Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2006., 23:14   #21
Probao sam, ne ide, i ne, ne zajebavam.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 23:23   #22
Quote:
*_spike kaže:
Probao sam, ne ide, i ne, ne zajebavam.
Možda analitički ti to želiš sebi,nagon smrti etc.
Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 23:24   #23
Želim li da netko puca u moje tijelo nakon što umrem?

Svejedno mi je. Mrtav sam.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 23:27   #24
Quote:
*_spike kaže:
Želim li da netko puca u moje tijelo nakon što umrem?

Svejedno mi je. Mrtav sam.
Bome i meni
Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 23:33   #25
Pa onda mi pokaži tu tzv. zdravu pamet. Ne moraš sad, možeš odspavat.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 23:48   #26
Quote:
*_spike kaže:
Pa onda mi pokaži tu tzv. zdravu pamet. Ne moraš sad, možeš odspavat.

Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2006., 00:19   #27
Bolnice ne drže mrtvace u sobama. Možda su u početku mislili da im je jeftinije ili da rodbina neće shvatit da je bilo pogrešaka pri liječenju, ali se to više uglavnom ne radi. Dakle početna ideja da se u sobi nalazi mrtvac je kriva.

Drugo, nazivaš tu osobu mrtvim pacijentom. Ako je netko mrtav, automatski nije pacijent. Dakle, nema ni mrtvog pacijenta o kojem govoriš.

E, sad - ako ga slučajno ima, zbog toga što je klinički mrtav, ali ga se može oživiti (zaboravljaš da i mrtvaci u bolnicama imaju neke šanse) onda je to o čemu pričaš teško ubojstvo. Najokrutnije, štoviše. Jer ako ubiješ nekoga tko je bio toliko inteligentan da pokuša umrijeti na jedinom mjestu gdje se to može spriječiti, onda je to okrutno. To je bar 20 godina zatvora.

Dakako, mogao si greškom pucajući u zid ubit i sebe. To je još 10 godina zatvora za podmuklo ubojstvo. Podmuklo, jer bi policiji trebalo bar 5 godina da povežu sve konce i zbog toga ne bi mogli na vrijeme reagirati na pljačku banke u kojoj može biti ubijeno nekoliko ljudi. A ako potičeš nerješavanje iznimno teškog zločina, kazna može (uz prethodne okolnosti) porast u doživotnu.

Uzme li se u obzir da oko bolnica (posebno splitskih, posebno jučer) ističe plin iz spremnika koji može raznijeti pola grada u zrak ako netko izazove iskrenje npr. pucanjem (i onda to budale objave u novinama da daju ideju teroristima ) onda je to za smrtnu kaznu.

A ako te čeka smrtna kazna, najbolje da odeš u bolnicu, popiješ neke tablete i upucaš se. Dakle, može se i bez sankcija.
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2006., 04:48   #28
Nepoštivanje kulture i naslijeđa nanosi ljudima bol. Zato je recimo nedopušteno nositi nacističke znakove po ulici. Zbog povijesti koja još nanosi bol mnogim ljudima. Kao što i svakom normalnom čovjeku nanosi bol vidjeti propucanog mrtvaca. Ne znam zašto inzistiraš na svođenju ljudi na robote
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2006., 06:41   #29
pravno, ljudsko tijelo nije u potpunosti izjedančeno sa stvarju. imaju određene sličnosti (neživa priroda) ali glavna i bitna razlika je u tome kaj se sa stavrima postupa po načelu koristi a sa ljudskim tijelom po načelu poštovanja. iz tog razloga nije dozvoljeno trgovanje truplima. upucati mrtvu osobu je jednako (po zak.def.) kao i čin nekrofilije,tak da ak nemreš nać smisao u zabrani propucavanja,možda ga nađeš u zabrani nekrofilije (svako oštećenje i oskrvnuće...).
a ak ti pak nije jasno zakaj se sa truplima postupa po načelu poštovanja-e onda ti nitko iz pravne branše nemre pomoć...možda iz psihološke
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2006., 08:26   #30
Spike kao i većina onih kojima pravo nije struka - pravnu znanost svode na isčitavanje članaka zakona. Ako eksplicitno u nekom od članaka zakona nije opisana konkretna situacija - onda takva situacija i ne postoji. Kao nestručnjak, teško može povezati niz zakona, pravnu praksu, pravnu logiku i koješta drugo. Ujedno, vještim filozofskim manevrima odlično vas podjebaje ,)
Ipak spajki, nisi uspio isprovocirati gurue ovog podforuma - oni šute i štite dignitet struke
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2006., 13:29   #31
moj prijatelj radi u bolnici, i jednom su doveli neku strava zgodnu zensku (btw. njegov posao je prevoziti leseve), bila je tek manje ostecena u prometnoj nesreci, pa se zabavio s njom... da je bila ziva, umrla bi...
no kontam da joj je ovako bilo svejedno... jedino bas kontam da njenom decku na traumatologiji bi bilo veselo da je znao da mu neki nakaradni gad roka mrtvu zensku u podrumu.
naspram tome, metak nije bad... no ono, kontam da je sve to "povreda mira pokojnika"

no, Spicko je zakomplicirao. recimo da je neka pucnjava na ulici, ubiju tipa. i ti bi malo pucao, pa dodes kasnije i pucas u les. kako bi se to tretiralo? em je svjez, em ga je neko maloprije izbusio...
__________________
Svizac Svizac XD
Sick4Fuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2006., 17:33   #32
Quote:
Sick4Fuck kaže:

no, Spicko je zakomplicirao. recimo da je neka pucnjava na ulici, ubiju tipa. i ti bi malo pucao, pa dodes kasnije i pucas u les. kako bi se to tretiralo? em je svjez, em ga je neko maloprije izbusio...
već sam objasnila da je to ista stvar (s pravne strane)
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:45.