Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2017., 20:04   #4561
Kažu da imaju 65000 korisnika. Nisu to mali novci. Što mislite da kupite auto i za 5 godina vas zovu da morate kupiti novo jer stari vozi samo još 10 dana. Ako im to upali zaista smo i zaslužili da nas varaju i pljačkaju. Udružimo se i tužimo.
tontonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 20:10   #4562
Usput, na stranicama konkurentskih firmi na facebooku kažu da nema promjena i da sa starim uređajem možete raditi na njihovoj aplikaciji uz besplatno unošenje cert. i cjenika. Ali zašto išta plaćati ponovo ako smo platili već ovo i imamo ugovore i za doživotno updatiranje.
tontonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 09:30   #4563
Slažem se.

Međutim, ja sam otkantala Fiskal1 nakon malo razmišljanja uzela drugu blagajnu. U startu me sada možda došlo više, ali dobila sam, barem imam takav osjećaj, dugoročno bolji proizvod i pouzdanu podršku. Barem tako kažu svi koji tu blagajnu već imaju i koji su mi dali preporuku.

Bez obzira na tu nadogradnju koju tako blesavo plasiraju (a isto sam pročitala da nema nikakvih novih direktiva ni promjena zakona), imala sam prilično problema svih ovih godina s Fiskalom pa je nekako to bila kap koja je prelila čašu.

Baš mi je danas stigla nova blagajna i već sad sam hepi
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 09:36   #4564
Ovo s fiskalom je otužno, treba to bojkotirati. Smdi mi klasičan pokvareni politički projekt mužnje love od budala. Propadnite pohlepna stoko.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 23:39   #4565
Ne zaboravite da onima koji su ušli u fiskalizaciju 1.1.2013. uskoro ističu fiskalni (FINA) certifikati, ako nisu i istekli. FINA certifikat vrijedi 5 godina od dana preuzimanja certifikata (Downloada). Zato oni kojima certifikat npr. ističe 23.12. neka ne žure sa downloadom, napravite to 1-2 dana prije isteka starog, nedajte uhljebima iz državno-posredničko-ovršne agencije (skr. FINA) da zarađuju na prijevremenom aktiviranju certifikata.

P.S. Prije instalacije novog FINA certifikata, preporučuje se deinstalirati stari certifikat.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 05:53   #4566
Pozdrav!

I ja sam jedan od "presretnih" korisnika Fiskalovih usluga.
Uopće neću spominjati koliko sam imao problema s njihovom "uslugom".

sad su mi poslali obavijest da "stara" blagajna više ne vrijedi, a navodno zbog novih sigurnosnih protokola, i da trebam mijenjati uređaj.
U ponudo koju su mi poslali nude nekakav uređaj za 500 kn i ugovor na 24 mjeseca za 50 kn mjesečno.

Što napraviti?
Otkantati ih ili...?
Okrenuti se webu i besplatnim rješenjima?
Kako to onda ide sa prijenosom podataka i certifikatima?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 08:42   #4567
Najnormalnije skineš svoj certifikat i uploadaš ga u novo servis, uneseš podatke o firmi i od 1.1. krećeš s novim nizom računa.
Samo ne znam da baš imaš besplatnih rješenja..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 15:05   #4568
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

I ja sam jedan od "presretnih" korisnika Fiskalovih usluga.
Uopće neću spominjati koliko sam imao problema s njihovom "uslugom".

sad su mi poslali obavijest da "stara" blagajna više ne vrijedi, a navodno zbog novih sigurnosnih protokola, i da trebam mijenjati uređaj.
U ponudo koju su mi poslali nude nekakav uređaj za 500 kn i ugovor na 24 mjeseca za 50 kn mjesečno.

Što napraviti?
Otkantati ih ili...?
Okrenuti se webu i besplatnim rješenjima?
Kako to onda ide sa prijenosom podataka i certifikatima?
Ako si uzeo Fiskal 2013 onda imaš ugovor i program je tvoj i dužni su ga updatirati.
tontonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 02:56   #4569
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Može li mi netko objasniti što se događa i kakve su to nove regulative i certifikati od strane EU zbog kojih moram kupovati novu fiskalnu blagajnu??
Koristim fiskal1 i došla mi je ova obavijest:

Radi prelaska na novu verziju programa Više ne podržavamo stari Fiskal1 program. U roku od 30 dana prijeđite ne novu verziju.
Iz tehničkih razloga Vaš uređaj i program nisu kompatibilni s novim certifikatima te nadolazećim EU i Hrvatskim regulativama te ih više nismo u mogućnosti podržavati na uređaju kojeg koristite.
Odaberite uređaj iz ponude Staro za novo i nesmetano nastavite svoje poslovanje:


U Poreznoj mi nisu ništa znali reći o novim certifikatima, niti nekim promjenama u zakonu

Da li ste navedenu obavijest dobili poštom na kućnu adresu, ili je ta obavijest iskočila iz samog programa?
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 03:00   #4570
Ako ste imali ikakvih dvojbi zašto je tamo od 1.7.2017. izmišljena topla voda sa ponovnim prijavama već prijavljenih poslovnih prostora (umjesto iz programa blagajne već prijavljene prostore je trebalo nanovo prijaviti kroz eporeznu), sada su stvari malo jasnije, ako ste i imali kakvih sumnji u motive uvođenja toga (ja nisam baš nikakvih, jer se sve to radi ciljano). 2 članka ispod...

Kakva ste iskustva imali sa inspekcijama, je li bilo sličnih iskustava?
Paraziti i štetočine. Treba ih sve koji su tamo, od najnižih referenata pa sve do ministra i premijera dobro ispljuskati. Do kada više ovako?

Danas veliko i malo slovo, što je iduće, kazna zbog boldanog i neboldano slovo, kazna zbog ravnog ili nakošenog slova, kazna zbog krvivog fonta ili veličine fonta na računu? Inače i sama porezna uprava na svojim stranicama se negdje naziva POREZNA UPRAVA, pa negdje Porezna uprava, pa negdje Porezna Uprava i sl.

Inače hvala svim glasačim HDZa, SDPa, Mosta i ostalog šljama koji dovode takve na vlast pa koji onda svakkavim šljamom pune poreznu upravu i ostala ministarstva i sl.

Quote:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...p/1011538.aspx
Porezna kaznila obrtnicu s 10.000 kuna jer je na računu umjesto "p" napisala "P"

HIBRIDNI rat koji Porezna uprava vodi protiv malih poduzetnika se rasplamsava te do nas stižu sve bizarnije priče o ogromnim kaznama koje ljudi dobivaju zbog grešaka koje poreznici proglašavaju prekršajima.

Ogromne kazne za minorne greške

Nakon što smo nedavno objavili priču o pekaru koji je zbog ispuštenog jednog slova u oznaci poslovnog prostora te viška u blagajni od 85 kuna dobio kaznu od čak 60 tisuća kuna, sada smo dobili dokument, rješenje Porezne uprave, kojim se jednoj obrtnici izriče kazna od 10 tisuća kuna zbog "neispravne" oznake poslovnog prostora na računu.




U obrazloženju rješenja kojim je jedna obrtnica koja se bavi trgovinom kažnjena s 10 tisuća kuna navodi se da je "... na navedenom računu... od 10. 11. 2017. godine u iznosu od 30,00 kuna oznaka poslovnog prostora "P1", dok je Ministarstvu financija na istoj adresi prijavljen prostor pod oznakom "p1", iz čega proizlazi da poslovni prostor oznake "P1" nije prijavljen Ministarstvu financija, Poreznoj upravi."



Ukratko, Porezna je zbog toga što je na računu veliko slovo, a u njihovoj bazi malo slovo, zaključila da prostor nije prijavljen te je odlučila kazniti vlasnicu obrta. Inače, kazne za taj prekršaj, za obrtnike, kreću se u iznosu od 10 pa sve do 300 tisuća kuna.

Svima je jasno da takve brutalne kazne za banalne greške, koje se proglašavaju prekršajima, za mnoge mogu značiti prestanak rada. Pitanje je koliko je Porezna takvim kaznama ugasila firmi, obrta i posljedično - poslova.

Računovođe: Tražimo da uvedu upozorenje u ePoreznu

Inicijativa profesionalnih računovođa Hrvatske slala je dopise u Ministarstvo financija i pokušala utjecati da se barem u sustav ePorezne ugradi upozorenje ako se prijavljuju računi s krivom oznakom poslovnog prostora, no do sada nisu dobili nikakav odgovor. Valjda je Ministarstvu financija u interesu naplaćivati ovakve kazne.

"Traženo je već ranije da se ugradi obavijest ili povratna poruka u softveru ako se šalju računi za neverificirani poslovni prostor. Imamo primjere u praksi gdje inspektori na terenu kažnjavaju poduzetnike jer je u softveru oznaka poslovnog prostora P2, a prijavljeno u sustavu e-porezne oznaka 2. Kazna za navedeni prekršaj je 30 tisuća kuna!

U navedenom slučaju svi računi su fiskalizirani i postoje u sustavu Porezne uprave, samo s krivom oznakom prostora, nitko nije oštećen, a kazna je ogromna i nesrazmjerna "prekršaju" koji se desio zato što nema kontrole u sustavu koja je tražena.

Uvođenjem takve povratne obavijesti softveru, 'Greška' – račun nije moguće fiskalizirati - Neverificiran poslovni prostor', vrlo bi se jednostavno riješila situacija i onemogućilo astronomsko kažnjavanje poduzetnika.

Ostavljena je ogromna mogućnost pogreške jer poslovni prostor prijavljuje u pravilu računovođa, a oznaku poslovnog prostora u softveru definira programer koji u većini slučajeva komunicira telefonom te se vrlo lako dogodi pogreška. Na primjer, programer kaže PP1, a računovođa čuje P1 i slično", kaže Vesna Varšava iz Inicijative profesionalnih računovođa Hrvatske.
Quote:
I nastavak priče...
http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...e/1011858.aspx
Porezna kaznila ženu s 10.000 kuna zbog velikog i malog slova, a ne znaju napisati vlastito ime

POREZNA uprava kaznila je jednu obrtnicu zbog banalnog tipfelera. Index je objavio vijest o drakonskoj kazni od 10 tisuća kuna jer je spomenuta obrtnica na računu umjesto malog slova "p", napisala veliko slovo "P".

Ozbiljno.


Ponovimo, Porezna uprava je zbog toga što je na računu veliko slovo, a u njihovoj bazi malo slovo, samo zbog toga, zbog ničega drugog, zaključila da prostor nije prijavljen te je odlučila oderati ženu za 10 tisuća kuna.

"Kriva je"

U prekršajnom nalogu, odmah ispod imena i prezimena "okrivljene", podebljanim crnim slovima stoji dramatičan podnaslov "kriva je".

"Kriva je", kaže Porezna uprava, "što je kao fizička osoba, obveznica poreza na dohodak, u poslovnom prostoru kao obveznica fiskalizacije nije Ministarstvu financija, Poreznoj Upravi dostavila podatke o poslovnom prostoru u kojem obavlja djelatnost, što je utvrđeno poreznim nadzorom dana 10. 11. 2017. godine".



Nepismeni paraziti

Samo trenutak.

U imenu Porezna uprava "uprava" se ne piše velikim slovom. Porezna uprava ne piše se kao "Porezna Uprava", kako stoji u prekršajnom nalogu "okrivljenoj".

Nepismeni paraziti koji su iscijedili 10 tisuća (slovima: deset tisuća) kuna jednoj obrtnici jer je na jednom računu napisala veliko slovo umjesto malog, ne znaju napisati vlastito ime na službenom prekršajnom nalogu kojim, ponovimo, cijede 10 tisuća kuna (slovima: deset tisuća) kuna jednoj obrtnici jer je na jednom računu napisala veliko slovo umjesto malog.

Pogledajmo obrazloženje rješenja kojim su obrtnici izbili 10 tisuća (slovima: deset tisuća) kuna:

"Naime na navedenom računu ... od 10. 11. 2017. godine u iznosu od 30,00 kuna oznaka poslovnog prostora "P1", dok je Ministarstvu financija na istoj adresi prijavljen prostor pod oznakom "p1", iz čega proizlazi da poslovni prostor oznake "P1" nije prijavljen Ministarstvu financija, Poreznoj upravi", piše u obrazloženju.



Nisu sposobni napisati vlastito ime

Ako im obrtnica sad mora platiti 10 tisuća kuna samo zbog tipfelera, znači da Porezna uprava očito pazi o pravilnoj upotrebi velikog i malog slova. Kako se vidi na prekršajnom nalogu, pitanje velikog i malog slova doživljavaju izuzetno ozbiljno.

Međutim, ako Porezna uprava u svom službenom prekršajnom nalogu griješi upravo u upotrebi velikog i malog slova, i to, gle ironije, upravo u nalogu kojim kažnjavaju nekoga zbog pogrešne upotrebe velikog i malog slova, zašto bi netko taj prekršajni nalog uopće prihvatio kao valjan?

Porezna uprava, ne Uprava, sposobna je oderati nekoga zbog običnog, banalnog tipfelera, a nisu sposobni napisati vlastito ime (!) na istom tom dokumentu.

Zadnje uređivanje Nikad spreman : 06.12.2017. at 03:18.
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 05:37   #4571
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Najnormalnije skineš svoj certifikat i uploadaš ga u novo servis, uneseš podatke o firmi i od 1.1. krećeš s novim nizom računa.
Samo ne znam da baš imaš besplatnih rješenja..
... što znači novi uređaj, printer, cijela novog programa, problem i trajanje unošenja podataka i cjenika...

Kakva mi je onda razlika?

Tu bar imam bazu.

Quote:
tontonka kaže: Pogledaj post
Ako si uzeo Fiskal 2013 onda imaš ugovor i program je tvoj i dužni su ga updatirati.
Nemam ugovor.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 09:14   #4572
Molim pomoć,trebam prijaviti privremeno zatvaranje poslovnog prostora od 02.01.2018.-07.01.2018 zbog GO ali ne znam kako...imam e-poreznu,našla sam pod radno vrijeme "iznimke radnog vremena" ali nisam sigurna da li se to tako radi,a iskreno se bojim da nešto krivo ne napravim...Hvala svima
__________________
više gledam,manje vidim...
Knez1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 16:53   #4573
Quote:
Knez1974 kaže: Pogledaj post
Molim pomoć,trebam prijaviti privremeno zatvaranje poslovnog prostora od 02.01.2018.-07.01.2018 zbog GO ali ne znam kako...imam e-poreznu,našla sam pod radno vrijeme "iznimke radnog vremena" ali nisam sigurna da li se to tako radi,a iskreno se bojim da nešto krivo ne napravim...Hvala svima
mislim da to moraš rješavat kroz status poslovnog prostora. imaš opcije: otvoren, privremeno zatvoren i zatvoren. dakle, vjerojatno privremeno zatvoren. Iznimke se odnose na radno vrijeme a ne na status poslovnog prostora.
blasfemicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 11:42   #4574
Angry

Quote:
blasfemicar kaže: Pogledaj post
mislim da to moraš rješavat kroz status poslovnog prostora. imaš opcije: otvoren, privremeno zatvoren i zatvoren. dakle, vjerojatno privremeno zatvoren. Iznimke se odnose na radno vrijeme a ne na status poslovnog prostora.
Našla sam,hvala...Vrlo je glupo izvedeno,jer ako sam ja dobro shvatila,moraš prvo zatvoriti a potom otvoriti PP (vrlo moguće da ti promakne otvaranje-zaboraviš i nastaviš raditi) a nisam našla opciju od-do pa da je to to,što bi po mome bilo logično.Očito nam stavljaju zamke i nadaju se kako ćemo u njih i upasti i napuniti proračun
__________________
više gledam,manje vidim...
Knez1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 22:08   #4575
Quote:
Knez1974 kaže: Pogledaj post
Našla sam,hvala...Vrlo je glupo izvedeno,jer ako sam ja dobro shvatila,moraš prvo zatvoriti a potom otvoriti PP (vrlo moguće da ti promakne otvaranje-zaboraviš i nastaviš raditi) a nisam našla opciju od-do pa da je to to,što bi po mome bilo logično.Očito nam stavljaju zamke i nadaju se kako ćemo u njih i upasti i napuniti proračun
Slažem se, vrlo je neintuitivno konfigurirana stranica za prijavu poslovnog prostora, odnosno radnog vremena, kao da ju je radio šizofrenik. Nagađam da je šizofrenik, tj. rodijak od Mate, dobio posao po političkoj liniji. Imaš pravo što to shvaćaš kao zamku za upadanje u kažnjive greške prema poreznoj, jer izgleda da i frizerke danas moraju bit doktorice za informatiku.
blasfemicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 12:37   #4576
Quote:
blasfemicar kaže: Pogledaj post
Slažem se, vrlo je neintuitivno konfigurirana stranica za prijavu poslovnog prostora, odnosno radnog vremena, kao da ju je radio šizofrenik. Nagađam da je šizofrenik, tj. rodijak od Mate, dobio posao po političkoj liniji. Imaš pravo što to shvaćaš kao zamku za upadanje u kažnjive greške prema poreznoj, jer izgleda da i frizerke danas moraju bit doktorice za informatiku.
Ej,nasmija me,a nije mi do smijeha...još se nisam odvažila ukucati to na stranicu PU iako se može mjesec dana u naprijed,rekla teta u PU podršci,sve vam lijepo piše na našim stranicama :P
__________________
više gledam,manje vidim...
Knez1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 06:11   #4577
Koje su najbolje alternative za Fiskal1 blagajne?
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 12:58   #4578
za male obrte Neosalon, za puno artikala Fiskalna.hr, za druge i neznam
tontonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 13:32   #4579
FiskalPhone
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 08:27   #4580
Imam jedno pitanje na koje mi ni porezni savjetnik nije znao odgovoriti.
Nakon ove zadnje promjene u postupku prijave poslovnog prostora, porezni obveznici su dužni prijaviti OIB onoga koji održava programsko riješenje.
Zbog toga sam sa svim korisnicima ugovorio održavanje u kojem samo naveli koje su moje obveze i tek nakon prihvaćanja tog ugovora dozvolio korištenje mog OIB-a.
Naravno, ugovor se može i raskinuti (dogovorno, neispunjavanjem obveza, ...). U tom slučaju porezna bi trebala imati informaciju da održavatelj programa više ne postoji, da moje obveze prestaju i da podatak o OIB-u održavatelja više ne vrijedi.
Porezni savjetnik mi nije znao reči tko je dužan informaciju o prekidu obveze održavanja proslijediti poreznoj.
Siguran sam da poreznom obvezniku to nije prioritet i da to ne želi preuzeti na sebe, ali ja želim da se u poreznoj jasno evidentira da su moje obveze prema poreznom obvezniku prestale i da me se ne kontaktira u vezi problema za tog poreznog obveznika.
Ima li tko iskustva s ovim?
zp1956 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:41.