Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2016., 14:42   #1021
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Sefica ti je zaqurac, s oprostenjen.

Ja bih ti prvo uvalila nekakvu sekretaricicu ili personal asistanta. Da ti 'pomogne u planiranju' i 'rastereti te' (tj da te spija danonocno). A nakon toga bih ti uvalila nakakvog gladusa-staziranta (po mogucnosti s zenon I DC10 gladnih usta, da se ne bi slucajno dao u kakve alkokole I droze). U prvu ruku bih mu rekla da mozda moze ostati ako se pokaze kao dobar. Kasnije bih mu rekla da moze ostati ako bude bolji od tebe. I da vis belaja

Tri mjeseca do max pola godine. Ili bi dosao pameti pa bi se isplatilo. Ili bi ti nasljednik bio bolji, efikasniji pa bi se ulozeno opet brzo vratilo.. Win-win.


yup. Sefica ti je pickica. All pun intended. Ocito nekakav nesposobnjakovicka koja ne poznaje materiju kad se da tako voziti.
zato i nisam u europi/sad da ne bi imao ovakve šefove, nego sam još zapadnije otišao
bio vidio zaradio ne zanimam me više
Darija zna kak bolivijci rade i koje su im brzine pa će možda napisati, ja sam i ovakav formula za njih,čak i napedovo a baš i ne vidim kak bi joj se isplatilo sve ove plaćati toliko i držati, jer taman ću otići do tad (s time da je opcija povratak u siječnju ako ću htjeti na godinu dana rada još tu )

i začudo naspram ostaloga ovdje pive i nisu jeftine, ali zato si ih mogu priuštiti,pa malo izletići i tako
tomograd pošto smo svi mi putnici većinom koji zujimo okolo po južnoj,dosta je to otvoreno,ima tu svega
danas napokon opet utorak,dan kad strenđeri tulumare najjače ovdje, iako zadnjih tjedan dana je ista puca,naši dragi zapadni susjedi ( a fant je u domaji )
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2021., 17:33   #1022
Ostati ili otići iz Hrvatske je tema koja je iz godinu u godinu sve aktualnija. Povećava se trend iseljavanja i imam osjećaj da prevladava mišljenje, pogotovo među mlađom populacijom, da se po defaultu treba iseljavati u zapadne, razvijenije zemlje.
Da li je to postalo pomodarstvo ili stvarna potreba zbog lošeg života u Hrvatskoj? Je li u Hrvatskoj zaista toliko loše a na zapadu toliko dobro da se treba iseljavati?
subito is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2021., 17:56   #1023
Probaj sam pa ces saznati iz prve ruke.

Ja ne poznajem nikoga tko je zazalio sto je otisao, niti poznajem ikoga da se vratio.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2021., 17:59   #1024
Quote:
subito kaže: Pogledaj post
Ostati ili otići iz Hrvatske je tema koja je iz godinu u godinu sve aktualnija. Povećava se trend iseljavanja i imam osjećaj da prevladava mišljenje, pogotovo među mlađom populacijom, da se po defaultu treba iseljavati u zapadne, razvijenije zemlje.
Da li je to postalo pomodarstvo ili stvarna potreba zbog lošeg života u Hrvatskoj? Je li u Hrvatskoj zaista toliko loše a na zapadu toliko dobro da se treba iseljavati?
Pomodarastvo... A sladak si

Da, to je stvarna potreba i jedina realna opcija za mnoge od nas. Znanje se ne isplati, rad se ne isplati, poštenje se ne isplati, igra po pravilima se ne isplati, pristojnost i uljuđenost se ne isplati. Novac tj. financijska isplativost dođe tek kao šećer na kraju.

Naravno, imaš tu na forumu hordu apartmanaša, programera, sposobnih ili jednostavno bogatih nasljednika koji će krenuti uvjeravati u suprotno. Nikome od njih ne zavidim, nego jednostavno nisam jedan od navedenih, a oni ne razumiju da su u balončiću - njima možda je dobro, ali okolini nije.

Naravno, postoji i ekipa koja je jednostavno bila sirotinja i sada u nazad par godina ima plaću 1000-1200 eura i njima je super. Navikli na malo, sada čak nešto i imaju. Kakva Njemačka, nije tamo više ko prije, Irska/Dublin skupo sve, piva u centru 12 eura... Njima je bolje u Hrvatskoj

Svakom njegovo. Ali pomodarstvo nije nikako
Sarrazin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2021., 18:15   #1025
Da, iz prve ruke tvrdim da se isplati otići. Piva u Dublinu u centru nije 12 eura već 4,50 -6,20. U dućanu 24 Guinnessa 19,99 eura. Klopa u dućanu jeftinija nego kod nas, po benzinskama i restoranima skuplja. I nakon što platim tu skupu stanarinu i izlazim van opet ostavim svaki mjesec netaknuto na računu 2 000 eura, tako da je, isplati se definitivno otići.
technotronic is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2021., 18:32   #1026
Quote:
technotronic kaže: Pogledaj post
Da, iz prve ruke tvrdim da se isplati otići. Piva u Dublinu u centru nije 12 eura već 4,50 -6,20. U dućanu 24 Guinnessa 19,99 eura. Klopa u dućanu jeftinija nego kod nas, po benzinskama i restoranima skuplja. I nakon što platim tu skupu stanarinu i izlazim van opet ostavim svaki mjesec netaknuto na računu 2 000 eura, tako da je, isplati se definitivno otići.
Koliko placas stanarinu?
Alessio Rastani is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2021., 19:44   #1027
Quote:
Alessio Rastani kaže: Pogledaj post
Koliko placas stanarinu?
S režijama 700 eura.
technotronic is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2021., 20:26   #1028
Quote:
technotronic kaže: Pogledaj post
S režijama 700 eura.
Dijeliš stan s još 3 cimera?
subito is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2021., 21:21   #1029
Quote:
subito kaže: Pogledaj post
Dijeliš stan s još 3 cimera?
Koja je razlika izmedu tri cimera ili mame oca plus brata u istoj kuci/stanu? Ako se slazes sa ljudima svejedno kakva je kombinacija. 2/3 mladih u RH zivi doma sa starcima.
Alessio Rastani is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2021., 21:54   #1030
Quote:
subito kaže: Pogledaj post
Dijeliš stan s još 3 cimera?
Gdje je napisao da zivi sa cimerima??
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2021., 22:10   #1031
Pa i nije, al neki pod zivotom vani automatski podrazumjevaju da svi zive u bunkerima i dijele sobu s jos 20 ljudi...
Raphael Adolini is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2021., 22:23   #1032
A gle, nije nam lako. Zaradim 4k ojra, platim stan 1k ojra i dijelim krevet s zgodnom plavušom koja ima svoj posao i plaću. Molim malo razumijevanja.
__________________
Radim da tebi bude bolje..
Sprudelmeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2021., 22:57   #1033
Ja sam svakako da dok je covjek mlad, a i u srednjim godinama da treba probati, prosirit ces si vidike, ako se vratis ne znaci da nisi uspio. Ta su vremena prosla, a mentalni sklop u Hrvata je ostao isti.

Konkretno ja, jos za vrijeme faxa sam htio ici vani, padale su mi stalno svakakve ideje: Kanada, UK, Njemacka, Svedska, zavrsio fax, odradio staz (u zdravstvu sam) i cekao dobih god dana na posao u struci kojeg nisam docekao, radio van struke i ucio njemacki, vec 7 mj zivim i radim u Grazu.

Da sam sretniji sto sam otisao vani? Ne, imam li vecu placu, imam, tu nisam ni dobio sansu za rad u struci, imam li volju pricati njemacki svaki dan? Nemam.

Svaki vikend sam u ZG jer je Graz 185 km udaljen, a zbog obiteljskh obaveza sam vezan za ZG pa sam tako cesto. Hocu li se vratiti? Vjerojatno, ali svjestan sam da u HR nikad necu imati uvjete kao u AT. Da li ce se moje iskustvo iz AT ikada cijeniti u HR, ne znam, jako tesko.

Inace par prijatelja je radilo vani i vratili su se, ne mogu reci da ne znam nekoga tko se nije vratio. Isto znam i ljude koji su si tamo sagradili sretan zivot. To je sve individualno.

Odi, ako ne odes i ne probas mozes se samo kajati
exception is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2021., 00:08   #1034
Quote:
subito kaže: Pogledaj post
Dijeliš stan s još 3 cimera?
2, svatko svoju sobu ima
technotronic is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2021., 11:13   #1035
Ja sam godinu dana u IT-u kao programer, ali isto razmišljam o odlasku van. Spadam u juniora pa još nisam tražena roba na tržištu stoga trenutno skupljam iskustvo i znanje. Švedska mi je prvi izbor.

Prije mi je glavni razlog odlaska bio financijske prirode, no sada više nije samo to. Želja za promjenom i želja za iskusiti život u uređenoj državi i društvu.
Akesson is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2021., 11:28   #1036
Nije bajno kao što je nekada bilo u smislu da plaćom iz inozemstva možeš izgraditi ili kupiti kuću u Zagrebu. Ta vremena su prošla, no i dalje je financijski mnogo bolje nego u Hrvatskoj. Svaki mjesec nam ostane oko 2500 € uštede nakon što platimo sve troškove (Njemačka). U Hrvatskoj se o tome može samo sanjati.
Helly99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2021., 11:47   #1037
Quote:
Helly99 kaže: Pogledaj post
Nije bajno kao što je nekada bilo u smislu da plaćom iz inozemstva možeš izgraditi ili kupiti kuću u Zagrebu. Ta vremena su prošla, no i dalje je financijski mnogo bolje nego u Hrvatskoj. Svaki mjesec nam ostane oko 2500 € uštede nakon što platimo sve troškove (Njemačka). U Hrvatskoj se o tome može samo sanjati.
I u prošla vremena je odnos plaća veni i u Jugoslaviji bio otprilike 3:1, samo je razlika bila u tome što je radnik i kod nas uz snalažljivost, čekove i pomoć rodbine i prijatelja mogao ovdje izgraditi kuću ili kupiti stan. Danas je to SF. Uglavnom, bolje se zarađivalo i ovdje i tamo.
technotronic is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2021., 12:28   #1038
u hrvatskoj dođeš do kuče od 3x do 1x brže nego u njemačkoj. I ta ista njemačka nije ni blizu onoga šta je bila prije 10 godina, šta se zarade tiče i svake godine je sve gore. Poznajem mnogo njih što su došli nazad i otvorili svoje poslove.

Više ljudi što ode iz HR to slabi HR ekonomiju i onda se čudimo što polako kreče na bolje. Onaj tko želi uspjeti, to če napraviti i u HR. Onaj tko traži izgovor za neuspjeh, uvijek če ga naći.
__________________
upgrade your LIFE
Aurum7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2021., 12:44   #1039
Quote:
Aurum7 kaže: Pogledaj post
u hrvatskoj dođeš do kuče od 3x do 1x brže nego u njemačkoj. I ta ista njemačka nije ni blizu onoga šta je bila prije 10 godina, šta se zarade tiče i svake godine je sve gore. Poznajem mnogo njih što su došli nazad i otvorili svoje poslove.

Više ljudi što ode iz HR to slabi HR ekonomiju i onda se čudimo što polako kreče na bolje. Onaj tko želi uspjeti, to če napraviti i u HR. Onaj tko traži izgovor za neuspjeh, uvijek če ga naći.
Nemaju svi zeludac za ono sto se u HR smatra uspjehom. Neki ljudi imaju i obraza, casti vjerovao ili ne. Nije svatko za biti lopov i krimos.
T-3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2021., 12:45   #1040
Quote:
Aurum7 kaže: Pogledaj post
u hrvatskoj dođeš do kuče od 3x do 1x brže nego u njemačkoj. I ta ista njemačka nije ni blizu onoga šta je bila prije 10 godina, šta se zarade tiče i svake godine je sve gore. Poznajem mnogo njih što su došli nazad i otvorili svoje poslove.

Više ljudi što ode iz HR to slabi HR ekonomiju i onda se čudimo što polako kreče na bolje. Onaj tko želi uspjeti, to če napraviti i u HR. Onaj tko traži izgovor za neuspjeh, uvijek če ga naći.
Netočno. Ako u Hrvatskoj nemaš veze ili ako nisi od roditelja nasljedio nekretninu ne možeš ništa. Vani možeš
sobotka is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:59.