Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2015., 13:48   #1061
Quote:
they call me Bo kaže: Pogledaj post
može li mi netko preporučiti neko sredstvo protiv komaraca za djecu? nešto eko frendly, bez puno kemije...
hvala
Outback jack u ljekarnama
eko kid ili tako nesto je firma
Duga111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 07:37   #1062
hvala za info, našla sam ovaj outback jack u ljekarni, još je bio na akciji.
teta je rekla da ga dosta hvale. nadam se da djeluje, jer mala mi je je sva natečena od uboda...
they call me Bo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 13:23   #1063
Dječja kozmetika

Cure, iskusne mame, prelistala sam temu ali sad sam jos zbunjenija, lagano se spremam za bebu, jos nesto vise od mjesec dana, pa ne znam sto nam sve treba, i sto da kupim? Mustela ili Aderma za kupanje?? (Koja je razlika izmefju tih "skupljih" i onih drogerijskih) Treba li nam kakav losion/ulje poslije kupanja? Neke kremice za eventualne osipe/nesto tipicno za novorodjencad?? Sto vam je sve koristilo prvih mjeseci?
__________________
ajde Bože budi drug, pa okreni jedan krug, unazat planetu..
pchelicaMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 13:39   #1064
iz mojeg iskustva, moraš prvo probati "sve" pa vidjeti kaj najviše paše bebi, a i vašem novčaniku. Mi smo za sina koristili malo baby love, malo hipp, malo niveu, penaten, johnson... U početku smo ga svaki drugi, treći dan kupali sa mrvicom onog babylove gela za kupanje za bebe, onda trackali sa baby uljem (mislim da je isto bio baby love), pa smo prešli na losion za bebe...onda sam ga par puta okupala u vodi sa malo maslinova ulja i nisam ga s ničim poslije trackala. Sad (navršit će 5god) koristimo onaj žuti johnson šampon (taj mu je jedini dobar za kosu, da se ne peruta), za kupanje hippov za djecu gel za tuširanje, za trackanje tijela Niveu losion. Srećom, na ništa nije imao reakciju 8osip, crvenilo, svrbež kože), osim šampona.

Kaj se tiče kremica za guzu, koristili smo samo Sudocreme, jer mu je najbolje štitilo guzu. U svakom slučaju, moraš probat, vidjet kako bebina koža reagira pa onda se ravnati prema tome. Mustele i ostale skupe trackalice nismo ni gledali, nit razmišljali o kupovini jer su nam ove "obične" sasvim dobro pasale.

Probaj nabaviti ona manja pakiranja (ne znam da li ih ima) za one iz dorgerija, a testere za Mustele i ostale skuplje, mislim da možeš tražiti u svim ljekarnama. Nekoj bebi će Aderma biti super, drugoj će iskočiti osip. (curica od frendova ima AD, trackali su je sa svim i svačim, jedno vrijeme im je bila super ona "zelena" Nivea, gel za tuširanje i losion za tijelo, koliko se sjećam da je i Mustela bila u igri...)

Kako sam sad mjesec i pol pred porod, i mene je "frka" kak će mi beba reagirati na sve te trackalice tj. kakva će joj biti koža, al eto, nema mi druge neg kupiti po vlasitom nahođenju, pa probat na bebi, ak joj ne paše, ostavit za sina ili sebe i ajmo tražit dalje
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 23:38   #1065
Quote:
pchelicaMaja kaže: Pogledaj post
Cure, iskusne mame, prelistala sam temu ali sad sam jos zbunjenija, lagano se spremam za bebu, jos nesto vise od mjesec dana, pa ne znam sto nam sve treba, i sto da kupim? Mustela ili Aderma za kupanje?? (Koja je razlika izmefju tih "skupljih" i onih drogerijskih) Treba li nam kakav losion/ulje poslije kupanja? Neke kremice za eventualne osipe/nesto tipicno za novorodjencad?? Sto vam je sve koristilo prvih mjeseci?
U početku ti skoro ništa od toga za što pitaš neće trebati, a nadam se da će tako biti i mjesecima poslije. Evo što je meni bilo korisno dok nismo počeli koristiti posebnu kozmetiku za atopijski dermatitis i što bih i sada pripremila:

- za guzu krema (koristimo JGL)

- za osipe i crvenilo Sudocrem (dobili uzorak u onom paketu od patronažne, dosta smo njime mazali, ali tek kad se pojavio dermatitis)

- za kupanje povremeno nerafinirano bademovo ulje (kupiš u biljnoj ljekarni?), a znala sam kapnuti i maslinova

- za mazanje pregiba svaki dan bademovo ulje (potrošili smo i bočicu dječjeg ulja Alverde), a cijelo tijelo smo mazali kad se pokazalo da ima jako suhu kožu

- isto za kupanje (guza) svaki valjda 10. put pH neutralni dječji sapun (Alverde), koji nismo ni potrošili do kraja, ali i sama voda super čisti...

Trebao nam je i šampon za tjemenicu (A-Derma) kad ulje i kreme nisu pomagali, krema za lice (muž kupio Babylove jer su, kaže, samo tu imali u dm-u ).

Dosad smo isprobali razne kreme iz ljekarne za atopijski dermatitis i ja sam počela doma mućkati neke mazalice od sastojaka koje mogu nabaviti. Ni jedno ni drugo nije jeftino i sigurno sam više potrošila na kozmetiku za bebu nego na odjeću. Skuplje marke najčešće imaju kvalitetnije sastojke, a opet može biti da djetetu neće odgovarati. Osim toga, i ja vjerujem u ono da je u slučaju njege kože manje više. U početku ti stvarno ne trebaju nikakve ni skupe ni jeftine kreme i kupke. Kad vidiš kakvu će beba kožu imati, stigneš sve kupiti i isprobati što će joj odgovarati.

Što se marki koje si navela tiče, A-Derma je za atopičnu, oštećenu i jako osjetljivu kožu, nama jako dobra. Od Mustele smo isprobali kremu za lice i šampon za tjemenicu, isto ok. U jednoj grupi na FB mame atopičara dosta koriste kozmetiku Mixa iz drogerija, kao jeftiniju alternativu A-Dermi i sličnom, i hvale je. Probao netko?
muzikalno prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 14:09   #1066
Mislim da to nista ne treba unaprijed kupovati. Inace, ja svojima pelenski osip probala tretirat i sa niveom, i sa sudocreme, i sa mustelom, i jgl i ne znam ni ja s cim ne, a pomogao jedino plymicol koji smo od ped dobivali na recept, a inace kosta petnaestak kn.
Kupali smo ih isto sa vise manje svim markama proizvoda. Trenutno imam penaten, al mi nije neka sreca, mislim da sam najzadovoljnija sa johnsons kupkama.
Prije smo im kupovali i johnsons ulje, medjutim sad svo troje muz maze sa obicnim nivea mlijekom koje i on koristi. Mene nemajku da se pita nebi ih nicim trackala jer ni sebe ne volim mazuckat, a pogotovo sad kad je vruce
Mixu ja koristim, ona cuda za cistit lice, i sasvim je dobra kozmetika, pa pretpostavljam da ni za klince nije losija

Zadnje uređivanje elipsoidna : 10.08.2015. at 14:12. Reason: Zaboravih...
elipsoidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 14:46   #1067
pchelicaMaja Za početak ti ne treba ništa, samo topla voda i krema za guzu

Ja doslovno ništa nisam imala kad smo došle iz rodilišta, ni onaj prašak za pupak. Lažem, jesam! Dobila sam Sudocrem kod ginićke kad mi je potvrdila trudnoću Kad smo se smjestile doma i kad je beba zaspala (i ja s njom) mm je otišao do ljekarne i kupio taj prašak i pavlovićevu mast. Ostalo smo nabavljali u hodu. Sad više ne koristim pavlovićevu nego jgl, čini mi se bolja i nema onaj neki čudan miris, da ne kažem smrad.

Nisam ju ni sa čim prala niti mazala osim s mustelom. (ok jgl, melem i bademovo ulje koristim) U početku je izgledalo kao da naginje malo AD-u pa sam počela kupovati mustelu i tako je ostalo. Nadobivali smo se nivee, shaume i inih proizvođača za bebe, ali to sam sve potrošila ja ili smo s tim prali kadicu nakon kupke u koju bi kapnuli bademovog ulja pa da ne ostane masna.

Nama je mustela dobra. Vjerujem da ima i drugih koji su jednako dobri iako su jeftiniji, ali ja jednostavno ne želim na njoj isprobavati tu kemiju. Ne kažem da mustela nije kemija, ali za sad joj odgovara i sve dok je tako neću mijenjati.

Znači, mustela za kupanje, šampon za tjemenicu, krema za lice i krema za tijelo, bademovo ulje, jgl/pavlovićeva za guzu, melem.

Stvarno, ništa ti nije potrebno u početku. Neki čak ne koriste niti tu kremu za guzu. Vidjet ćeš kakva će ti biti beba. Eventualno da imaš kakvo ulje koje kapneš u vodu kod kupanja i da možeš namazati pregibe. Nadam se da će ti beba imati izvrsnu kožu, bez ikakvih problema, pa ti zbilja neće trebati ništa od tih preparata

Edit: Pelenski osip nije imala jer cijelo vrijeme koristimo iste pelene. I tu sam skeptik za mijenjanje, pa ne bi znala što je najbolje za to.
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 18:19   #1068
Hvala vam curke na iscrpnim odgovorima, ni ne planiram napraviti neke ogromne zalihe, ali htjela bi se unaprijed pripremiti koliko mogu, a ne da guglam na putu iz rodilista..
__________________
ajde Bože budi drug, pa okreni jedan krug, unazat planetu..
pchelicaMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 14:06   #1069
kremica za zimu

Molim preporuku za neku dobru kremu za lice i ruke za zimu (za curu od godinu i sitno).
Hvala!
verkl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 15:35   #1070
Quote:
verkl kaže: Pogledaj post
Molim preporuku za neku dobru kremu za lice i ruke za zimu (za curu od godinu i sitno).
Hvala!
http://lipstickattack.blogspot.hr/20...-bebe.html?m=1
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 10:23   #1071
Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
Naručila od eco kids onaj sprej za komarce i krpelje, treba stići sutra pa se javim kad malo isprobamo :-)
Mi smo eco kid sprej protiv komaraca također koristili ovo ljeto i prezadovoljna sam sa njime, a najbolje od svega je što nema štetnih sastojaka
peteh is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 10:26   #1072
Quote:
Duga111 kaže: Pogledaj post
Outback jack u ljekarnama
eko kid ili tako nesto je firma
eco.kid Outback Jack kupili u DM-u - super je!
peteh is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 10:31   #1073
Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
Ima li itko iskustva sa tom eco kid kozmetikom?
Nakon eco.kid spreja protiv komaraca dobili smo od pedice preporuku za eco.kid šampon za kosu koji osim pranja i štiti kosu od ušiju i mogu reći da je stvarno fenomenalan, super sam zadovoljna, a kosa je mekana i češlja se bez problema
peteh is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 11:16   #1074
di ste našli šampon, u dm-u isto?
they call me Bo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 21:49   #1075
Cure, s kojom kremom mažete djeci lice?
Zadnjih par tjedana, odnosno od kada je zahladilo, malom se jako crvene obrazi i na dodir su hrapavi. Do sad ga nisam s ničim mazala (samo guzu s bepanthenom).
mah mah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 20:55   #1076
Quote:
mah mah kaže: Pogledaj post
Cure, s kojom kremom mažete djeci lice?
Zadnjih par tjedana, odnosno od kada je zahladilo, malom se jako crvene obrazi i na dodir su hrapavi. Do sad ga nisam s ničim mazala (samo guzu s bepanthenom).

Ja sam kupila mustelinu cold kremu, ali samo jednom sam joj do sada mazala, cini mi se dobra, ali moramo jos vidjeti kad dodje jaca zima..
__________________
ajde Bože budi drug, pa okreni jedan krug, unazat planetu..
pchelicaMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 19:58   #1077
Quote:
they call me Bo kaže: Pogledaj post
di ste našli šampon, u dm-u isto?
Mi tu uzeli. http://shop.naturala.hr/http-shop-na...o-kid-dje.html
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 19:02   #1078
Quote:
they call me Bo kaže: Pogledaj post
di ste našli šampon, u dm-u isto?
Na naturala web shopu, al imaju i svoju fejs stranicu - eco.kid.kozmetika ili nešto sl... i dosta su ažurni pa možete dobiti bilo koju informaciju direktno od njih
peteh is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:49.