Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2012., 01:40   #1
VDKT-R-A - VIADUKT d.d.

"Graditeljsko dioničko društvo VIADUKT utemeljeno je 1947. godine. Od tih dana pa sve do danas, generacije ljudi predanih ideji stalnog otkrivanja mogućeg i nadilaženja uobičajenog, izgradilo je duh koji je danas najprepoznatljivija značajka naše tvrtke."

Broj uvrštenih dionica: 456.813
Nominalna vrijednost: 300,00 HRK
-------------------------------------------

U zadnjih godinu dana ovaj najpotentniji hrvatski gradjevinar
osvojio je niz natjecaja u Hrvatskoj i inozemstvu u vrijednosti koja
prelazi milijardu kuna.


Ono cime bi se mogao i dalje potvrdjivati ovaj trend je:

- sluzbena potvrda o potpisivanju ugovora za most Svilaj - 25 mil. Eur.
- daljnje pozitivne vijesti o namjerama EU da sufinancira Peljeski most
- usvajanje prijedloga odluke na Vladi RH o postupku realizacije dodatnog
investicijskog ciklusa cestogradnje na javnim cestama u Republici
Hrvatskoj
escalator is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 19:08   #2
Slažem se da VDKT-R-A ima velik potencijal za rast. Na duge staze dobra dionica. Kratkoročno, vrlo neizvjesno. Dakle, to ima nešto malo novaca sastrane kojemu će trebati taj novac u kratkom vremenu neka ne ulaže. Tko razmišlja da li staviti na dugoročnu štednju u banku ili kupiti VDKT-R-A, definitivno je isplatljivije kupiti ovu dionicu.

ZSE je divlji zapad. Navedeni poslovi bi trebali garantirati rast, ali se uz mizerne promete i podražaje na svaku (nevezanu) informaciju mora biti svjestan da je kratkoročno investiranje vrlo rizično.

Mali igrač sutra može VDKT-R-A odvesti u negativnu blokadu. Nisam gledao bid, ali mislim da bi 500 dionica bilo dovoljno. Ako se misli iskrcat s 500 ili više dionica ode to kroz par dana gdje je bilo i prije par mjeseci.

Ja sam godinama ulagao na ZSE, ali mi se zgadila. Ipak, moje mišljenje je da je VDKT-R-A vrlo perspektivna dionica na ovoj razini, ali samo na dugi rok. Naravno da može već drugi tjedan preći 400kn, ali može i pasti ispod 300kn. ZSE je divlji zapad jer je puno neznalica, ali i "prefriganih" kombinatora.
Bizdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 08:54   #3
Bankrot, u susjednoj zloveniji svi građevinci su propali odnosno pokradeni.
bojanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 11:57   #4
Kot zanimivost. Družba Baker Tilly Discordia je v preteklosti revidirala tudi bilance Viadukta, največjega hrvaškega gradbenega podjetja, ki je šlo letos v stečaj, in podjetja Granolio, ki je ravno tako bankrotiralo in je v hrvaški obliki prisilne poravnave.

Izvor; Siol.net
bojanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 18:40   #5
Erste Skrbnički, koji je kupovao i pumpao cijenu svojevremeno sve do 400kn.....odlučio danas sve svoje dionice Viadukta dd u stečaju rasprodati po JEDNU KUNU (slovima i brojkama).....

Desetak godina sam na burzi, ali ovakvo što još nisam vidio.......
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 09:11   #6
Da, ali idu u stecaj, i delistiraju se. Po meni pitanje je tko je to kupovao. Tko god je to uzeo mora drzat par godina u najboljem slucaju, i profit ce biti minimalan, ako ga bude. To je gradevinar, rasprodat ce strojeve i alate i to ti je to.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 10:55   #7
Evo opet po stoti puta, zar nije isto bilo na :Mundusu,Validusu,Transadriji,Đakovštini,Kaštelans kim staklenicima,Diokiju,Finvestu,Elektrometalu i inim tvrtkama.
Sutra bi u ovo društvo mogli: Magma, Varteks, Petrokemija, Ingra, Đuro,Haludovo itd.
Previše je tu kockara a bara je mala.
bojanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 14:48   #8
Tako je. Dosta da jedan dionicar s parsto tisuca kuna odluci spasit sto se spasit da, i iskrcat sve na burzi, pada na 1kn a onda je doslovno koprcanje u blatu.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 20:36   #9
Ovo smeće dobitnik dana,koja pišurija od burze.
bojanec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:38.