Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2017., 11:32   #261
Quote:
Buka kaže: Pogledaj post
Danas sam bio u Merkatoru i nisam primjetio da je nesto manje robe na policama.
Pametni Slovenci su stavili u ugovor klauzulu da ih se do 2020. Todorićeve financijske avanture ne dotikavljeju.
Pepitto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 11:37   #262
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Postoji još jedan korak prije toga.
Prvo treba okupiti dobavljače iz Hrvatske, otkupiti od njih Agrokorov dug za 70 - 80% vrijednosti, dodati dug za PDV i tek onda ući u vlasničku strukturu.
Vjerujem da bi većina malih dobavljača pristala na deal. Inače, u bilo kojem drugom scenariju lovu ili neće vidjeti ili će dobiti puno manje.
Vidiš to mi nije palo na pamet. Ja sam za
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 11:59   #263
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post

Država sa svojim dugom mora uć u vlasničku strukturu i sa drugim vjerovnicima presložit odnose i nakon toga se momentalno povuć iz te priče saniranjem svojih potraživanja koliko je moguće.
ja ne vidim razloga zasto vi drzava ulazila u vlasnistvo nad agrokorom i samim time jamcila za dugove agrokora.
ako je losa situacija neka se sve rasproda a novi vlasnici imaju da preuzmu dugove
evo nedavno je GM prodao Opel PSA-u za prilicno male pare ali je PSA preuzeo dugove i stare obvezu da nece gasiti radna mjesta do 2020-te

njemacka se uopce nije mjesala niti je htjela
Micek123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 12:05   #264
Ne kužim se u ekonomiju ali mi nije jasno koja je razlika između Peveca i todorića. I jedan i drugi su zapošljavali radnike ali se država nije ponudila da zaštiti sustav. Izgleda da im je todo bliži secu!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 13:22   #265
eno linić kaže da je rješenje za agrokor predstečajna nagodba.
jel on dobije postotak za svaku predstečajnu?
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 13:25   #266
ne
groomzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 13:50   #267
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
eno linić kaže da je rješenje za agrokor predstečajna nagodba.
jel on dobije postotak za svaku predstečajnu?
Pa Linić je u pravu.
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 13:58   #268
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Ne kužim se u ekonomiju ali mi nije jasno koja je razlika između Peveca i todorića. I jedan i drugi su zapošljavali radnike ali se država nije ponudila da zaštiti sustav. Izgleda da im je todo bliži secu!
Kod Peveca je bilo "prijateljsko preuzimanje" u pitanju..
Vidjet ćemo da li je to i ovdje slučaj..

Inače, svaki dan više manje kupujem u lokalnom Konzumu, i već neko vrijeme primjećujem da pojedini artikli, koji su prije bili redovno na policama, nedostaju..
A i inače ljudi zaobilaze Taj Konzum, zato lovu ostavljaju u interšparu dvadeset metara preko puta..Meni se osobno gadi ta trgovina..
Na stranu što su sve prodavačice iz bosne, jel', pa kad uđem tamo imam osjećaj kao da sam se trasferirao u Kiseljak u bosni..

I tako dalje..
Monro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 13:58   #269
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Pa Linić je u pravu.
naravno da je.
ako su prošle sve manje pljačke po predstečajnim, zašto ne bi i ovakva velika?
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 14:06   #270
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
naravno da je.
ako su prošle sve manje pljačke po predstečajnim, zašto ne bi i ovakva velika?
i ti si u pravu ali kako bi inače vjerovnici došli do onoga što im šupak duguje.
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 14:16   #271
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
i ti si u pravu ali kako bi inače vjerovnici došli do onoga što im šupak duguje.
ne znam koliko ti je poznata priča oko pred-stečajnih, ali malo tko od manjih vjerovnika se tu usrećio ( u ukupnoj masi novaca ), a vlasnici i pojedinci su se enormno okoristili.
Ne da mi se sad u detalje, ali Linićeve predstečajne su apsolutno najveća legalizirana pljačka nakon privatizacije 90ih...
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 14:16   #272
Quote:
Monro kaže: Pogledaj post
Kod Peveca je bilo "prijateljsko preuzimanje" u pitanju..
Vidjet ćemo da li je to i ovdje slučaj..

Inače, svaki dan više manje kupujem u lokalnom Konzumu, i već neko vrijeme primjećujem da pojedini artikli, koji su prije bili redovno na policama, nedostaju..
A i inače ljudi zaobilaze Taj Konzum, zato lovu ostavljaju u interšparu dvadeset metara preko puta..Meni se osobno gadi ta trgovina..
Na stranu što su sve prodavačice iz bosne, jel', pa kad uđem tamo imam osjećaj kao da sam se trasferirao u Kiseljak u bosni..

I tako dalje..
pa kupuj u gore spomenutom interšparu pa ćeš imati osjećaj da si se transferirao u garmiš partenkirhen
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 14:27   #273
Puno je tu opcija...ali jedina i ispravna bi bila da se todoric obrati "živom zidu", ipak su oni doktori za vracanje kredita


Sent from my iPhone using Tapatalk
Topla piva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 14:42   #274
Imate pravo sa Linićem i pljačkom pomoću predstečajne nagodbe http://www.24sata.hr/news/novi-kredi...i-vlada-516019
Kaže da Vlada treba rješavati probleme ali svi znamo da u Vladi nema niti jedne inteligentne osobe koja bi znala upravljati nečime kompliciranijim od poljskog WCa.
Nadao sam se da će biti priča ko kod Pevca ali u ovom slučaju predstečajna će pogodovati Todoriću u mažnjavanju ostatka ostataka.
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 15:01   #275
Quote:
Monro kaže: Pogledaj post
Na stranu što su sve prodavačice iz bosne, jel', pa kad uđem tamo imam osjećaj kao da sam se trasferirao u Kiseljak u bosni..

I tako dalje..
Ovo mi je definitivno najjači argument zašto neki dućan ne valja... Jebeš cijene, kvalitetu robe i usluge, čistoću, ljubaznost i znanje osoblja, asortiman i još poneku sitnicu, al' tebe eto ubi naglasak...

A da ti na blagajni uz račun serviraju i kahvu i rahat-lokum, i da u jednom ćošku postave jastuke da malo ohaneš, sigurno bi se predomislio.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 15:22   #276
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
pa kupuj u gore spomenutom interšparu pa ćeš imati osjećaj da si se transferirao u garmiš partenkirhen
Bosanke su u interšparu..
Inače to vam je interšpar gdje je prodavačica na pultu salama dobila otkaz radi fete pršuta..
Vjerojatno ste čitali o tome..

Nadalje, ljeti kad turisti navale, konzum je i dalje polu prazan, dok na ovom drugom nemaš gdje parkirati..Jednako je i u lidlima..

Toliko o prodaji hrvatske robe, hrvatske proizvodnje, turistima i zaradi od turizma, i tako dalje..
Turisti u hrvatskoj troše ono što sami proizvedu u svojim domajama..
Monro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 15:44   #277
Quote:
Monro kaže: Pogledaj post
Bosanke su u interšparu..
Inače to vam je interšpar gdje je prodavačica na pultu salama dobila otkaz radi fete pršuta..
Vjerojatno ste čitali o tome..

Nadalje, ljeti kad turisti navale, konzum je i dalje polu prazan, dok na ovom drugom nemaš gdje parkirati..Jednako je i u lidlima..

Toliko o prodaji hrvatske robe, hrvatske proizvodnje, turistima i zaradi od turizma, i tako dalje..
Turisti u hrvatskoj troše ono što sami proizvedu u svojim domajama..
o čemu ti? misliš da Konzum ima više robe proizvedene u RH od Kauflanda ili Spara? Nema. Postoje istraživanja na tu temu (mislim da je Lidl imao najviše lokalnih proizvoda od svih ostalih).
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 15:50   #278
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
o čemu ti? misliš da Konzum ima više robe proizvedene u RH od Kauflanda ili Spara? Nema. Postoje istraživanja na tu temu (mislim da je Lidl imao najviše lokalnih proizvoda od svih ostalih).
mislim da ne....
lidl, kaufland i ostali uvoze čak i kifle iz njemačke.

i stranci stvarno vole ostaviti novce kod svojih. hrvati bi trebali također. samo što su naši lopovi, gulikože , uz to i nesposobni....
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 15:53   #279
nisi u pravu. to je totalna mispercepcija (vezano za lokalne proizvode). Ovo da stranci idu više u Lidl je možda i istina, ali to je zato što ga znaju ili im je bliži. Gotovo nitko od turista se nece voziti duže samo zato da bi išao u Lidl npr.

recimo ovo ti je isto jedan dobar primjer koliko su u biti promašeni ti nekakvi upisi o našoj robi i kako ju se šikanira, a Lidl ili Spar da protežiraju svoje...to je prilično zastario način razmišljanja da budem iskren...

https://www.tportal.hr/biznis/clanak...-eura-20170119

Zadnje uređivanje denijama : 16.03.2017. at 16:13.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 16:47   #280
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
mislim da ti nije jasno na kakav monopol se misli.

Niti u jednoj državi ti agencija ne bi dozvolila da imaš najveći postotak poljoprivrednog zemljišta, najveće prerađivačke kompanije, logistiku koja to prevozi i distrubira, najveću veleprodaju i najveću maloprodaju (uz to i najveću marketinšku agenciju, najvecu tiskaru i distribuciju novina o ostaloga, itd, itd. , ). To je monopol i gušenje slobodnog tršišta. To da netko ima samo jako velik postotak maloprodaje -načelno nije problem, ali sve u kompletu je upravo nevjerojanto. Lobiranje neam nikakve veze s ovime - radi se o kršenju zakona...
Ah, pa to je 90-tih bilo po zakonu. Tada su se zabijali kolci i parcelirala država pa kako je već koga dopalo. Glavna faca je tada bio Kutle. Onda su neki svoja lena rasprodali a drugi dokupili i sad imaš to što imaš. No još uvijek možeš otvoriti nezavisan frizeraj.
medonaodmoru is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:38.