Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2015., 22:26   #1
Ruska potopna pumpa (dubina bunara 15m)

pozdrav

Prijatelj mi je danas iz Bosne donesao rusku potopnu pumpu 600 W.

Evo šta piše na kutiji

230-50 ГЦ
220 BT
1200 ΛИTP/УAC
90 M

Nigdje na kutiji ne piše dubina iz koje izvlači vodu niti koliko (W) ima!

Dubina bunara je 15M,... i sada nisam siguran hoće li ta pumpa biti dovoljna za tu dubinu!
Astra23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 22:42   #2
Isprobaj u praksi nebu odmah krepala ako ju isprobaš. Pretpostavljam da ide crijevo od 1/2 cola, tako da nemoj staviti šire crijevo jer je tada veći otpor guranja vode na površinu.

Ja isto imam rusku pumpu mi se čini 500-600W postavio sam ju na dubinu od 6m i gura vodu u dalj preko 30m, susjedu gura i do 50m u dalj iz dubine od 7-8m. Imao sam prije 300W dubinsku pumpu koja je isto radila zadatak kao ova jača koja je postavljena na 6m dubine i gura u dalj 30m. A kupio sam ovu jaču po istoj cijeni nakon što mi je stara pumpa krepala 6 godina od kupnje.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 14:34   #3
Ta pumpa je čudo, može da gura i sa dubine od preko 30m, bar kod mene. Ova koju sad imam radi već 4 godine, do sada joj je dva puta pucao pogonski klip tj. šipka koja pogoni membranu (ova pumpa ima elektromegnet koji osciluje i tako pogoni membranu). Oba puta sam zavario polomljeni dio i evo je i dan-danas radi kao blesava.
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 23:36   #4
Nje prošlo niti 2 mjeseca a moja pumpa je pregorjela. Kada sam je pokušao upaliti nije davala nikakve znakove života. Nakon što sam je rastavio vidio su elektromagneti pregorili.

Pazio sam kada sam sam je koristio odnosno nikada nije radila na suhom, niti crijevo ostalo presavijeno!

Ako ništa već sutra idem u Dubicu po novu!
Astra23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:06.