Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2003., 15:51   #21
Philco Ford (da, imala je znak Forda) veš mašina mojoj baki je trajala 30 godina,

pa san se raspitala kod bake koja je radila u frizerskom i ta masina je prala 3 ture dnevno rucnika! vrtila ju je preko svake mjere.

moja radi jedva 2x tjedno, a nema sto nije otislo.
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2003., 16:11   #22
Quote:
tilla kaže:
Philco Ford (da, imala je znak Forda) veš mašina mojoj baki je trajala 30 godina,

pa san se raspitala kod bake koja je radila u frizerskom i ta masina je prala 3 ture dnevno rucnika! vrtila ju je preko svake mjere.

moja radi jedva 2x tjedno, a nema sto nije otislo.
Da zaključimo:
Bolje stari, dobro očuvani, Ford T, nego nova Fiesta

Oće ko kupit veš mašinu iz kasnih 60-tih, bubanj krpan i ne pušta, balinjera ko nova, jedini problem gumena brtva oko brata? Možda bi se dalo u Borova naručit
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2003., 02:24   #23
Kad smo vec na temi rashladne tehnike !

Frizideri ili hladnjaci ili frige ili ledenice ili skrinje ili rashladnici ili hladnjace ili duboko smrzavanje itd....
Ovo je posebna prica, jer je u principu sve ovo ista stvar, tu nemozete puno pogrijesiti, jer najvazniji dio u rashladnim uredjajima je motor to jest kompresor.
Kompresore proizvodi nekoliko firmi i onda ih svi ostali montiraju.
Ovdije , osim kod najsofisticiranijih modela , recimo Samsung , koji pravi i baca kockice leda itd, mozete kupiti ono sto vam se najvise svidja , dizajnerski i po cijeni. Sve ostalo je nevazno.
ALI i tu postoji kvaka, to su u kojoj je klasi radjen aparat.
I jos je vazno da je predvidjen za rad na temperaturi okoline od xx o C .
za hladne krajeve frigo imaju manje kondenzatore , to je ona crna mreza od nazad , a za tropske , je rashladnik puno veci.
Moze vam se dogoditi i da kupite novi frigo sa starim motorm, znam da zvuci nevijerojatno , ali je bilo i toga.
Koliko znam danas vise toga nema , jer je cijena motora jako pala.
Jos jedna stvar na koju morate obratiti paznju je temp. ledenice , ili broj zvijezdica .
Neznam jeli bas svi prizvodjaci se pridrzavaju obicaja , ali je bila uzansa da se stavlja :
1 * za -6 C 1 tijedan
2 * za -12 C 1 mijesec
3 * za -18 C 3 mijeseca
4 * za -24 C 6 mijeseci
Ovaj podatak je vazan jer se u takvim ledenicama i hrana moze cuvati srazmijerno dugo .
To bi bilo otprilike kao sto je gore navedeno , ali s tim da je opet specificno jeli u pitanju meso , riba , povrce ili itd.
u dnevnom dijelu frige je temperatura od 0 do nekih 8 C (12 C ) najcesce , preporucena je oko 6 C.
Najgora moguca stvar je da drzite pice na toj temperaturi, i onda ga tako hladnog popijete na brzinu.
Pogotovo za dijecu , koja nekontroliranu piju jer im prija po ljeti . Preporucljivo je piti sve na temperaturi okolisa . ili na temperaturi tijela.
Ok ovo vec spada na zdravlje .
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2003., 13:36   #24
Quote:
tilla kaže:
meni je super moj fridge od gorenja, ovaj novi retro dizajn, a od svih retrofridgeva na trzistu je 1000 kn jeftiniji.
zapravo, najvise me kupilo kako je unutra funkcionalan i samo da izdrzi posten broj godina.
Ovo potpisujem sve!

Moj je srebrni.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2003., 13:57   #25
Ja imam isto od Gorenja sivi frižider. Dole ima posebna vrata za duboko zamrzavanje. Jel takav i tvoj ?
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2003., 16:20   #26
moj ima ledenicu gore, ali to je jedina razlika.
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2003., 16:22   #27
i da posebna vrata za ledenicu.

nikad ne bi kupila vise ove koji imaju jedna vrata, to je stvaralo leda ko da san na sjevernom polu.
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2003., 17:03   #28
pini farina

Bok!

Da li je netko ima iskustva sa pini farina serijom? Zanima me da li osim što lijepo izgleda i dobro radi.
 
Odgovori s citatom
Old 31.10.2003., 17:24   #29
meni su rekli u gorenju da pininfarina se razlikuje od drugih samo dizajnom, a sve ostalo je isto.
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 14:56   #30
Imam staklokeramicku plocu od Gorenja i super sam zadovoljna.
Bila je duplo jeftinija od Elektoluxove, a razlika je jedino u dizajnu (samu plocu radi jedan te isti proizvodjac).
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 21:43   #31
popusti

Bok!

Da li netko zna u kojem dućanu se mogu dobiti najveći popusti na Gorenje proizvode? Obično bude 10% za cash plaćanje, a neki daju i popust na količinu (npr ako iznos prelazi 10.000Kn) 3 (Gorenje servis zastupnik)-5%(PC Kralj).
azuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 22:04   #32
Re: popusti

Quote:
azuro kaže:
Da li netko zna u kojem dućanu se mogu dobiti najveći popusti na Gorenje proizvode? Obično bude 10% za cash plaćanje, a neki daju i popust na količinu (npr ako iznos prelazi 10.000Kn) 3 (Gorenje servis zastupnik)-5%(PC Kralj).
Elektromaterijal ima ponudu do 31.12. - 15% popusta na placanje gotovinom iznad 2500 Kn. Imaju i 10% na placanje karticama, odgodu placanja za Amex i placanje beskamatno u ratama (dobila sam neki dan spam njihov u sanducic )

Recimo, frizider od Gorenja, K337/2 melb (srebrni, s digitalnim displayom i odvojenim kompresorima) je u skoro svim ducanima u Rijeci oko 4900 Kn, u Elektromaterijalu je sad 4200
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 13:48   #33
Re: popusti

Quote:
azuro kaže:
Bok!

Da li netko zna u kojem dućanu se mogu dobiti najveći popusti na Gorenje proizvode? Obično bude 10% za cash plaćanje, a neki daju i popust na količinu (npr ako iznos prelazi 10.000Kn) 3 (Gorenje servis zastupnik)-5%(PC Kralj).
mislim da ti je najbolje kupiti BT u ovlaštenim gorenje dućanima.
ako si u zagrebu odi obavezno u novootvoreni dućan gorenja.
gore negdje sam napisala adresu.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 14:15   #34
Re: Re: popusti

Quote:
chiquita kaže:
mislim da ti je najbolje kupiti BT u ovlaštenim gorenje dućanima.
ako si u zagrebu odi obavezno u novootvoreni dućan gorenja.
gore negdje sam napisala adresu.
pogledat ću. čini mi se da će tako biti najbolje jer si pokušavam kompletirati sve aparate za kuhinju a u ostalim dućanima fali barem po jedna stvar koju sam si ja zamislio... nikako da odem tamo jer je na samom kraju grada u ind.zoni
azuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 14:33   #35
znam da je izvan grada i ruke ali isplatit će ti se, vjeruj!
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 00:21   #36
Re: Bijela tehnika - Gorenje

Quote:
Lavica kaže:
Ovak, zanima me kakve je kvalitete bt od gorenja.

U biti planirali smo kupiti keramičku ploču, pećnicu i napu od Gorenja ali jedna cura mi je jučer stavila bubu u uho rekavši da je od gornja sve sranje i vrlo loše kvaltete sad ja vas pitam jel to istina?
Gorenja se ne moras bojati.
Staklokeramiku proizvode mislim samo dva proizvodjaca u Europi sto znaci glavna razlika je u imenu, dizajnu itd. (gorenje ima super dizajn, bruseni rubovi, neutralna povrsina)

Pecnice su isto ok samo nemoj uzeti inox.(lose se cisti)
Ako gledas nesto jednostavnije onda preporucam model B7400 (izvrsna ventililirajuca pecnica. Uzmi ili Alu izvedbu ili bijelo crnu kombinaciju (B8980W)

Za napu promasiti ne mozes,stvar je samo dizajna (usisne moci su uglavnom tu negdje,osim ako ne gledas Kaminske nape-tu vec ima razlika).Samo pazi u slucaju da nemas odvod zraka za napu da uvijek mozes nabaviti ugljene filtere.
Ttnobt is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 00:36   #37
Re: pini farina

Quote:
azzurro kaže:
Bok!

Da li je netko ima iskustva sa pini farina serijom? Zanima me da li osim što lijepo izgleda i dobro radi.

NE KUPOVATI PININFARINU!! To sto lijepo izgleda i nije bas efikasno jer su placticne maske jako osjetljive za odrzavanje u uzasno lagano pucaju. Placas ih puno vise od drugih gorenjevih proizvoda s istim karakteristikama(cak ponekad i boljim od pininfarine) a dobivas samo probleme vise.

primjer:
Pecnica B50EP nakon cirka dvadesetak otvaranaj vratiju pecnice otpada prednja maska (serafi ispali sa vratiju)

Za istu cijenu cak i manju dobis model B9000Al koja osim sto nema serafa (ravna vrata) se lakse odrzava(aluminij izvana), ima trostruko staklo, podignute grijace...tj noviji model

isto vrijedi i za ostale pininfarina proizvode!barem zasada
Ttnobt is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 00:39   #38
popusti gorenje

Gorenje trenutno ima akciju u vecini ducana a ne samo u nekima a uvijeti su uglavnom svuda isti tj 15% popusta za cash ako cijena prelazi 2500kn
Ttnobt is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 04:17   #39
Quote:
el Torro kaže:
I ne samo cijene. Miele je Mercedes, a Gorenje je japaner, s probušenim gumama.
Moji imaju Gorenje štednjak i nakon 2-3 godine hrđa pojela plahte. Razumijem da prohrđa na limu, da otpadne kolut potenciometra, pregori žarulja u rerni ... al da mu plahte izgledaju ko rešeto ???
Ma molim te lijepo ...
Sorry, ali kad si spomenuo Mercedesa i "japanere" moram ti reci da su japanci 100 godina ispred svih sto se tice tehnike, a bome i automobila...
Gifted1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 11:28   #40
ja sam jako zadovoljan s gorenjem. vešmašina, frižider, ladičarka, šporet. servis u gradu, odlično opremljen dućan s rezervnim dijelovima (čak i za prastare modele), pa si sam mogu popravljati sitnice.
evo sad sam ponovo kupio novi šporet i frižider od njih, dobio 3 godine garanciju.
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:38.