Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2006., 16:25   #1
Baby monitor

Naša draga prijateljica je rodila malu princezu, a ja i dečko smo mislili pokloniti bebi i mami onaj baby monitor da mama može čuti bebu ako plače. Sad sam tražila po netu i našla neke Philipsove, za 400-500kn, što baš i nije malo, ali nema veze. Mene zanima koliko je to korisno i koliko se brzo troše baterije onih uređaja koji se ne pune. Hvala!
club delicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 16:27   #2
to je odlična stvarčica....ima ih u Turbo limachu i Sl. dječjim dućanima i jeftinijih.....

Dosta dugo traju baterije i prenose svaki zvuk tako da ne treba stalno ići gledat bebu....čim se ona javi roditelji to čuju a možeš ga nosit bilo gdje po kući, stanu...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 20:21   #3
Bitno je samo da kupite neki koji ima dva kanala, da ne bi imali prijenos uzivo od susjeda.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 00:10   #4
Quote:
Rosa kaže:
Bitno je samo da kupite neki koji ima dva kanala, da ne bi imali prijenos uzivo od susjeda.
da, ovo je istina!
hmmm7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 14:31   #5
Da malo obrišemo prašinu s ove teme.............

Razmišljam o kupovini, pa da čujem vaša iskustva, što se isplati ?koji ste vi nabavile?
__________________
-----------------------------------
"Činim pravu stvar............."
bubaspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 14:34   #6
Da malo obrišemo prašinu s ove teme........

Razmišljam o kupovini ....zanimaju me vaša iskustva, koji ste vi kupile, kaj se isplati?
__________________
-----------------------------------
"Činim pravu stvar............."
bubaspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 14:41   #7
Imamo Tomy Premier Advance, iz TL (599kn). Mi smo super zadovoljni s tim. Imas inace i njihov Baby advance,navodno isto jako dobar (499kn). Za druge nebih znala.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 14:42   #8
Ja imam Tigexov koji je star više od 10 godina i prezadovoljna sam jer se čuje i disanje bebe, ma čuješ i sat kak otkucava.Dobila sam i onaj koji reagira samo na zvuk (Bubi il tak nekak se zove) ali taj skoro nisam ni koristila, jer iako je bio namješten na najjače nekad nije reagirao ak bi se malac probudio, pogotovo jer se moj malac nije budio plačući. Oba rade na adapter, tj struju, a mogu i na baterije pa ga možeš iznijet i van-imaju domet oko 300m.
Ti kod kojih se sve čuje su malo skuplji, ali isplate se, pogotovo ak ti stvarno trebaju jer ti je spavaća na katu ili možeš obavit neš po dvorištu i vrtu bez bojazni da nećeš čuti kad se dijete probudi.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 15:05   #9
E da kod naseg se cuje cijelo vrijeme i ima lampice koje reagiraju na zvuk.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 15:13   #10
Ja imam Angelcare,seka ga je koristila za oba klinca i kaže da se sad bez toga ne bi usudila rodit.Osim što prenosi zvuk,mjeri disanje i otkucaje srca.Ako beba ne diše duže od 15 sekundi upali se alarm.Tako da paranoične mame kakva sam ja ne moraju čitavu noć osluškivati jel dijete diše.
 
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 15:16   #11
Ima neke dvije senzorne ploče koje se stave ispod madraca a monitor kraj krevetića,drugi mama fura sa sobom iz prostorije u prostoriju.Odlična stvar,stvarno.
 
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 15:17   #12
Samo nemoj kupovati one jeftine tipa Bubu i sl. jer mnogo ljudi s njima nije zadovoljno, koliko sam čitala po forumima.
Mi imamo Tomy Baby Advance, malo mi je zvuk čudan (onako - sirov) , ali se prilično dobro čuje, meni je solidan, a sigurno ima i boljih.
moonyena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 18:18   #13
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
Imamo Tomy Premier Advance, iz TL (599kn). Mi smo super zadovoljni s tim. Imas inace i njihov Baby advance,navodno isto jako dobar (499kn). Za druge nebih znala.
i ja imam taj i baš sam zadovoljna... kod male u sobi je na zidu iznad krevetića i nema šanse da ga ikad gasimo
surlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 18:22   #14
Ja imam bubu jeftini 200 kn i nisam zadovoljna ni malo
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 18:10   #15
Quote:
Doria26 kaže: Pogledaj post
Ja imam Angelcare,seka ga je koristila za oba klinca i kaže da se sad bez toga ne bi usudila rodit.Osim što prenosi zvuk,mjeri disanje i otkucaje srca.Ako beba ne diše duže od 15 sekundi upali se alarm.Tako da paranoične mame kakva sam ja ne moraju čitavu noć osluškivati jel dijete diše.
Ima nas još, ne brini

Nego htjela san te pitat jel to isti ko onaj Baby sense alarm, vidila sam reklamu u časopisu Bebe i pogledala sam na njihovoj stranici,mislim da košta oko 1500 kn?
Kolika je cijena ovog Angelcarea što ti spominješ i gdje ga se može nabaviti?

Ja moram pod hitno nabavit nešto slično ovome dvoje jer ću inače poluditi, noću gotovo uopće ne spavam, odem spavat kad je netko drugi budan, moji doma već misle da nisam normalna
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 11:01   #16
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
Imamo Tomy Premier Advance, iz TL (599kn). Mi smo super zadovoljni s tim. Imas inace i njihov Baby advance,navodno isto jako dobar (499kn). Za druge nebih znala.
i mi imamo ovaj i prezadoovljni smo...prenosi zvuk non stop (otvorena linija), ima i svjetlosnu indikaciju zvuka, mjerač temperature u sobi, mogu ja pričat njemu da me čuje...

nije bilo ovog od 499 pa MM kupio skuplji jer nam je hitno tebao (mislili da neće trebat al niš se iz sobe ne čuje)...

ovaj od 499 nema mjerač temperature i nema svjetlosnu indikaciju zvuka..

nisu loši ni jeftiniji, služe svrsi al oni rade na principu da reagira na jači zvuk pa se upali par sekundii pa se gasi pa opet...a frendica par puta došla u sobu malac urla (tko zna koliko) a babyfon ništa ne javlja...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 23:34   #17
A ima li netko preporuku za video monitor?
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 12:43   #18
Mi imamo video alarm Tigex - ako ga uspiješ dobro namjestiti sjajno se čuje i vidi.
Istina ima u nekim pozicijama šum isnijeg, al onda mu nađeš gdje odgovara- i super je.
Mi ga dobili - 1300 kn - Baby Media shop.
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 23:08   #19
Quote:
Mznatizeljna kaže: Pogledaj post
A ima li netko preporuku za video monitor?
ok je u početku al čim se beba počne vrtit po krevetu (a to je brzo) začas se izgubi iz vidnog polja (jako mali ekran)...a dosta ga teško namjestit...(nama posudila frendica, jednom ga instalirali i sklonili)
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 09:33   #20
Neko je bio spomenuo da je kupio kameru, kao onu za kucu.. I to rabljenu.. I fantasticno se vidi pol sobe, a roditelji gledaju bebu kao na malome tv-u.. Za razliku od ovih djecjih koji imaju jako mali ekran pa ti treba povecalo da vidis di ti je beba.. Pa ga treba znati namjestiti da se beba vidi..
I navodno su puuuuno jeftinije prosli..

Mi imamo od Tomya taj isto neki najskuplji.. Bez kamere.. Platili smo ga jako puno I koristili mozda 3 puta
Princ kad spava otvorena su vrata, a mi smo u susjednoj sobi ili terasi.. Cujemo ga ako pocne plakati.. Jedino na viksi nam je recimo koristio.. No, ja kao I vecina mama valjda, sam svako toliko se nacuknem da ga vidim jel sve ok..

Totalno propala investicija.. Najradije bi ga prodala, no stalno odugovlacim.. "Mozda nam ipak posluzi".. ..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:06.