Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2013., 22:53   #2041
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
impozantna hrpa gluposti, cestitam

mi smo jadnici s pilecim primanjima, ali imamo itekako bogovske cijene i nasih se marzi nitko ne bi posramio
a to sto nasi ludi presute, vani bi netko vec s puskom rascistio pol ducana
upravo kod nas su ljudi nauceni sutjeti i ne se zamjerati, bez obzira koliko bili u pravu

i da, kao netko tko u neki jebeni ducan donosi lovu, imam prava kako na proizvod, tako i na kvalitetnu uslugu, tako i na to da nekome na glas i napismeno jebem majku ako to ne dobijem
nisam jednom cuo, a i vidio da ljudi nezadovoljni jednim ducanom odvoze i po sto kilometara do slijedeceg i time posalju vrlo jasnu poruku o svojim zeljama i pravima

Ja sam napisao sve u postu "izmedju redova"
kako stvari stoje kod konzuma..tj opcenito u trgovini a sto moze potvdit svatko tko ima znanja i nije emocionalno retardiran..

a ti tvdis da je to hrpa gluposti,pa osjecaj se zamoljenim onda napisat ono"sto nisu gluposti" kada vec znas da ovo jesu...

A ovo za ljude...je bas ta "tvoja istina" koja ima veze s ovozemaljskom kao sto ja imam veze s ruskim baletom
Ja nigdje nisam vidio bezobraznije ljude/kupce u ducanu nego kod nas,al NIGDJE....
daj molim te prosvijetli me gdje to ljudi vani(u njemackoj,engleskoj,americi,marsu,jupiteru..) jebu blagajnicama mater,gdje se guraju kao zadnji cigani u red,gdje kradu pastete,gdje vide urotu zene na salamama koja je odrezala snitu sira vise...odgovor je nigdje ili rijetko gdje.
pa cak i tamo gdje bi svi rekli da su gori ljudi(srbija,bosna,bugarska,albanija..),nit tamo...
Nerazumijem u cemu je probelm i cemu tolike frustracije...ako ti nepase ducan,nekupujes u njemu ides tamo gdje ti pase..ak ti nepase klima-ides gdje ti pase...ak ti nepase zemlja..ides tamo gdje ti pase...al svoje frustracije neprenosis na druge ljude...

A kada vec spominjes marze i to sve a ocito si "dobro informiran i potkovan potrebnim znanjima o prodaji i trgovini" nevidim sto te sprecava da i ti pokrenes svoj biznis i uzmes ti marzu sebi umjesto Konzuma...
Ak nemas para,nije problem...banke su pune perja(s obzirom da drugi su svi glupi i neusude se investirat sada vec drze lovu u banci)...i samo cekaju ulagace s pravim idejama da ih realiziraju...

ja cu prvi kupovat kod tebe....
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 22:55   #2042
Quote:
moloko* kaže: Pogledaj post
Nisam rekla da tolko rade niti sam mislila implicirati da su oni neka gospoda i uzvisena vrsta nego samo kazem kakvo je stanje na terenu i kakvi su zakoni.

Posto zivim na moru znam
Tako da mi kao drzava imamo sulude zakone, koji se ticu samo malenih, vrsi se represija a ovi veliki maltretiraju zene i muskarce na raznim radnim mjestima i sikaniraju ih i iskoristavaju ih bez problema.

Imas li ti kakvih saznanja da je todoric ili neko izdrugog lanca odgovarao zato sta mu prodavacice dolaze h prije randog vremena i odlaze sat 2 kasnije, jel ti mislis da im on to plati? Koje su mu sankcije, osim sta mu drzava odobrava kredite , oprasta dugove, namjestava natejcaje i pogoduje u uvozu trule hrane koju druge drzave kod nas izvoze kao smece a mi to kupujemo i jedemo?
E vidiš pošto živiš na moru misliš da sve znaš o stanju u ugostiteljstvu,
Ima ugostiteljstva i u drugim dijelovima države. Nisam konobar nego kuhar i znam iz vlastitog iskustva da je normalno raditi u ugostiteljstvu dok su svadbe, dopmjenci i razni događaji po 12, 14 sati, a ima i 20 satnog radnog vremena i onda za par sati natrag.... žaliti se ? kome? inspektoru rada koji kad dođe u objekt se šali i smije sa poslodavcem pred tobom koji dođeš da te pita dali ima kršenje tvojih prava, pred tvojim poslodavcom. nažalost i meni je normalno
doći sat vremena prije na posao jer inače ne ću stići napraviti što moram, kao u ostati duže ako ne stignem napraviti sve što imam a sve zbog toga jer je u pitanju količina posla koju ne možeš napraviti...
Samo sam htio reći da uspoređivanje trgovaca i ugostitelja na način da je ugostiteljima bolje nije u redu jer se ugostitelje još više izrabljuje i krše se njihova prava. Drago mi je ako je kod tebe drugačije
ivica1983 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 23:20   #2043
Quote:
ivica1983 kaže: Pogledaj post
E vidiš pošto živiš na moru misliš da sve znaš o stanju u ugostiteljstvu,
Ima ugostiteljstva i u drugim dijelovima države. Nisam konobar nego kuhar i znam iz vlastitog iskustva da je normalno raditi u ugostiteljstvu dok su svadbe, dopmjenci i razni događaji po 12, 14 sati, a ima i 20 satnog radnog vremena i onda za par sati natrag.... žaliti se ?
Ma krivo si me shvatio.
Ja sam samo rekla kakvi su zakoni, a takvi su da su apsolutni neprimjereni pojedinoj branis, konkretno ugostiteljstvu. Gdje ima toga da konobar moze radit po 6h, pa vise rade ovi u drzavnoj sluzbi..Znaci, kad je sezona ,ljudima je u interesu, pogotovo ovima sta dodu iz unutrasnjosti da cim vise rade i da zarade ,uostalom, radi se ko kako stigne i gdje sitgne, neko zeli radit vise, neko manje,neko ujutro,neko popodne, a ovaj zakon je toliko krut, da neznam na cemu su bili kad su ga pisali, pa doktori u bolnicama imaju 12 satne smjene. Presmjesno.

A primjer koji si dao isto stoji, i to ukazuje da svi ovi zakoni i fiskalizacije i pm su samo dimna zavjesa i pokusaj trpanja para u dzep drzavi a nimalo se ne misli na ljude,
Ko ima vezu ce i dlaje iskoristavati ljude a ko nema ce masno placati jer mu je konobar u sezoni ostao 2h duze.


Quote:
ivica1983 kaže: Pogledaj post
Samo sam htio reći da uspoređivanje trgovaca i ugostitelja na način da je ugostiteljima bolje nije u redu jer se ugostitelje još više izrabljuje i krše se njihova prava. Drago mi je ako je kod tebe drugačije
Ma evo gore sam napisala da si me jrivo shvatio,nisam mislila da je jendima ili drugima bolje nego se osvrcem na apsurdne zakone, kao fol zastita prava radnika a gadno ih s ekrsi u svakom slucaju.
moloko* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 23:30   #2044
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Ja sam napisao sve u postu "izmedju redova"
kako stvari stoje kod konzuma..tj opcenito u trgovini a sto moze potvdit svatko tko ima znanja i nije emocionalno retardiran..

a ti tvdis da je to hrpa gluposti,pa osjecaj se zamoljenim onda napisat ono"sto nisu gluposti" kada vec znas da ovo jesu...

A ovo za ljude...je bas ta "tvoja istina" koja ima veze s ovozemaljskom kao sto ja imam veze s ruskim baletom
Ja nigdje nisam vidio bezobraznije ljude/kupce u ducanu nego kod nas,al NIGDJE....
daj molim te prosvijetli me gdje to ljudi vani(u njemackoj,engleskoj,americi,marsu,jupiteru..) jebu blagajnicama mater,gdje se guraju kao zadnji cigani u red,gdje kradu pastete,gdje vide urotu zene na salamama koja je odrezala snitu sira vise...odgovor je nigdje ili rijetko gdje.
pa cak i tamo gdje bi svi rekli da su gori ljudi(srbija,bosna,bugarska,albanija..),nit tamo...
Nerazumijem u cemu je probelm i cemu tolike frustracije...ako ti nepase ducan,nekupujes u njemu ides tamo gdje ti pase..ak ti nepase klima-ides gdje ti pase...ak ti nepase zemlja..ides tamo gdje ti pase...al svoje frustracije neprenosis na druge ljude...

A kada vec spominjes marze i to sve a ocito si "dobro informiran i potkovan potrebnim znanjima o prodaji i trgovini" nevidim sto te sprecava da i ti pokrenes svoj biznis i uzmes ti marzu sebi umjesto Konzuma...
Ak nemas para,nije problem...banke su pune perja(s obzirom da drugi su svi glupi i neusude se investirat sada vec drze lovu u banci)...i samo cekaju ulagace s pravim idejama da ih realiziraju...

ja cu prvi kupovat kod tebe....
sad bi ti rekao gdje da si strpas tu pamet izmedu redova, ali presutit cu i ostaviti ostalima koji citaju da donesu svoje zakljucke
i ne, necu ja ici gdje mi pase, nego cu sebi u okruzenju napraiti tako da mi pase
pa ce netko drugi ici tamo gdje se cijeni umjetnost zakidanja, neuzvracanja, nadrkanosti, neljubaznosti... i imati svoju blistavu karijeru

a ja cu ti samo reci kako je mene itekako iznenadilo kad sam se nasao u supermarketu gdje blagajnica blokira robu, pomocnik stavlja u vrecice, a kupac kad dobije racun pod normalno ga prekontrolira
neuzvracanje sitnog novca, usluga bez pozdrava i smjeska, odmahivanje rukom na upit kupca i slicne eskapade rezultiraju pozivom sefa koji takoder radi svoj posao i prati ponasanje svojih ljudi i skupljanjem stvari i dobivanjem potvrde s kojom si moze otici podici zadnju placu

sad samo cekam bolida nekog da pocne objasnjavati kako je tocno takav nivo i standard i u konzumu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 23:37   #2045
Ajde da samo ne kudim Konzum, danas kupio K plus med cvjetni, iz Makedonije, rjeđi, dosta dobar okus lavande i smokvi, pčele su bile valjda na kvalitetnoj ispaši..


Purećih sam danas od vindije uzeo 50kn/kg. I sira podravca na akciji.

Inače na blagajni gdje ja idem u Zagrebačkoj aveniji super konzum, ima jedna starija gospođa na blagajni (danas je radila navečer) i uvijek se da prirodno popričati s njom, nemam dojam da je nezadovoljna, dosta brzo radi, mislim da je rekla da ima udatu kćer.. Ako tko čita iz Konzuma ja bi joj dao nagradu jer je kvalitetna na poslu.

Zadnje uređivanje vspec : 06.04.2013. at 23:46.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 23:40   #2046
Kupio sam večeras u Konzumu na akciji Ledov Box sa 6 korneta (3 vanilija i 3 čokolada).

Nisam još nikad to kupio pa ajde rekoh jede mi se sladoled uzet ću to.
Kako je to preloše
Korneti mali, preslatki, bezličnog okusa, onaj vafl (fišek) je sav razmočen i gnjecav a ne hrskav kakav bi trebao biti

Čak bih rekao da je to bilo odmrznuto pa opet zamrznuto

Uglavnom šteta bačenih novaca, bolje da sam za iste novce uzeo onaj Lidlov Eisstern od oraha, bar bih se najeo sladoleda ako ništa drugo.

Ovo je prvi i zadnji put da uzimam to smeće
p555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 23:47   #2047
Sve ove rasparave u kad bi ukljucio malo mozak..odmah uvidio da su van pameti i smijesne i vecinom se nedoticu pravih problema.
problem je NEZAPOSLENOST koja je opet uzrok od ranije i tako...
sve dok ti nemas kako sam rekao ranije nekakav "uzajamni odnos"sve otalo je slabo.
nista silom zakona i propisa se nece kod nas rijesit sve dok nepocne zaposljavanje ljudi..pa kad prestane navala recimo u konzum i kada bude im falilo radnika..
kada dojdemo u situaciju da ce na vratima konzuma pisat nesto u stilu "trazite posao,mi vas cekamo,benificije.." sve ce se ovo desavat i dalje...

Danas se ljudi s faklutetima zaposljavaju PREKO JAKE VEZE KAO PRODAVACI U TRGOVACKIM CENTRIMA,to je apsurdna tragedija!
Jer danas imamo hrpu situaicja gdje na jedno obicno sljakersko mjesto se javlja stotine kandidata...
u takvim kostalacijma...konzum bez problema moze prododit "politiku rezanja troskova" na grbaci radnika..
Recimo ja vrijerujem da konzum cak i vecinom postuje ugovor o radu(a ovi drugi su i gori)..al kad stavi pred jednu zenu zadatak u 8satnom radnom vremenu....pometi skladiste,slozi 4kontenjera praska,prevuci kolica,obrisi kosare i usput zamjeni kolegici...i da bi to sve stigla..ona doslovno mora trcat i to ce bit na knap...cim prestane,vise joj nece produzit ugovor i to je to....sve po zakonu i pravilima.
A koliko mi se cini da je konzum napravio s novim zaposlenicima po ducanima outsoursing
Inace vezano za ducane..to su voditelji ducana...oni govore tko ce koliko i kada radit..oni tjeraju ljude,a voditelje kontroliraju/tjeraju reginalini etc...

Meni je apsurd sto mi prica jedna cura u ducanu...da je preko debelih veza dosla sljakat a ima EF u zgju zavrsen...ovo ono....a onda ovdje neki likovi.."jebu mater blagajnicama" i kazu..."tko im kriv sto rade u ducanu"...a ti isti su pametniji/skolovaniji,elokventniji...al eto nisu naucili KRASTI,PLJACKAT I VARAT...a to se kod nas trazi...i su ti "laktarosi" da bude licemjerje na velikoj razini...kao to ti je;samo puno truda i rada...(i rodjak u pozadini)...
Mislim svatko od nas ima putra na glavi....jer se zna,tko god je kod nas u zadnje vrijeme radio bilo sto po "pravilima,zakonima i posteno" jakooo brzo je propao!
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 00:21   #2048
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
sad bi ti rekao gdje da si strpas tu pamet izmedu redova, ali presutit cu i ostaviti ostalima koji citaju da donesu svoje zakljucke
i ne, necu ja ici gdje mi pase, nego cu sebi u okruzenju napraiti tako da mi pase
pa ce netko drugi ici tamo gdje se cijeni umjetnost zakidanja, neuzvracanja, nadrkanosti, neljubaznosti... i imati svoju blistavu karijeru

a ja cu ti samo reci kako je mene itekako iznenadilo kad sam se nasao u supermarketu gdje blagajnica blokira robu, pomocnik stavlja u vrecice, a kupac kad dobije racun pod normalno ga prekontrolira
neuzvracanje sitnog novca, usluga bez pozdrava i smjeska, odmahivanje rukom na upit kupca i slicne eskapade rezultiraju pozivom sefa koji takoder radi svoj posao i prati ponasanje svojih ljudi i skupljanjem stvari i dobivanjem potvrde s kojom si moze otici podici zadnju placu

sad samo cekam bolida nekog da pocne objasnjavati kako je tocno takav nivo i standard i u konzumu
Stari,
iscitao sam te odmah na prvu loptu...
kod tebe nema slike nema tona,al onda sto te vuce da "laprdas" o necemu o cemu nisi na Ti(aha,vidim da imas skoro milijun postova ovdje-ok onda)....
Kako se zove to mjesto gdje je tako super(koliko je to globalno super u %)..da se mozda ne zove Smileville ili Candyville.....

Inace,to sto ti pricas je i kod konzuma isto tako propisano..cak imaju planove razradjene,i velike plakate na kojima pisu pravila ponasanja"kupac je uvijek u pravu"
samo jadni ljudi jednostavno nemogu se bas smijat kad su izgazeni..al sef(koji je i sam izgazen) to tolerira a nebi smio,al ima bar dozu humanosti...dok recimo sef u kauflandu(koje tako i biraju,uredno bi mogli bit u SS-divizijama)..to netolerira jer on hoce svojih 7 iljada imat kn a sto ce netko drugi zbog njegovih 7iljada dobit otkaz i nece moc prehranit djecu njega nije briga..to je tipicni ovdje forumas!
Po tebi bi onda trebali svi u konzumu dobit otkaz tko ti se nenasmijesi da tvoj ego bude na nivou...
Takodjer konzum je imao i studentsku ispomoc...i cak su imali isto tako i studente koji su pakirali u vrecice u vrijeme prije bozica(kada su guzve)..a i sada ima razlika od ducana do ducana u kvaliteti usluge...a ona se ocituje iz toga sto je taj ducan(vjerovatno zive imucniji i bolje platezni ljudi) radio veci promet,pa su zaposlili vise djelatnika-pa onda je doslo do rasterecenja-stoga onda tamo mozes dobit osmjeh..al ti ocito zivis negdje u pripizdini gdje nema prometa pa jedna jadna zena mora trcat na sto mjesta i nemoze ti dat osmjeh...(a mozda si i ruzan)

A za ovo podebljano..ti mogu samo reci da si vjerovatno neki 100% lud i poremecen cojvek.
Tako i kad primis pedalu od ribe(ak si peder onda od decka)...nekrenes trazit novu...vec ovu davis u uvjeravas(onak s pistoljem) da ipak ona tebe treba zavolit i da si ti covjek za nju...
Stari,demokracija je...imas interspar imas merkator...to je premijum klasa ducana..odes tamo i fino kupis ili u mali dejli...gdje ce ti dokolna prodavacica sve objasnit o mlijeku od kad je pomuzeno do kad je u tetrapak stavljeno..al ces to i adekvatno platit!!

I daj nam otkrij gdje je taj superultrauber market pa da i mi idemo kupovat...
jer gdje god sam ja bio vani,u ducanima su uvijek radili oni na minimalcu,cak stovise ljudi koji nisu nit znali jezik u zemlju u kojoj prodaju robu,razni lijeni crnci kojemu u pogledu vidis da mu nije jasno zasto stojis ispred njega s kolicima koje on dok sjedi mora provuc prek skenera..
pa zato su izmislili expres blagajne...da crnci mogu sjedit i pratit rad 4blagajne...
Da,da...dragi ljudi...i to nevidjeno cudo tehnologije je doslo na balkan..nejede ljude,nit grize...a jedino sto se moze desit da manje cekate u redu...al ne,red..rad i disciplina...tamo su prijatelji...dok cekate pol sata u redu,pospominjate si s njima i usput rezite malo na blagajnicu kao pravi muzji...


ps-konzum mi je srot od ducana i tamo kupujem u 5% slucajeva...al ih obilazim(kao druge TC) u sklopu sljake...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)

Zadnje uređivanje comi1 : 07.04.2013. at 00:26.
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 00:27   #2049
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
problem je NEZAPOSLENOST koja je opet uzrok od ranije i tako...
sve dok ti nemas kako sam rekao ranije nekakav "uzajamni odnos"sve otalo je slabo.
nista silom zakona i propisa se nece kod nas rijesit sve dok nepocne zaposljavanje ljudi..pa kad prestane navala recimo u konzum i kada bude im falilo radnika..
kada dojdemo u situaciju da ce na vratima konzuma pisat nesto u stilu "trazite posao,mi vas cekamo,benificije.." sve ce se ovo desavat i dalje...
Slažem se s ovim dijelom što si napisao, međutim.. ima jedan puno veći problem, a pogotovo izražen u Agrokoru, koji je velika firma,, a to je zapošljavanje ljudi na vodeće pozicije.
Tol'ko dugo dok ljudi zaduženi za zapošljavanje vodećeg kadra ne shvate da je zapošljavanje nekog pizdeka sa diplomom Verna i sličnih fakseva, koji su mu mama i tata platili, na mjesta raznih voditelja, bez jednog jebenog dana staža u prodaji zapravo najveći problem - dotle će stanje u trgovini biti takvo kakvo je... i još gore...
Šta jedan seronja koji nikad nije odradio dan u dućanu zna o realnim mogućnostima odrađivanja budgeta, rasporedima i svemu ostalom? Ono što je pročitao da piše u knjizi... a i na plotu piše svašta

Imaš primjer Mlinara - oni kad zapošljavaju "izvana" ljude na mjesto regionalnog voditelja, bez obzira na iskustvo i diplomu, taj ide mjesec dana u neku od njihovih pekara odraditi mjesec dana ko običan prodavač - ono, od smjena u cik zore, pa nadalje... tako se dobivaju ljudi koji znaju svoj posao, a ne tako što im je neko rekao nešto ili su nešto pročitali
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 00:49   #2050
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post

Imaš primjer Mlinara - oni kad zapošljavaju "izvana" ljude na mjesto regionalnog voditelja, bez obzira na iskustvo i diplomu, taj ide mjesec dana u neku od njihovih pekara odraditi mjesec dana ko običan prodavač - ono, od smjena u cik zore, pa nadalje... tako se dobivaju ljudi koji znaju svoj posao, a ne tako što im je neko rekao nešto ili su nešto pročitali
Pa gledaj,jedna stvar mi nije jasna...najbolji nacin ako zelis "unistit konzum"(ako se to moze ovim primitivnim mjerama) je ta da ga IGNORIRAS,tj tamo nekupujes...njima pada promet-bankrot-kraj-prodaja-dolazi tesko-svi sretni on daje 2*vecu placu i svi se smiju!

A inace taj sitem rada Milera...to je korporativno sranje..krece prvo s ispiranjem mozga,da ste vi covjek koji ce uvest vise sunca na zemlji..da je ta kompanija ono humana u stilu majke Tereze...i onda se krece...od sljakera,preko menadzera do voditelja...TO JE MULTINACIONALKA sistem.
Tamo svi krecu od 0..al to je opet forma da se zadovolji neke tamo u becu,budimpesti,varsavi,nyc.u...al operativci su opet ovdje "nasi ljudi" i to se isto tako caruje mito i korpcija,da da...i u multinacionalkama toga ima tako da za konzum nije nit cudno...
A osim toga koja tebas imat specijana znanja i vjestine...koje se nebi mogle steci(ako si prosjecno sposoban) tokom tvog rada
recimo da te netko "uguzi" u neko "rukovodece mjesto" konzuma...sto poslat ces krivi sampon umjesto u sesvete u jankomir...big deal...

nekaze se bezveze da kod nas nit bolest nebi mogla se dugo zadrzat bez da se "uklopi u mentalitet"...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 02:58   #2051
Mlinar. Ne Mueller. Bokte tolko si se zahajcao da ni ne citas.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 09:56   #2052
hmm..bez veze je ovdje pricati o raznim kadroviranjima i zaposljavanju u agrokoru i konzumu.
frima je privatna.ima gazdu.sistem je piramidalan kako ga je gazda sastavio.stavio je sistem kako on hoce.
ako njemu odgovara i on vidi profit u tome tko smo mi da mu mudrijamo savjetima o organizaciji poslovanja i zaposlljavanja.
dok posao ide i donosi novac, on nece mjenjati sistem i organizaciju poslovanja.
kad posao nebude donosio novac tek onda ce gazda razmisljati o organizaciji svega,pa tako i o tome sto se tipka ovdje.

ps:ne konzumiram nista od slova K,niti kupujem u K.
revo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 11:38   #2053
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Tol'ko dugo dok ljudi zaduženi za zapošljavanje vodećeg kadra ne shvate da je zapošljavanje nekog pizdeka sa diplomom Verna i sličnih fakseva, koji su mu mama i tata platili, na mjesta raznih voditelja, bez jednog jebenog dana staža u prodaji zapravo najveći problem - dotle će stanje u trgovini biti takvo kakvo je... i još gore...
Šta jedan seronja koji nikad nije odradio dan u dućanu zna o realnim mogućnostima odrađivanja budgeta, rasporedima i svemu ostalom? Ono što je pročitao da piše u knjizi... a i na plotu piše svašta
To nema veze koji je faks zavrsen, dali drzavni il iprivatni, na oba se nauci isto ili ne nauci, kod nas je pohadanje faksa ugl da se stekne dozvola da mozes radit u drz firmi i nis drugo(cast izuzecima) problem je u ovom nize sta si napisala, a to je nas problem opcenito u drzavi, sta se instaliraju ljudi na razna mjesta bez iskustva, preko veze i nije bitno koje us kvalifikacije i iskustvo realno, druga stvar je sta u oglasima pise da se od posloprimca trazi da ima 5 god iskustva,mozda da zaokruze na 10
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Imaš primjer Mlinara - oni kad zapošljavaju "izvana" ljude na mjesto regionalnog voditelja, bez obzira na iskustvo i diplomu, taj ide mjesec dana u neku od njihovih pekara odraditi mjesec dana ko običan prodavač - ono, od smjena u cik zore, pa nadalje... tako se dobivaju ljudi koji znaju svoj posao, a ne tako što im je neko rekao nešto ili su nešto pročitali
Ocito se topozitivno reflektira na rad tvrtke, Mlinar postoji na svakom uglu, doslovno.

A poznanik je radio kao voditelj u konzumu pred par godina,imao je dobru placu i dao je otkaz jer vise nije mogao gledat sta rade ljudima niti je mogo sudjelovati u tome.
moloko* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 11:47   #2054
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
TO JE MULTINACIONALKA sistem.
Tamo svi krecu od 0..al to je opet forma da se zadovolji neke tamo u becu,budimpesti,varsavi,nyc.u...al operativci su opet ovdje "nasi ljudi" i to se isto tako caruje mito i korpcija,da da...i u multinacionalkama toga ima tako da za konzum nije nit cudno...
Zato ne treba raditi u korporacijama jer si tamo jedan obican mrav, mazga i broj, tako lako zamjenjiv..nekad sam razmisljala kako bi iblo kul raditi u nekom kul uredu u nekoj kompaniji i zujat kroz stakleni prozor ..sad mi je drago da sam miljama daleko od take radne atmosfere i tog poslovnog sklopa.
Mora da je grozno radit gdje te tretiraju kao nulu i gdje mogu s tobom radit sta hoce, ako nesto odbijes, sutra se mozes pakirati, vjestine i znanja su ti cjenjena dok donosis profit i zadovoljavas brojeve koje ti oni nametnu a koji ugl nisu realni, ubijas se od posla, i onda umres od neke bolestine jer te nagrizla od silnog stresa. Koji zivot. Kapitalizam
moloko* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 14:02   #2055
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Pa gledaj,jedna stvar mi nije jasna...najbolji nacin ako zelis "unistit konzum"(ako se to moze ovim primitivnim mjerama) je ta da ga IGNORIRAS,tj tamo nekupujes...njima pada promet-bankrot-kraj-prodaja-dolazi tesko-svi sretni on daje 2*vecu placu i svi se smiju!
Iskreno, ne želim ja uništiti nikoga - ne znam šta bi ja dobila s tim
Ali tol'ko dugo dok čujem da se odnosi prema radnicima kako se odnosi, zapošljava strukturu kakvu zapošljava i po kriterijima a la ona reginalna seljačina što je završila u novinama - dotle mi ne pada na pamet ostaviti ni kunu za ijedan brand za koji zna da je povezan s njim...

Quote:
A inace taj sitem rada Milera...to je korporativno sranje..krece prvo s ispiranjem mozga,da ste vi covjek koji ce uvest vise sunca na zemlji..da je ta kompanija ono humana u stilu majke Tereze...i onda se krece...od sljakera,preko menadzera do voditelja...TO JE MULTINACIONALKA sistem.
Tamo svi krecu od 0..al to je opet forma da se zadovolji neke tamo u becu,budimpesti,varsavi,nyc.u...al operativci su opet ovdje "nasi ljudi" i to se isto tako caruje mito i korpcija,da da...i u multinacionalkama toga ima tako da za konzum nije nit cudno...
Prvo - nije Miler, nego Mlinar
Drugo - kol'ko je meni poznato, Mlinar je hrvatska kompanija i iako ima ambicija, teško da ih se može nazvati multinacionalkom
Treće - mislim da ti ne bi škodilo da se naučiš čitati s razumijevanjem... gdje sam ja to napisala da tamo svi kreću iz nule? Napisala sam da je čovjek koji je zaposlen na mjesto regionalnog voditelja, prvih mjesec dana morao odraditi u jednoj pekari.
I taj sigurno zna kol'ko treba da se nešto ispeče, šta može krenuti krivo, kol'ko čega se može prodati, šta se više traži, a šta manje, kol'ko ljudi cca treba na određenu kvadraturu i frekvenciju, te za ostvarivanje nekog budgeta...
Iako to nije uvjet da će taj biti dobar voditelj, ali je itekako dobra podloga za početak.

Quote:
A osim toga koja tebas imat specijana znanja i vjestine...koje se nebi mogle steci(ako si prosjecno sposoban) tokom tvog rada
recimo da te netko "uguzi" u neko "rukovodece mjesto" konzuma...sto poslat ces krivi sampon umjesto u sesvete u jankomir...big deal...

nekaze se bezveze da kod nas nit bolest nebi mogla se dugo zadrzat bez da se "uklopi u mentalitet"...
Pa ako se to tako lako usvaja, a prosječno si sposoban, koji qurac si išao na faks?
A što se tiče "štete" koju može uguženi napravit - šampon ne usmjeravaju voditelj prodaje, nego voditelj logistike ili skladišta (zavisi od firme). Taj isti šampon i količinu koju treba dostaviti, naručuju voditelji poslovnica, regionalci samo prate i tužakaju voditelju(direktoru) prodaje, a taj isti iz gazi odzogora, jer mu nisu odradili budgete koje je on napisao i s kojima bi se on mogao napuhavati pred glavnim gazdom... to što on, a većinom ni ti regionalci nemaju blagog pojma kol'ko je taj budget realan i kako se može ili zašto ne može doći do njega, to uopće nije važno, je l tako?

Quote:
moloko* kaže: Pogledaj post
A poznanik je radio kao voditelj u konzumu pred par godina,imao je dobru placu i dao je otkaz jer vise nije mogao gledat sta rade ljudima niti je mogo sudjelovati u tome.
Stvar je u tome što su tamo u 95-97% slučaja uhljebljni preko veze i to najviše, jer gazda vraća mami i tati neke dugove... ekipa koja u principu nema pojma kako stvari funkcioniraju u dućanima i da prikriju vlastito neznanje, gaze po onima ispod sebe
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 14:13   #2056
Quote:
moloko* kaže: Pogledaj post
Zato ne treba raditi u korporacijama jer si tamo jedan obican mrav, mazga i broj, tako lako zamjenjiv..nekad sam razmisljala kako bi iblo kul raditi u nekom kul uredu u nekoj kompaniji i zujat kroz stakleni prozor ..sad mi je drago da sam miljama daleko od take radne atmosfere i tog poslovnog sklopa.
Mora da je grozno radit gdje te tretiraju kao nulu i gdje mogu s tobom radit sta hoce, ako nesto odbijes, sutra se mozes pakirati, vjestine i znanja su ti cjenjena dok donosis profit i zadovoljavas brojeve koje ti oni nametnu a koji ugl nisu realni, ubijas se od posla, i onda umres od neke bolestine jer te nagrizla od silnog stresa. Koji zivot. Kapitalizam
A neznam,
nebih se bas slozio s tobom...mislim ima i "ovakvih i onakvih" korporacija.
Dosta je tu generaliziranja...
al u nacelu bi rekao da posao u korporacijama,pogotovo stranim i velikim multinacionalkama je RELATIVNO DOBAR..
Jer oni imaju vec razradjen sistem(cesto su to kompanije koje se razvijale 50+godina a nisu nit propale..tako da nesto znaju)rada,nema puno...vakuma,da se nezna..tko je popio a tko mora platit.
U nacelu imaju sistem "mrkve i batine"..sto znaci ako ok radis za to ces bit i solidno(ak ne i jako dobro placen) jer oni iz svoje povijesti izvalce da je ljudski faktor jako vazan i to cijene.
I koliko znam u multinacionakama kod nas su uvjeti i place bolje nego kod domacih u vecini slucajeva...
Od osnovne ljudske komunikacije(hvala,dobar posao,sjajan tip i ine gluposti koje opet ljepse zvuce neg.."pas mater brze") pa na dalje..

A ovo ostale stvari..nula,rad,brojka,moras radit gazdi profit....pa mislim to je nekakva OSNOVA za rad.

pa nisu firme karitas vec oni na tvojoj/mojoj kicmi hoce profit i ako im ja/ti mozemo to napravit do tada ce nas drzat,kad nebudemo to bili u stanju dobit cemo pedalu,jako jednsstavno....CIJELI SVIJET TAKO FINKCIONIRA...



joj da zaboravio sam da u u hr-drzavnim firmama,agencijama,sluzbama...to pravilo nevrijedi(al i kod nih ce jos malo doci kirurg)....



ps-a pardon,neznam kako sam vido Miler umjesto Mlinar....
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 14:30   #2057
Dobila onu Multiplus knjižicu s kunama i popustima za neke proizvode, istrgala 5 proizvoda, uputila se u Konzum, od tih 5 našla 1.
Popizdila sam.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 14:41   #2058
@kiss me
(ja sam na tvojoj strani)

Krivo sam procitao Mlinara(jbg kasno je bilo kada sma pisao a nisam nit ja sova)sto dijelom mijenja stvari..

al ovo sto ti kazes za Mlinar(koji btw ima neke veze s agrokorom ili je imao..tu nisu cisti poslovi,tako da se oni sire s te strane-po kreditima...a ne po dobroj prodaji kruha odnosno kadroviranju)...taj sistem ti je upravo MULTINACIONALKA sistem.
dakle krenes od nule..tj od prodavaca kurha,pa onda ides dalje do mjesta "koje ti je namjenjeno"..nije to izmislio mlinar...nit konzum i opcenito sve te stvari...su dosle iz vana upravo od multinacionaki...
Kazem,
konzum mi nikako nije drag i zadnji covjek bi bio ja koji bi ga branio...al istine radi...moramo se slozit SVI KOD NAS tako funkcioniraju od konzuma,preko mlinara,drzavnih firmi pa sve do multinacionaki koje rade na nasem podruciju...svi oni su na neki nacin leglo nepotizma/korupcije/kriminala..

A za poslove u trgovini/marketingu(a i drugim slicnim djelatnostima)...odgovorno mogu reci da fakultet NETREBA u smislu nekih znanja i vjestina koje ces tamo steci i moci ih primjenti.
Ovo nije tema(malo sam otisao u off,pardon)...al opcenito smisao fakulteta kod nas je upitan,to sam pisao vise puta-cak sam dosao do matematickog izracuna da mi je fax najgora zivotna investicija...
i sam zavrsavam jedan tehnicki fax a radim vec duze vremena vezano nesto za prodaju i tako...pa znam iz prve ruke..cak sam siguran da sam bolji od velike vecine ljudi s EF koji imaju veze s poslom koliko ja imam veze s kriketom..
Diploma ti je kao "vozacka dozvola"...i otvara ti vrata da se zadovolji forma kada te "netko uguzi" da bi sve bilo po PSu
Fakultet ti treba kod nekih znanstvenih disciplina..tipa radis studiju o nuklearnoj elektrani krsko..moras baratat materijom....a u konzumu doslovno mozes doci radit na bilo koju poziciju u sitemu kotacica kao tabula raza i ako si ok u glavi brzo ces pohvatat i naucit u tom smislu sam rakao i za sampone kao banaliziranje stvari...
btw,to sto pises ti je NETOCNO za sistem dobave robe i narudzbi...u konzumu je sistem narudzbe automatiziran s softverom(opet preuzet od multinacinalke)i roba dolazi po prodaji,dok u nekim odredjenim stvrima oni samo koregiraju ili dodatno podebljaju za neku akciju u dogovoru s nekim dobavljacem.
tak da vditelj TC,voditelj odjela,sljaker,trgovacki putnik....mogu svi skupa zapalit lulu mira i gledat a nemogu narucit nit jedan paketic cackalica.
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 16:03   #2059
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Dobila onu Multiplus knjižicu s kunama i popustima za neke proizvode, istrgala 5 proizvoda, uputila se u Konzum, od tih 5 našla 1.
Popizdila sam.


Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
btw,to sto pises ti je NETOCNO za sistem dobave robe i narudzbi...u konzumu je sistem narudzbe automatiziran s softverom(opet preuzet od multinacinalke)i roba dolazi po prodaji,dok u nekim odredjenim stvrima oni samo koregiraju ili dodatno podebljaju za neku akciju u dogovoru s nekim dobavljacem.
tak da vditelj TC,voditelj odjela,sljaker,trgovacki putnik....mogu svi skupa zapalit lulu mira i gledat a nemogu narucit nit jedan paketic cackalica.
Netočno.. postoje šprance koje složi direktor/voditelj na temelju nekih svojih "iskustava", a voditelj prodajnog mjesta dodaje što još misli da treba...
...ali fakat mi se ne da tupiti sad po tome, jer nije to poanta, nego je poanta da "stručnjak" s gornjeg dijela piramide složi brojkice na temelju pretpostavki koje je pročitao u knjigama ili iz čistog kompeksa, da pokaže kako on visoko diže letvicu u odnosu kolega ili prethodnika... to kaj on nema blage dume kako uopće nije važno
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 16:23   #2060
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
Ajde da samo ne kudim Konzum, danas kupio K plus med cvjetni, iz Makedonije, rjeđi, dosta dobar okus lavande i smokvi, pčele su bile valjda na kvalitetnoj ispaši..


Purećih sam danas od vindije uzeo 50kn/kg. I sira podravca na akciji.

Inače na blagajni gdje ja idem u Zagrebačkoj aveniji super konzum, ima jedna starija gospođa na blagajni (danas je radila navečer) i uvijek se da prirodno popričati s njom, nemam dojam da je nezadovoljna, dosta brzo radi, mislim da je rekla da ima udatu kćer.. Ako tko čita iz Konzuma ja bi joj dao nagradu jer je kvalitetna na poslu.
Šta je tu pohvalno???
To što u dučanu koji se reklamira sa kupujmo Hrvatsko prodaje Makedonski med koji je rijedak ???? Dakle nije izventiliran ili je napravljen od šečera
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:30.