Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2012., 16:57   #681
Quote:
ZaruljaZelena kaže: Pogledaj post
tako da mislim da neces imati nikakve probleme ako je ista adresa i prezime sa djecom..
Ja često putujem s nećacima - na istoj smo adresi, s različitim prezimenima, i do sada me nijednom nisu pitali ništa, a uvijek pregledavaju putovnice.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 22:32   #682
Quote:
Glass S kaže: Pogledaj post
u Neumu me nitko nikada nije pitao za putovnice -
Situacije u kojoj su oba razvedena roditelja normalni, nisu ti nikakva informacija ni pomoć. Pitanje na koje moraš imati odgovor je "što ako bivši malo poželi zagorčavati život pa prijavi otmicu djeteta i odlazak u inozemstvo?".
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 15:24   #683
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Situacije u kojoj su oba razvedena roditelja normalni, nisu ti nikakva informacija ni pomoć. Pitanje na koje moraš imati odgovor je "što ako bivši malo poželi zagorčavati život pa prijavi otmicu djeteta i odlazak u inozemstvo?".


Nemoguće da bi svaki odlazak u inozemstvo s djecom nakon rastave bio tretiran kao otmica samo temeljem prijave onog nenormalnog roditelja.
Valjda postoji neka procedura koju normalan roditelj odradi i ovog nenormalnog začepi u startu.
Nadala sam se da će na temu doći netko upoznat s procedurom ili procedure ni nema ukoliko su djeca dodjeljena meni
Obzirom da je karta v žepu, a vrijeme curi otići ću danas do Petrinjske
__________________
Povedi me tamo...
Glass S is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 19:35   #684
Quote:
Glass S kaže: Pogledaj post
Obzirom da je karta v žepu, a vrijeme curi otići ću danas do Petrinjske
Obavila

Zakon kaže ukoliko su djeca dodjeljena meni mogu putovati s njima kud me volja
Obzirom da još uvijek imamo isto prezime preporučaju da ponesem riješenje da su djeca dodjeljena meni.
Kad ćemo imati različito prezime preporučuju da ponesem djeci uz putovnicu i rodne listove.
Eto sad znam koliko ozbiljno trebam shvaćati njegovo predomišljanje oko toga da li se slaže da putujem ili ne.
__________________
Povedi me tamo...
Glass S is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 00:34   #685
Evo dizem malo ovu temu.. sa obzirom u kakvoj se situaciji nalazim..
Rastava...upitnik?

Gdje se rastavljas, kako se rastavljas, imas li potporu, rodbinu, ili tako nesto..koliko ce bili losije finansijski pa ce to uticati na sve planove koje si imala za djecu..to ce direktno pogoditi djecu i tvoj odnos sa njima.


Nasilje u obitelji.. po meni, nikad nije jednostrano.. u pitanju su raznorazne, mozda i nesvjesne manipulacije... onog ljutog, povrjedjenog.. ili cak u jednom cas psihicki nestabilnog jer stresovi se ne mogu izbjeci..posljedice koje stres ostavlja su nemogucnost pune koncentracije, hronicna razdrazljivost, gubitak posla, nestabline prijateljske i rodbinske veze..
Moje zapazanje.. zena u prilicno losim brakovima.... ili su nezaposlene, ili nemaju stalni posao...smatraju svoju djecu problematicnom.
Zabrinuta sam....komentari?
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 16:41   #686
Evo, na zalost nisam nikad mislio da cu morati u ovakve teme al kad ne mogu birati. Evo trenutacno s mojih 16 godina situacija je takva da ce mi se roditelji uskoro rastaviti najvjerojatnije, istina da ne volim niti jedno niti drugo previse, uglavnom najveci problem je sto cu se morati seliti u drugi grad, a jednostavno ne mogu jer mi je sve sto imam jednostavno tu di sam sad. A majci se srce slama sto ne zelim s njom, razumijem jer sam se zapitao i razmisljao dal mi je vaznija majka ili prijatelji? Jednostavno zanima me kako se prolazi kroz ovakve situacije ne bih zelio imati posljedice zbog toga ali jednostavno ne zelim u drugi grad
tyreBoyrollinG is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 01:49   #687
Quote:
tyreBoyrollinG kaže: Pogledaj post
Evo, na zalost nisam nikad mislio da cu morati u ovakve teme al kad ne mogu birati. Evo trenutacno s mojih 16 godina situacija je takva da ce mi se roditelji uskoro rastaviti najvjerojatnije, istina da ne volim niti jedno niti drugo previse, uglavnom najveci problem je sto cu se morati seliti u drugi grad, a jednostavno ne mogu jer mi je sve sto imam jednostavno tu di sam sad. A majci se srce slama sto ne zelim s njom, razumijem jer sam se zapitao i razmisljao dal mi je vaznija majka ili prijatelji? Jednostavno zanima me kako se prolazi kroz ovakve situacije ne bih zelio imati posljedice zbog toga ali jednostavno ne zelim u drugi grad
rastava roditelja nije ništa što se ne može podnijeti

iz prve ruke ti mogu reći i znam da to nije nimalo lagano bez obzira na to hoće li cijela ta situacija, koja je po defaultu stresna, proći bez dodatnih stresova koje ti mogu priuštiti starci. znači, od manipuliranja tvojim emocijama, korištenja tebe kao nekoga preko koga će se prepucavati itd.

ja se iskreno nadam da kroz takve situacije nećeš morat proć.
osobno nisam imala takvo iskustvo, ali pretpostavljam da je grozno.


koji je grad u pitanju?

shvaćam tvoj problem oko selidbe i znam da ni meni u tvojim godinama ne bi bilo svejedno i lako samo tako pristati na neku tako veliku promjenu? bilo bi idealno kada bi tvoji ostali u korektnim odnosima, prvenstveno zbog tebe. je l' to moguće?

evo i zašto

ako bude tako, onda možete postići dogovor da budeš malo češće kod tate osim onih dana koje sud dodijeli.
a pretpostavljam da bi ti time bilo mnogo lakše podnijeti selidbu.

isto tako pretpostavljam da bi, ako ostaneš u svome gradu, živio sa tatom?
tvojoj majci bi vjerojatno bilo jako teško budući da se seli u drugi grad, a ti ne ideš sa njom.
ovako biste bar imali jedno drugo, a to u takvim situacijama znači jako mnogo!

nisam ti mogla ništa konkretno reći jer nisi rekao kakva je trenutna situacija između tvojih, u koji se grad seliš, imaš li braće itd

i da, probaj iz te novonastale situacije izvući ono najbolje.
gledaj to ovako; možeš postat samostalniji, izgraditi bolji odnos sa nekime iz obitelji (ja sam sa bakom i djedom ) ..itd.


i sigurno su ti najveći problem prijatelji koje ćeš ostavit ovdje gdje trenutno jesi, ali nije nemoguće održavati odnos
pa ja živim u dva različita grada na tri adrese i ništa se nije promijenilo

Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 12:32   #688
Inace sam iz Varazdina, seliti bih se trebao u Bjelovar, imam mlađeg brata i sestru, a kod oca necu moci biti jer je on pomorac i po par mjeseci ga nema doma iako sam inzistirao da ostanem sam posto znam sve sto bi trebalo znati za preziviti, nego jednostavno sam se previse vezao za ovo mjesto i ljude koji su tu.
tyreBoyrollinG is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 13:43   #689
Quote:
tyreBoyrollinG kaže: Pogledaj post
Inace sam iz Varazdina, seliti bih se trebao u Bjelovar, imam mlađeg brata i sestru, a kod oca necu moci biti jer je on pomorac i po par mjeseci ga nema doma iako sam inzistirao da ostanem sam posto znam sve sto bi trebalo znati za preziviti, nego jednostavno sam se previse vezao za ovo mjesto i ljude koji su tu.
Čuj, stariji bi ti rekli da je obitelj, obitelj i da nema važnije stvari. S druge strane, svatko tko se prisjeti tvojih godina može se sjetiti koliko su frendovi važni kao i škola i sve to.
Ako baš hoćeš, ima primjera da je i 16 godišnjak mogao sam preživjeti kao recimo Mile Kekin ( Hladno pivo ).
Onako , iskreno, najvažnija je samokontrola jer si ti , ustvari, veliki mladić tako da ti savjetujem da razmisliš koliko je to financijski moguće i teret tvojim roditeljima.
I znam da djeluje patronizatorski ali imaš samo jednu obitelj, jednu mamu i jednog tatu. A možda bi ti selidba otvorila nove horizonte i omogućila ti da stegneš nove prijatelje, poznanstva, ljubavi?

Dakle, uzmi si vremena, razmisli, stavi sve na jednu stranu ono dobro oko preseljenja i ono loše na drugu i odnesi odluku.

Sretno!
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 14:10   #690
@tyreboy: pretpostavljam da ideš u srednju školu. Možda bi za tebe učenički dom bila dobra opcija - preko tjedna si u Varaždinu, ideš u školu, roditelji su sigurni da si pod kakvim, takvim nadzorom, a preko vikenda si kod mame ili tate (kad nije na moru).
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 14:38   #691
Pošto se ovaj link ne da otvoriti ( barem meni) ...

UČENIČKI DOM VARAŽDIN
HALLEROVA ALEJA 2
42000 VARAŽDIN
tel.: 042/ 31 44 94
fax: 042/ 31 44 98
e-pošta: [email protected]
Ravnatelj: ZDENKO GODEC, prof.
Učenički dom je mješoviti i samostalna ustanova.
Kapacitet doma: 300 učenika
Broj soba: 139

@tyreboy, jako mi je žao što si našao u teškoj situaciji, i što bi ti jedina briga trebala biti škola i tinejdžerska zezancija, i sama imam sina od 16, i on je prošao ne baš ugodno razdoblje rastave svojih roditelja.

Zbilja je pohvalno što si dovoljno zreo da se možeš sam brinuti za sebe, ali to je ipak teška zadaća za tvoja pleća, nije lako u svijetu odraslih, i između ostaloga, to je ono što tvoja mama zna i zbog čega joj se lomi srce.

Prijatelji su jako bitna stvar u životu, ali moraš shvatiti da ćeš se bez podrške obitelji, unatoč njima, osjećati jako usamljeno, jer, oni su mladi, kao i ti, lijepo se zabavljate skupa, ali na kraju dana, svatko se vraća u svoj dom, ima neko okruženje gdje se osjeća sigurnim, i dakako, pomoć od svoje obitelji čim nešto zapne.

Mislim da je dom odlična ideja.
I još nešto vrlo bitno: maloljetan si, sud neće dozvoliti da budeš bez skrbnika.

I želim ti svu sreću.
xleona is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 16:19   #692
Ah ucenicki dom nije rjesenje, mislim meni nije ni to sve tak strasno preseljenje i sve to posto vec i sam kuzim neke stvari ali ono jednostavno mi se ne ide u drugi grad. A jedino pozitivno sto vidim u svemu tome je bas ovo sto je zodax naveo

Quote:
zodax kaže:
A možda bi ti selidba otvorila nove horizonte i omogućila ti da stegneš nove prijatelje, poznanstva, ljubavi?
Nist jos uvijek se nadam da nece doci do selidbe ako da dolazit ce se tu i tamo u posjetu frendovima
tyreBoyrollinG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 15:01   #693
Ja sam dijete rastavljenih roditelja,eto i iako je prosao tek 2. dan otkako mi je otac otisao iz kuce,pripremala sam se za sve to i imam osjecaj kao da je proslo duze vrijeme jer se moji rpditelji nisu slagali dosta dugo. Imam 16 godina i brata od 13 i iako sam mami stalno davala savijete i upijala sve sto je nju mucilo jer sam zrelija za svoje godine,ne mogu reci da mi sve ovo nije tesko palo. I iako ja govorila da je tako bolje(sto je jer je moj otac ucinio previse losih stvari da bi njihov brak tekao normalno),dođu mi trenutci da mi on stvarno nedostaje :S drzim se onoga da vrijeme lijeci sve.on nije daleko otisao,ali jos se moram priviknut da nece ovdje spavat i da nema njegovih stvari,eto...
LeeBlaanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 15:09   #694
Quote:
LeeBlaanc kaže: Pogledaj post
Ja sam dijete rastavljenih roditelja,eto i iako je prosao tek 2. dan otkako mi je otac otisao iz kuce,pripremala sam se za sve to i imam osjecaj kao da je proslo duze vrijeme jer se moji rpditelji nisu slagali dosta dugo. Imam 16 godina i brata od 13 i iako sam mami stalno davala savijete i upijala sve sto je nju mucilo jer sam zrelija za svoje godine,ne mogu reci da mi sve ovo nije tesko palo. I iako ja govorila da je tako bolje(sto je jer je moj otac ucinio previse losih stvari da bi njihov brak tekao normalno),dođu mi trenutci da mi on stvarno nedostaje :S drzim se onoga da vrijeme lijeci sve.on nije daleko otisao,ali jos se moram priviknut da nece ovdje spavat i da nema njegovih stvari,eto...
Evo ja već sedmu godinu ne živim s ocem i ako će te to ikako utješiti, vrijeme je, barem meni, stvarno izliječilo sve rane. Ne samo da više nisam toliko ljuta na njega i tužna kao prije, već se s vremenom puno lakše nosiš s takvom situacijom (istina da meni rastava nije teško pala, ali nije ni bajno). Uostalom, ako ti toliko nedostaje i ako možeš prijeći preko tih loših stvari, uvijek ga možeš posjetiti/nazvati.
pretzelzzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 12:08   #695
Quote:
pretzelzzz kaže: Pogledaj post
Evo ja već sedmu godinu ne živim s ocem i ako će te to ikako utješiti, vrijeme je, barem meni, stvarno izliječilo sve rane. Ne samo da više nisam toliko ljuta na njega i tužna kao prije, već se s vremenom puno lakše nosiš s takvom situacijom (istina da meni rastava nije teško pala, ali nije ni bajno). Uostalom, ako ti toliko nedostaje i ako možeš prijeći preko tih loših stvari, uvijek ga možeš posjetiti/nazvati.
Ja sam pol zivota slusala da mi je stari pjandura i jebivjetar i koliko god mi bilo koma kad bih dosla iz skole i nasla cijelo obiteljsko vijece kako pljuje po vlaskom gadu, ja sam uvijek znala da mene moj caca voli i da nista to nece promijeniti.
I kad mi je stara s mojih 16-17 rekla da ce se rastat (nije to nikad napravila, btw.), nisam ni trepnula.
Jer sam znala da svojim izbivanjem od kuce ne bjezi od mene.
I moje dijete je super prihvatilo razvod jer se njegov otac i ja niti koljemo , niti glumimo idilu, a vidjaju se i rade kaj hoce i kad hoce.
__________________
Majka Tereza Kesovija
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 00:51   #696
Nikad mi nece biti jasni ljudi koji prid ditetom ili direktno ditetu seru protiv drugog roditelja.
Uzas.
Dite sam rastavljenih roditelja i mater mi nikad nije gadila oca.
Ljudi valjda ne kuze da dok seru po drugom roditelju indirektno seru i po dilu svog vlastitog diteta, a bome i po samome sebi.
Ono, odi pa si plati nekoga tko ce u cetri zida slusati mentalna govna, a ne istresati to ditetu na glavu.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 14:58   #697
ja sam dijete rastavljenih roditelja ,roditelji su mi se rastavili kad sam imala 3-4 godine,ustvari nikada nisu bili ni vjenčani.....mama je izlazila dosta ,mene NIJE zanemarivala ali su brigu o meni najviše vodili baka,djed,djedova sestra i njena kći.Moj otac nije (još uvijek) uzoran otac,mama također,mama mi je 2 puta upo dvije godine zabrabnila odlazak kod tate i djeda i bake....mama je mijenjala često partnere,ali to sve na 1-2 mj ništa trajno.... jednog je poćela doma dovoditi ,što nije bila pojava inaće...ja s njim nisam nikada imala dobar odnos,nikada ga nisam mogla smisliti jer
1. htio je da zaboravim oca
2.htio je da mama kad se uda za njega da stavi i meni njegovo prezime
3.bezrazložno je mom ocu slomio nos na sred ulice
4.prema meni je uvijek bio bahat.......
tu su bili i sudovi i ja sam kao dijete 2-3 razred veoma patila i imala stresove zbog togaa,bila sa 2 put na policiji ma jer su me mama i očuh nagovorili da lažno prijavim oca,jedan put na sudu jer sam bila glavni svijedok da je otac "normalan" čovjek ,koji ni mrava nebi zgazio,,oca sam viđala rijetko...mama bi me uvijek huškala protiv njega.....i sad joj to zamjerim...od 5 razreda sam se poćela sve viš vezivati za oca, manje za mamu,otac kad bi došla kod njega išlim bi šetati u šumu,ućio me kako se hvataju fazani,zećevi,divlji golubi.....od 5 razreda miviše nitko nije mogao zabraniti da idem kod njega....i onda na na poćetku 6 razreda on završi u zatvoru,a taman ljeto cijelo ljeto provela s njim i taman mi obečao njemačkog ovćarai on završi u zatvoru..još nije izašao to je bilo prošle godine..izaći će kad budem imala 15godina, sad imam 13.......

poruka:
1.nemojte se rastavljat,ako baš nemorate,
2.ne vodite se po sudovima jer dijete ispašta najviše,
3.nemojte djeci zabranjivat viđat drugog roditelja,nka dijete samo procijeni želi li ga vidjeti ili ne
4.NEMOJTE DOVODITI DRUGE PARTNEE DOK DJECA NE ODRASTU
tobi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 23:08   #698
Na žalost, za sve treba nešto polagati i dobiti dozvolu ili diplomu, osim za roditeljstvo. :-(
__________________
Not all those who wander are lost.
Svevremenska is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:07.