Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2013., 22:03   #221
Quote:
Mar@ kaže: Pogledaj post
A šta onda s tom razlikom. Za 7.mj djelatnici je obračunata naknada za bolovanje u većem iznosu od 4.257,28 kn (naknada ide preko HZZO jer je više od 43 dana na bolovanju). Kada oni refundiraju nama taj iznos, šta s onom razlikom na kontu.
Ništa. Oni ne refundiraju iznos iznad toga i to ide na teret firme.

Quote:
Keby kaže: Pogledaj post
sad neznam jel po ovom imam pravo ili ne??ovo zadnje sto pise kao i u slucaju kad poslodavac neizvrsi uplatu?
Dobro, jesi kontaktirao poslodavca, zašto ti ne isplaćuje plaću?
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 20:12   #222
zato sto nije normalan..sve on dobro zna sta i kako mora al neuplacuje mi..mene zanima jel imao itko slicno iskustvo?ovo je sramota da mos bit na bolovanju 3 ipo mjeseca i da kune jedne nedobijes i nikome nist..nasa drzava je banana i sramim se sto sam hrvat
Keby is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 20:35   #223
Quote:
Keby kaže: Pogledaj post
zato sto nije normalan..sve on dobro zna sta i kako mora al neuplacuje mi..mene zanima jel imao itko slicno iskustvo?ovo je sramota da mos bit na bolovanju 3 ipo mjeseca i da kune jedne nedobijes i nikome nist..nasa drzava je banana i sramim se sto sam hrvat
Pa prijavi to državnom inspektoratu.
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 23:03   #224
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Ništa. Oni ne refundiraju iznos iznad toga i to ide na teret firme.
Da li to znači da na taj iznos moram obračunati doprinose i porez ili ne?
Mar@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 11:43   #225
Quote:
Mar@ kaže: Pogledaj post
Da li to znači da na taj iznos moram obračunati doprinose i porez ili ne?
Na razliku? Da, ali možeš to slobodno provjeriti i na Gospodarstvu, jer su se zbog EU mjenjale neke stvari u knjigovodstvu, a ja sam si malo odmarala mozak
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 14:45   #226
Molim savjet

Radnik je sa 31.1 donio doznaku (poslao po članu uže obitelji poslodavcu )za bolovanje od 31.1-31,1 znači za taj jedan dan proslog mjeseca.Otad se više ne javlja zna se da je kao na bolovanju ali niti je radnik sam to javio do dana današnjeg ,niti je poslodavcu donešen papir da je otvoreno bolovanje !Da li mu se može uručiti otkaz zbog nedostavljanja dokumentacije?
Unaprijed hvala na savjetima,ako ima neki odvjetnik dobar za radno pravo moze mi se također javit na pm
jamess007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 17:45   #227
Quote:
jamess007 kaže: Pogledaj post
Radnik je sa 31.1 donio doznaku (poslao po članu uže obitelji poslodavcu )za bolovanje od 31.1-31,1 znači za taj jedan dan proslog mjeseca.Otad se više ne javlja zna se da je kao na bolovanju ali niti je radnik sam to javio do dana današnjeg ,niti je poslodavcu donešen papir da je otvoreno bolovanje !Da li mu se može uručiti otkaz zbog nedostavljanja dokumentacije?
Unaprijed hvala na savjetima,ako ima neki odvjetnik dobar za radno pravo moze mi se također javit na pm
iz te doznake je moguće isčitati da li mu je bolovanje zatvoreno 31.01. ili je otvoreno i dalje ( na barem 01.02.)
jeste li probali kontaktirati radnika ili njegovog liječnika prije nego date otkaz?
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 18:37   #228
Quote:
knjiza kaže: Pogledaj post
iz te doznake je moguće isčitati da li mu je bolovanje zatvoreno 31.01. ili je otvoreno i dalje ( na barem 01.02.)
jeste li probali kontaktirati radnika ili njegovog liječnika prije nego date otkaz?
Na doznaci je otvoreno i zatvoreno s 31.1 jer prema nekim informacijama vecina lijecnika tako radi znaci ovo je napravljeno zato da se moze obracunat plača za prošli mjesec. A kad ce zatvarat bolovanje onda ce biti od kada do kada je to bilo.Radnika nisam kontaktirao jer mi je za izostanak 31,1 javila radnikova žena i rekla da joj muž ima kao nekih psihičkih lakših problema i da neče doči danas na posao tj 31.1,drugi dan je radnikova žena donjela doznake,mene nije bilo al kolegi kojem je dala doznake nije ništa rekla.Radnik je trebao bit premješten na slabije plačeno radno mjesto pa smatram da mu se to ne sviđa pa koristi bolovanje koje mu je vjerujem savjetovala njegova žena.
Ne da mi se slat mu doma inspekciju rada jer ce poslije bit kakav sam čovjek,a več ima dosta propusta pa je i zbog toga trebao iči na slabije plačeno radno mjesto.Šta da radim?

Zadnje uređivanje jamess007 : 09.02.2014. at 18:39. Reason: gramatika
jamess007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 19:58   #229
Quote:
jamess007 kaže: Pogledaj post
Na doznaci je otvoreno i zatvoreno s 31.1 jer prema nekim informacijama vecina lijecnika tako radi znaci ovo je napravljeno zato da se moze obracunat plača za prošli mjesec. A kad ce zatvarat bolovanje onda ce biti od kada do kada je to bilo.Radnika nisam kontaktirao jer mi je za izostanak 31,1 javila radnikova žena i rekla da joj muž ima kao nekih psihičkih lakših problema i da neče doči danas na posao tj 31.1,drugi dan je radnikova žena donjela doznake,mene nije bilo al kolegi kojem je dala doznake nije ništa rekla.Radnik je trebao bit premješten na slabije plačeno radno mjesto pa smatram da mu se to ne sviđa pa koristi bolovanje koje mu je vjerujem savjetovala njegova žena.
Ne da mi se slat mu doma inspekciju rada jer ce poslije bit kakav sam čovjek,a več ima dosta propusta pa je i zbog toga trebao iči na slabije plačeno radno mjesto.Šta da radim?
pogledaj bolje izvješće o bolovanju

http://www.hzzo-net.hr/dload/tiskanice/2010/Doznaka.pdf

pod "datum bolovanja" imaš : prvi , nastavni, posljednji;
i pod "trajanje bolovanja" datum od-do

ovo od-do je ispunjeno 31.01.14.-31.01.14. , ali ako i pod "posljednji" nije upisano 31.01.14. to znači da bolovanje nije zatvoreno, a ti si obaviješten o tome da radnik opravdano izostaje sa posla - i nemaš osnovu za izvanredan otkaz

premještanje na slabije plaćeno radno mjesto si uradio u skladu sa zakonom?
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 00:04   #230
Quote:
jamess007 kaže: Pogledaj post
Ne da mi se slat mu doma inspekciju rada...
Nemaš mu šta slat inspekciju rada, ali možeš zatražiti kontrolu bolovanja, ukoliko sumnjaš da mu nije ništa.

Zadnje uređivanje drot13 : 10.02.2014. at 22:15. Reason: brisanje viška nakon kopiranja upisa na drugu temu
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 12:13   #231
Quote:
knjiza kaže: Pogledaj post
pogledaj bolje izvješće o bolovanju

http://www.hzzo-net.hr/dload/tiskanice/2010/Doznaka.pdf

pod "datum bolovanja" imaš : prvi , nastavni, posljednji;
i pod "trajanje bolovanja" datum od-do

ovo od-do je ispunjeno 31.01.14.-31.01.14. , ali ako i pod "posljednji" nije upisano 31.01.14. to znači da bolovanje nije zatvoreno, a ti si obaviješten o tome da radnik opravdano izostaje sa posla - i nemaš osnovu za izvanredan otkaz

premještanje na slabije plaćeno radno mjesto si uradio u skladu sa zakonom?
Premještanje na slabije placeno radno mjesto je napravljeno u skladu sa zakonom .Potvrda o privremenoj nesposobnosti za rad je otvorena od 31 1 tako da nemam mogučnosti davanja otkaza dok se ne vrati sa boloivanja
jamess007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 22:12   #232
Oprostite ako sam na krivom mjestu postavila.al zanima me. Naime koristim bolovanje preko hzzo.a onih mj dana sto iam pravo i neznsm kad ce isplata? Pocelo mi je 19.1. Ako treba premjestite post. Hvala
__________________
Smiling doesn¨t always mean you re happy. Sometimes, it simply means that you are a strong person
Royksopp is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 23:35   #233
Quote:
Royksopp kaže: Pogledaj post
Naime koristim bolovanje preko hzzo.a...
A preko koga inače ide bolovanje?

Nema HZZO ništa s tvojom plaćom, to je obaveza poslodavca.
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 23:45   #234
Neee ja sam dobila otkaz i poslije toga iam pravo jos mj dana posto mi je ugovor istekao. Nwzz bas objasnit uglavnom nisam jis na burzi nego na bolovanju.
__________________
Smiling doesn¨t always mean you re happy. Sometimes, it simply means that you are a strong person
Royksopp is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 11:42   #235
Ako si doznaku i potvrdu o plaći predala do 8.2. isplatu ćeš dobiti iza 20.2.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 11:44   #236
Hvala na odgovoru
__________________
Smiling doesn¨t always mean you re happy. Sometimes, it simply means that you are a strong person
Royksopp is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 02:07   #237
Javljanje poslodavcu u toku bolovanja

Jesam li dužna javljati se poslodavcu kada sam na bolovanju? U pitanju je oporavak nakon operacije, poslodavcu je rečeno da se vraćam kad rana zaraste. Rana još nije zacijelila a on zivka i zivka...
fatmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 11:08   #238
Poslodavcu moraš dati Izvješće o privremenoj nesposobnosti za rad, to je izvješće koje popunjava liječnik opće prakse i na kojem je navedeno procijenjeno trajanje bolovanja u danima.

To što je poslodavcu "rečeno da se vraćaš kad rana zaraste" njemu ništa ne znači. Znači mu izvješće s danima bolovanja.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 12:38   #239
izvješće o privremenoj nesposobnosti je odmah na početku bolovanja predano poslodavcu ali naravno tamo je predviđeno 3 tjedna bolovanja a sad nakon 3 mjeseca rana je još tu i ja još na bo. Neznam kad će zacijeliti, ni doktor nezna ali bi poslodavac htio znati.
fatmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 12:55   #240
Možda poslodavac želi nekoga primiti na određeno vrijeme kao zamjenu za tebe, pa ga zanima zato da zna otprilike koliko te neće biti i na koji otprilike rok eventualno nekog može uzeti kao zamjenu .
Pretpostavljam da tvoj posao mora netko odraditi dok si ti na bolovanju.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:25.