Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2012., 10:24   #21
Skrbništvo o djetetu-odlazak u inozemstvo

Otac sam trogodišnjeg djeteta rođenog izvan bračne zajednice, koje sam priznao, viđam ga i financijski pridonosim njegovim potrebama. Dijete je inače kod majke, koja je dobila posao u Velikoj Britaniji i namjerava tamo iseliti zajedno s djetetom. Imam nekoliko pitanja:
1. Je li joj za to potreban moj pristanak?
2. Budući da bi prije stalnog zaposlenja trebala ići raditi pola godine na probni rok u London, namjeravala je ostaviti dijete kod daljnjeg rođaka u Hrvatskoj na čuvanju u to vrijeme. Je li to zakonito tj. može li se trogodišnje dijete ostaviti kod druge osobe na čuvanju 6 mjeseci, a da ta osoba nije blizak rod (ni ja niti moja majka tj. djetetova baka)?
Ako je zakonito, mora li ona potpisati neku vrstu skrbništva nad djetetom tijekom tih 6 mjeseci? Je li za to potrebna moja suglasnost?
3. Ako je sve to zakonito, pretpostavljam da postoje neki uvjeti koje skrbnik mora zadovoljavati. Budući da se radi o osobi bez ikakvih primanja, može li takva osoba biti skrbnik?
4. Što u slučaju da se majci djeteta bilo što dogodi, a dijete je kod skrbnika u Hrvatskoj na čuvanju?
Unaprijed hvala na odgovorima.
Nikola.
marfac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 13:33   #22
preseljenje sa djetetom u drugu državu

dragi pravnici

ako netko zna, da mi kaze., sta tocno u presudi o razvodu braka znaci da : se dijete povjerava majci.

dali to znaci da majka moze, bez suglasnosti oca, preseliti sa djetetom u drugu drzavu?
kakva je sudska praksa po tom pitanju? Inace, otac trenutno ne zivi u RH i sa djetetom se vidi svaka 3 mjeseca u prosjeku, ali je izuzetno inatljiv i sa njim neka NIKAKVE sanse za dogovor o ovom konkretnom problemu.

dali je promjena presude u pogledu izmjena u susretima i druzenjima, zurni postupak ?

ako netko zna iz prve ruke kako ovaj postpuak kod nas ide, kakva je praksa, stavovi, i duljina postupka ( dali se ovo smatra zurnim postupkom ) bila bi vam jaaaaaaaako zahvalna!
lyra28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 00:04   #23
Pozdrav!

Na koliko dugo mogu sa svojim dvogodišnji sinom otići u inozemstvo (Irska), a da ne moram tražiti dopuštenje od oca?
Slade is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:23.