Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2015., 15:04   #61
Quote:
Gervasius74 kaže: Pogledaj post
Ono, ajmo malo do Rima, sparkat se pored koloseuma i kampirati koji dan?!?
Ne znam za Rim, ali u najstrožem centru Pariza sam često viđao parkirane kampere. Možda bi bolje pitanje bilo zašto ZG nema nekakav parking predviđen za kampere?
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 17:53   #62
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Kampiranje izvan kampova se kažnjava samo na područjima lokalne samouprave koja takva pravila provode.
"Iako je Zakonom o ugostiteljskoj djelatnosti propisana novčana kazna od 2.000,00 do 15.000,00 kuna za prekršaj osobe koja kampira izvan kampova iz skupine »Kampovi i druge vrste ugostiteljskih objekata za smještaj« i prostora određenih za kampiranje izvan kampova, a za predmetni prekršaj turistički inspektor može naplatiti novčanu kaznu na mjestu izvršenja prekršaja u iznosu od 1.000,00 kuna, i dalje se kampira na javnim parkiralištima, na Vižuli, uz poljske putove, prometnice i slično."
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 18:07   #63
Kaj sam krivo napisao?
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 21:27   #64
Ne vodi brigu lokalna zajednica nego turistička inspekcija.Oni su nadležni za cijelu RH bez obzira na lokalnu samoupravu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 19:20   #65
Je, u pravu si. Zaletio sam se.

Vjerojatno su kamperi i otišli do sada.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 21:39   #66
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Je, u pravu si. Zaletio sam se.

Vjerojatno su kamperi i otišli do sada.
Sad bu Gervaisu opet prazan i bezličan život
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 21:57   #67
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
"Iako je Zakonom o ugostiteljskoj djelatnosti propisana novčana kazna od 2.000,00 do 15.000,00 kuna za prekršaj osobe koja kampira izvan kampova iz skupine »Kampovi i druge vrste ugostiteljskih objekata za smještaj« i prostora određenih za kampiranje izvan kampova, a za predmetni prekršaj turistički inspektor može naplatiti novčanu kaznu na mjestu izvršenja prekršaja u iznosu od 1.000,00 kuna, i dalje se kampira na javnim parkiralištima, na Vižuli, uz poljske putove, prometnice i slično."
Treba zakonski napraviti razliku između kampiranja i parkiranja. Dok nije raširio tendu, šator i ne znam što sve ne, smatra se parkiranim. A realno, ne znam tko bi mi zabranio jesti dok sam legalno parkiran na označenom parkirnom mjestu.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 12:33   #68
Zna se što je parkiranje. Ima definicija. Problem je u tome što obuhvaća pojam boravka.

Ja sam spavao u kampici u dvorištu dok sam kuću preuređivao, pa ne smatram da sam kampirao. Isto tako ako prespavam u kamperu na putu do mora mislim da se to ne bi moglo nazvati kampiranjem.

Moje je mišljenje da su te odredbe namijenjene onima koji izbjegavaju kamp da bi se smjestili u nekoj obližnjoj šumici i tamo proveli svoj odmor. I to treba kažnjavati. Znaju se obično i lokacije gdje se takvi skupljaju.

Ali u ovom Gervaisovom slučaju ne znam što bi trebali napraviti. Čak i da ekipa boravi dulje vrijeme unutra šanse su da bi nadležni zatekli propisno parkiran i zaključan kamper bez vlasnika. I tu ne mogu ništa. Ja sam prvo mislio da su zauzeli par parkirnih mjesta sa stolom i stolicama pa da roštiljaju.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:29.