Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2006., 22:46   #21
2 lipe u mom primjeru su uzete ilustrativno, kao najmanja moguća jedinica u odnosu na gore prezentirano !

Poanta je u tome da 1 kuna ima 100 lipa ili da je 100 lipa jednako 1 kuna. Drugim riječima, jedna lipa je najmanja kunska jedinica , nema manje (nema ono o 0,20 lipa kao da nula ispred zareza predstavlja lipu, Nula ispred zareza predstavlja kunu pa ako se u ovom primjeru radi o cijeni, onda je nebitno da li se iza toga piše lp ili kn !!!

Spike navlači naivce ! Bravo ja !

(HNB ima o tome i propise) !
__________________
Johnny b good je zakon
kundurica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 09:08   #22
Quote:
kundurica kaže:
Poanta je u tome da 1 kuna ima 100 lipa ili da je 100 lipa jednako 1 kuna. Drugim riječima, jedna lipa je najmanja kunska jedinica , nema manje (nema ono o 0,20 lipa kao da nula ispred zareza predstavlja lipu, Nula ispred zareza predstavlja kunu pa ako se u ovom primjeru radi o cijeni, onda je nebitno da li se iza toga piše lp ili kn !!!
A kako onda HNB na svom cjeniku valuta ima ovo:
Australija 036 AUD 1 4,425895 4,439213 4,452531
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 11:35   #23
Ok, onda otiđi i naprai jednu kopiju pa da vidimo kako će ti naplatiti.
__________________
Summum ius, summa iniuria.
johnny_b_good is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 13:39   #24
Quote:
spy kaže:
A kako onda HNB na svom cjeniku valuta ima ovo:
Australija 036 AUD 1 4,425895 4,439213 4,452531

Da, da, da ! Daj ti lijepo pođi u banku i provjeri što će ti tamo za to dati - ali pričekaj malo, da cijene valute još malo padnu. Pođi ti tamo za jedno mjesec, dva pa nam javi jer što će ti toliki novci ! Možda se ne bude zaokruživalo na dvije decimale !

Vidi što nas Spike "navukao" !!!!
__________________
Johnny b good je zakon
kundurica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 17:18   #25
Quote:
ambasadorica kaže:
al ak namjerno lažu,to ide samo njima na dušu,jer im se onda nitko ne bu vratio.
ma ne lažu namjerno nego su glupi pa ni sami ne kuže što su napisali
ima masu tih fotokopiraona koje napišu da im je kopiranje 0,40 ili 0, 20 ili 0, 15 lipa
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2006., 08:47   #26
Quote:
kundurica kaže:
Da, da, da ! Daj ti lijepo pođi u banku i provjeri što će ti tamo za to dati - ali pričekaj malo, da cijene valute još malo padnu. Pođi ti tamo za jedno mjesec, dva pa nam javi jer što će ti toliki novci ! Možda se ne bude zaokruživalo na dvije decimale !

Vidi što nas Spike "navukao" !!!!
Ma nije on nikoga navukao, nego je to pitanje koje baca na filozofiju.

OK, ti si radila u banci i otkrila si da ne postoji novčanica manja od jedne lipe(fizički), ali obračunski da. I onda ja dođem u tu tvoju banku sa 2500 AUD za koje mi ti prodaš kune po 1AUD=4,43KN i daš mi 11075 kn, a ako mi prodaš po tečaju 1AUD=4,439213kn onda dobijem 11098,03 kn a to je već razlika koja se može i fizički unovčiti. A zamisli tek da počne milionske svote zaokruživati (neki tipovi su radi toga i u buksi završili, doduše u SAD-u)
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2006., 14:41   #27
Quote:
spy kaže:
Ma nije on nikoga navukao, nego je to pitanje koje baca na filozofiju.

OK, ti si radila u banci i otkrila si da ne postoji novčanica manja od jedne lipe(fizički), ali obračunski da. I onda ja dođem u tu tvoju banku sa 2500 AUD za koje mi ti prodaš kune po 1AUD=4,43KN i daš mi 11075 kn, a ako mi prodaš po tečaju 1AUD=4,439213kn onda dobijem 11098,03 kn a to je već razlika koja se može i fizički unovčiti. A zamisli tek da počne milionske svote zaokruživati (neki tipovi su radi toga i u buksi završili, doduše u SAD-u)

Spy honey,

Nema tu ništa od filozofije. To ja ono onako, iz iskustva, kada pođem do butige pa kupim nešto spenze i slično. Onda meni tamo ona teta nešto vrati a ja ostanem u čudu i pitam: tete, a što ste Vi to meni vratili ? Pa ti ona meni to sve lijepo objasni (nema to veze s onim što sam radila u banci) !

A vidim da vas bune neke stvari pa ću pokušati biti malo jasnija. O.K. ?

Navodiš: "ne postoji novčanica manja od jedne lipe(fizički), ali obračunski da". Glede navedenog a po mojoj logici, ni obračunski ne postoji manja jedinica od lipe. Sve iza zareza su lipe, i ono što navodiš 4,439213 i to su lipe, a sve ono ispred zareza su kune !

Ne postoji ono 0,20 lipa - kao da 0 ispred zareza predstavlja lipu, a ovo iza zareza - ovo 20 - bi trebalo biti što - "čempres" ? Što bi to trebalo biti ?
Evo, neka svako u prazno polje upiše što je to njemju: ____________ (uputa: ako postoji kuna i lipa, molim vas da prema vašem mišljenju u prazno polje upišite naziv novčane jedinice koja nedostaje).

Postoji nešto što se zovu brojevi, matematika i kompjuteri ili drugim riječima, precizno računanje pa se onda u banci može vidjeti 4,4439213 ali to znači 4 KUNE i 4439213 LIPA. Jednostavnije rečeno, kad ideš u banku onda ti ne treba VREĆA kako bi iz nje uspješno i izašao (da u nju staviš ono po što si došao) !!! (zaokruživanje je na dvije decimale za one koji to još uvijek nisu primijetili).

Eto, valjda sam bila malo jasnija ! To ja ono onako, logički !!!

I još nešto, HNB određuje srednji tečaj (onaj u sredini) prema kojemu druge banke formiraju svoje tečajeve (i jedna drugoj konkuriraju). Ovo govorim zato što je taj srednji tečja (onaj u sredini) u svim bankama isti i što u svim bankama mora biti isti ! Pa kad se kaže "po srednjem tečaju", onda znamo da je to HNB lijepo propisala !

P.S. Spy, hhoney, nekako mi se tvoji postovi čine duhoviti ali daj molim te, (za mene) promijeni taj avatar da mi izgledaš i zgodnije !!!!
__________________
Johnny b good je zakon
kundurica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2006., 18:22   #28
Molim odgovor na aknetno pitanje.
__________________
Johnny b good je zakon
kundurica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 19:15   #29
djelomični offtopic:

spajki, šta misliš koliki je popust u ovoj trgovini cipelama u luzernu?
(obratiti pažnju na ono što je rukom pisano)

http://img484.imageshack.us/img484/2226/popust6tq.jpg

heh, i još se čude što kupci nisu navalili...



__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 20:01   #30
Quote:
mr X kaže:
djelomični offtopic:

spajki, šta misliš koliki je popust u ovoj trgovini cipelama u luzernu?
(obratiti pažnju na ono što je rukom pisano)

http://img484.imageshack.us/img484/2226/popust6tq.jpg

heh, i još se čude što kupci nisu navalili...



Hebo me pas, nemam pojma

0.333333%? 1 ili 3%?

Koji retaji
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 20:03   #31
VKCI kopiranje 0.19 lipa
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.