Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Pogledaj rezultate ankete: Interval primanja:
5000 - 10000 kn 19 12.26%
10000 - 15000 kn 41 26.45%
15000 - 20000 kn 53 34.19%
20000 - 25000 kn 26 16.77%
25000 - 30000 kn 16 10.32%
Glasovatelji: 155. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2007., 19:31   #61
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Tako nešta može odgovoriti samo zatucana budala uskog pogleda na svijet.

Vidi se da nemaš niti jedan, i nečeš nikada niti imati.
cak naprotiv .. mogao bi kupiti i pola i passata kad bih htio nove, ali mi ne trebaju.. i imam dovoljno sirok pogled na svijet da ih ne moram kupovati da zadovoljim misljenja onih koji misle da je bitno posjedovati vw-a u zivotu : smijesestrumfovskojgluposti:
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Old 24.05.2007., 19:34   #62
Quote:
alanka kaže: Pogledaj post
glasala sam 15-20000 kn ali sad ću izračunati što bi za mene bio ugodan život obitelji s 4 djece:

- min. trosobni stan u ZG (UGODNO bi bilo četverosobni) - rata ca. 5000 kn mjesečno
- osobni automobil srednje klase - novi ili 1-2 g. star (zbog sigurnosti i udobnosti se ne isplati uzeti stariji) - rata + gorivo + servisi + osiguranje - ca. 4000 kn mjesečno
- hrana (računam i na 2-3 x mjesečno odlazak u restoran srednje kategorije) i higijena - ca. 3000 kn mjesečno
- odjeća/obuća - 1000 x 4 = 4000 kn mjesečno
- školovanje i sport (muzička, škola stranih jezika za klince, hobiji) - ca. 2500 kn mjesečno
- kultura i izlasci (skromno) = 1000 kn mjesečno

= 16.500 kn mjesečno

+ godišnje odmor u trajanju 3 tjedna (meni 2 tjedna i nije ugodno) = ca. 2000 kn mjesečno
+ štednja 1500 kn mjesečno (nek se nađe)

= idealno za UGODAN život 20.000 kn
1000 kn odjece mjesecno po osobi, majko moja..

skola i sport 2500kn mjesecno?

jel u dubaiju il gdje ?
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Old 24.05.2007., 19:36   #63
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Ali vjerovatno si ga može priuštiti, ako nemože onda nema dosta za "lagodan život".
sad mijesas kruske i jabuke.. ako ti auto ne treba, ili u tvom slucaju (a stvarno si slucaj) passat, imas rata+benzin+ svi ostali troskovi vise mjesecno.. tj. jedno ljetovanje svaki mjesec mozes usparati..
mi govorimo o ugodnom zivotu ovdje, a ne o ne znam kojim megalomanskim nebulozama na koje ti patis..

a lagodno je prilicno subjektivan pojam.. moze se reci da strumfovi imaju lagodan zivot, iako nemaju novce uopce i zive u gljivama..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Old 24.05.2007., 19:40   #64
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
1000 kn odjece mjesecno po osobi, majko moja..
zar nije bolje jednom ves masinu za 2000kn ..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Old 24.05.2007., 19:45   #65
Quote:
alanka kaže: Pogledaj post
a ja sam se još sjetila da svi računaju stan - ratu kredita a nitko ne spominje čime će opremiti taj stan
namještaj je katastrofa skup ako se želi kvalitetan, pa onda aparati a za ugodan život su tu još i lcd, plazme, stereo uređaji, playstation itd.
znači još +5000 kn
i režije + 2000 kn

kad imate OPREMLJEN stan i dobar auto - već ste jako puno uštedili
pa zasto stati tu? pa zar nije prijeko potreban i bazen? sofer da vozi djecu u skolu? pa onda cistacica da cisti sav taj namjestaj i tehniku za 5000kn mjesecno.. ma 100 pizdarija.. ajde ovako iz znatizelje, koliku TI imas placu?
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Old 24.05.2007., 19:46   #66
Quote:
laser kaže: Pogledaj post
I još jedna optimistična vjest već kroz 40 godina bi mogli uloviti standard Europske unije.
prije bih rekao da cemo se sresti na pola puta vec za 10-ak godina
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Old 24.05.2007., 20:48   #67
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
sad mijesas kruske i jabuke.. ako ti auto ne treba, ili u tvom slucaju (a stvarno si slucaj) passat, imas rata+benzin+ svi ostali troskovi vise mjesecno.. tj. jedno ljetovanje svaki mjesec mozes usparati..
mi govorimo o ugodnom zivotu ovdje, a ne o ne znam kojim megalomanskim nebulozama na koje ti patis..

a lagodno je prilicno subjektivan pojam.. moze se reci da strumfovi imaju lagodan zivot, iako nemaju novce uopce i zive u gljivama..
E šta se čoek(neobanned) uvrijedio, čak mi poslao PM sa uvredom. Nema VW a ja spomenuo VW pa čoek obolio na živce. Stari moj VW ti radi najbolje aute*, 5 puta bolje od BMW-a Merecedesa i onih Japanaca.


*ne volim VW, samo sam čoeku htio dić živce.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Old 24.05.2007., 22:05   #68
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Svaka čast.
Ma može i bez TV-a, zar se bez TV-a nemože ugodno živjeti? i bez auta, i bez PC-a, i bez svojeg doma, i bez....
Da, bez TV-a se može ugodno živjeti, bez svojeg doma malo teže a bez kojekakvih pomodarskih pi....... obavezno(barem ja). Ne pada mi napamet derat kičmu pa dat 5000 kn za playstation. A auto na kredu nikad, jedino kamion pa da mi donosi dobit.
Xenia 13 is offline  
Old 25.05.2007., 10:30   #69
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
E šta se čoek(neobanned) uvrijedio, čak mi poslao PM sa uvredom. Nema VW a ja spomenuo VW pa čoek obolio na živce. Stari moj VW ti radi najbolje aute*, 5 puta bolje od BMW-a Merecedesa i onih Japanaca.


*ne volim VW, samo sam čoeku htio dić živce.
ako je to sve, onda sam vec mirniji..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Old 25.05.2007., 10:31   #70
Quote:
Xenia 13 kaže: Pogledaj post
Da, bez TV-a se može ugodno živjeti, bez svojeg doma malo teže a bez kojekakvih pomodarskih pi....... obavezno(barem ja). Ne pada mi napamet derat kičmu pa dat 5000 kn za playstation. A auto na kredu nikad, jedino kamion pa da mi donosi dobit.
ovakvi postovi mi vracaju vjeru bar djelomicno da nije jos sve izgubljeno i da postoji jos normalnih ljudi u Hr osobno znam par ljudi koji nemaju TV..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Old 25.05.2007., 10:52   #71
Quote:
PreMan kaže: Pogledaj post
Nemam nista protiv tvog posta, ali brate i u Americi bi vam zavidili.

4000kn mjesecno za odjecu/obucu? Pa jel se to svaki mjesec kupuje odjeca i obuca? wow!

Ne isplati se polovno auto imati nego mora novo? wow!

Svaka cast! Gospodo na ovaj ugodan zivot bi vam pola svijeta zavidilo, jos samo kad bi ljudi mogli zaraditi 20,000kn mjesecno, zavidila bi nam US.

Pozdrav
Čuj, s plazmom i ostalim uređajima sam malo pretjerala ali nekima je to sinonim ugode (pogotovo muškarcima, žene se baš i ne pale na hi-fije, lcd-e i svu moguću tehniku/tehnologiju)

4000 kn mjesečno za odjeću i obuću sam okvirno računala - za ugodan život - možeš ti kupovati i na placu ali meni to nije ugodno (ugodno bi bilo kad bih otišla u grad i mogla si priuštiti tu i tamo neki komad robe a da ne razmišljam o tome 3 dana

možeš imati polovno auto, nemam ništa protiv. nisam stavila nikakav luksuzni auto (limuzinu tipa mercedesa) već auto srednje klase koji će tu obitelj poslužiti barem 5-6-7 godina

a što se čudiš za sport i školu? tečaj jezika za 2 djece, a možda bi i roditelji htjeli na neki tečaj?
a sport? trebaš i opremu čak i ako ideš na planinarenje

a da zadovoljim tvoju znatiželju, moja plaća je ništa ekstra ali još uvijek iznadprosječna za HR pojmove i danas sutra zajedno s mužem ću vjerojatno i dogurati do 20.000 kn što ne znači da sam danas nezadovoljna


- ukratko, nekome je za ugodan život dosta jednosoban stančić, a netko želi za svakog člana 1 sobu, netko se vozi ZET-om a netko ne može zamisliti ugodan život bez novog golfa, netko ima doma pentiuma II i zadovoljan je? sto ljudi, sto ćudi...

btw. bio je neki forward da smo mi među 1% najbogatijih na Zemlji pa i to treba nešto značiti
alanka is offline  
Old 25.05.2007., 11:35   #72
Quote:
alanka kaže: Pogledaj post
4000 kn mjesečno za odjeću i obuću sam okvirno računala - za ugodan život - možeš ti kupovati i na placu ali meni to nije ugodno (ugodno bi bilo kad bih otišla u grad i mogla si priuštiti tu i tamo neki komad robe a da ne razmišljam o tome 3 dana
ves masina ti je zakon mozes istu odjecu nositi i vise puta pa ne moras kupovati svaki mjesec
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Old 25.05.2007., 12:21   #73
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
ovakvi postovi mi vracaju vjeru bar djelomicno da nije jos sve izgubljeno i da postoji jos normalnih ljudi u Hr osobno znam par ljudi koji nemaju TV..
Hvala! Mene pojedinci u mojoj okolini smatraju čudnom jer ne trošim kolko mogu. Uglavnom su to mlađi ljudi s eventualno jednim djetetom kojima su starci riješili stambeno pitanje i još ih financijski pomažu. Što će biti kad roditelji umru? Ja eto nisam imala tu (ne)sreću i naučila sam cijenit svaku kunu. Imam ja TV, Quadro od 72 cm,košta 1000 kn i ima odličnu sliku i kad crkne baciću ga u smeće i kupit drugi istog cjenovnog ranga. Da ne bude zabune, trošimo i mi solidno, nose moja djeca i Benetton i MTČ ali ne ode 5000 mj na odjeću niti kupujem nešto ful beskorisno. Imam i bazen-na napuhavanje
Xenia 13 is offline  
Old 25.05.2007., 13:30   #74
Quote:
Xenia 13 kaže: Pogledaj post
Hvala! Mene pojedinci u mojoj okolini smatraju čudnom jer ne trošim kolko mogu. Uglavnom su to mlađi ljudi s eventualno jednim djetetom kojima su starci riješili stambeno pitanje i još ih financijski pomažu. Što će biti kad roditelji umru? Ja eto nisam imala tu (ne)sreću i naučila sam cijenit svaku kunu. Imam ja TV, Quadro od 72 cm,košta 1000 kn i ima odličnu sliku i kad crkne baciću ga u smeće i kupit drugi istog cjenovnog ranga. Da ne bude zabune, trošimo i mi solidno, nose moja djeca i Benetton i MTČ ali ne ode 5000 mj na odjeću niti kupujem nešto ful beskorisno. Imam i bazen-na napuhavanje
za bazen a telkać mi služi samo da ugodnije zaspim.za to je dobar i onaj od 1000 kn.
laser is offline  
Old 27.05.2007., 13:07   #75
Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post
Pa vidiš da si žrtva marketinga kad si prije imao kupe. Koji će ti to pak kurac?
Realno, sve tvoje potrebe će zadovoljit dacija s krovnim nosačima..ili ona nova dacija karavan. Kaj tome fali?
Samo što im ponekad pukne nosač motora i motor ispane na cestu. Drugo im ništa ne fali.
nulakuna is offline  
Old 27.05.2007., 13:49   #76
Quote:
nulakuna kaže: Pogledaj post
Samo što im ponekad pukne nosač motora i motor ispane na cestu. Drugo im ništa ne fali.
Čuješ, ako ti se ne sviđa Dacia (mada za taj problem nisam čuo), imaš barem 10 modela automobila do 10.000 €. Što znači da se auto kao "potreba" može realizirati za cca. 70.000 kn.

Evo ja ovaj mjesec odradio 2000 km kao konzultant + referat na znanstvenom skupu + posjet izdavaču moje zadnje monografije, sve s autom čija je tržišna vrijednost 7000 kn. Bitno je ono što sam napisao/rekao, a ne u čemu sam se vozio. Je da bi sigurno vozilo od 700.000 kn bilo udobnije, ali je sa stanovišta prijevoza - posao obavilo i vozilo od 7000 kn.
Vojky is offline  
Old 27.05.2007., 13:50   #77
vojky ti si stvarno supr moderator, odmah iza zafashana
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Old 27.05.2007., 16:23   #78
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Čuješ, ako ti se ne sviđa Dacia (mada za taj problem nisam čuo), imaš barem 10 modela automobila do 10.000 €. Što znači da se auto kao "potreba" može realizirati za cca. 70.000 kn.

Evo ja ovaj mjesec odradio 2000 km kao konzultant + referat na znanstvenom skupu + posjet izdavaču moje zadnje monografije, sve s autom čija je tržišna vrijednost 7000 kn. Bitno je ono što sam napisao/rekao, a ne u čemu sam se vozio. Je da bi sigurno vozilo od 700.000 kn bilo udobnije, ali je sa stanovišta prijevoza - posao obavilo i vozilo od 7000 kn.
Iako nisam ni konzultant, ni referent, niti izdajem monografiju, imam pravo preferirati BMW serije 7 koji i vozim zadnjih 9 godina, imam i još jedno auto za po gradu, i dva stana, stambenu štednju, nekoliko kredita, daleko manja primanja od onih koja bih trebao imati... itd.
Ne pristajem na kompromise pogotovu ako je zdravlje u pitanju.
Visoki ljudi dok su mladi mogu se motati u nekakvim malim kantama (peglica), ali sve to dođe na naplatu u malo starijim godinama.
Kada se navikneš na nešto dobro teško je sa konja na magarca preći.
nulakuna is offline  
Old 27.05.2007., 17:20   #79
Quote:
nulakuna kaže: Pogledaj post
Iako nisam ni konzultant, ni referent, niti izdajem monografiju, imam pravo preferirati BMW serije 7 koji i vozim zadnjih 9 godina, imam i još jedno auto za po gradu, i dva stana, stambenu štednju, nekoliko kredita, daleko manja primanja od onih koja bih trebao imati... itd.
Sve O.K., ali BMW serije 7 nije u "košarici" niti više srednje klase u SAD.

Generalno je kategorija "lagodnog života" nemjerljiva. Nekome je to da ima za dobro pojesti, nekome je dosta da ima za gajbu pive, nekome da ima za dobar hotel do kojeg će doći autobusom, a nekome je gušt ići do kampa u Mercedesu 500.

Ono što je u Hrvatskoj problem je totalno podilaženje promidžbi "mora se imati". Nedavno sam obišao par autosalona i nastup prodavača je u stilu da ljudi u 10 minuta uzmu predračun za nešto što bez registracije i servisa i goriva košta 2/3 hrvatske plaće na 6-7 godina. Pa im onda ta vozila stoje na parkingu, jer benga košta...

No, generalno se uz malo pažnje može fino uštedjeti i imati dobar životni standard: ako je stan veći, ne treba plazma, ako nisi filmofil, onda ni superskupi 5+1 sustav, dobri auti se nađu do 100.000 kn, odjeća (posebno muška) se kupi na rasprodaji, cipele za narednu sezonu i sl.

Ono što je uvijek zanimljivo - što netko manje ima, to će više trošiti na luksuzne potrošne stvari. Rjetko će netko tko ima 15.000 kn reći: "Kupio sam cipele za 1500 kn, jel' da sam faca!", puno rjeđe od nekog tko radi za 2500 kn.
Vojky is offline  
Old 27.05.2007., 18:10   #80
samo da kazem da je tema ugodan, a ne lagodan zivot.. a ovo o zdravlju u BMW-u ne znam kako bi komentirao
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:21.