Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2010., 14:39   #61
Nekak mi nije higijenski za malu bebu ali mislim da je dosta, financijski.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 14:43   #62
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Nekak mi nije higijenski za malu bebu ali mislim da je dosta, financijski.
Ma ne bi dirala unutrašnjost pelene, onako ju zarolam kako stoji već na pol složena još malo da se napravi valjak. To mi je ideja, pa pitam da ne zeznam. Uzela bi veličinu pelene 4, ne manje
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 14:44   #63
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Ma ne bi dirala unutrašnjost pelene, onako ju zarolam kako stoji već na pol složena još malo da se napravi valjak. To mi je ideja, pa pitam da ne zeznam. Uzela bi veličinu pelene 4, ne manje
meni se svidja ideja! to sam vidjela i po nekim stranicama da imas bas za kupit tu "tortu" od pelena.
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 15:15   #64
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Ma ne bi dirala unutrašnjost pelene, onako ju zarolam kako stoji već na pol složena još malo da se napravi valjak. To mi je ideja, pa pitam da ne zeznam. Uzela bi veličinu pelene 4, ne manje
uf, gle.iskreno , radije nemoj.
znam da nećeš dirati unutrašnjost pelene, ali većina majki su ti picajzle (uključujući i mene) pa ti baš i neće biti zadovoljne otvorenim pelenama, tj, vjerojatno ih neće niti koristiti.


jedino ako joj misliš pokloniti platnene pelene ili one pelene za brisanje, pa da to ona može oprati...ali ovako jednokratne radije nemoj.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 17:53   #65
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Žemske, šta kažete, idem skoro u babinje pa sam mislila kupiti veliki paket Pampersa i onda ga raspakirati i složiti pelene (svaku pelenu zarolati u valjak i zavezati trakicom) kao tortu na 3 kata i uz to veeliko pakiranje JGL kreme za guzu staviti na vrh torte Sve zamotati u prozirni celofan....
Je to dosta?
Ja isto ne bi... baš zato šta su pelene otvorene, pretpostavljam da se to većini mama ne bi svidjelo...

Pelene su inače dobar poklon i Pampers je najsigurnije kupit, ali opet mi smo dobili nekoliko paketa pampersica (ko god nam je donio pelene donio nam je pampers) a nama se one pokazale loše Tako da koristimo druge, a još imamo puno pampersica.
__________________
Srećica
somewhere in time is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 18:00   #66
To za otvorene pelene, ako je beba veca malo vjerojatno ne bi smetalo. Ali za posve malu bebu, cak i ja koja zbilja nisam opterecena s takvim stvarima ne bih bas bila sretna.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 18:35   #67
Kad god idem u babinje za bebicu su novčeki a za mamicu standard (kava,sokići i čokolada ili bombonjera). Pa nek mama kupi bebici što je najpotrebnije.
__________________
2002 (političar)
2006 (barbika)
2009 (grizli )
nina 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 18:36   #68
Quote:
nina 28 kaže: Pogledaj post
Kad god idem u babinje za bebicu su novčeki a za mamicu standard (kava,sokići i čokolada ili bombonjera). Pa nek mama kupi bebici što je najpotrebnije.
A starom ništa
__________________
2002 (političar)
2006 (barbika)
2009 (grizli )
nina 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 18:38   #69
Ako mama nije picajzla, meni je to super poklon, mi smo tu "tortu" od pelena dobili za krstitke Evo je

zaskia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 18:51   #70
Quote:
nina 28 kaže: Pogledaj post
Kad god idem u babinje za bebicu su novčeki a za mamicu standard (kava,sokići i čokolada ili bombonjera). Pa nek mama kupi bebici što je najpotrebnije.

tak i mi
a tateku još neku bocu dofuramo
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 22:43   #71
Kod mene je već odavno nepisano pravilo da se u babinje ide s kovertom u kojoj je prigodna čestitka i novac, a uz to ide košarica ili poklon vrećica s pićem, bonbonijerom, kavom i voćem. Tako sam ja dobila, tako i ja nosim drugima. Dakle u babinje se ne ide bez "novca pod glavu", pa koliko tko može, osobito rodbina...I kupiš si što ti treba i što ti se sviđa sam...
DOA - komentar - mislim da ti ta osoba uopće nije prijateljica, da te je došla namjerno provocirati i pritom zbiljski uživala...prema tome drugi put joj zalupi vrata pred nosom...prestrašno i za nevjerovati.
juhica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 13:43   #72
torta od pelena - ja je radila frendici kad su krstili malu i zadovoljna je bila, a torta super izgledala..
još staviš unutra nešto tipa srolane čarapice, žličice za dohranu, igračkicu i super!!

ako beba nije skroz mala, mislim da mami neće smetati.. jer, stvarno, pelenu uopće ne otvoriš i ne diraš iznutra ništa..

ja navijam da to radiš!!!
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 14:12   #73
Quote:
zaskia kaže: Pogledaj post
Ako mama nije picajzla, meni je to super poklon, mi smo tu "tortu" od pelena dobili za krstitke Evo je


Ja sam tu tortu napravila frendici kad je rodila curicu. Pitala sam ju koje pelene koristi. Kupila sam pelene, trakicu, igračkicu, vlažne maramice, kremicu i tako sve upakirala. Bila je oduševljena, a to da će nešto biti sa pelenom što se raspakira, mislim da nije bed. Odmah ju zamotaš sa trakicom, a unutrašnjost se ne dira i sve u čisti celofan.
Meni je to predivan poklon. Pelene, kreme JGL, možda poklon bon u dm-u ..
Ovisi kome poklanjaš i koliko misliš potrošiti.
Najbolji poklon koji sam ja dobila za moju bebicu bio je nosni aspirator na baterije. To je zakon stvar.
Ja sam ga isto tako poklonila dobrim prijateljima i bili su oduševljeni. To je stvarno korisno i dugo traje. Moj mali sad ima 15 i pol mjeseci i još to koristim.
adri_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 22:02   #74
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Žemske, šta kažete, idem skoro u babinje pa sam mislila kupiti veliki paket Pampersa i onda ga raspakirati i složiti pelene (svaku pelenu zarolati u valjak i zavezati trakicom) kao tortu na 3 kata i uz to veeliko pakiranje JGL kreme za guzu staviti na vrh torte Sve zamotati u prozirni celofan....
Je to dosta?
Meni se ne sviđa, diranje jednokratnih pelena...nije higijenski, a to ti mama neće reći (niti ćete pitati jesi li dirala iznutra).

Zamisli da tebi netko pokloni otvorene uloške i kaže da ih nije dirao iznutra?

Moje mišljenje (platnene su o.k., a i pelene same po sebi su super praktična ideja, ako ih ne otvaraš)
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 12:53   #75
meni bi se taj poklon od pelena svidio, a da li je higijenski ili ne to bi mi zavisilo vise o tome od koje osobe dobivam poklon jer na peleni se jako dobro vidi ako je otvarana iznutra, a od nekih ljudi ne bih ni u paketu da mi donesu
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 17:50   #76
Ma mislim da nije problem ako se ide starijoj bebi, ali ako bas ides novorodjencetu nije zgodno.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 18:08   #77
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Ma mislim da nije problem ako se ide starijoj bebi, ali ako bas ides novorodjencetu nije zgodno.
ako se ja dobro sjecam ona je napisala da bi to bile pampersice br 4, a to je preko 7-8kg ako se ne varam pa mi se cini da i ne ide bas novorodjencetu u posjetu


evo moje novorodjence dobilo dva prekrasna topla skafanderica vel. 62 ali ih nije stigao ni obuci, prerastao ih dok sam ih oprala.. bolje bi bilo da mu netko pelene poklonio
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 11:33   #78
Super tema!
Do sada sam uvijek poklanjala odjeću i neke stvari tipa kompletići za kupanje i sl.
Kada pitam prijateljice što žele na poklon, one kažu kako imaju sve i onda na kraju izbor poklona uvijek završi na nekoj odjeći. Više mi je dosadilo poklanjati uvijek jedno te isto.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 12:12   #79
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
ako se ja dobro sjecam ona je napisala da bi to bile pampersice br 4, a to je preko 7-8kg ako se ne varam pa mi se cini da i ne ide bas novorodjencetu u posjetu
i sto onda s tom gomilom raspakiranih velikih pelena?
ja ih sigurno ne bi upotrijebila 3-4 mjeseca kasnije

te torte mi imaju smisla samo s tetra pelenama
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 12:14   #80
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Super tema!
Do sada sam uvijek poklanjala odjeću i neke stvari tipa kompletići za kupanje i sl.
Kada pitam prijateljice što žele na poklon, one kažu kako imaju sve i onda na kraju izbor poklona uvijek završi na nekoj odjeći. Više mi je dosadilo poklanjati uvijek jedno te isto.
i mi smo kupili sve za bebu i nekako mi se robica cini najbolja za poklon - nema smisla da mi netko kupi bocice, kozmetiku ili pelene koje ne koristimo
jedino ako si bas dobra s nekim pa pitas sto im treba - po meni dobar poklon su aspirator za nos na baterije, kanta za pelene i sl
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:16.