Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2018., 15:43   #3741
imam situaciju, prije par mjeseci došao hrt kontolor, ja dao osobnu, jer sam u tom trenutnku bio valjda neuračunljiv, drugačije si nemrem obasniti.

HRT kontorolor mi ispiše njihovu uplatnicu, ja to uplatim, i pošaljem tipa 28. u mjesecu putem HP Expressa njima njihovu odjavnicu itd.
HRT zaprimi moj dopis, što sam provjerio po tracking broju sutra dan oko 10h, da bi mi sada nakon skoro pola godine poslali opomenu, da sam dužan za ovih proteklih par mjeseci.

Potvrdu od HP Expressa nemam, jer je prošlo skoro pola godine, uplatnice nakon mog dopisa HRT-u, nisam ni dobio, pošto ih nisu uredno niti jednu poslali.

Što je najbolje napraviti?
Poslat im mail?
Dat odvjetniku?

Hvala
wittman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 11:21   #3742
Quote:
wittman kaže: Pogledaj post
imam situaciju, prije par mjeseci došao hrt kontolor, ja dao osobnu, jer sam u tom trenutnku bio valjda neuračunljiv, drugačije si nemrem obasniti.

HRT kontorolor mi ispiše njihovu uplatnicu, ja to uplatim, i pošaljem tipa 28. u mjesecu putem HP Expressa njima njihovu odjavnicu itd.
HRT zaprimi moj dopis, što sam provjerio po tracking broju sutra dan oko 10h, da bi mi sada nakon skoro pola godine poslali opomenu, da sam dužan za ovih proteklih par mjeseci.

Potvrdu od HP Expressa nemam, jer je prošlo skoro pola godine, uplatnice nakon mog dopisa HRT-u, nisam ni dobio, pošto ih nisu uredno niti jednu poslali.

Što je najbolje napraviti?
Poslat im mail?
Dat odvjetniku?

Hvala
Ništa, plati što traže da ti ne pošalju ovrhu i pošalji ponovno odjavu, preporučeno s povratnicom i čuvaj to jer ti je to jedini dokaz o odjavi.

Poslano sa mog HM NOTE 1LTE koristeći Tapatalk
lipa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 11:31   #3743
Quote:
lipa007 kaže: Pogledaj post
Ništa, plati što traže da ti ne pošalju ovrhu i pošalji ponovno odjavu, preporučeno s povratnicom i čuvaj to jer ti je to jedini dokaz o odjavi.

Poslano sa mog HM NOTE 1LTE koristeći Tapatalk
Ili...probaj se registrirati online putem ovog linka pa vidjeti što se događa, tu imaš pregled računa itd.
http://racun.hrt.hr/

Drugo ne znam što bi ti pomoglo.

Poslano sa mog HM NOTE 1LTE koristeći Tapatalk
lipa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 13:51   #3744
Quote:
lipa007 kaže: Pogledaj post
Ništa, plati što traže da ti ne pošalju ovrhu i pošalji ponovno odjavu, preporučeno s povratnicom i čuvaj to jer ti je to jedini dokaz o odjavi.

Poslano sa mog HM NOTE 1LTE koristeći Tapatalk
Quote:
lipa007 kaže: Pogledaj post
Ili...probaj se registrirati online putem ovog linka pa vidjeti što se događa, tu imaš pregled računa itd.
http://racun.hrt.hr/

Drugo ne znam što bi ti pomoglo.

Poslano sa mog HM NOTE 1LTE koristeći Tapatalk
kontaktirao hp ekspres, te mi je njihova djelatnica mogla iz izvuć broj pošiljke.

napisao sam šibičarima prigovor, te ga poslao.

tako da, ako je neko izgubio povratnicu i sl, lijepo nazvat pošto i to se da nabaviti.
wittman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 14:10   #3745
Quote:
wittman kaže: Pogledaj post
kontaktirao hp ekspres, te mi je njihova djelatnica mogla iz izvuć broj pošiljke.

napisao sam šibičarima prigovor, te ga poslao.

tako da, ako je neko izgubio povratnicu i sl, lijepo nazvat pošto i to se da nabaviti.
Sretno po tebe, paziti na takve stvari.

Poslano sa mog HM NOTE 1LTE koristeći Tapatalk
lipa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 14:15   #3746
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
Ponovo pitam, sutra da kupim stan i dođe mi inkasator na vrata, otvorim mu i samo kažem da nemam ništa, šta mi HRT može, na koji način on može meni išta dokazati da li imam bilo kakav uređaj, da me vidi na ulici inkasator da pričam na smartphone mogu reći da je posuđen, ako stvarno pravno ništa ne mogu zašto ljudi uopće plaćaju pretplatu??
Meni je dosao prije par godina, radio mi je bio upaljen kad sam vrata otvorila. Pitao me jel imam tv rekla sam nemam i da sad svira radio, to jedino imam u stanu. Na to mi je rekao da se i na to i na laptop moze pretplata lupit jer mogu hrt slusat. Ja sam rekla da zapravo ne zivim u zagrebu i da doma otkud sam normalno placamo hrt(sto je istina). Na to mi je rekao nesto kao da ce morat napisat uplatnicu, na kraju mi nikad nista nije doslo. Proslo je od toga 5 godina ja bih rekla.
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 12:51   #3747
Odjavio sam hrt u 12. mjesecu 2017.
Poslao hrt obrazac, preporučeno i od prvog mjeseca ne plaćam pretplatu.
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 10:55   #3748
tako treba, tko još sluša državnu propagandu
mpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 21:42   #3749
nekuzim zasto bi kontrolerima itko davao osobne kad nemaju pravo na to, samo policija
a za kenjanje sto netko ima mobitel ili komp/lap, pa tko danas nema ?

i kakve to opet veze ima, ionako sve sto se streama preko neta je legalno iliti free
a opet koja budala bi placala da gleda nesto hrt-ovo pff
__________________
Grab the sword and fight the Horde !
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 21:23   #3750
Opomena o pokretanju postupka i zapisnik

Pozdrav svima...

Prije koji dan stiže mi na kućnu adresu famozna Obavijest o namjeri pokretanja optužnog prijedloga (http://content.invisioncic.com/r2776...1833e61502.jpg ) i Zapisnik za pokretanje prekršajnog postupka (datum na zapisniku je od listopada 2015). U zapisniku je navedeno da je kontrolor HRT-a bio na vratima (laž, je imamo dvoja vrata i do vrata od stana ima cca 10 m) i da je načinjen zapisnik koji odbijamo potpisati (što je također laž jer nitko nije ni bio ni nudio zapisnik) te da smo dužni 240 kuna (za razdoblje 8.-10. mj. 2015.). Nije stigla nikakva uplatnica, samo Obavijest i Zapisnik.
Sve navedeno u Zapisniku je laž.

Zanima me je li netko od forumaša imao takvo iskustvo i što je napravio? Bi li se trebalo pisati neko očitovanje ili?

Unaprijed hvala na odgovoru, bio bi zahvalan na svakoj pomoći

p.s. ispričavam se ako je negdje u ovoj masi postova odgovor, probao sam ga pronaći ali nisam uspio.

Zadnje uređivanje kex_3 : 10.04.2018. at 21:32. Reason: zaboravio nešto dodati
kex_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 09:06   #3751
Hipotetsko pitanje:

Kupim stan u stambenoj zgradi.
Ne prijavim HRT pretplatu (prethodni vlasnik ju je odjavio), mjeseci prolaze, nitko ne dolazi, ništa ne stiže...
Postoji li mogućnost da mi iz vedra neba lupe ovrhu?
Kako ih preduhitriti? Prijaviti pretplatu, platiti koji mjesec pa je odjaviti?
Hvala.
glogovlje is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 09:11   #3752
Quote:
glogovlje kaže: Pogledaj post
Hipotetsko pitanje:

Kupim stan u stambenoj zgradi.
Ne prijavim HRT pretplatu (prethodni vlasnik ju je odjavio), mjeseci prolaze, nitko ne dolazi, ništa ne stiže...
Postoji li mogućnost da mi iz vedra neba lupe ovrhu?
Kako ih preduhitriti? Prijaviti pretplatu, platiti koji mjesec pa je odjaviti?
Hvala.
Bok.

Mislim da ne trebaš ništa raditi (osim ako ne želiš prijaviti TV). Oni će ti doći na vrata i ispitivati te imaš li TV, pa onda da oni znaju da imaš i slična sranja. Ne mogu ti ovrhu samo tako "lupiti". Nisu ti se javljali i neće dok ne budu "snimili" da se netko uselio u stan a to mogu samo ako ti dođu na vrata.
I samo da te upozorim, kontrolori su dosta bezobrazni, muljaju, prijete se odvjetničkim uredima, ovrhama i slično...
kex_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 10:33   #3753
Quote:
kex_3 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima...

Prije koji dan stiže mi na kućnu adresu famozna Obavijest o namjeri pokretanja optužnog prijedloga (http://content.invisioncic.com/r2776...1833e61502.jpg ) i Zapisnik za pokretanje prekršajnog postupka (datum na zapisniku je od listopada 2015). U zapisniku je navedeno da je kontrolor HRT-a bio na vratima (laž, je imamo dvoja vrata i do vrata od stana ima cca 10 m) i da je načinjen zapisnik koji odbijamo potpisati (što je također laž jer nitko nije ni bio ni nudio zapisnik) te da smo dužni 240 kuna (za razdoblje 8.-10. mj. 2015.). Nije stigla nikakva uplatnica, samo Obavijest i Zapisnik.
Sve navedeno u Zapisniku je laž.

Zanima me je li netko od forumaša imao takvo iskustvo i što je napravio? Bi li se trebalo pisati neko očitovanje ili?

Unaprijed hvala na odgovoru, bio bi zahvalan na svakoj pomoći

p.s. ispričavam se ako je negdje u ovoj masi postova odgovor, probao sam ga pronaći ali nisam uspio.
Ili ćeš im platit pa postat pretplatnik ili ćeš se na sudu obračunat s njima pa kako ispadne.

Naravno da je napisano "odbio potpisat" da lakše sve prođe.Nemaš registriran auto s radijem?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 11:14   #3754
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ili ćeš im platit pa postat pretplatnik ili ćeš se na sudu obračunat s njima pa kako ispadne.

Naravno da je napisano "odbio potpisat" da lakše sve prođe.Nemaš registriran auto s radijem?
Hvala na odgovoru. Nemam registriran automobil. Pitao sam zato jer sam na netu naletio da je to izgleda uobičajena praksa HRT, neki način zastrašivanja pa ako prođe prođe. Pa me zanimalo ima li tko kakva iskustva da je bio na sudu i kako to uopće izgleda.
Ali sad mi uletavaju s nekim navodnim zapisnikom iz 2015.?
Znam da će mnogi reći da sam škrtac ali kod mene je to stvar principa, stvarno ne gledam HRT a način na koji se oni odnose prema svojim pretplatnicima je ispod svake razine.
kex_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 12:01   #3755
Trebalo bi izgledat kao i da je neki prometni prekršaj.Međutim ne znam koliko suci "vjeruju" u te njihove zapisnike.Uglavnom tražit će od suda i kaznu od 1000 kn za taj prekršaj.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 12:20   #3756
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Trebalo bi izgledat kao i da je neki prometni prekršaj.Međutim ne znam koliko suci "vjeruju" u te njihove zapisnike.Uglavnom tražit će od suda i kaznu od 1000 kn za taj prekršaj.
Da, dobro si to rekao, kao da je neki prometni prekršaj...samo kaj nemaju uopće dokaza da sam počinio taj prekršaj. Osim lažiranog zapisnika.
Čudno mi je samo da nisu poslali i uplatnicu?
kex_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 12:27   #3757
Quote:
kex_3 kaže: Pogledaj post
Da, dobro si to rekao, kao da je neki prometni prekršaj...samo kaj nemaju uopće dokaza da sam počinio taj prekršaj. Osim lažiranog zapisnika.
Čudno mi je samo da nisu poslali i uplatnicu?
Ja bih poslao prigovor na taj njihov prijedlog HTVu poštom sa povratnicom gdje bi napisao sve što bih znao da nije istinito u zapisniku a ako pokrenu prekršajni obavezno žalba u predviđenom roku.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 12:45   #3758
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Ja bih poslao prigovor na taj njihov prijedlog HTVu poštom sa povratnicom gdje bi napisao sve što bih znao da nije istinito u zapisniku a ako pokrenu prekršajni obavezno žalba u predviđenom roku.
Iskreno, tako sam i mislio nekako napraviti. A što je najbolje, već mi je neko vrijeme krepan telkač i mislio sam kad kupim novi da ću prijaviti...
kex_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 13:14   #3759
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Ja bih poslao prigovor na taj njihov prijedlog HTVu poštom sa povratnicom gdje bi napisao sve što bih znao da nije istinito u zapisniku a ako pokrenu prekršajni obavezno žalba u predviđenom roku.
Po ovome (obavijesti) nema upute o pravnom lijeku pa ni pisanja prigovora.

A za druge može tek žalba VPS-u nakon sudske presude jer se ide direktno na sud a nema izdavanja prekršajnog naloga.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 14:58   #3760
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Po ovome (obavijesti) nema upute o pravnom lijeku pa ni pisanja prigovora.

A za druge može tek žalba VPS-u nakon sudske presude jer se ide direktno na sud a nema izdavanja prekršajnog naloga.
Možeš mi malo pojasniti ovu drugu rečenicu? Jel to znači da neće biti prekršajnog naloga ili šta? Sorry ako je pitanje bezveze ali ne kužim se u te stvari. Vidim da su ljudi pisali da im je poslana i uplatnica ali meni nije, samo Obavijest i Zapisnik. Što bi, po tvome mišljenju, trebao napraviti?
kex_3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:54.