Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2015., 21:27   #1
Pušenje ubija brak

Oboje smo blizu 40.
Ja nepušač od uvijek.
Ona pušač kod svakog izlaska na kavu, počela nakon rođenja drugog
djeteta,znači oko desetak godina.

Do čega je došlo?
Do statusa cimera.

Nakon xy razgovora i molbi da prestane,ništa. Znate već da pušači imaju
xyz izgovora i razloga. Ja im ne opravdavam niti jedan jedini.

U kući ne puši jer sam joj zabranio odmah na početku.
Ali zato kuća ima dvorište.

Zašto cimeri?

Pa zato jer ja NE MOGU ljubiti osobu koja smrdi po cigaretama.
Smrdi joj iz usta, smrdi joj kosa, smrdi joj odjeća.
Naravno, to sve povlači konstantne svađe. Tj. više ne.
Odsvađali smo svoje.
Vjerovali ili ne, između nas dvoje ne postoji fizički kontakt već godinu i pol.
I to zadnje je bilo samo zato jer mi je silno falio seks.
( Druge žene u mojem životu nema. Što ne znači da je neće biti. Jer meni treba i nježnosti i seksa. )
A poslije mi bilo žao jer sam pogazio svoju riječ.

Kako živimo?
Pa relativno normalno osim što ne postoji fizički kontkat.
Tu temu uopće više ne spominjemo kao ni pušenje.
I to je to.

I da, ja ju zovem cimerka. Ne po imenu, ne ženo, ne ljubavi već cimerka.

Eto. Možda nisam normalan ali govorim vam istinu.
NisamKriv is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 21:32   #2
Pa kad imate cimerski brak,sto nebi imali i otvoreni brak,pa da ste ispunjeni oboje do kraja!
Pomorac35st is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 21:41   #3
Ima li ona imalo zelje da prestane pusit. Ono ja bih, al mi ne ide? Jer ako ima zelje ima i lijeka

Nekako mi se cini da nisu samo cigare u pitanju
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 21:47   #4
Nema želje.

Kaže da je to opušta od svakodnevnih briga i problema i da ne misli prestati jer uživa u tome i to je opušta. Plus one fore da kava ne valja bez cigarete itd itd.

Da, svi imamo brige i probleme. Razne.
NisamKriv is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 22:08   #5
Mjesec dana jedi bijeli luk, jer ti je fin i zdrav.
Ako te prihvati takvog onda vam predviđam svijetlu budućnost

Nemam pojma, moj partner je pušač, ja nisam, ali meni ne smeta miris duhana, zapravo mi i godi pomiješan sa muškim parfemom i nekako ga vezujem s njim.
Ali ne znam šta bih da se propušio naknadno a ja otkrila da mi je gadan miris, stvarno ne znam.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 17:26   #6
Quote:
NisamKriv kaže: Pogledaj post
Nema želje.

Kaže da je to opušta od svakodnevnih briga i problema i da ne misli prestati jer uživa u tome i to je opušta. Plus one fore da kava ne valja bez cigarete itd itd.

Da, svi imamo brige i probleme. Razne.

predloži joj da počne pušiti travu, pa skupa zapalite joint.. od trave ce imati manju želju za cigaretama ..
Gambler- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 02:19   #7
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Ima li ona imalo zelje da prestane pusit. Ono ja bih, al mi ne ide? Jer ako ima zelje ima i lijeka

Nekako mi se cini da nisu samo cigare u pitanju
Tesko je ovisnika natjerat da prestane ,ona mora to sama ako zeli.
Ako ne zeli nek pusi i dalje .
Anja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 06:45   #8
Quote:
tabasco sauce kaže: Pogledaj post
Neka se smrzava ako zna da čini štetu. Neka se ogrne dekom, uzme kišobran i neka puši vani. Najbolje da još dimi u kuhinji pod napom i miješa grah i zelje. Kakva tolerancija na te gluposti, radi se o zdravlju i, još gore, o smradu.
To je i njen dom i oni bi trebali ravnopravno odlucivati.

Da se ovdje javi muskarac cija je zena postala opsjednuta zdravim zivotom i pobacala mu iz kuce svu nezdravu hranu, tv, laptop itd. pitam se bi li mu netko rekao nek se orgne dekom i jede prsut u podrumu.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 08:27   #9
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Da se ovdje javi muskarac cija je zena postala opsjednuta zdravim zivotom i pobacala mu iz kuce svu nezdravu hranu, tv, laptop itd. pitam se bi li mu netko rekao nek se orgne dekom i jede prsut u podrumu.
Nije isto. To što on jede nešto što smatram smećem od hrane, mene ne dotiče, jer mi ne nabija tu hranu na nos. Dim cigareta mi smeta i izrazito je štetan i po mene i po okolinu, kao i po samog pušača. Zašto bih trpela da mi kvalitet života narušava tuđ porok?
cvonjka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 21:52   #10
Ako je samo pušenje problem u vašoj vezi - onda nema problema. Predloži joj e-cigaretu. To je super, nema mirisa, dima, samo para. Ja sam nakon mnogo godina pušenja bez problema ostavila cigarete i sada su mi fuj.
Već godinu dana koristim e-cigaretu i super je. Moj muž je oduvijek nepušać, nije mi prigovarao zbog cigareta jer je znao da je to teško ostaviti, ali sada je oduševljen. Godinu dana nisam zapalila ni jednu cigaretu i uopće mi ne fali
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 21:57   #11
Iskreno,nikad se nisam toga sjetio.

Vrijedi pokušati
NisamKriv is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 22:06   #12
Quote:
NisamKriv kaže: Pogledaj post
Iskreno,nikad se nisam toga sjetio.

Vrijedi pokušati
Svakako da vrijedi. Ja sam bila skeptična oko te e-cigarete jer sam bila pravi pušač /kutiju na dan/ i nisam mogla zamisliti da nemam cigarete. Navečer bi jurila na benzinsku po kutiju, ako bi mi nestalo da slučajno ne bi ujutro uz kavu bila bez cigarete. Kad se toga sjetim, ne mogu vjerovati koliki ovisnik sam bila
A sada, nema više dima, ni smrada u kući, u autu. Mogu koristiti e-cigaretu gdje god da dođem jer para ima ugodan miris i okus.
Iznenadi ženu i kupi joj to na poklon i nemoj dozvoliti da ti pušenje uništi brak. Nepušači ne shvaćaju kako je to teško, ali ima rješnje.
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 22:10   #13
Stari, imam isto mišljenje o cigaretama kao i ti. I potpuno se slažem s tobom da osoba koja puši jednostavno smrdi, smrdi kosa, smrdi odjeća, smrdi zadah. Dobra je stvar što ne puši u kući, kada se dimi u zatvorenom svakodnevno onda je to logor patnje. Ne znam što bih ti rekao, oni kad shvate da im je gušt pušiti ne fermaju živu silu. Probaj ju žešće pritisnuti da se mani toga.
__________________
Tabasco "Zlatna Džezva" Sauce
Tabaxacum is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 22:22   #14
Evo ovdje imaš knjigu
Easyway / Lako je prestati pušiti https://slobadidi.files.wordpress.co...ati-pusiti.pdf
ja ne smijem napisat ni kolko sam pušila, vjeruj mi, a zahvaljujuć ovoj knjizi sam prestala, trudnoća mi je bila motivacija, ali i tvojoj ženi može bit motivacija kvaliteta braka
Knjiga se dugo čita, to je normalno, pođeš pa ostaviš i sve tako, nemam pojma kolko sam je dugo čitala, kad sam popišala test završila je za dan i prestala pušit, doista je tako lako

Mada, tvoj pristup mi se ni malo ne sviđa, mislim da je pogrešan i zbog njega žena pruža revolt jer misli da je želiš ugušit, i da fantaziraš, da to nije tako kako pričaš
Kad jednom bude čista i ne bude smrdit i ona će osjetit razliku i shvatit će da si bio u pravu, a kolko će joj narast samopouzdanje uh
ne znam po meni to nije dovoljno velik razlog da si tako lako odbacio svoju ženu, imaš li ti ikakav porok?


Ja ti predlažem pristup da joj kažeš lijepo da kaže ako joj nešto na tebi smeta i šta želi da promjeniš, bilo šta, neka navika nešto pa zasuči rukave a ona nek pročita knjigu

ja sam probala i snagom volje i uspjela na par mjeseci, bilo je teško, ali sam pala na malo većem iskušenju, neki stresor i hajde zapaliću i gotov si, sve ispočetka
i dok sam god mislila da sam bespomoćna u ovisnosti nisam ni pokušavala nikako
dok nisam došla do ove knjige, nisma ni znala da ima na netu, eto ima

ne znam šta bi me moglo natjerat da zapalim i uopće ne doživljavam pušače, ni ne primjećujem skoro, nekad malo zamiriše a češće zasmrdi

ako ne mogneš skinut knjigu javi se na pm
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 22:39   #15
Cigareta je stimulans. I utjeha i nagrada i prejeben gušt da bi se je ona odrekla samo tako. Horor priče o raku grla, pluća ili moždanom udaru jednom pušaću ne znače ama baš ništa. Isto tako ni priča o smradu. Pušać ne osjeća da smrdi.

E-cigareta je zbilja dobar prijedlog i želim ti da vam ona riješi problem, ali nisam ziher da hoće. Zapravo, nisam ziher da su cigarete problem. Pušenje ne može uništiti brak, supružnici mogu.

Ne sviđa mi se stav koji si zauzeo prema njoj - tebi to ne paše i ona bi odmah trebala prestati. Ne smije pušiti u kući jer si joj ti to zabranio. Zašto ne bi mogla zapaliti pod napom ili uz prozor? Gdje puši kada vani pada kiša ili snijeg? Je li ok da se vani smrzava?

Meni je plafon zabrana zabraniti djetetu korištenje mobitela van dogovorenog vremena jer još ne shvaća da je mobitel žderač vremena... nije mi palo na pamet odrasloj, zreloj osobi nešto zabraniti, ma što god to na svijetu bilo. Ako mi je nešto smetalo, maknula sam se.

Kao što sam napisala, želim ti da e-cigareta riješi problem...
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 23:04   #16
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Ne sviđa mi se stav koji si zauzeo prema njoj - tebi to ne paše i ona bi odmah trebala prestati. Ne smije pušiti u kući jer si joj ti to zabranio. Zašto ne bi mogla zapaliti pod napom ili uz prozor? Gdje puši kada vani pada kiša ili snijeg? Je li ok da se vani smrzava?
Neka se smrzava ako zna da čini štetu. Neka se ogrne dekom, uzme kišobran i neka puši vani. Najbolje da još dimi u kuhinji pod napom i miješa grah i zelje. Kakva tolerancija na te gluposti, radi se o zdravlju i, još gore, o smradu.
__________________
Tabasco "Zlatna Džezva" Sauce
Tabaxacum is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 23:07   #17
Meni se čini da u vašem slučaju nije pušenje to što ubija brak.
Nešto je tu škripilo i prije, a pušenje je to samo iskristaliziralo.
Ljudi koji se vole i poštuju i koji imaju volje popraviti odnos, ne reagiraju ni kao ti ni kao ona.

Prvo ta famozna zabrana pušenja u kući. Ja sam nepušač i jasno mi je s te strane sve što pišeš, ali koncept ZABRANE odrasloj osobi, k tome partnerici, mi je skroz stran i odbojan. Patronizirajuć. Jesi li uopće ikad s njom ozbiljno porazgovarao, pokušao shvatiti razlog zbog kojeg je počela pušiti, što njoj to predstavlja i kako se osjeća kada ne zapali. Jesi li ikad pokušao biti potpora, a ne joj zabranjivati i inatiti se time da odbijaš intimnost, pa ti bude žao što si pogazio riječ i ipak se poseksao.
Prepostavljam da je riječ koju si pregazio bila ucjena?

S druge strane ona-da ima ikakvu želju popraviti stvar, potrudila bi se barem sat-dva dnevno ne osjetiti se na cigarete. Pred spavanje, kad završi sa zadnjom cigaretom, opere kosu, obuče čistu pidžamu/rublje, opere zube i ispere usta vodicom. Ako zna da tebi to toliko smeta (a zna), uz malo dobre volje može itekako minimalizirati miris i okus cigarete na sebi. Ok, ne stalno, ali ni ne treba stalno, dovoljno je da joj je želja za tobom i blizinom jača od cigarete tih sat, dva, tri dnevno. Očito nije, to je isto simptomatično.

Itd. itd.

Opiši nam bolje vaš odnos PRIJE famoznog početka pušenja. Možda time i ti shvatiš neke stvari.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 16:02   #18
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Ne smije pušiti u kući jer si joj ti to zabranio. Zašto ne bi mogla zapaliti pod napom ili uz prozor? Gdje puši kada vani pada kiša ili snijeg? Je li ok da se vani smrzava?

Meni je plafon zabrana zabraniti djetetu korištenje mobitela van dogovorenog vremena jer još ne shvaća da je mobitel žderač vremena... nije mi palo na pamet odrasloj, zreloj osobi nešto zabraniti, ma što god to na svijetu bilo. Ako mi je nešto smetalo, maknula sam se.
.
Ja sam pušač (na odvikavanju ) i po meni dužnost svakog pušača je, pogotovo u situaciji gdje imaš malu djecu u kući, svoj otrov maknuti iz kuće.
I u najvećoj nikotinskoj strastvenosti sam uživala kad uđem u kuću u kojoj je zrah svjež, normalan, a ne da se dimim ko losos unutra

Ne jednom sam se smrzavala s cigaretom vani, i to mi je bila najnormalnija cijena moj "užitka".

Ne vidim zašto bi bilo moralno ili obzirnije da cijela obitelj trpi otrov nego da se osoba kojoj je to gušt za svoj gušt malo i žrtvuje


A što se tiče autora, mislim da se skroz krivo postavio, on se inati njenoj ovisnosti, i uvijek ce tako izvuci kraci kraj. Jer njena ovisnost nije u njenoj kontroli, nego je ona u kontroli svoje ovisnosti.
Onaj ko pusi, ne pusi iz "viska samoljublja", nego manjka i slabosti. Sto vise oslabis tu osobu, manja je vjerojatnost da ce prestati. IMHO.
daneejela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 21:59   #19
10 godina intimnost pati i sad se pitaš što da radiš...?
Pa ništa kad si već pustio da postanete cimeri budite cimeri. Hoćeš ševit, pa predloži joj otvoreni brak ili potajno ševi sastrane ili izađi iz braka..
Vaš problem je počeo sa onom prvom cigaretom, kada je izabrala cigaretu umjesto tebe, samo je trebalo 10 godina da se to iskristalizira...
A što da ti kažem, godinu i pol se niste taknuli, možda to tebi jest zabavno drugima je tragično jer je strast umrla, a živite kao dva cimera jer je tako lakše...da ti pišem savjete kako da vratiš intimnost nema smisla jer ona to ne želi
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 00:35   #20
svi ljudi ne vide i ne čuju podjednako dobro, pa isto tako i ne njuše jednako dobro. to da su nam osjetila vida i sluha nejednaka nije ljudima ništa neobično, ali kad netko kaže da osjeti neki neugodan miris kad ga drugi ne osjete - teško im se vjeruje, i onda im se to "umišljanje smrada" jako zamjera. teško je ljudima zamisliti nešto što nisu sami osjetili, predočiti si tu situaciju i osjetiti empatiju.

ja potpuno razumijem da ti smeta neugodan miris iz pluća onog s kim se ljubiš. meni se svojedobno prodavalo priče, ma nisam ja pušio samo sam bio u zadimljenom prostoru, i onda na koncu više ne znaš jel ti više smeta miris ili laganje - jer, naravno da se laži otkriju, ne ide to na dulji rok. moj partner je tada nakon izvjesne borbe sa mnom prestao pušiti (da bi se kasnije ispostavilo da mu je to najvjerojatnije spasilo život, ali to je već druga priča).

pitanje je ima li tvoja žena ikakve motivacije da ti se primakne. ako joj više nije stalo do tebe, ili ako joj je postalo više stalo do nekog drugoga tko također puši - teško ćete to razriješiti. možda je to neki prkos u njoj koji na taj način pokušava dokazati da je ona svoga tela gospodar... ali, ozbiljno razmisli. kažu da je za ovisnosti pozitivna motivacija efikasnija nego negativna. i probaj s tom knjigom koju ti gore spominju.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:32.