Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2014., 23:21   #1
Feeling free - at last!

Željela bih saznati vezano uz fazu prolaska kroz razvod - kad ste osjetili slobodu, pomirenje sa situacijom, i želju za novom vezom? Prije samo mjesec dana mislila sam da sam zapela zauvijek u toj paralizi...da je to sve prestrašno, grozno, da se ne može to preboljeti - a onda se izdogađalo svašta nešto u životu, od toga da je budući bivši partner pokazao svoje pravo lice, do nekih okolnosti i - probudila sam se s mišlju - bolje je ovako. Bez obzira na djecu, na sve nespretne okolnosti - bolje je ovako. It's over. Bad dream - over. Mučno putovanje - kraj Osjećam se kao da sam preboljela neku tešku bolest. Iscrpljena sam, umorna, nemirna, ali - that's it! Over and out. Nema više toga što može napraviti da me pogodi - može me naživcirati i izazvati (kao što može porezna uprava, slučajni prolaznik ili prodavačica, ali to je to). Naravno, bez utjecaja nekoga tko je pobudio moj interes za pitanja ljubavi i vratio mi vjeru u srodnost duša - teško da bi se to dogodilo... ali - i to je čarolija... da sam imala snage uopće izaći s nekim... Da nisam pregorjela bar dijelom, ne bih to dozvolila...

Nisam se nadala ovome, moram priznati Valjda me taj brak tako ubio u pojam da sam mislila da je to cjeloživotno rasulo i da se nikada neću oporaviti. Ja sam mislila da sam dobro - a bila sam polumrtva... Koji je to užas, taj ostanak uz osobu iz osjećaja dužnosti, a bez normalnosti s druge strane!

Dok sam bila u tom rasulu nisam mogla slušati glazbu - da valjda ne pokrene emocije, da se ne raspadnem. Već tjednima skoro slušam glazbu, listu za listom, nešto predivno. Am I free? Ili je to samo jedna od podmuklih faza cijelog procesa? Kao što sam se probudila slobodna i sretna, tko zna što me čeka sutra?
Antiopejae is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 13:30   #2
Quote:
Antiopejae kaže: Pogledaj post
Željela bih saznati vezano uz fazu prolaska kroz razvod - kad ste osjetili slobodu, pomirenje sa situacijom, i želju za novom vezom? Prije samo mjesec dana mislila sam da sam zapela zauvijek u toj paralizi...da je to sve prestrašno, grozno, da se ne može to preboljeti - a onda se izdogađalo svašta nešto u životu, od toga da je budući bivši partner pokazao svoje pravo lice, do nekih okolnosti i - probudila sam se s mišlju - bolje je ovako. Bez obzira na djecu, na sve nespretne okolnosti - bolje je ovako. It's over. Bad dream - over. Mučno putovanje - kraj Osjećam se kao da sam preboljela neku tešku bolest. Iscrpljena sam, umorna, nemirna, ali - that's it! Over and out. Nema više toga što može napraviti da me pogodi - može me naživcirati i izazvati (kao što može porezna uprava, slučajni prolaznik ili prodavačica, ali to je to). Naravno, bez utjecaja nekoga tko je pobudio moj interes za pitanja ljubavi i vratio mi vjeru u srodnost duša - teško da bi se to dogodilo... ali - i to je čarolija... da sam imala snage uopće izaći s nekim... Da nisam pregorjela bar dijelom, ne bih to dozvolila...

Nisam se nadala ovome, moram priznati Valjdaubio u pojam da sam mislila da je to cjeloživotno rasulo i da se nikada neću oporaviti. Ja sam mislila da sam dobro - a bila sam polumrtva... Koji je to užas, taj ostanak uz osobu iz osjećaja dužnosti, a bez normalnosti s druge strane!

Dok sam bila u tom rasulu nisam mogla slušati glazbu - da valjda ne pokrene emocije, da se ne raspadnem. Već tjednima skoro slušam glazbu, listu za listom, nešto predivno. Am I free? Ili je to samo jedna od podmuklih faza cijelog procesa? Kao što sam se probudila slobodna i sretna, tko zna što me čeka sutra?
Ako imas finansijsku sigurnost zivot moze da ti bude bajka. ( radis sta hoces, ides gdje hoces, zivis zivot po svom)
Sretno.. lijepo je cutu da je neko slobodan i sretan ponovo.
Ne znam sta trazis i zelis od svog zivota ali vjeruj da ima i muskaraca koji ce zavoljeti zenu sa djecom. Tek tada ces osjetiti kako sunce moze da grije.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 21:45   #3
Quote:
EmiliaK kaže: Pogledaj post
Ako imas finansijsku sigurnost zivot moze da ti bude bajka. ( radis sta hoces, ides gdje hoces, zivis zivot po svom)
Sretno.. lijepo je cutu da je neko slobodan i sretan ponovo.
Ne znam sta trazis i zelis od svog zivota ali vjeruj da ima i muskaraca koji ce zavoljeti zenu sa djecom. Tek tada ces osjetiti kako sunce moze da grije.
Hvala ti na lijepim riječima
Antiopejae is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 11:34   #4
Quote:
Antiopejae kaže: Pogledaj post
Željela bih saznati vezano uz fazu prolaska kroz razvod - kad ste osjetili slobodu, pomirenje sa situacijom, i želju za novom vezom? Prije samo mjesec dana mislila sam da sam zapela zauvijek u toj paralizi...da je to sve prestrašno, grozno, da se ne može to preboljeti - a onda se izdogađalo svašta nešto u životu, od toga da je budući bivši partner pokazao svoje pravo lice, do nekih okolnosti i - probudila sam se s mišlju - bolje je ovako. Bez obzira na djecu, na sve nespretne okolnosti - bolje je ovako. It's over. Bad dream - over. Mučno putovanje - kraj Osjećam se kao da sam preboljela neku tešku bolest. Iscrpljena sam, umorna, nemirna, ali - that's it! Over and out. Nema više toga što može napraviti da me pogodi - može me naživcirati i izazvati (kao što može porezna uprava, slučajni prolaznik ili prodavačica, ali to je to). Naravno, bez utjecaja nekoga tko je pobudio moj interes za pitanja ljubavi i vratio mi vjeru u srodnost duša - teško da bi se to dogodilo... ali - i to je čarolija... da sam imala snage uopće izaći s nekim... Da nisam pregorjela bar dijelom, ne bih to dozvolila...

Nisam se nadala ovome, moram priznati Valjda me taj brak tako ubio u pojam da sam mislila da je to cjeloživotno rasulo i da se nikada neću oporaviti. Ja sam mislila da sam dobro - a bila sam polumrtva... Koji je to užas, taj ostanak uz osobu iz osjećaja dužnosti, a bez normalnosti s druge strane!

Dok sam bila u tom rasulu nisam mogla slušati glazbu - da valjda ne pokrene emocije, da se ne raspadnem. Već tjednima skoro slušam glazbu, listu za listom, nešto predivno. Am I free? Ili je to samo jedna od podmuklih faza cijelog procesa? Kao što sam se probudila slobodna i sretna, tko zna što me čeka sutra?
Ovo vec zvuci kao bajka
Mene sam razvod nije toliko pogodio, jer sam ga sama zeljela i pokrenula, ali sve ostale okolnosti su bile buket sranja.
Zadnja dva dana pocinjem disati, bez obzira na to sto sam bolesna, cistim, spremam, kuham, bacam kramu bivseg muza u temperaturi i smijem se i smijem se...
Sve ce biti dobro
__________________
Majka Tereza Kesovija
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 07:57   #5
Suosjećajući s autoricom topica, a ujedno svjestan da sam u ovih par mjeseci svašta nadrobio ovdje prikazujući široki spektar svojih osjećaja, želja i stremljenja, mogu reći da kad se s mirom prihvati da je to što se raspalo (kod mene brak od 15g) bilo mučenje koje se sebi nismo usudili priznati - tada čovjek shvati da je SLOBODA divna stvar!

Postoji točka s koje nema povratka
Samo mirni razlaz
I sloboda od okova lošeg odnosa

Jer u dobrom ljubavnom odnosu sloboda postoji
L'amour est l'enfant de la liberte...


Let's rock
__________________
As long as you trust yourself, you will know how to live (Goethe)
Biznismen75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 16:41   #6
Quote:
Biznismen75 kaže: Pogledaj post
Suosjećajući s autoricom topica, a ujedno svjestan da sam u ovih par mjeseci svašta nadrobio ovdje prikazujući široki spektar svojih osjećaja, želja i stremljenja, mogu reći da kad se s mirom prihvati da je to što se raspalo (kod mene brak od 15g) bilo mučenje koje se sebi nismo usudili priznati - tada čovjek shvati da je SLOBODA divna stvar!

Postoji točka s koje nema povratka
Samo mirni razlaz
I sloboda od okova lošeg odnosa

Jer u dobrom ljubavnom odnosu sloboda postoji
L'amour est l'enfant de la liberte...


Let's rock
Neki novi ton i emocija na ovom, inače poslovično tmurnom podforumu
Drago mi je da si bolje, drago mi je da nalaziš svoj put, i drago mi je da postoji put iscjeljenja i poboljšanja.
A da je sloboda preduvjet ljubavi, ne bih se mogla više složiti... a i cijela stvar više vrijedi kad nije iz prisile, ucjene, nego čisto i radosno predanje osobi za koju vidimo da je nekako naša, bliska, i s kojom naše srce raste.
Ali, da li bih to znala da nisam živjela 10 godina u Alcatrazu... možda nikad ne bih.
Antiopejae is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 09:22   #7
Quote:
EmiliaK kaže: Pogledaj post
(...)ali vjeruj da ima i muskaraca koji ce zavoljeti zenu sa djecom. Tek tada ces osjetiti kako sunce moze da grije.
Lijepe riječi
Sigurno da ima. Mislim onaj koji iskreno voli ženu prirodno voli i njenu djecu, ona su dio nje

No ja se pitam ima li žena koje će zavoljeti muškarca s djecom ...that is the question!
Ali dobro, nisam ja ovdje tema ...
__________________
As long as you trust yourself, you will know how to live (Goethe)
Biznismen75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 00:57   #8
Quote:
Biznismen75 kaže: Pogledaj post
Lijepe riječi
Sigurno da ima. Mislim onaj koji iskreno voli ženu prirodno voli i njenu djecu, ona su dio nje

No ja se pitam ima li žena koje će zavoljeti muškarca s djecom ...that is the question!
Ali dobro, nisam ja ovdje tema ...
Mislim da ljubav, velikodušnost i normalnost nemaju spol, tako da ne vidim zašto ljudi ne bi voljeli svog partnera - i njegovu djecu.
Antiopejae is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 17:32   #9
..razvedoh se nedavno )ima 2 tjedna....sve se civilizirano dogovorili i razgovarali (beba od 11 mjeseci)....odmah ali ODMAH sam osjetila olakšanje...detalji na stranu,mislim da kad znaš da si dala sve od sebe ) i puuuuno više) kad uvidiš svoj dio "krivnje" (radi frustracije) koji te potpuno promijeni kao osobu ( na gore), racionaliziraš stvari i oporavak je bio mila majka...jest,žao mi je što nije profunkcioniralo ali brate mili nakon 10 god.veze u koju sam uložila sve,tek nakon djeteta su se kockice i prava lica posložile...i rekla sam-stara,kupi dijete i bježi tamo gdje ćeš imati mir, gdje će ti biti vraćeno istom mjerom i s vremenom-uz nekoga tko će znati gdje mu je dupe a gdje glava i dati ti ono što zaslužuješ...prodisala?hahaha,OŽIVJELA...sad kad dođe vidjeti dijete,ništa...zero emocija...ne zato što ne osjećam nego zato što sam čista pred njim i pred sobom i nikako si uz svu dobru volju ne želim dopustiti da me takva veza/neveza promijeni i učini da umrem iznutra...a i inkubacija i priprema za razvod je trajala jedno godinu i pol...truljenje koje je moralo rezultirati ravnodušnošću....sva sreća da sam imala dobre okolnosti u životu jer sve se preživi s vremenom,ali prisilan ostanak u usranoj vezi ili braku radi djece,kredita i milijun komplikacija ne bih poželjela niti najgorem neprijatelju...toga hvala bogu kod nas nije bilo...a i bila sam u vanbračnoj zajednici pa je i administrativni dio riješen u tili čas......MtEverest mi je pao sa pleća i zahvalna sam na tome svim "pomagačima" (ignoriranje,šutnja s njegove strane,izjava da me više ne osjeća kao ženu i druga osoba sa kojom je sočno komunicirao kroz godinu i po,unatoč mojim naporima,pokušajima razgovora, trudnoći,djetetu etc....)....ma ono, mrrrrrrš u p.materinu bejbs...imam ja za što živjeti....elem, kod mene je duuuuug fitilj, al jednom kad ispali, ko da te nikad nije bilo....ama nikad....))
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 09:16   #10
Quote:
Biznismen75 kaže: Pogledaj post
Lijepe riječi
Sigurno da ima. Mislim onaj koji iskreno voli ženu prirodno voli i njenu djecu, ona su dio nje

No ja se pitam ima li žena koje će zavoljeti muškarca s djecom ...that is the question!
Ali dobro, nisam ja ovdje tema ...
Ne mogu razumijeti ljude, tj. žene, kojima bi to bio problem. Mislim, volim svoje dijete, kako ne bih nečije tuđe? Nije ista ljubav, ali je ljubav. Jedino što bih tražila od partnera je to da ako dođe do nekih nesuglasica između mene i djece, da to riješimo razgovorom tako da i meni bude ugodnije s njima i njima sa mnom...

vrlo jednostavno. prvenstveno treba sresti osobu koja voli. a netko tko voli, voli sve dijelove tebe.
__________________
tvoja je sreća samo tvoja stvar. al tvoja tuga, to je već priča druga... to na moj račun ide....
malahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 16:46   #11
Quote:
malahit kaže: Pogledaj post
vrlo jednostavno. prvenstveno treba sresti osobu koja voli. a netko tko voli, voli sve dijelove tebe.
Exactly
__________________
As long as you trust yourself, you will know how to live (Goethe)
Biznismen75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 17:03   #12
Quote:
Biznismen75 kaže: Pogledaj post
Lijepe riječi
Sigurno da ima. Mislim onaj koji iskreno voli ženu prirodno voli i njenu djecu, ona su dio nje

No ja se pitam ima li žena koje će zavoljeti muškarca s djecom ...that is the question!
Ali dobro, nisam ja ovdje tema ...

Iskreno, da mi se gospodin u svojim kasnim tridesetim ili četrdesetim predstavi i kaže da nema djece, pogledala bih ga ovako
Morao bi biti stvarno da ne bude
Nekako mi je normalno da su ljudi dvadesete i tridesete proveli rađajući nekakvu djecu, stoga ne bih niti očekivala gospodina bez djece u najboljim godinama
Antiopejae is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 23:11   #13
Igzektli. Ak nisam do 40 rodila djecu , ne bum nikad. Zasto bi to bio problem? A da nemam djecu...onda sam nadrkana feministica, lezba, nerealizirana ko majka, frustrirana.....
Doduse, nije lako biti ocuh , maceha, jer te partnerova djeca mrze.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 00:04   #14
Quote:
ANUŠKA kaže: Pogledaj post
Doduse, nije lako biti ocuh , maceha, jer te partnerova djeca mrze.
Ne nužno.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 08:33   #15
Quote:
ANUŠKA kaže: Pogledaj post
Igzektli. Ak nisam do 40 rodila djecu , ne bum nikad. Zasto bi to bio problem? A da nemam djecu...onda sam nadrkana feministica, lezba, nerealizirana ko majka, frustrirana.....
Ne slažem se
Ne bih bio tako isključiv

Znam dobrih i dragih ljudi koji su oko 40 a nemaju djecu
Jednostavno se puno okolnosti treba poklopiti

Roditeljstvu treba pristupiti odgovorno
Bolje je ne imati djecu nego biti nezreli roditelj
__________________
As long as you trust yourself, you will know how to live (Goethe)
Biznismen75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 15:57   #16
Quote:
Antiopejae kaže: Pogledaj post
Ja sam mislila da sam dobro - a bila sam polumrtva... Koji je to užas, taj ostanak uz osobu iz osjećaja dužnosti, a bez normalnosti s druge strane!

Dok sam bila u tom rasulu nisam mogla slušati glazbu - da valjda ne pokrene emocije, da se ne raspadnem. Već tjednima skoro slušam glazbu, listu za listom, nešto predivno. Am I free? Ili je to samo jedna od podmuklih faza cijelog procesa? Kao što sam se probudila slobodna i sretna, tko zna što me čeka sutra?
Pronašla sam se u ovom dijelu.. nisam se razvela jer nisam ni bila udata... ali nakon 9 godina veze i 7 godina zajedničkog suživota pokupila sam stvari i otišla...prošlo je skoro 3 tjedna i svake minute se osjećam sve slobodnije i sretnije...

a stvarno sam mislila da sam dobro i da je to neka loša faza koja će proći...ali nije prošla i samo je prekipilo na sve strane...

i eto sad sam solo, free i sretna
__________________
"Onaj tko je slab mora umjeti biti jak i otići ako je onaj jak odveć slab da bi mogao povrijediti slaboga."
Nepodnošljiva lakoća postojanja, Kundera
Blonde bitch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:44.