Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2007., 16:40   #21
Quote:
Default_user kaže: Pogledaj post
ja preljub smatram zakonski nereguliranim kaznenim djelom. ne znam zasto jos uvijek nije zakonski kaznjiv-ali bi IMO trebao biti. jaka novcana kazna, kao i za svaku drugu prevaru.
a šta ako partnera boli briga? u braku su, a spavaju s drugim ljudima i njima je to ok. kako bi njih kaznio?
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 17:12   #22
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
a šta ako partnera boli briga? u braku su, a spavaju s drugim ljudima i njima je to ok. kako bi njih kaznio?
pa onda se valjda ne bi nikome ni žalili..jelte..
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 19:03   #23
Quote:
Invizigoth kaže: Pogledaj post

Ako smo ja i ti (il bilo tko drugi, svejedno) u vezi ili braku, a niti su veza i brak pravni poslovi, niti igdje u zakonu piše da se supružnci moraju voljeti ili slično (jer bi to potpuna glupost bila da piše), po kojoj osnovi smatraš da bi mogao nekome naplatiti novčanu kaznu za prijevaru?
brak je pravni posao.

u obiteljskom zakonu pise: "Bračni drugovi dužni su jedan drugome biti vjerni, uzajamno se pomagati, međusobno se poštovati te održavati skladne bračne i obiteljske odnose"
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 19:19   #24
za zakonsko odgovaranje bilo bi potrebno utvditi činjenice i potkrijepit ih dokazom.....obajsnite kako to,
__________________
bože, meni tako malo treba,
ispod ovog svetog neba,
topla postelja i....(T.P.)
mppet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 20:18   #25
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
brak je pravni posao.

u obiteljskom zakonu pise: "Bračni drugovi dužni su jedan drugome biti vjerni, uzajamno se pomagati, međusobno se poštovati te održavati skladne bračne i obiteljske odnose"
Brak je zakonom uređena životna zajednica žene i muškarca. - čl.5. OBZ.

I da, to je točno, piše da su to dužni, ali je to totalna glupost tog zakona po mom mišljenju, jer je neprovediva, ta je odredba svojevrsni lex imperfecta pošto za njeno kršenje nije predviđena nikakva sankcija, ali to sigurno i sama znaš.

Za njenu evenutalnu provedbu trebao bi se definirati svaki od tih pojmova i situacije u kojima se smatra da je prekršen, a to bi, osim glupo, bilo i neefikasno.
Invizigoth is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 20:56   #26
Quote:
violently_happy kaže: Pogledaj post
pa onda se valjda ne bi nikome ni žalili..jelte..
pitanje za pravnike: kad bi recimo takav zakon bio donesen, bi li samo supružnici mogli tužiti jedan drugoga ili bi država kažnjavala sve prestupnike?
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 21:04   #27
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
pitanje za pravnike: kad bi recimo takav zakon bio donesen, bi li samo supružnici mogli tužiti jedan drugoga ili bi država kažnjavala sve prestupnike?
Vjerojatno bi bilo određeno da tužbu mogu podnijeti supružnici i treće osobe kojima je to u pravnom interesu.

Država ne bi, po sili zakona, gonila prekršitelje.
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 10:37   #28
Quote:
Invizigoth kaže: Pogledaj post
I da, to je točno, piše da su to dužni, ali je to totalna glupost tog zakona po mom mišljenju, jer je neprovediva, ta je odredba svojevrsni lex imperfecta pošto za njeno kršenje nije predviđena nikakva sankcija, ali to sigurno i sama znaš.
naravno da znam, samo sam navela da neke odredbe ipak postoje.

cijela ideja da se preljub kaznjava mi je u najmanju ruku smijesna.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 12:13   #29
masu preljuba počme kao odgovor na neku drugu situaciju u braku. po tome- obećali su jedno drugom i da će pomagati i u dobru i u zlu, pa ipak ne pomažu ni u dobru, a kamoli zlu. a da ne govorimo da je prijevara nastupila i prije preljuba u nekom segmentu.
rmateljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 13:46   #30
...salaj alejkum.....čini se da ovdje pušu neki istočni vjetrovi...od kazne za preljub do javnog smaknuća na gradskom trgu ili kamenovanja, nema ni dva koraka
brundo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:30.