Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2014., 21:01   #1
Fosili u RH

Pozdrav,
Zanima me da li ima neko društvo ili institucija koja se bavi fosilima i njihovim proučavanjem/skupljanjem?
Koliko vidim, nemamo ništa službeno na tu temu, pa me zanima da li se nekom/negdje može prijaviti ukoliko si pronašao nešto, pa da se to provjeri i prouči ili šta već...?

Ili oni kod nas samo leže u prirodi, po zakonu ih ne smiješ dirati i nikom ništa, dok vani je to živa lova, a i neki prestiž.

Na HRT-u je baš neki dokumentarac na tu temu, al me podsjetio da sam ovo ljeto na moru na plaži nešto vidio šta mi lići na nešto kao fosile, poslikao sam pa da netko to pogleda...
nitkoi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 22:19   #2
PMF, geoloski odjel.
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 13:24   #3
Quote:
nitkoi kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Zanima me da li ima neko društvo ili institucija koja se bavi fosilima i njihovim proučavanjem/skupljanjem?
Koliko vidim, nemamo ništa službeno na tu temu, pa me zanima da li se nekom/negdje može prijaviti ukoliko si pronašao nešto, pa da se to provjeri i prouči ili šta već...?

Ili oni kod nas samo leže u prirodi, po zakonu ih ne smiješ dirati i nikom ništa, dok vani je to živa lova, a i neki prestiž.

Na HRT-u je baš neki dokumentarac na tu temu, al me podsjetio da sam ovo ljeto na moru na plaži nešto vidio šta mi lići na nešto kao fosile, poslikao sam pa da netko to pogleda...
šta će ti to ??
akademski is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 12:23   #4
Ako misliš zarađivati, niš od toga, ali ako te zanima mjesto gdje ima ljudi koji vole fosile:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=504714
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:45.