Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2006., 20:07   #1
Testis unus - testis nullus

Zanima me kako bi se "hendlala" ovakva fiktivna situacija kod nas.

Recimo da 2 (3) policajca znaju da je netko doma cijelu večer i onda ta 2 (3) policajca demoliraju kiosk ili nešto u nekoj pripizdini, tako da ih nitko ne vidi, a ta osoba za koju znaju da je doma cijelo večer živi tamo negdje u pripizdini. Policajci tad upadaju u dom te osobe koje je samo gledala TV i hapse ga pod optužbom da su ga vidjeli kako je demolirao kiosk i da su ga vidjeli kako je pobjegao u kuću. Nitko ga nije vidio jer je u pripizdini.

Policajce nitko nije vidio, lik koji je bio doma nema svjedoke da je bio doma, policajci su si svjedoci i njihova je riječ riječ zakona.

Kako bi čovjek koji je ostao sam doma mogao dokazati da on to nije napravio? Uzimaju li se samo izjave policajaca kao dokazi?

Prepostavimo da nisu ostavili otiske prstiju nego samo ciglom razbili prozor.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 20:13   #2
mozda bi tip dokazao da je u to doba postao na forumu
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 20:24   #3
Quote:
katrin kaže:
mozda bi tip dokazao da je u to doba postao na forumu
Dobra

Zapravo sam mislio na širi aspekt. Moguće je da se takve uvjere događaju među policajcima? Ovo je ipak Pravo, pa me zanima koliko su to česti slučajevi, tj. koliko su često otkriveni
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 21:41   #4
rijetko se otkrivaju što je evidentno, a vjerujem da se dešavaju, kao što vjerujem i bar želim vjerovati da to rade samo kad ne mogu dokazati nešto za što znaju da se desilo, iako, kad vidim šta se dešava i koja ekipa sve radi u mupu, hm....
dr. Szmola is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 21:49   #5
zašto se topic zove tako kako se zove?
jer onaj koji bi u ovoj situaciji bio uhićen je okrivljenik i on nije svjedok već ima pravo iznijeti svoju obranu u postupku ili braniti se šutnjom...
a njegovoj obrani sud može pokloniti vjeru ili ne pokloniti, a kako će se on obraniti ovisi o spretnosti njegovog branitelja i dokaza koje je uspio pribaviti.
možda je telefonirao na fixnoj liniji u tom trenutku pa može zatražiti izlist poziva kao dokaz da je bio doma.
ali, sud vrlo često povjeruje iskazu policije jer su oni ipak službene osobe koje imaju funkciju i ulogu koju imaju...a morali bi i oni podnijeti neke dokaze uz kaznenu prijavu.
i pitanje je kako su to oni upali u stan "osumnjičenog" jer dom je nepovrediv a njima treba nalog za ulazak u isti, naravno uz neke izuzetke. može se raditi o nezakonitom dokazu.
Eli_jana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:06.