Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2012., 21:35   #221
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Ovaj predavač izuzetno podsjeća na Miroljuba Petrovića. Ničeg interesantnog u njegovom predavanju i nebih se uopće javljao da mi iz njegovog predavanja nije upala u oko interesantna stvar u vezi Pavla iz Tarza.

Naime, predavač na 12 min i 14 sec. izlaže da Pavao iz Tarza (u posl. Rimnjanima, 14 gl.) tvrdi:
"Ljudi koji mnogo jedu zelje su slabi".

Držiim da je ovaj samozvani apostol napravio grubu pogrešku! Ljudi od zelja i blitve ne slabe, dapače!
Spinat, blitva, zelje... sve su to jako kalorične namirnice i ljudi koji to jedu dobijaju veliku snagu.
Najboji dokaz tomu je mornar Popaj. A i medicina je rekla svoje.

Slažete li se da se ovakva pogreška ne može smatrati nečim što je Bog objavio? Barmene, šta ti misliš?
Burki Shady , jesi li ti bezbrižan i u teologiji kao što si u biologiji?

Mislim da su moguće dvije interpretacije
  • koju je ispravka dao/dala - elem, studija karaktera "prerevnih" vjernika često zalutalih u bespuća vjerske forme
  • s obzirom na prostor i vrijeme radi se o židovskim vjernicima ili pak poganima ili i jednima i drugima
Fantazijaucmolu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2012., 16:19   #222
Quote:
Ne znam odakle sam došao, ne znam gdje sam, ne znam kamo idem...
Pokaži mi put.
Pitaj se bolje, što znaš... znaš što je istinitost? Znaš što je pravednost? Znaš što je poštenje? Znaš što je dobrota? ...

Budi im vjeran, idi i postani čovjekom kakvim te tvoj Stvoritelj zamislio!
Wild_East_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:26.