Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2015., 13:18   #1861
Quote:
Lorraine kaže: Pogledaj post
Možda da probaš s pekačem kokica? Ja sam kupila u Lidlu za nekih 90-100 kn i spasila dragog. Stvar je u tome da nema masti, peku se bez kapi ulja i samim time imaju manje kalorija. 100g kukuruza kokičara ima cca 360-370 kcal, a za jednu punu veliku zdjelu ti je dosta 50g što je oko 180 kcal. Nije strašno. Probala sam i pečeni slanutak s kimom i mrvicom maslinovog ulja, jako je fino!
Dobra ideja,već sam ga i ranije htjela kupiti ali kako imam mikrovalnu, jednostavno sam kupovala kokice za mikrovalnu.. (doduše ove sa masl.uljem sam pekla u loncu )
__________________
Ne podučavaj svinje pjevanju. Trošiš vrijeme i nerviraš svinju.
pure evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 21:58   #1862
Kokice mozes napraviti i u mikrovalnoj bez masnoće. Treba ti samo neka vatrostalna posuda s poklopcem, ja koristim staklenu koju koristim i za pećnicu. Prekriješ dno kokicama, poklopiš, i na 4-5 minuta u mikrovalku (ili dok ne prestanu pucketati).

Ali općenito mislim da bi se trebalo rješavati te navike grickanja , no za povremene prigode je okej.
I ove slanutak grickalice koje je Lorraine spomenula.

Evo mojih
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 23:43   #1863
Pozdrav svima

ne znam zasto mi ne dozvoljava pristup linkovima iz prvog posta???

Nova sam na ovoj temi... jako sam se udebljala u zadnje dvije godine. I citajuci ovu temu- bas sam pomislila da je kao stvorena za mene

i novu- ja

svidja mi se sto dobijam ideju kako se trebam hraniti... ono sto bih vas pitala jeste- koliko ste sa ovakvim nacinom ishrane- uspjeli smrsati? Za koji period?


Hvala
__________________
boli me...neka stvar!!!!
Out of the Way is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 08:40   #1864
Boook OUT OF... dobrodosla

Uglavnom ja za sada nisam nikaj smrsavila, jer se nisam drzala reda i ona od sutra cu i ako malo uzmem onda sam sve upropastila...evo to vozim vec 1.5 god a samo se debljam... ali kako je danas kriticni 1.2 ili ti opet neki pocetak ja OPET 1001 puta pocinjem, eto pa nam se tu prikljuci

Kad sam bila pazila 1.5 mj izgubila sam 4 kg...kuhala sam sama, jel apovrce i zitarice, ne meso i za dorucak voce...sad sam opet pocela filozofirati, da li bi meso ili ne ALI SAD JE NAJVAZNIJE KRENUTI.

Dakle od danas nas par krecemo sa Jillian Mitchels (ima 20 min faza 1 neki trening, nadji na netu ) pa cemo 1 mj probati svatko svojim tempom da se ne polomimo, ali cilj je STECI NOVU NAVIKU

Mozes si sloziti i jelovnik imas na str 93 svakaj i tu postaviti i tako CILJ je motivacija i potpora jos

Byeeee AJMO IPAK JE 1.2 HAHAHAAH do iduceg mjeseca mozemo imati 3 manje
vikica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 13:09   #1865
Pozdrav svima!
Evo i ja sam odlucila uvest malo reda u prehranu i skinut usput koju kilu. Tocnije 10.
Sve je bilo super dok nisam ostala trudna i skupila kile koje ne idu dole ni 9mj poslije poroda.
Pisemo li jelovnike ili kako?
Bojim se stat na vagu da vidim tocno otkud krecem
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 15:57   #1866
Treći tjedan - 26.01.2015-02.02.2015.

http://i58.tinypic.com/zjidkg.jpg

Počinjem sa objavom prošlotjednog menija... Reklo bi se da je za stvaranje navike potrebno 3 tjedna.. hehe... Kile i dalje na -2kg stoje.. ali osjećam promjene na tijelu..trbuh je splasnuo.. ja odbijam klopu.. priuštim si komad nečeg za ročkase... PLANIRAM unaprijed.. jedino bih htjela više vježbati ali sam ponekad prestrgana, jednostavno je umor jači..to bih htjela pobijediti..

Netko je pitao koliko je potrebno vremena da se izgube kile.. odgovor nije jednostavan jer sve ovisi od osobe do osobe, od prehrane,do vježbanja i općenito kako čije tijelo gubi kile.. računajte si da gubite po 2kg na mjesec.. to je neki prosjek. netko više netko manje.. zato si ja dajem realnih 5 mjeseci za -10 kg!!!


__________________
Ne podučavaj svinje pjevanju. Trošiš vrijeme i nerviraš svinju.
pure evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 14:18   #1867
Mislim da bi mogle otvoriti novu temu: SKINI 10 hahaha ))

Pa da ok je gubiti oko 3 kg mjesecno i ako se drzis nekog reda i vjezbas tako i bude, ja isprobala .

Kod mene je inace 3 dana sa odvikavanje od secera i kofeina, a zatim bude 3. tjedan koji je kritican da naviku zadrzis, jer kaj se desi, skuzis da mrsavis i da ide, pa se opustis i onda kazes ma dobro moze malo, ali zapravo vratis ustaljene lose navike.

Pozz )
vikica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 12:53   #1868
4 tjedan - 02.02.2015 do 09.02.2015.

http://i59.tinypic.com/281ubd3.png

Pozdrav narode

Protekli tjedan je bio dosta loš.. previše UH
Tome se namjeravam više posvetiti - kako izbaciti odnosno smanjiti UH
također, vježbanje... stvaaarnoo moguuu bolje...

dosta jadanja, primimo se posla...

__________________
Ne podučavaj svinje pjevanju. Trošiš vrijeme i nerviraš svinju.
pure evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 18:19   #1869
Quote:
pure evil kaže: Pogledaj post
Dobra ideja,već sam ga i ranije htjela kupiti ali kako imam mikrovalnu, jednostavno sam kupovala kokice za mikrovalnu.. (doduše ove sa masl.uljem sam pekla u loncu )
Velika je razlika u kalorijama i nepotrebnim konzervansima koje trpaju u kokice za mikovalnu. Jedna vrećica takvih ima preko 500 kcal što je stvarno previše. A i s maslinovim uljem nisu neka sreća, najbolje bez ičega ili naći alternativu.

Quote:
Sheeva kaže: Pogledaj post
I ove slanutak grickalice koje je Lorraine spomenula.

Evo mojih
Mmmm....

Tema nam je malo zamrla, a ljeto se bliži

Evo što sam ja danas jela:

D: 2 dcl jogurt i 50 g zobenih
MO: capuccino 20 g + 1,5 dcl vode
R: 100 g kukuruza i 100 g tune na salatu
MO: 80 g malina i 140 g posnog sira sa žličicom kakaa
V: 1 veća jabuka (120 g) i kasnije ću neko kuhano povrće; cvjetaču, brokulu i mrkvu
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 19:29   #1870
kakav poklopac treba imat vatrostalna za kokice iz mikrovlane? ide ulje unutra ili uopce ne? koja temp i koliko minuta?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 11:53   #1871
Isto vatrostalan.
Ja stavim bez ulja, na max snage, 4-5min odnosno kad prestanu pucati. Dno mora biti prekriveno kokicama u jednom sloju, ako ih se previše nagužva ne stignu sve puknuti a da dio ne zagori. I jako je vruća posuda kada je gotovo, pazi.
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 12:10   #1872
Pozdrav ekipa..

ja i dalje svoje menije i vježbanje bilježim u google kalendar,blaženi bio ali nekako nisam imala volje to tu objaviti jer imam osjećaj da nitko ne čita.
zato bih promijenila taktiku i svaki dan pisala na kraju dana ili iduće jutro kako je prošao dan. Krećem OD DANAS jer "sutra" riječ ne volim

Možda se više ljudi aktivira
__________________
Ne podučavaj svinje pjevanju. Trošiš vrijeme i nerviraš svinju.
pure evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 16:43   #1873
Bok!

Evo, vidim da je ova tema ponovno aktivna, pa sam vam se i ja odlučila pridružiti. Naravno, ako me primate.

Uglavnom, imam jedno desetak kg viška, ali odlučila sam ih skinuti zdravim putem, makar bio duži. Dobro mi je išlo desetak dana, ali opet sam počela brljaviti, pa sam se baš razveselila kad sam vidjela da je tema opet aktivna, jer lakše je pronaći motivaciju da ne brljaviš kad imaš još nekoga koji prolazi kroz isto.

Nadam se da će tema ostati aktivna i da ćemo se uspjeti riješiti tih dosadnih kila...
LittleSky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 18:16   #1874
Quote:
pure evil kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa..

ja i dalje svoje menije i vježbanje bilježim u google kalendar,blaženi bio ali nekako nisam imala volje to tu objaviti jer imam osjećaj da nitko ne čita.
zato bih promijenila taktiku i svaki dan pisala na kraju dana ili iduće jutro kako je prošao dan. Krećem OD DANAS jer "sutra" riječ ne volim

Možda se više ljudi aktivira :

Objavi, ja čitam Pisat ću i ja, a valjda će nam se i Little Sky pridružiti

Quote:
LittleSky kaže: Pogledaj post
Bok!

Evo, vidim da je ova tema ponovno aktivna, pa sam vam se i ja odlučila pridružiti. Naravno, ako me primate.

Uglavnom, imam jedno desetak kg viška, ali odlučila sam ih skinuti zdravim putem, makar bio duži. Dobro mi je išlo desetak dana, ali opet sam počela brljaviti, pa sam se baš razveselila kad sam vidjela da je tema opet aktivna, jer lakše je pronaći motivaciju da ne brljaviš kad imaš još nekoga koji prolazi kroz isto.

Nadam se da će tema ostati aktivna i da ćemo se uspjeti riješiti tih dosadnih kila...
Little Sky, dobro nam došla
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 16:05   #1875
Quote:
LittleSky kaže: Pogledaj post
Bok!

Evo, vidim da je ova tema ponovno aktivna, pa sam vam se i ja odlučila pridružiti. Naravno, ako me primate.

Uglavnom, imam jedno desetak kg viška, ali odlučila sam ih skinuti zdravim putem, makar bio duži. Dobro mi je išlo desetak dana, ali opet sam počela brljaviti, pa sam se baš razveselila kad sam vidjela da je tema opet aktivna, jer lakše je pronaći motivaciju da ne brljaviš kad imaš još nekoga koji prolazi kroz isto.

Nadam se da će tema ostati aktivna i da ćemo se uspjeti riješiti tih dosadnih kila...
Čitam i ja, smao piši

Ja sam na nekoj kombinaciji proteinske "dijete", varijacija Dukana i zdrave prehrane.

Tako da, samo piši, treba mi inspiracije
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 23:37   #1876
Cure, kako napredujete?
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 12:18   #1877
Pozdrav, ekipa!

Evo i mene na ovoj temi jer sam opet zaglibila sa pecivima i sendvičima. Nemam problema sa kilogramima (možda 2-3 viška) koliko sa nedostatkom energije i napuhnutosti i probavom.

Prije tri tjedna sam krenula s vježbanjem, a prije dva dana na promjenu prehrane. Proučavala sam dosta Montignac (i hranila se jednom davno) i LCHF i sad pokušavam prehranu bazirati na nečemu između. Izbacila sam kruh, peciva i proizvode koji sadrže gluten, znači, hranim se mesom, jajima, voćem, povrćem i žitaricama bez glutena. Koristim svinjsku mast i maslinovo ulje. Mliječno ne volim inače, tu i tamo pojedem zrnati sir ili Dukatos.

Probat ću pisati svaki dan menije, najteže mi je u biti razmišljat unaprijed što ću kuhati.

Danas:
D: naranča, nescaffe, puding od zobenih mekinja s malo kakaa, jednom suhom šljivom i par brusnica.
R: Piletina i tikvice sa roštilja + zelena salata
V: vjerovatno piletina sa roštilja na salatu

Subota:
D: kruška + nescaffe
R: Oslić, blitva i tikvice
V: Piletina i tikvice sa roštilja, grah salata.

Petak:
D:kruška +naranča + nescaffe
R: heljda+grah
V: Oslić, blitva i tikvice
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 12:25   #1878
Bok! Ja bih malo digla temu jer mi se jako sviđa.
Danas sam za doručak jela palačinke sa zobenima i bananom i jagode i kasnije popila kavu s mlijekom i stevijom.
__________________
http://liverpoollou.blog.hr/
Liverpool Lou is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 14:49   #1879
Doručak: 2 zrnate kiflice, kava s mlijekom
MO: jogurt sensia
R: voćna salata od jabuke i banane
V: umak bolonjez, integralna tjestenina

E sad, posto je ova vecera oko 17 najvjerojatnije će jos kasnije biti smothie od jagode s sojinim mlijekom od vanilije
bela83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 15:45   #1880
premalo proteina, previse uh... masnoca isto jako malo...
SamoNećural is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:56.