Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2010., 16:40   #21
mish mali, ja isto mislim da tvoj muž mora dobivati putne troškove

heimdall, mislim isto tako da je rečeno da se putni troškovi plaćaju do 100 km udaljenosti, više ne

jel ti već radiš tako, ili ćeš sada tek početi, što ti je rekao ravnatelj u vezi troškova?
charlizeos is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 16:44   #22
Heimdall, s obzirom da si nova samo sam ti obrisala prilicno bezobrazan dio odgovora, inace sasvim vrijedan kaznenih bodova. Takva komunikacija ovdje nije dobrodosla, stoga te molim da procitas pravila ako vec nisi i da pripazis na stil izrazavanja.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 17:12   #23
@charlizeos

Radim tako 2 godine. Istina je za putne do 100km. Al očito postoji i nekakav izuzetak je čitava Slavonija ima po školama minimum 20% učitelja sa ZG područja što je debelo preko 90km.
Na početnom razgovoru je rečeno kolki su troškovi i nabacila sam računicu i ispalo je nešto isplativije od biti doma i zujat.

@Katrin

Ispričavam se na tome. Nebu se ponovilo. Nisam mogla mirna ostati di me bez apsolutno ikakvog znanja o ičem napadne osoba koja nezna reči najbližem da ima pravo na putne, al je mejrodavna revizije slat svima ostalima.
Isto tako vidim da si mi post preusmjerila na ovu temu, hvala još jednom, bila mi je dilema kamo stavit pitanje, a imam ponešto iskustva s forumima, al ne tolko
Heimdall is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 17:19   #24
ma normalno je da ćeš bolje ići raditi nego sjediti doma
jel to stalno radno mjesto? jel razmišljaš o preseljnju tamo za stalno?
charlizeos is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 17:33   #25
Quote:
charlizeos kaže: Pogledaj post
ma normalno je da ćeš bolje ići raditi nego sjediti doma
jel to stalno radno mjesto? jel razmišljaš o preseljnju tamo za stalno?
To je radno mjesto na neodređeno u prosvjeti. Ni za živu glavu nebum preselila jer je ovo brutalno selo (sa statusom grada) bez jednog sadržaja osim 6 birceva sa cajkama! Meni prestrašno kao 25-godišnjoj i strašnoj averziji prema tom načinu provoda.
Heimdall is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 17:35   #26
cure, za chat ima poseban topic
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 17:54   #27
Mislim da znam što ljude ovdje svrbi.
Ako netko iz Garčina radi u Osijeku i unajmi stan u Osijeku i sve poplaća troškovima od prijevoza, ostane mu cijela plaća.

A neki Osječanin koji ima curu, i otišao bi od staraca i osamostalio se, e on od svoje plaće odvoji za stan, hranu, režije i ostane mu malo ili ništa.


Zato ljudi smatraju ako radiš u Osijeku i živiš u Osijeku, kako god, nije fer da nemaš istu plaću.


Ima i većih problema u zemlji, istina ali i ovaj košta poreznike milijune
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 18:15   #28
Točno u načelu, al iskreno niš vezano od toga za mene, ja plačam dvije režija, i podstanarske i prebivališne. tak da ono...

Katrin, svu pomoć sam dobio od Antona, njemu pusa, a ti lockaj chat
Heimdall is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 19:47   #29
Radim u državnoj firmi. Svaki mjesec primam putne troškove, odnosno dobivam cijenu pokaza za županiju (inače živim u jednom gradu, a radim u drugom). Budući da mimo redovnog radnog vremena često moram ići na posao radi dežurstva, mislim da bi mi se trebali posebno platiti putni troškovi jer idem vlastitim automobilom. U firmi su mi rekli da mi to posebno ne mogu isplatiti budući da sam dobila novac za pokaz i s njim se mogu voziti cijeli mjesec po cijeloj županiji non-stop. Međutim, autobusne linije su jako rijetke i taj pokaz često nemam kome pokazati, tj. ne mogu u dogovoreno vrijeme doći na posao mino redovnog radnog vremena, tako da sam prisiljena ići vlastitim automobilom i naravno o vlastitom trošku. Kako riješiti taj problem? Da li postoji osnova za oslobođenje od dežurstva ili možda ipak postoji neki način da mi ti troškovi prijevoza budu plaćeni?
mladena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 22:26   #30
već sam gore dobila odgovor da iskorištavanje putnih troškova za plaćanje podstanarstva nije kažnjivo, ali zanima me da li to vrijedi i ako privatnik plaća putne troškove ili je tu već upitno???

I još nešto: ukoliko osoba nema prijavljeno boravište da li ako se to slučajno otkrije odgovara i vlasnik stana koji podstanara NIJE prijavio , jer ne može se podstanar sam prijavit pošto za prijavu boravišta u MUP mora ići i vlasnik stana?
biende is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 02:05   #31
Quote:
Heimdall kaže: Pogledaj post
Drage volje ti objasnim situaciju.

Ja radim u mejstu 180km udaljenom od prebivališta, put vlakom je 3i pol sata u JEDNOM smjeru, autobusom 4h. Isto sam profesorica ko tvoj muž. I umejsto da putujem 20-22 radna dana svaki dan 6 sati i dođem u 23h, a onda opet u 5h na vlak, sav taj novac sam prebacila u redom: stanarinu, režije za taj stan, hranu, i putovanje svaki pon i pet doma. NE živim tamo stalno, nego radnim danom.
I kad podvučeš za 500-1000kn je skuplje živjeti tamo radnim danom. -ali je psihički zdravije!
Jednako kao što kad netko dobi za zagreb-zaprešić ZET pokaz lovu, a šverca se i uštedi 300kn da si kupi tampone za taj mejsec, zbilja bi se osjećala moćno kad bi takve lovila!

Ako ne vjeruješ rado i bez ikakvog srama bum ti do u lipu pokazala računicu, jer doslovno ovakve ljubomore unište sve. Da ikako profitiram od toga pokrila bi se ušima i bila manja od makovog zrna, a ne da tu pitam i moljakam za pravnu pomoć jer jednostavno drugačije trošim te kolko je to kriminalno.


Revizija može doć i radnici znaju da sam tamo. Ali isto znaju da mi je život i društvo 180km dalje, isto tako znaju da život ovdje košta, računica zdravog razuma je debelo u korist stalnog putovanja jer sin a nuli novčano, al eto, uvijet je zdrav razum i zaključak.


@Anton

Hvala najljepša! Najbolja moguća pomoć!
Ma nikakve ti meni račune ne moraš podnositi Nego me iritira funkcioniranje ove naše države, lova curi na sve strane, pa smo onda kao u klincu i prezaduženi da će naša djeca otplaćivati kredite. Ti si djelić kapljice u ovom uzburkanom oceanu, so - no hard feelings i koristi dok možeš
mish mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 23:36   #32
Quote:
Heimdall kaže: Pogledaj post
Drage volje ti objasnim situaciju.

Ja radim u mejstu 180km udaljenom od prebivališta, put vlakom je 3i pol sata u JEDNOM smjeru, autobusom 4h. Isto sam profesorica ko tvoj muž. I umejsto da putujem 20-22 radna dana svaki dan 6 sati i dođem u 23h, a onda opet u 5h na vlak, sav taj novac sam prebacila u redom: stanarinu, režije za taj stan, hranu, i putovanje svaki pon i pet doma. NE živim tamo stalno, nego radnim danom.
I kad podvučeš za 500-1000kn je skuplje živjeti tamo radnim danom. -ali je psihički zdravije!
Jednako kao što kad netko dobi za zagreb-zaprešić ZET pokaz lovu, a šverca se i uštedi 300kn da si kupi tampone za taj mejsec, zbilja bi se osjećala moćno kad bi takve lovila!

Ako ne vjeruješ rado i bez ikakvog srama bum ti do u lipu pokazala računicu, jer doslovno ovakve ljubomore unište sve. Da ikako profitiram od toga pokrila bi se ušima i bila manja od makovog zrna, a ne da tu pitam i moljakam za pravnu pomoć jer jednostavno drugačije trošim te kolko je to kriminalno.


Revizija može doć i radnici znaju da sam tamo. Ali isto znaju da mi je život i društvo 180km dalje, isto tako znaju da život ovdje košta, računica zdravog razuma je debelo u korist stalnog putovanja jer sin a nuli novčano, al eto, uvijet je zdrav razum i zaključak.


@Anton

Hvala najljepša! Najbolja moguća pomoć!

brrr..u kakvoj mi to državi živimo...pa stvarno...zar može biti opravdano da se nekome isplaćuju putni troškovi i da on njima plaća podstanarstvo i kompletan život u tom mjestu...
da li se itko u toj školi, ili osobe koje dolaze u kontrole financijskog poslovanja, zapita kako netko može dnevno prelaziti 400 km...
logično je, ako se prihvati posao toliko udaljen od mjesta boravka, da se tamo i preseli...
nevjerojatno mi je da je moguće obračunati putne troškove za toliku kilometražu...po kojim je to pravilnicima ?!
mislim da je udaljenost od 100 km max koja se može obračunati...

po toj logici bi se svi mogli "preseliti" u ne znam koji dio lijepe naše, te lijepo "putovati" do radnog mjesta...

mene bi bilo sram tako nešto činiti...

i još prosvjetni radnik...

Zadnje uređivanje rossana : 07.09.2010. at 23:48.
rossana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 15:24   #33
podižem temu da postavim pitanje..

potencijalno radno mjesto se nalazi 55 km od mjesta prebivališta (i stanovanja). preseljenje iz trenutnog mjesta stanovanja trenutno ne dolazi u obzir zbog nekih životnih okolnosti u koje ne želim ulaziti.
u školi mi je rečeno da se putni troškovi obračunavaju do 100 km.

moje pitanje je:
da li je tih 100 km u jednom ili u oba smjera?

hvala na odgovoru
__________________
::::ne mogu učiniti ništa veliko.. samo male stvari s velikom ljubavi::::
me3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 15:47   #34
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Mogu ti se ukinuti putni troškovi, ako ravnatelj posumnja da ne putuješ. No, kako će on to utvrditi? Dakle, to može napraviti samo na temelju svoje sumnje, ne dokaza, jer dokazati ne može. Ili da ti prestane davati putne troškove u obliku gotovine, ne u obliku karte za autobus/vlak za tu relaciju i gotovo, jer će te time zeznuti, pošto više novce nećeš dobivati, a koristi od karte nećeš imati. Ovo potonje vrijedi dakako samo ako ima veza autobus/vlak koja te pravovremeno može dovesti na posao.


Kako će utvrditi?
Dovoljno da netko anonimno pošalje dopis u policiju da ona ne živi na tom i tom mjestu, policija izađe na teren, dobije uvid u stanje i eto ti bruke!
SOHO_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 15:52   #35
Quote:
biende kaže: Pogledaj post
Ma sam nek se ta revizija negdje dalje vrši..... gdje se rade mnogo prljaviji poslovi ....

A fućka se ravnatelju ne ide to iz njegovog džepa

Pa super što muž ima toliku plaću , ja koliko sam čula u prosvjeti su plaće oko 4000 kn, jedino više ako imaš 100 godina ardnog staža i nekakve dodatne titule i funkcije.
Ne, tolika je plaća početniku. Kad se položi stručni ispit, onda se otprilike plaća popne na 5200kn. Ostatak života rast će samo zbog staža i to nešto sitno...
SOHO_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 22:01   #36
Quote:
me3000 kaže: Pogledaj post
podižem temu da postavim pitanje..

potencijalno radno mjesto se nalazi 55 km od mjesta prebivališta (i stanovanja). preseljenje iz trenutnog mjesta stanovanja trenutno ne dolazi u obzir zbog nekih životnih okolnosti u koje ne želim ulaziti.
u školi mi je rečeno da se putni troškovi obračunavaju do 100 km.

moje pitanje je:
da li je tih 100 km u jednom ili u oba smjera?

hvala na odgovoru
do 100 km u jednom smjeru

mi smo ovih dana, prema novom kolektivnom ugovoru, potpisivali izjave kojima pod krivičnom i materijalnom odgovornošću izjavljujemo da li stanujemo više ili manje od 1 km od radnog mjesta ili stanice međumjesnog prijevoza...ukida se cipelarina koju su do sada dobivali ljudi koji na posao dolaze pješke...ovima koji imaju više od 1 km od stanice međumjesnog prijevoza ostaje cijena karte mjesnog ili gradskog prijevoza...
znači radi se o nekih 200 kn...i za tu cifru odgovaramo mi, radnici i ravnatelj koji se također potpisuje na istu tu izjavu...

i dalje mi nije jasno kako onda pokretačica teme može dobivati tako velike putne troškove, od njih živjeti u mjestu rada a da ne snosi nikakve sankcije...

nedavno sam čula da je čovjek u državnoj firmi za sličnu malverzaciju morao vratiti sav novac koji je tako dobio, i suspendiran je s radnog mjesta...

kada se ti nepostojeći putni troškovi izračunaju na godišnjoj razini, to uopće nije zanemariva cifra...

Zadnje uređivanje Katrin : 14.11.2010. at 11:27.
rossana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 11:25   #37
Quote:
Heimdall kaže: Pogledaj post
Jednako kao što kad netko dobi za zagreb-zaprešić ZET pokaz lovu, a šverca se i uštedi 300kn da si kupi tampone za taj mejsec, zbilja bi se osjećala moćno kad bi takve lovila!
Teško jer za zonu A i B postoje godišnje karte pa poslodavac, obzirom mu je to najjeftinija varijanta, kupuje takvim radnicima upravo godišnju kartu, dok najviše muljaju ovi koji žive u kojekakvim selima/malim gradovima gdje nije uređena takva mogućnost prijevoza, ili nema nikakve mogućnosti prijevoza pa moraš uzeti vrijednost karte za istu udaljenost u najbližem mjestu,

ili se prijavljuju na svoje vikendice, a žive u ZG-u. Takvima se može stati na kraj jedino da poslodavac propiše da se radnik ne može odlučiti za isplatu novaca za prijevoz, već da im lijepo kupuje mjesečne pokaze/blok jednodnevnih karti. Znam za firmu koja ima toliko problema s tim da su odlučili radnike lijepo premjestiti na rad u svoja fiktivna prebivališta, da im bude mjesto rada bliže, pa da vidiš panike
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 10:58   #38
Dižem temu.
Uskoro mijenjam boravište (11km dalje od škole u kojoj radim) moram li odmah mijenjati i osobnu pa to nositi u školu kao dokaz ili je dovoljno da kažem da sam se preselila.

U gužvi sam sa selidbom pa bih s dokumentima pričekala.

Kolegica mi kaže da su njoj promijenili nakon što je u neslužbenom (privatnom) razgovoru računovođi rekla da je preselila bliže...i da im nikad nije ni donijela dokumente.

Jeli dovoljno samo usmeno reći?


Hvala!
__________________
"It is easier to break an atom than prejudice"
Provincijalkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 09:55   #39
To zavisi od osoba s kojima radiš.
Ja sam samo rekla i nitko mi nije tražio osobnu na uvidl.
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 01:08   #40
Prijava stanara

Pozdrav,

Moja situacija je sljedeća...
Zaposlen sam 100 km od mjesta prebivališta pa da ne bi svaki dan putovao na posao sam iznajmio stan u kojem provodim par dana u tjednu.

Budući da sam u stanu samo par dana u tjednu prebivalište i boravište su mi i dalje u mjestu gdje mi je kuća (ne iznajmljeni stan).

Budući da mi je prebivalište na papirima izvan mjesta posla dobijam jedan dio naknade za putne troškove.

E sad nastupa problem.
Ja u tom stanu nisam prijavljen a pošto novi zakon predviđa drastočne kazne vlasnik stana me želi prijaviti da ja tu živim.

Ako me on tu prijavi da li ja onda moram mijenjati i prebivalište i boraviše.... sve osobne dokumente....?
Budući da se ovi podaci trebaju prijaviti poreznoj da li su ti podaci javno dobro pa ću ostati bez putnih troškova jer se može smatrati da na posao uopće ne putujem (iako putujem samo ne toliko često kao da živim konstantno kod svoje kuće)?
doktor ko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:28.