Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2006., 14:33   #61
Quote:
elina kaže:
Fascinantno. Još je zanimljivije, ako bilo tko - kako se čini - može bustati oblak pogledom, ili napraviti svoj cloudbuster pa dovesti kišu u Namibijsku pustinju... nisu li onda i veće, organiziranije manipulacije vremenom već doista stvarnost...
buduci imas vremena promatrat ove stvari, (ja nemam ali znimljivo je za cuti), ako bi stavila kameru i ostavila da snima oblak, koliko bi trebalo da se raspline?
tonydoe is offline  
Old 10.06.2006., 18:16   #62
@ kundalini, hvala tebi što si mi otkrio jedno zanimljivo područje.

@ tonydoe, nemam nažalost ni ja vremena za promatranje i bavljenje svime time, premda mi je interesantno. Iz onog što sam pokušala, za rasplinuti jedan oblak potrebno je nekoliko minuta, ako uspije, no moram priznati da sam nakon ona prva tri "uspjeha" primijetila da mi ne uspijeva uvijek. Doista ne znam više nisu li i ti "uspjesi" slučajni, tj. bi li se dotični oblaci ionako rasplinuli sami od sebe. Kako bilo, kad god pokušam, rezultat je tu, jedino što oblak ne nestane uvijek u potpunosti, a najteži su sivi, tamni dijelovi oblaka, dok se bijeli dijelovi rasplinjavaju brže. Također sam primijetila da mi nakon nekoliko minuta zurenja u oblak s namjerom da ga rasplinem, počne jače lupati srce, no isto tako ne znam čemu da to pripišem.


Kako bilo, ovdje su linkovi na 2 filmića o rasplinjavanju oblaka, tako otprilike to izgleda, jedino što su ovi filmići ubrzani.
http://www.neilslade.com/cloud1.html
http://www.neilslade.com/cloud2.html
A na linku http://www.neilslade.com/cloud.html je još jedna uputa o tome kako se to radi, s napomenom da ne uspijeva uvijek, jer ovisi o koncentraciji, pozadinskoj buci, o tome je li osoba pod pritiskom itd., dakle o sveukupnom stanju duha kojim se pristupa tom pokusu.


Vjerojatno se može naći još sličnih filmića marljivim klikanjem po linkovima koje google izbacuje na, recimo, "cloudbusting + camera" ili neke slične ključne riječi.


Na stranici http://www.orgonelab.org/ može se steći okvirni dojam o ozbiljnosti kojom se pristupa orgonomiji (znanosti o orgonskoj energiji i njezinoj ulozi u prirodi). Mislim da je važno da svatko tko ima volju ili namjeru napraviti svoj cloudbuster obavezno prije toga pažljivo pročita cijeli ovaj tekst: http://www.orgonelab.org/sobuildaclb.htm

U tom tekstu doktor filozofije, koji je ranije predavao zemljopis i znanost o atmosferi i okolišu na sveučilištima u Illinoisu i Miamiju, dok je sada direktor Biofizičkog laboratorija za istraživanje orgona u Oregonu, daje svoje mišljenje o opasnostima nestručne i divlje upotrebe cloudbustera.

U tekstu se prvo predstavljaju osnovne ideje Wilhelma Reicha, zatim slijedi prikaz ekoloških katastrofa koje se trenutačno odvijaju, te se daje opis profila osobe koja bi bila podobna ili nepodobna za odgovorno baratanje cloudbusterom, u skladu s Reichovim idejama o emotivnoj usklađenosti, motivima i karakteru.

Naime, uz pretpostavku da cloudbusteri funkcioniraju, neodgovorno baratanje istima na principu "uradi-sam i piči" može dovesti do jako grdih posljedica ne samo po zdravlje te osobe, već i po širu okolinu. Cloudbusteri mogu stvoriti suše, oluje i povećati već ionako postojeći klimatski kaos. Piše u tekstu da se upotreba domaćih uradi-sam cloudbustera osobito povećala nakon 2000. u SAD i Europi, tako da njihova količina i neodgovorna, neupućena upotreba već i sad stvaraju ozbiljne klimatske probleme, te da klima sigurno ne pati od nedostatka cloudbustera, već prije od mnogih zagađenja kojima je izložena. Osobito je zanimljiva lista promašenih upotreba cloudbustera i njihovih posljedica.

Što se tiče mog osobnog mišljenja o pitanju chemtrailsa, ja u to ne vjerujem. Orgonska energija, oblaci, cloudbusteri i ostala Reichova istraživanja (emocije, seksualnost, zdravlje) su mi zanimljiva i mislim da imaju smisla, da su vrijedna ozbiljnog pristupa koji im neki znanstvenici pridaju. Međutim, osobno ne vjerujem u to da avioni zaprašuju površinu planete nekakvim kemikalijama, a još manje mi ima smisla da se onda taj problem rješava tako da se ti avionski chemtrailsi rasturaju cloudbusterima. To me pomalo podsjeća na ona antistatička, ili kakva već, sredstva za brisanje prašine, koja sprečavaju da se prašina taloži na policama i televizorima; jer, pretpostavljam, ako se prašina ne taloži na namještaju, to znači da leti zrakom, a to pak znači da je udišemo ravno u pluća. Na sličan način, pitam se kuda odlaze te kemikalije iz chemtrailsa nakon što se njihov "oblak" raspline, bilo pomoću cloudbustera ili bez njega. Naravno, pod pretpostavkom da te kemikalije uopće u tom oblaku i postoje, u što osobno sumnjam, ali ne znam.

Međutim, razmišljajući o otrovnim plinovima i avionskom zaprašivanju, ne mogu se ne sjetiti prometnijih ulica u centru grada, gdje je postalo nemoguće popiti kavu na balkonu ili uopće otvoriti prozor, osim možda u gluho doba noći.

Pokušati rasplinuti oblak pogledom je zanimljivo iskustvo koje može ukazati na to da "u tome ima nešto" (a i ne mora). Međutim, cloudbusteri su već malo preopasni, čini mi se. Uz sve to, koliko god ta tema meni bila zanimljiva, ja se doista smatram potpunom neznalicom o svemu tome, tako da mislim da nema smisla da dalje o tome raspravljam ili se prepucavam. NHF!
elina is offline  
Old 10.06.2006., 21:29   #63
ljudi paranoja se ljeci u specijaliziranim ustanovama
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Old 10.06.2006., 22:32   #64
Quote:
Danny_boy kaže:
BRAVO KUNDALINI!! Evo upravo sam se registrirao samo da ti mogu odgovoriti. Naime tog 25.5. kojeg spominješ i ja sam ih primjetio iznad Krka. Postavljali su ih u obliku mreže, preko cijelog neba, avioni s 4 mlaznice su skretali pod kutom od 90 (!).opalio sam par fotki iz moba i poslao sam ih tipu koji se bavi tim stvarima i on mi je nedvosmisleno potvrdio da se radi o tome. (Inače intervju s njim bi trebao izaći sredinom ovog mjeseca u magazinu Nexus, koga zanima.) Zatim sam kontaktirao prijatelja koji radi na aerodromu u Omišlju u kontroli leta koji mi je rekao da je Nato taj dan zbilja imao vježbe tog jutra. na tom području. Ono što je najzanimljivije je što su ti avioni (3 komada) po završenom poslu uredno u formaciji odletjeli prema sj. Italiji i pri tom ispuštali samo onaj obični mlaz koji je odmah nestajao iza njih, a onaj koji su pustili prije pola sata se još širio. Ovo je vrlo ozbiljna tema, zaboga oni nas zaprašuju kao komarce, a mi smo toliko već isprogramirani da to ne primjećujemo...
Avioni skreću pod kutom od 90 supnjeva?
Jel to onda ispuštaju vojni ili obični avioni, ti sad spominješ da je to NATO zaprašivao, a kolko sam skužio ovi drugi su bili civilni avioni
ante_gotovina is offline  
Old 10.06.2006., 22:38   #65
Quote:
elina kaže:
U tekstu se prvo predstavljaju osnovne ideje Wilhelma Reicha, zatim slijedi prikaz ekoloških katastrofa koje se trenutačno odvijaju, te se daje opis profila osobe koja bi bila podobna ili nepodobna za odgovorno baratanje cloudbusterom, u skladu s Reichovim idejama o emotivnoj usklađenosti, motivima i karakteru.

Naime, uz pretpostavku da cloudbusteri funkcioniraju, neodgovorno baratanje istima na principu "uradi-sam i piči" može dovesti do jako grdih posljedica ne samo po zdravlje te osobe, već i po širu okolinu. Cloudbusteri mogu stvoriti suše, oluje i povećati već ionako postojeći klimatski kaos. Piše u tekstu da se upotreba domaćih uradi-sam cloudbustera osobito povećala nakon 2000. u SAD i Europi, tako da njihova količina i neodgovorna, neupućena upotreba već i sad stvaraju ozbiljne klimatske probleme, te da klima sigurno ne pati od nedostatka cloudbustera, već prije od mnogih zagađenja kojima je izložena. Osobito je zanimljiva lista promašenih upotreba cloudbustera i njihovih posljedica.

Što se tiče mog osobnog mišljenja o pitanju chemtrailsa, ja u to ne vjerujem. Orgonska energija, oblaci, cloudbusteri i ostala Reichova istraživanja (emocije, seksualnost, zdravlje) su mi zanimljiva i mislim da imaju smisla, da su vrijedna ozbiljnog pristupa koji im neki znanstvenici pridaju. Međutim, osobno ne vjerujem u to da avioni zaprašuju površinu planete nekakvim kemikalijama, a još manje mi ima smisla da se onda taj problem rješava tako da se ti avionski chemtrailsi rasturaju cloudbusterima. To me pomalo podsjeća na ona antistatička, ili kakva već, sredstva za brisanje prašine, koja sprečavaju da se prašina taloži na policama i televizorima; jer, pretpostavljam, ako se prašina ne taloži na namještaju, to znači da leti zrakom, a to pak znači da je udišemo ravno u pluća. Na sličan način, pitam se kuda odlaze te kemikalije iz chemtrailsa nakon što se njihov "oblak" raspline, bilo pomoću cloudbustera ili bez njega. Naravno, pod pretpostavkom da te kemikalije uopće u tom oblaku i postoje, u što osobno sumnjam, ali ne znam.
Ti ne vjeruješ da postoje chemtrailsi i da su to neki plinovi koji nas truju, ali zato vjeruješ da su za svjetske katastrofe i klimatske promjene krivi neki uradi sam cloudbustersi
ante_gotovina is offline  
Old 14.06.2006., 12:53   #66
21.06. NATO vjezbe (navodno)

21. 06. su navodno najavljene velike NATO vojne vježbe, pa da vidimo. To bi moglo biti masovno zapreasivanje.

Eto frend i ja smo napravili orgon, a sve razmisljamo baciti se na izradu i chembustera, jer sve je gore i gore.

Elina, hvala i tebi na vrijednim info
kundalini is offline  
Old 14.06.2006., 17:18   #67
Quote:
elina kaže:
@ tonydoe, nemam nažalost ni ja vremena za promatranje i bavljenje svime time, premda mi je interesantno.
draga elina, svesrdno se zahvaljujem na iscrpnoj informaciji, i nadasve zanimljivoj! nadam se kako si i sama primjetila korisnost reichovih teorija, naime... prije oko 5 godina imao sam prilike malo vise setati se po tome, i sjecam se zadnje sto sam citao.. da je imao ideje koje nisu bas bile najbolje prihvacene u to vrijeme! naime, kad pogledam unatrag, vidim slicnost s nekim danas pristupacnijim teorijama, poput indijske kundalini teorije (tj. iskustva). i vjerujem da u njegovo vrijeme nije bio upoznat s time, pa je izuzetno interesantno citati njegovo podrucje interesa, obzirom na vrijeme iz kojeg dolazi.

nadam se da nisam off-topic tu... ali nije mi jasno, kako njegova tema 'orgijasticke potencijalnosti' ima veze s oblacima, te kako se taj 'potencijal' (za koji se slazem da se veze uz seksualni cin, te da je poseban) moze vezati uz nesto drugo, sto nije seks?

poznato mi je kako se ta energija moze 'transmutirati' u druge vrste energije, i pojacati ili rasiriti, medjutim.. nisam siguran kako je to moguce IZVAN dubokih stanja meditacije, ili... kako je to moguce proizvesti strojem, buduci se radi o vibratornoj energiji koja je sasvim subjektivnog karaktera? imas li kakva razmisljanja o ovome?
tonydoe is offline  
Old 14.06.2006., 21:40   #68
Quote:
kundalini kaže:
Eto frend i ja smo napravili orgon, a sve razmisljamo baciti se na izradu i chembustera, jer sve je gore i gore.
Šta je sve gore i gore?
Kex Doomlich is offline  
Old 14.06.2006., 23:23   #69
Quote:
kundalini kaže:
Pozdrav svima

Ne znam koliko Vas je svijesno postojanja, ali svakodnevica koja nas okruzuje. Puno se o tome prica ali malo se cuje, prikrivenost prave informacije sto se u stvari dogadja.

Da ne duljim evo linkova pa da sami vidite. ja ih prije nisam zamijecivao a dogadja se vec 6 godina. To su oni bijeli avioni (vojni, bez oznaka) koji ispustaju bijeli trag, ali ne trag koji nestaje (chontrails) vec ostaju na nebu i sire se pretvarajuci se u umjetne oblake, A SADRZE ALUNIMIJI I JOS MNOSTVO VRLO OPASNIH TVARI.

Radi se o AEROSOLU pa si zamislite od kud sve veca osjetljivost ljudi oko nas i nas samih, potpuni gubitak imuniteta itd....
kako znate od cega se sastoje, sta ste ih skupljali u kantice pa u lab s njima
btw sta fali aluminiju
gnjavež is offline  
Old 15.06.2006., 15:16   #70
Quote:
elina kaže:
Pozdrav.

Preko linka kojeg je dao kundalini u prvom postu, doklikala sam do stranice gdje se objašnjava kako u 5 minuta pogledom "izbrisati" oblak: http://educate-yourself.org/ct/goodbyects10jan02.shtml

Ne vjerujući u to, ipak sam stala na prozor i pokušala. To je bilo prije neki dan, oblaci su bili mali bijeli. I da, trebalo mi je 3 minute.

Nisam vjerovala svojim očima, pa sam probala još dvaput, i da, to funkcionira, za 3-4 minute oni mali bijeli oblaci na koje se usredotočiš, nestaju. Mene je zapanjilo.

Nakon još malo klikanja po netu saznala sam da se dotična aktivnost rasturanja/upijanja/brisanja oblaka zove "cloudbusting" i da se na taj način zabavlja dosta ljudi, barem sudeći prema rezultatima koje u googleu daje "cloudbusting + orgone". Cijela stvar naime ima veze s orgonskom energijom, čije je mogućnosti istraživao Wilhelm Reich.

U osnovi, dok osoba gleda oblak s namjerom da ga "busta", orgonska energija oblaka prelazi u tu osobu, tako da čestice koje čine oblak više nemaju energije da se drže na okupu. To se događa zato što orgonska energija ide na mjesta gdje je ima više (suprotno od načina na koji funkcionira entropija), a ljudsko biće ima više orgonske energije od oblaka. Tako nekako, ako sam dobro pohvatala konce.

Pored toga, na netu ima planova za uradi sam-izradu naprave "cloudbuster", kojom se može utjecati na vrijeme, tj. moguće je tom napravom upijati oblake, ali i stvoriti kišu. Evo jedan link o cloudbusterima:

http://www.metatech.org/cloudbuster_...generator.html

"It also stops droughts. Overall, it just balances the weather, I think it sort of mediates between the ground and the atmosphere somehow. The one in Namibia finally brought heavy rain to the desert there. It happened 9/5/01, and continued for several days. Gert, the fellow who made the cloudbuster and reported the occurrence, told me that this had simply never happened in the Namib desert before to the best of anyone's knowledge. It's arguably the driest region on the planet."

Fascinantno.
Još je zanimljivije, ako bilo tko - kako se čini - može bustati oblak pogledom, ili napraviti svoj cloudbuster pa dovesti kišu u Namibijsku pustinju... nisu li onda i veće, organiziranije manipulacije vremenom već doista stvarnost...
AAAAAAAAAUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!
intruder800vl is offline  
Old 18.06.2006., 01:40   #71

Mene ovo sve podsjeca na onaj Mel Gibson film "Signs" gdje u jednom trenutku svi sjede ispred TVa s kapama od folije jer su u nekoj knjizi procitali da ih to stiti od citanja misli od strane vanzemaljaca.

Preporucam da iskoristite vodu da zaustavite "Zle" plinove i oblake (pomoglo je Melu u njegovoj vanzemaljskoj situaciji)!
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Old 19.06.2006., 13:05   #72
ciscenje chemtrailsa

Evo lijepa vijest (svi vi koji kuzite ovo s chemima) kako smo frend i ja napravili orgonske granate (HGC), u subotu je bas frend isprobao djelovanje.

Dakle na orgonsku granatu je stavio metalnu posudu s vodom upravo kad je iznad prolazio avion i zaprasivao. nakon desetak minuta chemtrail je nestao.

Isto se meni neki dan dogodilo kad sam usmjerio svoj orgon prema dva tri nakupljena chema (raspresena u sive mutne obkale) i nakon pola sata nebo je bilo cisto.

U biti orgon djeluje najjace u kombinaciji s vodom jer voda osnazi djelovanje orgona (kad ga i sama proizvodi
kundalini is offline  
Old 19.06.2006., 14:10   #73
Kundalini, javit ću ti se na PM da se dogovorimo da mi napraviš i pošalješ granatu, ja osobno jednostavno neman vremena za radit na tome radi posla (programer), ali napravio sam improviziranu verzuju chembustera i znam da radi ali nije sigurno snažno kao to šta si ti napravija....pa ono da i ja iman pravu stvar
GameDeveloper is offline  
Old 19.06.2006., 14:36   #74
Dobro daj mi recite kolko netko mora biti retardiran da misli da će taj trag od aviona ostat zauvijek na nebu? Kaj ste bili bolesni kad je bio sat fizike?
Mislim, zamislite recimo, neki dan je varburg prošao mojom ulicom i ostavio ogroman trag dima i taj dim se nikamo nije micao nego je stajao tu nasred ceste...sva sreća da sam imao čembustersku granatu da rastjeram dim ili bi mi cesta ostala zauvijek zadimljena.

Inače, našao sam i ja dobar način za rastjerivanje chemtrailova. Sjedneš na terasu, gledaš chemtrail i drkaš...uskoro ćeš primijetit kako chemtrail polako nestaje. Probajte ako mi nevjerujete sljedeći put kad naletite na čemtrail.
Kex Doomlich is offline  
Old 19.06.2006., 16:15   #75
Postoje i prirodni oblaci koji su jako slični tragovima aviona pa ljudi često to zamijene.
__________________
Sad, sad koby... poor koby... your torture has come to an end. You are free to go...
kobayashimaru is offline  
Old 19.06.2006., 17:20   #76
Quote:
Kex Doomlich kaže:
Dobro daj mi recite kolko netko mora biti retardiran da misli da će taj trag od aviona ostat zauvijek na nebu? Kaj ste bili bolesni kad je bio sat fizike?
Mislim, zamislite recimo, neki dan je varburg prošao mojom ulicom i ostavio ogroman trag dima i taj dim se nikamo nije micao nego je stajao tu nasred ceste...sva sreća da sam imao čembustersku granatu da rastjeram dim ili bi mi cesta ostala zauvijek zadimljena.

Inače, našao sam i ja dobar način za rastjerivanje chemtrailova. Sjedneš na terasu, gledaš chemtrail i drkaš...uskoro ćeš primijetit kako chemtrail polako nestaje. Probajte ako mi nevjerujete sljedeći put kad naletite na čemtrail.


Quote:
Kundalini kaže:
Evo lijepa vijest (svi vi koji kuzite ovo s chemima) kako smo frend i ja napravili orgonske granate (HGC), u subotu je bas frend isprobao djelovanje.

Dakle na orgonsku granatu je stavio metalnu posudu s vodom upravo kad je iznad prolazio avion i zaprasivao. nakon desetak minuta chemtrail je nestao.

Isto se meni neki dan dogodilo kad sam usmjerio svoj orgon prema dva tri nakupljena chema (raspresena u sive mutne obkale) i nakon pola sata nebo je bilo cisto.

U biti orgon djeluje najjace u kombinaciji s vodom jer voda osnazi djelovanje orgona (kad ga i sama proizvodi)
Pa hvala bogu da će nakon pola sata nestati i sami od sebe!!!
ante_gotovina is offline  
Old 19.06.2006., 18:43   #77
Quote:
kobayashimaru kaže:
Postoje i prirodni oblaci koji su jako slični tragovima aviona pa ljudi često to zamijene.
Postoje i ljudi koji su gledali kako avioni prave trag, a zatim taj trag nestaje.
Kex Doomlich is offline  
Old 20.06.2006., 00:04   #78
Zanimljiva stvarčica. Iako htio bi malo sa znanstvene strane da mi netko objasni to.
__________________
Zašto da se svađam kada sam u pravu?
mortal is offline  
Old 20.06.2006., 00:21   #79
Quote:
mortal kaže:
Zanimljiva stvarčica. Iako htio bi malo sa znanstvene strane da mi netko objasni to.
jedina znanstvena strana u svemu ovome je diagnoza ovih ljudi koji o tome pricaju
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Old 20.06.2006., 11:32   #80
oćete znanstveno? znanstveno je experiment ili promatranje, a siguran sam da Kex nije izveo svoj experiment sa gledanjem u chemtrail i drkanjem.
evo jutros u 9.00 vidjeh jasno 2 aviona na istočnom dijelu neba iznad zagreba kako prave trail. Sada, nakon sat i pol trgovi su se malo raspršili ali ipak vrlo vrlo jasni
zephir is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:45.