataka u knjižici vozila može se izvršiti ukoliko su ispunjeni i ostali uvjeti iz članka 6. ovog Pravilnika.

Policija traži - dokaz o vlasništvu vozila
CVH navodi kod postupka registracije Dokaz o vlasništvu vozila (račun, ovjereni kupoprodajni ugovor, carinska ...

Slijedom navedenog donesite zaključke, ali ovjera je propisana pravilnikom i u kasnijim dopunama nije promijenjen članak 17. poveznica NN
darvin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:12.