Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2009., 03:21   #801
Prekid sna kad je najbolje

Uvijek sam se pitala, pa evo da pitam i vas. Što vi mislite zašto svaki put kad nešto sanjate (mislim ipak da se to svima događa), i kada je taj san na vrhuncu, nema veze jel nešto dobro ( dobio si milijun na lotu) ili loše (ubiju te) npr. probudi te telefon, mama, brat, pas... nije bitno... ali kako je moguće da me baš svaki put na vrhuncu sna nešto probudi???? nadam se da će me netko razumijet...
zooloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 04:10   #802
Quote:
zooloo kaže: Pogledaj post
Uvijek sam se pitala, pa evo da pitam i vas. Što vi mislite zašto svaki put kad nešto sanjate (mislim ipak da se to svima događa), i kada je taj san na vrhuncu, nema veze jel nešto dobro ( dobio si milijun na lotu) ili loše (ubiju te) npr. probudi te telefon, mama, brat, pas... nije bitno... ali kako je moguće da me baš svaki put na vrhuncu sna nešto probudi???? nadam se da će me netko razumijet...
to je i mene uvek zanimalo,zasto se san prekine kad je najbolja dramaturgija?
nekad bas zainatim se i pokusam da se vratim da spavam jos bar 5 min cisto da vidim kako se zavrsio akcioni film ali ne ide...
__________________
"Permission to be afraid has been denied"
jovana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 04:21   #803
pa valjda zato jer kad ne sanjamo lucidno, nismo svjesni da sanjamo

i sad kad dođe do akcije mora ostat u nekim granicama, budući da u snu vjerujemo da je stvarno, strefia bi nas infarkt..
il možda ne bi, možda nije stvar obrane, nego jednostavno ne možemo dalje ako nismo svjesni da sanjamo
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 14:56   #804
Quote:
malizia kaže: Pogledaj post
pa valjda zato jer kad ne sanjamo lucidno, nismo svjesni da sanjamo

i sad kad dođe do akcije mora ostat u nekim granicama, budući da u snu vjerujemo da je stvarno, strefia bi nas infarkt..
il možda ne bi, možda nije stvar obrane, nego jednostavno ne možemo dalje ako nismo svjesni da sanjamo
ma mogla bi ja dalje sanjat da bas u tom trenutku ne zazvoni mobitel, sat ili me netko ne probudi, to je uvijek tako. Ne probudim se ja sama nego me netko ili nešto probudi baš u tom super trenutku.. Koji tajming.. nevjerojatno..
zooloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 19:25   #805
Zbog uzbuđenja. To što je u pitanju san ne znači da tijelo ne reagira na njega, jer ako nije lucidan san imaš osjećaj da se to doista događa i pri vrhuncu se dodatno uzbudiš, tijelo također te dolazi do buđenja
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 19:36   #806
Quote:
lenas84 kaže: Pogledaj post
Zbog uzbuđenja. To što je u pitanju san ne znači da tijelo ne reagira na njega, jer ako nije lucidan san imaš osjećaj da se to doista događa i pri vrhuncu se dodatno uzbudiš, tijelo također te dolazi do buđenja

sve ja to kužim ali ne bi ja ništa ni rekla da se ja probudim na tom vrhuncu sama od sebe, nego me uvijek probudi alarm ili neka osoba... uvijek
zooloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 19:56   #807
Quote:
zooloo kaže: Pogledaj post
Uvijek sam se pitala, pa evo da pitam i vas. Što vi mislite zašto svaki put kad nešto sanjate (mislim ipak da se to svima događa), i kada je taj san na vrhuncu, nema veze jel nešto dobro ( dobio si milijun na lotu) ili loše (ubiju te) npr. probudi te telefon, mama, brat, pas... nije bitno... ali kako je moguće da me baš svaki put na vrhuncu sna nešto probudi???? nadam se da će me netko razumijet...
Ustvari, stvar je malo drugacija. Ti samo mislis da je san na vrhuncu, ali ti si ustvari u snu, tj. sanjas, tj. u REM fazi si.

Dakle, da pojasnim. Da bi se mogla sjecati sna, moras sanjati, pa se onda probuditi, jos dok si u REM fazi, dok sanjas. Ako se probudis u bilo kojoj drugoj fazi sna (ima ih 4), neces se sjecati sna.

Zato ili mislis da je san na vrhuncu, ili se uopce ne sjecas da si sanjala (bila si u nekoj drugoj fazi sna). San inace nije bio na vrhuncu, vec si ti samo sanjala bas tada kad si se probudila.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 22:06   #808
Ah, to je problem s "mokrim snovima"
A baš kad je najžešće, jebem mu
Nuclear Bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 22:51   #809
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Ustvari, stvar je malo drugacija. Ti samo mislis da je san na vrhuncu, ali ti si ustvari u snu, tj. sanjas, tj. u REM fazi si.

Dakle, da pojasnim. Da bi se mogla sjecati sna, moras sanjati, pa se onda probuditi, jos dok si u REM fazi, dok sanjas. Ako se probudis u bilo kojoj drugoj fazi sna (ima ih 4), neces se sjecati sna.

Zato ili mislis da je san na vrhuncu, ili se uopce ne sjecas da si sanjala (bila si u nekoj drugoj fazi sna). San inace nije bio na vrhuncu, vec si ti samo sanjala bas tada kad si se probudila.
je na vrhuncu je san, tj. taman mi se nešto super treba dogodit, npr. dobijem auto u snu, sva sretna idem ga provozat, i zazvoni mobitel i kraj... ili neki dan sanjam da idem na neki tulum, i taman nakon svega napokon dođem tamo i stara me probudi... i tako svaki božiji put... zasto se onda nisam probudila prije nego sam išla isprobat auto, ili prije nego sam došla na tulum? nego baš tada.. jer "tema" cijelog sna mi je bila da cu dobit auto, al ja se ne probudim negdje na sredini nego baš kada ga dobijem.... i uvijek tako
zooloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 22:53   #810
Quote:
Nuclear Bitch kaže: Pogledaj post
Ah, to je problem s "mokrim snovima"
A baš kad je najžešće, jebem mu
zooloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 16:18   #811
Quote:
zooloo kaže: Pogledaj post
je na vrhuncu je san, tj. taman mi se nešto super treba dogodit, npr. dobijem auto u snu, sva sretna idem ga provozat, i zazvoni mobitel i kraj... ili neki dan sanjam da idem na neki tulum, i taman nakon svega napokon dođem tamo i stara me probudi... i tako svaki božiji put... zasto se onda nisam probudila prije nego sam išla isprobat auto, ili prije nego sam došla na tulum? nego baš tada.. jer "tema" cijelog sna mi je bila da cu dobit auto, al ja se ne probudim negdje na sredini nego baš kada ga dobijem.... i uvijek tako
To se tebi samo tako cini. Inace, snovi traju relativno kratko, dogadaji u njima su "komprimirani", pogotovo u usporedbi s "realnim" vremenom, dok si budna.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 01:45   #812
Kontroliram svoje snove i ludo se zabavljam.
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 08:32   #813
Quote:
navigator1 kaže: Pogledaj post
Kontroliram svoje snove i ludo se zabavljam.
Kao i ja

Jesi li vjezbao da bi dosao do Lucidnih snova ili si sam od sebe skuzio da kontroliras snove?
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 23:22   #814
Evo, imam ja jedan slučaj...pa me zanima jel mi to netko može objasniti!
Puno puta mi se dogodi da (mislim u polusnu) imam osjećaj da propadam i to traje i traje i onda se odjednom stresem cijela u krevetu i probudim se. To što se stresem se stvarno dogodi, i srce mi užasno brzo lupa i uvijek me to prepadne. To mi se događa još otkad sam dijete bila..pa sve do danas.

Čitala sam negdje da to može biti trenutak kada se duh vraća u tijelo il nešto tako slično..pa ako mi netko može objasniti? hvalaaa
AinotnA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 23:53   #815
Ja sam godinama sanjala kako putujem avionom i kako avion trba pasti, i to me sprečavalo da uopće uđem u njega. No silom prilika prije par dana prvi sam put usudila se letjeti ni manje ni više na drugi kontitnent, ništa se loše na sreću nije dogodilo, tako da mi je drago da san ne mora biti nužno povezan sa događajem.
visoka_peta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 23:57   #816
Quote:
visoka_peta kaže: Pogledaj post
Ja sam godinama sanjala kako putujem avionom i kako avion trba pasti, i to me sprečavalo da uopće uđem u njega. No silom prilika prije par dana prvi sam put usudila se letjeti ni manje ni više na drugi kontitnent, ništa se loše na sreću nije dogodilo, tako da mi je drago da san ne mora biti nužno povezan sa događajem.


vecinom i nije povezan..
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 12:59   #817
Pa ponekad mi se znalo događati nešto što sam sanjala, pogotovo u ljubavnom životu.....Alex
visoka_peta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 13:17   #818
nisam baš od onih koji se mogu pohvaliti da pamte snove ,ali jedan san (nisam sigurna da je 100% identičan,ali neki djelovi su stalno prisutni) sam sanjala jako puno puta...na nekom sam polju, livadi..tak nešto i zanimljivo je to da me prati prozirna ogromna kugla,kao magnet me privlači , i svaki put kad me treba pregaziti probudim se...ne kužim s čim bi to moglo biti povezano
Mystique031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 22:06   #819
Zanima me, ako zna netko, zašto sanjam jednu osobu 2 dana za redom, ali niti joj pomažem , ni slično, već to je muškarac u kojeg sam prije bila zaljubljena do ušiju, no to je prošlo i imala sam sretnu vezu dvije godine i zanima me zasto sada odjednom njega sanjam??
ivanixa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 05:57   #820
Možda mu nisi uspjela nešto izraziti, već si to potisnula, pa sada izlazi na površinu.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:02.